Ev Satın Alma

Aramizda metro duragi bile yok. Yani burdan biniyorsun, bir sonraki durak begendigim evlerin ordaki durak :) tek fark metroya yurume mesafesi artiyor. 2+1 konusunda haklisiniz aslinda. Ama simdi cayyolunda degilim zaten :) cayyolunda olsaydim ayrilmazdim muhtemelen cunku evlerin degerleri inanilmaz :) ama benim oldugum yerdeki eski evlerin maddi degeri, cayyolundakilerinin yanindann gecmez:))

20 dakika dedin galiba metroya mesafesi, bunun yazı var kışı var. Her gün o yola gidecek bi insan için zor.

Ben ilçeleri yazınca sen çayyolunda oturuyorsun sandım:))

Muhit önemli. Şentepe, demetevler, Sincan vs. Buralarda 180 m2 cillop gibi evler var ama işte ..

aynen canim harika evler var ama...
o yuzden dusunmuyorum hic oralari.
benim bulundugum ve dusundugum muhitteki insanlar sizin oralar ayarinda o yuzden o konuda tereddutum yok ama metro konusu benimde aklimda soru isareti. Cok tesekkur ederim guzel yorumlarin icin.

Canım deprem görmüş yorgun bina düşünmeyin derim ben malum İstanbul deprem bölgesi can güvenliği herşeyden önemli muhittende fiyattan da , büyüklükten de ..o yüzden depremden sonra deprem yönetmenliğine uygun bir binadan ev almak daha mantıklı bence

Degerli yorumun için teşekkürler canım. Bulundugum yer pek deprem bolgesi değil. Ama bi araştırayım depreme dayanıklılığını.

Ben kesinlikle evin içindeki konfordan, ferahlıktan yanayım. Biz de öyle bir seçim yapmak zorunda kaldık. Merkezden uzaktan tercih ettik. Çok içime sinen bir ev oldu. Zaten yıllardır merkezden uzakta oturdum uzun yola da alışığım. Eşim için zor oldu tabi. Evlenmeden önce merkeze yakın oturuyordu. Karar sizin tabi

Tesekkurler canim yorumun icin ♡♡♡

3+1 çocuk olunca daha rahat olur ama

Bir biz biliyoruz her 10 yila bir evleri yikip yeniden yapmayi.
Deprem bolgesi degilse bence bina yasi onemli degil.
Betonarme bir binanin omru kesinlikl3 20 yildan daha fazladir. Binanin bakimli olnasi sartuyla bence konum onemli.

Bir biz biliyoruz her 10 yila bir evleri yikip yeniden yapmayi.
Deprem bolgesi degilse bence bina yasi onemli degil.
Betonarme bir binanin omru kesinlikl3 20 yildan daha fazladir. Binanin bakimli olnasi sartuyla bence konum onemli.
Ne güzel yazmışsınız demek ki tarihi yapısı korunan Avrupa kentleri gibi olsak kadınlarımız iç huzuruyla oturacak ev bulamayacak. Nedir bu Türklerin inşaat merakı anlamıyorum yani resmen on yılda bi binaları yapıp yeniden yapsalar aaa yeni ev diye sevinecekler

Çok çok çook sapa değilse ben sıfır, yeni, güzel bir dairede oturmak isterdim. Eski binaları sevmiyorum. Her açıdan.

Beklentiyle ilgili olabilir , ben ev alırken de konu açmıştım hatta buraya kararsızlıklarım vardı , sıfır 1+1 mi yoksa 20 yıllık daha büyük mü diye , çoğu kişi bana 1+1 sıfır demişti ,, 1 yıl oldu alalı ve İnanın hiç pişman olmadım , çünkü benim her şekilde beklentimi karşılayan bir daireydi ve uzun bir süre de satmayı düşünmüyorum , tayinim çıkıp gitsem bile kiraya versem şuan nerdeyse aylık ödediğim krediyi karşılayacak durumda

hihh tam da iste bu. Mesela simdi eski binayi alsan, istersen icini harika yap, bina eski diye fiyati yine dusukten satilacak. Ama 2+1 dahi alsan yeni, kiraya dahi versen, getirisi cok yuksek. Neden cunku yeni. Abuk sabuk yenilerden degil elbette. Kaliteli yeni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…