Ev sorunu

Arkadaşınız ilk ev olayından mi faydalanıp1 milyon kredi aldı
Hayır hem arkadaşım hem biz normal konut kredisi çektik. İlk evim kredisi söylentisi 2 yıldır var hiç görmedim kampanya. Olsaydı seçim zamanı çıkardı. Bu şartlar altında ben düşeceğini sanmıyorum ama arabalara da düşmez diyorlardı düştü sıfır faiz kampanyaları yapıldı fiyatlar 300 düştü sıfır arabalarda. Ne olacağı belli olmaz tabii. Ama öyle bir kampanya yok. Normal ev kredisi biz 1.5 arkadaşım 1 çekti biz 55 o 39-40 civarı ödüyor 4 yıl.

Konu kötülemek değil ki. Mesela çoğu insan dosya masrafı parasının yandığını bilmeden giriyor sisteme sonra da vermediler mağdur ettiler diyorlar. Gerçekten her şeyine hakim olarak girmek gerekiyor.
Bu sistemde zaten sıkıntı olan şey enflasyon. Onun yüksek olduğu dönemde uzun vadeli bir alım işine girilmesi akıllıca değil. 2 milyon için girdiğin ev sana sıra gelene kadar 4 milyon oluyor. Ev fiyatları sürekli artıştayken altın alıp birikim yapmak çok daha mantıklı
İşte böyle bir durumda gelip saçma sapan aracı kurum övmeyin bence. Mağdurlar sıralı. Kendi aralarında sistemleri var. Üye getirince kura önceliği hediye çeki vs. Çalışanların hiçbiri o sisteme girip ev araba almıyor mesela. İnsanların faiz hassasiyetine ve fakirliğine oynuyorlar.

İşte böyle bir durumda gelip saçma sapan aracı kurum övmeyin bence. Mağdurlar sıralı. Kendi aralarında sistemleri var. Üye getirince kura önceliği hediye çeki vs. Çalışanların hiçbiri o sisteme girip ev araba almıyor mesela. İnsanların faiz hassasiyetine ve fakirliğine oynuyorlar.
Ben dolandırıcı gibi davranılmasına karşı çıktım, çalışanlardan da sisteme girenler var ayrıca. Yani insan bu sisteme niyetlenecekse hem enflasyonu hem parasını iade almak istediğinde dosya masrafının yanacağını hem de parayı 6 aydan önce alamayacağını göze alarak girecek ki sonra mağdurum demesin

Ben dolandırıcı gibi davranılmasına karşı çıktım, çalışanlardan da sisteme girenler var ayrıca. Yani insan bu sisteme niyetlenecekse hem enflasyonu hem parasını iade almak istediğinde dosya masrafının yanacağını hem de parayı 6 aydan önce alamayacağını göze alarak girecek ki sonra mağdurum demesin
Ya enflasyonu bilmem neyi göze alıp girecek dediğiniz insan zaten aklı başında biri değildir 😒 kafası çalışıp şu siteme giren 1 kişi bulamazsınız. Siz girmemiş olabilirsiniz ama buralardan okuyup çok da böyle şeylerden anlamayan 1 kişiyi bile etkileseniz vebaldir yapmayın.

Ya enflasyonu bilmem neyi göze alıp girecek dediğiniz insan zaten aklı başında biri değildir 😒 kafası çalışıp şu siteme giren 1 kişi bulamazsınız. Siz girmemiş olabilirsiniz ama buralardan okuyup çok da böyle şeylerden anlamayan 1 kişiyi bile etkileseniz vebaldir yapmayın.
Bizim çevremizde var ev sahibi olan. Araba sahibi olan da var. Ben kimseye önermiyorum sadece farklı şeyler yazılmış onları cevapladım yoksa bana ne kim girmiş kim girmemiş. Yani şu devirde sisteme girmek akıllıca değil diye dolandırıcı gibi davranılması da hoş değil.

X