Ev Satın Alma

Aslında oda sayısı kadar,metrekareyi de baz almalısın.90metrekareye de 3+1 sığdırılıyor ama ufacık odalar şeklinde.
Şu durumda eşinin dediği mantıklı görünüyor,eğer paranız ancak ona yetiyorsa.Geniş balkon ve mutfak luks mü demişsiniz,asla lüks değil.Ama önce cebimize,sonra alacağımıza bakmak zorundayız ne yazıkki...Minicik,adeta 1+1 diyebileceğim evde oturdum yıllarca,mutfağı 5 metrekare olan.Balkonum yoktu.Şu anda hepsi var ve asla luks değil,insanca yaşam şartları aslında.İnşallah gönlünüze göre olur herşey...

Kesinlikle haklisiniz. net m2si onemli olan. Sanirim 2+1 balkon haric 90m2 civari. Simdiki evimiz 110m2 falan

konum önemli bence
çocuğunuz olduğunda okula yakınlığı (bu yüzden güzelim evlerini kiraya verip kiraya çıkan arkadaşlarım var)
sizin sosyalliğiniz açısından ulaşım araçlarına yakınlığınız
önemli bence

ve sıfır daire diye çok heveslenme
şimdi herkes inşaatçı oldu

yeni binada (2013 yapımı) ofisdeyiz
ve adını vermeyeyim çok büyük bir şirketin binası ofislerde evtarafı rezidanslarda küçük (içi)
ama binadan cacık olmaz
üstümüzde 1 kat ve onunda üstünde teras var
ofisin ortasına çok kar yağdığında çok yağmur yağdığında ortadan birde su akıyor damlamıyor akıyor resmen (üst kat boş)
alt kattaki ofisimiz her yağmurda karda muhakak göl oluyor (üstü biraz dışarıda 3-5 kere bozup/yıkıp yaptılar)

oturduğum yerde fazlaca yeni bina var
mutfaklarının çoğunun içi çürük daha şimdiden !!
kar yapdığında duvar diplerinden dış cepheden yapmur gibi su alıyor bildiğin ayakkabıyla basınca cıp su sesi çıkıyor o derece

yeni bina olması bence önemli olmamalı binanın sağlamlığı, kullanışlılığı önemli olan

bence binalar 5-15 yaş arası alınmalı

eski evlerde bazen koku oluyor su giderlerinden, borulardan, balkon giderlerinden vs bende bundan nefret ediyorum, böyle bi sorun varmı evinizde?

Koku yok ama pasli su geliyor borulardan. Onu da evi alirsak tum borulari vs degistirerek halletmeyi dusunuyoruz :/
Bir de banyoda tavanda kuflenme basladi. Ve de bir kac orumceklenme olusuyor arada belli yerlerde :/

konum önemli bence
çocuğunuz olduğunda okula yakınlığı (bu yüzden güzelim evlerini kiraya verip kiraya çıkan arkadaşlarım var)
sizin sosyalliğiniz açısından ulaşım araçlarına yakınlığınız
önemli bence

ve sıfır daire diye çok heveslenme
şimdi herkes inşaatçı oldu

yeni binada (2013 yapımı) ofisdeyiz
ve adını vermeyeyim çok büyük bir şirketin binası ofislerde evtarafı rezidanslarda küçük (içi)
ama binadan cacık olmaz
üstümüzde 1 kat ve onunda üstünde teras var
ofisin ortasına çok kar yağdığında çok yağmur yağdığında ortadan birde su akıyor damlamıyor akıyor resmen (üst kat boş)
alt kattaki ofisimiz her yağmurda karda muhakak göl oluyor (üstü biraz dışarıda 3-5 kere bozup/yıkıp yaptılar)

oturduğum yerde fazlaca yeni bina var
mutfaklarının çoğunun içi çürük daha şimdiden !!
kar yapdığında duvar diplerinden dış cepheden yapmur gibi su alıyor bildiğin ayakkabıyla basınca cıp su sesi çıkıyor o derece

yeni bina olması bence önemli olmamalı binanın sağlamlığı, kullanışlılığı önemli olan

bence binalar 5-15 yaş arası alınmalı

Kesinlikle haklisiniz fakat derince arastirmalar yaptim su an begendigim siteyle ilgili. Tek tuk seylerin disinda olumsuz dusunene denk gelmedim.

Fakat bahsettiginiz gibi sorunlarla karsilasan baska proje oturanlari var haklisiniz.

Koku yok ama pasli su geliyor borulardan. Onu da evi alirsak tum borulari vs degistirerek halletmeyi dusunuyoruz :/
Bir de banyoda tavanda kuflenme basladi. Ve de bir kac orumceklenme olusuyor arada belli yerlerde :/
rutubet oluyor yani, onun çözümü nasıl bilmiyorum ama baya zor bişey galiba
bide sanki tüm binanın boru sistemi mi değişmesi gerekir gibi geldi bana paslı su geliyorsa

Ben eski olanı tercih ederdim zira konum çok önemli.40 yılı doldurunca binalar kentsel dönüşüme giriyor.20 yıl sonra yıkılıp ,yeni yapılan binadan bir daire sahibi olsanız o konumda sıfır bir ev, küçük bir servet sahibi olursunuz.Bizde konumu iyi ,eski ev peşindeyiz :))

