Ev sorunu

Geri ödemesi ne kadar ? Markette çalışan bir adama verirler mi ? Alınacak Ev mi teminat gosteriliyor ?
55 bin 4 ya da 5 yıl. Onu bilmiyorum ama normalde de böyle olmuyor mu? Sadece maaşı geçen vermezler doğal olarak. Ödeme %40 olması lazım sanırım maaşın.

İmkan varsa kullanın. Arkadaşım da 1 milyon çekti 39 bin ödüyor.

Veriyor. Biz çektik 3 için 1.5 verdi. 2 de veriyordu
Sizin hane geliriniz yuksektir. Duzenli isiniz maasiniz vardir verirler.
Konu sahibi daha calismaya baslamadi bile suan kocasinin geliri 20 bin lira kendi calistginda da 40 bin lira olacak. Ben banka olsam vermem direkt batik kredi.

Engelli araçlarında çok lüksler alınamıyor. Üst limit var. Ki bu araç 8 yaşında diyorsunuz. Taş çatlasın 1,5 milyon eder. Ki şu an araba piyasası durgun. Sizin payınıza anca 500 bin düşecek. Siz 500 alacaksınız diye o arabayı kimse satmaz. Boşuna hayaller kurup iyice çıldırma. İyice saplantı haline getirdin.
Onların umrunda değil kura kura saplantılı bir insan oldun. Kendine zarar. Zararın kendine. Akıllan artık bırak şu arabayı
Engelli aracında 2023 de üst limit 1 milyonluk araba alinabiliyordu. Arabalarının 1.5 etme ihtimali sıfır. Arabayı plana katmadan yapsın ne yapacaksa.

Evet veriyorlar. Ama konu sahibine yine vermez bankalar. Aylık sabit gelire bakıyorlar. Onlarınki 40 binmiş. 1 milyonun aylık ödemesi o kadar zaten.
🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
🟣Sahibinden satılık prefabrik ev
🟣İzmir Menderes Tekeli de 280 m2 arsa içinde 80 m2 2+1 .Komşuları olan elektiriği suyu bağlı,rızâ-i taksimleri yapılmış, izbana yakın, site içinde, komşuları olan anahtar teslim evimiz 995 bin TL‼️
Mesela böyle evlere kredi çıkar mı acaba

Şunu net şekilde bilen yanıtlarsa ben de çok sevinirim. Bizim kiracı 2.300e girmişti, depozitosu da o kadar, kirası 5ken çıkıyor evden ve son ay kira ödemeyecek. Normalde 2.700 fark var ama enflasyonda o para eridiğinden ses etmedik bir ay kira almıyoruz. Fakat kendimiz de kirada oturuyoruz ve 2.750ye girdiğimiz evde bu sene 15 ödüyoruz. Çıkma durumumuzda bir ay kira ödememe hakkımız var mı acaba. O zamanın 2.750si de zaten bu zamanın 15i ediyor rahat 🤔
2 kez kirada oturdum, ikisinden de çıkarken güncel kira üzerinden depozitoyu iade aldım.

Bahsettiğin gibi ilk ev kredisi yok. En son markette çalışıyordu eşin, onun tek maaşıyla ne kredisi ödeyeceksiniz ayrıca. Sen sabit bir şekilde çalışmıyorsun. İnternetten araştırıp kendi kendine ev alıyorsun. Araba satılsa bile ev alamazsınız siz şu şartlarda.
İlla araba konusunu kaşıyacaksin, başka derdin yok.
Hayir şuan markette çalışmıyor.Yeni evliyken markette çalışıyordu.Ben bu tarz uygun evlere bakıyorum.
🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
🟣İzmir Menderes Tekeli de 280 m2 arsa içinde 80 m2 2+1 .Komşuları olan elektiriği suyu bağlı,rızâ-i taksimleri yapılmış, izbana yakın, site içinde, komşuları olan anahtar teslim evimiz 995 bin TL‼️

Sizin hane geliriniz yuksektir. Duzenli isiniz maasiniz vardir verirler.
Konu sahibi daha calismaya baslamadi bile suan kocasinin geliri 20 bin lira kendi calistginda da 40 bin lira olacak. Ben banka olsam vermem direkt batik kredi.
Evet bizim nikahımız olduğu için benim geliri ortak görüyor olabilirler

Engelli araçlarında çok lüksler alınamıyor. Üst limit var. Ki bu araç 8 yaşında diyorsunuz. Taş çatlasın 1,5 milyon eder. Ki şu an araba piyasası durgun. Sizin payınıza anca 500 bin düşecek. Siz 500 alacaksınız diye o arabayı kimse satmaz. Boşuna hayaller kurup iyice çıldırma. İyice saplantı haline getirdin.
Onların umrunda değil kura kura saplantılı bir insan oldun. Kendine zarar. Zararın kendine. Akıllan artık bırak şu arabayı
Normalde araba umrumda değil.Ama şuan zor durumda kalmakta istemiyorum. Eşim ailesiyle ve kardeşiyle konuşup şansını bir deneyecek.Bizde kredileri araştıracagiz. Ben öyle 3 4milyonluk ev bakmıyorum.Köy evi de olur.İzbanla gidip geliriz.İşyeri zaten eşime araç veriyor.

🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
Mesela böyle evlere kredi çıkar mı acaba
Hiç kredi çıkacak evmiş gibi gelmedi bana. 🥹

Veriyor. Biz çektik 3 için 1.5 verdi. 2 de veriyordu

Veriyor ama dosyanıza bakarak veriyor. Kaç senedir çalışıyorsunuz, aylık toplam geliriniz ne kadar, daha önce kaç defa kredi çektiniz, kredi kartlarınızı düzenli ödüyor musunuz gibi bir sürü parametre var. Konu sahibinin sadece eşi çalışıyor ve aylık gelirleri 40 bin lira.

Peki 1 buçuk milyonluk ev için ne verir
Kredi miktarı için iki kriter var. Biri sizin geliriniz ikincisi evin eksper değeri. Evin değeri satış değerinin üzerinde de çıkabilir altında da. Bizimki tam ederinde çıkmıştı mesela tamamına kredi çıkabiliyordu. Sonra gelirimize göre değerlendirdiler. ödeyeceğiniz taksit aylık gelirinizin %50 sini geçemez. Misal 50 bin geliriniz varsa size aylık ödemesi en fazla 25 bin liralık kredi çıkar.

X