Ev Satın Alma

@sevicira Oncelikle mesajiniz icin cok tesekkur ederim. Haklisiniz ama su andaki bulundugum dairede, istedigim dairede merkezden uzakta. Sehrin kargasasindan uzakta.

Ama panpacım bütçen 20 yıllık çayyolu eviyse 1 yıllık İncek i karşılamak da zor. :)Yani son yazdığın 2si şehre uzakça ama onlar da iyi muhitler evler 400.000-500.00den başlıyor ikisinde de. Evler çok çok pahalı. İyi muhitlerdeki yeni evler yarım milyondan başlıyor, fiyatları uçmuş.

Ah ahh o kadar paramiz olsaydi da onun derdinde olsaydik keskemm:)) Ay yok canim bizim butce dusuk. O yuzden bu eski evi alirsak+tadilat butcemiz ucu ucuna yetisir. Ben bahsettigim yerdeki 2+1i alirsak (para azligindan 2+1e dustum yoksa niyetim 4+1 ama paramiz yetmiyor:)) paramiz da ucu ucuna yetiyor nerdeyse. İkisi de iyi muhitte. Su an bulundugumuz yer daha bi oturmus, ama istedigim muhitteki yer yeni yapilasmalarin oldugu bi yer. Simdiki metroya yuruyerek 5 dakika var yok, istedigim yerdeki metroya yuruyerek 20-25 dakika. Simdiki yerin etrafinda hastane, okul her bi sey var. İstedigim yerde henuz bunlar yok. Ama bi kac yila olur diye dusunuyorum. Cok fazla yeni yapilasma basladi cunku. İkisi de sehrin kargasindan uzakta. İki cevrede de yasayan insanlar kaliteli insanlar.

Yeni evi alın mis gibi oturun , bu zamana kadar hep 20+ evlerde oturdum , gecen sene sıfır ev aldım o kadar memnum ki, yaptığın temizlik bile gözüme daha güzel geliyor , eski evi alsanız bile siz pişman olursunuz gibi , daha şimdiden içinize sinmemiş

Yeni evi alın mis gibi oturun , bu zamana kadar hep 20+ evlerde oturdum , gecen sene sıfır ev aldım o kadar memnum ki, yaptığın temizlik bile gözüme daha güzel geliyor , eski evi alsanız bile siz pişman olursunuz gibi , daha şimdiden içinize sinmemiş

Ama isin ilginc yani sadece benim icime sinmiyor burasi. Geri kalan herkes konumuna vurgun. :/ Bu arada eviniz hayirli olsun, huzurla ve sevgiyle oturun insallah ♡♡♡

Evin konumu en önemli şey bir de yapısı yani binanın sağlamlığı. Bunlar iyi olduktan sonra herşey düzeltilir. Ben de iyi bir yerden harabe gibi bir ev aldım ama içini baştan aşağıya kendim yaptırdım. Evin konumunu değiştiremezsiniz ama içi bi tadilata bakar. Ayrıca yeni yapılmış evde müteahhitin zevkine mahkumsunuz. Kendiniz tadilat yaparsanız her malzemenin sizce en güzelini ve kalitelisini seçme şansınız var. Eşiniz çok haklı

Ah ahh o kadar paramiz olsaydi da onun derdinde olsaydik keskemm:)) Ay yok canim bizim butce dusuk. O yuzden bu eski evi alirsak+tadilat butcemiz ucu ucuna yetisir. Ben bahsettigim yerdeki 2+1i alirsak (para azligindan 2+1e dustum yoksa niyetim 4+1 ama paramiz yetmiyor:)) paramiz da ucu ucuna yetiyor nerdeyse. İkisi de iyi muhitte. Su an bulundugumuz yer daha bi oturmus, ama istedigim muhitteki yer yeni yapilasmalarin oldugu bi yer. Simdiki metroya yuruyerek 5 dakika var yok, istedigim yerdeki metroya yuruyerek 20-25 dakika. Simdiki yerin etrafinda hastane, okul her bi sey var. İstedigim yerde henuz bunlar yok. Ama bi kac yila olur diye dusunuyorum. Cok fazla yeni yapilasma basladi cunku. İkisi de sehrin kargasindan uzakta. İki cevrede de yasayan insanlar kaliteli insanlar.
ankara da mısın canım,
ben de aynı senin durumundayım ama başka bir kiralığa çıkma konuusnda,
bir de çalışıyor muusn?
her gün metro kullanmak gerekiyor mu?
ben çalışmasam fikrim başka olacak da

bana konumu iyi diye 20 yıllık evi bedava versinler oturmam
cok ciddi söylüyorum
benim için sıfır ev olmalı evlendim evleneli sıfır evde oturdum
cok sükür kiracıyım hep sıfır ev buldum oturdum 3. evim ve hep işimize yakın yerde oturdum zaten
20 yıllık biananın nesine vurulup alacaksın sakın haa almayın

Ben kiracıyım. Dünya kira verip yeni evde oturmak yerine, yine yüklüce bir kira verip iyi bir muhitte, on beş yıllık bir binada oturuyorum. Ev almayı düşünürsem yeni bina isterim. Bu evlerin elektrik, su tesisatında bile problem çıkıyor sürekli. Kablolar evin ortasından geçiyor mesela. Doğalgaz sonradan döşenmiş, çirkin kocaman borular evin içinde. Ama benim yaşadığım şehir küçük. En uzak yeri arabayla yarım saat. Kırk dakika gidince şehir değiştiriyorsun. Bu nedenle ev alırken yeni yerleşim bölgelerinden bakarım.