Ben eski olanı tercih ederdim zira konum çok önemli.40 yılı doldurunca binalar kentsel dönüşüme giriyor.20 yıl sonra yıkılıp ,yeni yapılan binadan bir daire sahibi olsanız o konumda sıfır bir ev, küçük bir servet sahibi olursunuz.Bizde konumu iyi ,eski ev peşindeyiz :))

ah caniimm 20 yil sonra gelen serveti neyleyeyim ben. Simdi bile 30a merdiven dayadik. Benim gencligim gitmis olacak. Evlatlarima yarar anca. Her tipik Turk gibi, aman ben yemeyeyim evladim yesin dusuncesindeyiz. :)

ah caniimm 20 yil sonra gelen serveti neyleyeyim ben. Simdi bile 30a merdiven dayadik. Benim gencligim gitmis olacak. Evlatlarima yarar anca. Her tipik Turk gibi, aman ben yemeyeyim evladim yesin dusuncesindeyiz. :)
Merkezde yeni evler aşırı pahalı,diğerleride şehre otobüs mesafesinde.Merkezdeki evler bana daha cazip geliyor.Hayırlısı olsun canım.

Herkese merhaba arkadaslar. Direk konuya gireyim. Kendi ailemin destegi ve israriyla ev alma fikri olustu. Velhasilkelam butcemiz sinirli. Malum ev fiyatlari da ucmus durumda. Su an kaldigimiz yer, eski bir site en az 20 yillik. Esim bu dairenin satiliga cikmasi halinde burayi alma fikrinde. Bir ay insaat yapariz evin icinde diyor. Tamam bu dairenin konumu hakikaten sahane, muhitte iyi ama ben yeni ve temiz bir ev olsun istiyorum. Gerekirse 2+1 olsun ama temiz, sifir, guvenlikli bir siteden olsun istiyorum. Bu yuzden esimle tartistik.
Sizce konum mu onemli yoksa evin ici mi? Kisa ve ozetle yazmaya calistim kusura bakmayin eksik anlatimim olduysa.

Not: # simdiki evimiz 3+1, hastaneye, metroya, okullara vs cok yakin.
# Benim hayalini kurdugum 2+1lerin yeri ise yine evimize cok uzak degil, baska muhitte ama yeni yapilarin olusumunun oldugu bir yerde. metro da yuruyerek 20-25 dakika :/

Biz ankaraya taşındık ailem yeni bir ev istedi,güvenlikli,yeni yapılmış bir ev aldık ama metroya uzak ulaşım sınırlı o kadar zorlanıyoruz ki annem diyorki ne yapsak da bu evden kurtulsak babam evin satılmasına karşı,ben ve kardeşlerim nefret ediyoruz lütfen muhiti iyi olan yerde oturun

Biz ankaraya taşındık ailem yeni bir ev istedi,güvenlikli,yeni yapılmış bir ev aldık ama metroya uzak ulaşım sınırlı o kadar zorlanıyoruz ki annem diyorki ne yapsak da bu evden kurtulsak babam evin satılmasına karşı,ben ve kardeşlerim nefret ediyoruz lütfen muhiti iyi olan yerde oturun

Kesinlikle haklısınız aslında

Yeni evi alın mis gibi oturun , bu zamana kadar hep 20+ evlerde oturdum , gecen sene sıfır ev aldım o kadar memnum ki, yaptığın temizlik bile gözüme daha güzel geliyor , eski evi alsanız bile siz pişman olursunuz gibi , daha şimdiden içinize sinmemiş
Ben de sunu merak edıyorum her yerde sıfıır satılık daıreler var hem de mal sahibi içinde 1 yıl oturmus satıyor10-15 bına hep böyle neden almıs ve satıyor soruyorsun baska yerden alacagım dıyor hep aynı neden ıyı de nıye o zaman 1 yıl olmus alalı neden memnun degıl bu ınsanlar yoksa ev mı sorunlu ???

:bicak: cok karigim ya cok. corba olmus durumdayim.
Ben de sunu merak edıyorum her yerde sıfıır satılık daıreler var hem de mal sahibi içinde 1 yıl oturmus satıyor10-15 bına hep böyle neden almıs ve satıyor soruyorsun baska yerden alacagımdıyor hep aynı neden ıyı de nıye o zaman 1 yıl olmus alalı neden memnun degıl bu ınsanlar yoksa ev mı sorunlu???

Ben de sunu merak edıyorum her yerde sıfıır satılık daıreler var hem de mal sahibi içinde 1 yıl oturmus satıyor10-15 bına hep böyle neden almıs ve satıyor soruyorsun baska yerden alacagımdıyor hep aynı neden ıyı de nıye o zaman 1 yıl olmus alalı neden memnun degıl bu ınsanlar yoksa ev mı sorunlu???

memnun olmayanlarda vardir ya da oturdugu evin degeri artmistir, satip daha iyi ev alacaktir.

Ben incek te oturuyorum. Evet seviyorum buranın elitliğini, sakinliğini, yeşilini ama çok uzak işyerime. Ankara için uzak hani istanbullular kızmasın :)

Her ay neredeyse bi kira parası kadar benzin veriyorum. Sen çAlışmıyosun ama eşin perişan olur yollarda.

Ayrıca 3+1 den çıkıp 2+1 e girmek gibi bi hata yapma. Çocuğun da varmış, pişman olursun.

Ben buradan çıkıp, çankaya taraflarına geçmeyi düşünüyorum.

Ayrıca 20 yıllık bina eski değil arkadaşlar naptınız ya..

Kısacası ben çayyolundaki evi alır yaptırırdım.

X