Ev sorunu

Hayir şuan markette çalışmıyor.Yeni evliyken markette çalışıyordu.Ben bu tarz uygun evlere bakıyorum.
🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
🟣Sahibinden satılık prefabrik ev
🟣İzmir Menderes Tekeli de 280 m2 arsa içinde 80 m2 2+1 .Komşuları olan elektiriği suyu bağlı,rızâ-i taksimleri yapılmış, izbana yakın, site içinde, komşuları olan anahtar teslim evimiz 995 bin TL‼️
Hayir bu eve kredi cikmaz.

Bu evin arsa icindeki konumu dahi belirsiz, burasi şu hobi evi dediklerimizden ve hobi evleri kesinkes yikim karari cikacak bir yapilasma.

1/1000 nazim imar plani, 1/5000 nazim imar plani vs yazan yerlerden uzak durun.

Riza-i taksim su demek: (rakamlari atiyorum) 18 donum arazi var, 18 hissedari var, kisi basi 1 donum dustugune dair herkes hem fikir (hatta sozlesmisler) ama arazinin hangi 1 donumu kime ait henuz resmi olarak belli degil. Bu 18 kisi icinden herhangi biri, yahu kardesim ben deniz manzarali yeri istiyodum deyip dava acsa, parasi da varsa eger gayet guzel 18 donumun icindeki binalar dahil tamamini satin alabilir. Cunku neden evinizin ev tapusu yok, arazi hissesi tapusu var.

Margeret kimse kimseye borç vermiyor, kayınbabamdan altın borç aldık sadece , eğer destek olan varsa bence de hiç o yola girmeden direk ev alın, ben şimdi acaba hangi ay bise ev çıkacak diye merakla bekliyorum, 2. Seneye sarkar yandık çünkü ödeme miktarımız da artacak , suanda harcamaları baya minimum a çektik eşimle, bakalım neler olacak 🥲
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Bizde herkes elini cebine attı. Döviz, altın borcu aldık. Sağ olsunlar. Bir eve kapora verdik, dün alım yapacaktık, tapu sahibi yurt dışından gelmemiş hala. Kaldı öyle. Biz de iki üç sene kemer sıkacağız. Yapmadan olmuyor, belli.

Tek kartın limitini mi yükseltelim yani
40 bin maaşa kredi çıkacağını sanmıyorum. Çünkü zaten maaş kadar ödeme. Diyorum ya %40 ev kredisinde. 16 bin ödemeli bir kredi çıkması lazım. Ama o sistem var mı bilmiyorum. Siz bankayla konuşun. Evi bulduk biz bankaya gittik konuştuk. Onlar da ödeme planı gösterdi

Hayir bu eve kredi cikmaz.

Bu evin arsa icindeki konumu dahi belirsiz, burasi şu hobi evi dediklerimizden ve hobi evleri kesinkes yikim karari cikacak bir yapilasma.

1/1000 nazim imar plani, 1/5000 nazim imar plani vs yazan yerlerden uzak durun.

Riza-i taksim su demek: (rakamlari atiyorum) 18 donum arazi var, 18 hissedari var, kisi basi 1 donum dustugune dair herkes hem fikir (hatta sozlesmisler) ama arazinin hangi 1 donumu kime ait henuz resmi olarak belli degil. Bu 18 kisi icinden herhangi biri, yahu kardesim ben deniz manzarali yeri istiyodum deyip dava acsa, parasi da varsa eger gayet guzel 18 donumun icindeki binalar dahil tamamini satin alabilir. Cunku neden evinizin ev tapusu yok, arazi hissesi tapusu var.
Anladım çok sagolun.Eger ev almaya niyetlenirsek size özelden ilan atsam olur mu?

:) bir donem emlakcilik yapmışlığım var ama uzun yillar oldu, su an piyasaya hic hakim değilim, ama buna benzer kafaniza takilan seyler olursa bildigim bir konuysa tabiki yanitlarim.
Peki şey soracağım.Merkeze uzak evler var.1 buçuk milyon ve altında. Bunlara kredi çıkar mı sizce? Köyün içinde falan normal ev bunlar,prefabrike değil.😊

Peki şey soracağım.Merkeze uzak evler var.1 buçuk milyon ve altında. Bunlara kredi çıkar mı sizce? Köyün içinde falan normal ev bunlar,prefabrike değil.😊
Imar ve iskan durumuna gore cikabilir. Iskani olmayan eve kesinkes kredi cikmaz (muteahhitten alacaksaniz onlar bir punduna getiriyordur kredi icin)

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Bizde herkes elini cebine attı. Döviz, altın borcu aldık. Sağ olsunlar. Bir eve kapora verdik, dün alım yapacaktık, tapu sahibi yurt dışından gelmemiş hala. Kaldı öyle. Biz de iki üç sene kemer sıkacağız. Yapmadan olmuyor, belli.
Çok iyi yapmışsınız millete bir maaş kadar kira ödemekten iyidir , bizim burda kiralar 25 bini buldu , Allah herkesin yardımcısı olsun , Allah hayırlı etsin şimdiden huzurla oturmayı nasip etsin inşallah 😊

X