Ev sorunu

Veriyor ama dosyanıza bakarak veriyor. Kaç senedir çalışıyorsunuz, aylık toplam geliriniz ne kadar, daha önce kaç defa kredi çektiniz, kredi kartlarınızı düzenli ödüyor musunuz gibi bir sürü parametre var. Konu sahibinin sadece eşi çalışıyor ve aylık gelirleri 40 bin lira.
Eşim daha önce bu araba için kredi çekti.5 yıl düzenli ödedi onu.Eşimin kartlarını daha düzenli ödeyeceğiz artık.

O zaman hayal vermezler geçen sene abim alırken gelirin 40ı geçmemesi gerekiyordu kredi.
Biz krediye başvuralım dedik. Öğretmenim, doğum iznindeyim. Aylardır maaşım yok. Haneye giren sadece eşimin maaşı olduğu için işe başlayacağım dememe rağmen veremeyiz dediler. Çünkü aylık ödemesi eşimin maaşı kadardı. 😐

🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
🟣Sahibinden satılık prefabrik ev
🟣İzmir Menderes Tekeli de 280 m2 arsa içinde 80 m2 2+1 .Komşuları olan elektiriği suyu bağlı,rızâ-i taksimleri yapılmış, izbana yakın, site içinde, komşuları olan anahtar teslim evimiz 995 bin TL‼️
Mesela böyle evlere kredi çıkar mı acaba

İskanı yoksa çıkmaz

Hayir şuan markette çalışmıyor.Yeni evliyken markette çalışıyordu.Ben bu tarz uygun evlere bakıyorum.
🟣İzbana 1 km mesafede EV
🟣Araç takası yapılır
🟣Sahibinden satılık prefabrik ev
🟣İzmir Menderes Tekeli de 280 m2 arsa içinde 80 m2 2+1 .Komşuları olan elektiriği suyu bağlı,rızâ-i taksimleri yapılmış, izbana yakın, site içinde, komşuları olan anahtar teslim evimiz 995 bin TL‼️
Kredi çıkacak bir ev mi bu? Pek öyle gelmedi.
Sırf almak için alırsan, bir ömür bunu kafaya takarsın.
Arabayı bu vesileyle sattırırim diyerek hırsla yaklaşma da, pişman olan yine sen olursun.

Biz krediye başvuralım dedik. Öğretmenim, doğum iznindeyim. Aylardır maaşım yok. Haneye giren sadece eşimin maaşı olduğu için işe başlayacağım dememe rağmen veremeyiz dediler. Çünkü aylık ödemesi eşimin maaşı kadardı. 😐
Kefil gösterme durumu yok mu peki? Siz işe başlayınca çıkar muhtemelen. Çünkü bi arkadaşım hemşire ona bile çıktı 1 milyon kredi

Kefil işlerine kadar ilerleyemedik. Kredi çekmekten vazgeçip ailelerden altın döviz borcu aldık. 😁
Arkadaşım da babasını gösterdi sanırım. Şuan aldıysanız hayırlı olsun. ben de çok korkuyorum borçtan ama yapacak bir şey yok. 25-26 bine ev var hep. Evler de ahır gibi. 4 ay önce oturduğun evi çat diye satıyorlar sonra. Öğrenciyken 2 ay oturduğum ev satılmıştı:KK43:

Ne zaman bismillah deyip girdin? Kredi mi çektiniz? 😐
Daha geçen ay girdik 😅 Ya bu ev için kredi veren yerler var ya ( emin evim , fuzuli ev gibi ) o şekilde girdik , en başta 550 bin peşinat verdik , suanda aylık 55 bin ödüyoruz, biz 3 milyonluk eve girdik , 2 sene de evin çıkması bekleniyor , detayları da var da uzun , gidip detaylı bilgi alın mutlaka öyle bir niyetiniz var ise , biz karı koca memuruz arabamızı satsak rahatça ev alırdık ama arabayi satmak istemedik , o yüzden de bu yola baş vurduk ...

Daha geçen ay girdik 😅 Ya bu ev için kredi veren yerler var ya ( emin evim , fuzuli ev gibi ) o şekilde girdik , en başta 550 bin peşinat verdik , suanda aylık 55 bin ödüyoruz, biz 3 milyonluk eve girdik , 2 sene de evin çıkması bekleniyor , detayları da var da uzun , gidip detaylı bilgi alın mutlaka öyle bir niyetiniz var ise , biz karı koca memuruz arabamızı satsak rahatça ev alırdık ama arabayi satmak istemedik , o yüzden de bu yola baş vurduk ...
Biz de iki memuruz. Onlara eşim hiç sıcak bakmıyordu. Kredilerin de faizleri fena. Ailelerden borç alarak halledeceğiz biz de, bakalım. 😐

Oralar da çok şikayet var nasıl güvendiniz. Annemin arkadaşına senelerdir çıkmadı diye biliyorum.

Biz de iki memuruz. Onlara eşim hiç sıcak bakmıyordu. Kredilerin de faizleri fena. Ailelerden borç alarak halledeceğiz biz de, bakalım. 😐
Margeret kimse kimseye borç vermiyor, kayınbabamdan altın borç aldık sadece , eğer destek olan varsa bence de hiç o yola girmeden direk ev alın, ben şimdi acaba hangi ay bise ev çıkacak diye merakla bekliyorum, 2. Seneye sarkar yandık çünkü ödeme miktarımız da artacak , suanda harcamaları baya minimum a çektik eşimle, bakalım neler olacak 🥲

X