Büyük şehirde yaşasaydım konumuna daha çok önem verirdim galiba. Ama şu an okuduklarımdan çıkardığım sen bu evde oturmak istemiyorsun. Evi alınca kiradaki gibi pat diyip çıkmak olmayacak. İnsan içine sinmeyen, istemediği bir yerde oturmamalı bence. Huzur önemli çünkü.

Evin konumu en önemli şey bir de yapısı yani binanın sağlamlığı. Bunlar iyi olduktan sonra herşey düzeltilir. Ben de iyi bir yerden harabe gibi bir ev aldım ama içini baştan aşağıya kendim yaptırdım. Evin konumunu değiştiremezsiniz ama içi bi tadilata bakar. Ayrıca yeni yapılmış evde müteahhitin zevkine mahkumsunuz. Kendiniz tadilat yaparsanız her malzemenin sizce en güzelini ve kalitelisini seçme şansınız var. Eşiniz çok haklı
eski evin o sinmiş pisliğini temizlemek degiştirmek cok zordur
sıfır evler plan olarakta yapı olarkta güzel zevke baglı yaptırırız

Ben 3 yıldır 0 binada kendi evimdeyim. Evet çok güzel yeni binada güvenlikli sitede oturmak ama ski evlerde muhiti gerçekten güzel olan yerlerde bana hep çekici gelmiştir. Eğer 3+1 den 2+1 e inmeniz gerekecekse eski evi yenilemek mantıklı sırf yeni ev olsun diye 1 odadan olmak çok zorlar sizi. Bana kalsa 3+1 den 4+1 e geçmek istiyorum çocuk olunca çok oda rahatlık demek.

Bu arada 20 yıllık binaya eski diyenlere hayret ediyorum ben İstanbul'un iyi bir semtinde oturuyorum burada binalar en az 40 yıllık. Genelde de eski bakımlı bina tercih edilir çünkü o zamanlar inşaat malzemeleri daha sağlam ve mimarlar da daha özenli çalışmış tavanlar yüksek filan. Doğalgaz boruları elektrik tesisatı yenilenebilir şeyler. Ben de mesela son bir iki yılda yalapşap yapılmış binalarda oturmam

eski evin o sinmiş pisliğini temizlemek degiştirmek cok zordur
sıfır evler plan olarakta yapı olarkta güzel zevke baglı yaptırırız
Ama sıfır eve sıfır diye fazla para verdikten sonra bi de tadilat masrafı yapmak içinize oturmaz mı. Pislik dediğiniz ne duvarları kazıtıp boyatıyorsun mutfağı yerleri baştan yaptırıyorsun eee pislik çıkmıyor mu

Herkese merhaba arkadaslar. Direk konuya gireyim. Kendi ailemin destegi ve israriyla ev alma fikri olustu. Velhasilkelam butcemiz sinirli. Malum ev fiyatlari da ucmus durumda. Su an kaldigimiz yer, eski bir site en az 20 yillik. Esim bu dairenin satiliga cikmasi halinde burayi alma fikrinde. Bir ay insaat yapariz evin icinde diyor. Tamam bu dairenin konumu hakikaten sahane, muhitte iyi ama ben yeni ve temiz bir ev olsun istiyorum. Gerekirse 2+1 olsun ama temiz, sifir, guvenlikli bir siteden olsun istiyorum. Bu yuzden esimle tartistik.
Sizce konum mu onemli yoksa evin ici mi? Kisa ve ozetle yazmaya calistim kusura bakmayin eksik anlatimim olduysa.

Not: # simdiki evimiz 3+1, hastaneye, metroya, okullara vs cok yakin.
# Benim hayalini kurdugum 2+1lerin yeri ise yine evimize cok uzak degil, baska muhitte ama yeni yapilarin olusumunun oldugu bir yerde. metro da yuruyerek 20-25 dakika :/
Evle nikahlanmiyirsun ki zaten 5 yil sonra satabikirsin omcesinde vergi odemek zorundasin bence bu kadar tartisma didisme olursa esin evi almaktan vazgecer hazir ayaginizin ustunuze kalkmissiniz alin bir ev oturun,, sonra satarsin kiraya verip kiraya gidersin,, bence tartışmak yerine birlik olun, cunku ev almak yorucu ve stresli bir donem
emlakcilarla gorusun bazen cok ucuza evler düşebiliyor,,

Ama sıfır eve sıfır diye fazla para verdikten sonra bi de tadilat masrafı yapmak içinize oturmaz mı. Pislik dediğiniz ne duvarları kazıtıp boyatıyorsun mutfağı yerleri baştan yaptırıyorsun eee pislik çıkmıyor mu
sıfır evi istediğinz gibi temizletip sirketlere girip oturun bir tek balkonlar yaptırılır
ben yaptırmak diye onu kastettim yanlıs ifade etmişim
yogundum işteym
ama eski yapıyı adam etmek zordur

Herkese merhaba arkadaslar. Direk konuya gireyim. Kendi ailemin destegi ve israriyla ev alma fikri olustu. Velhasilkelam butcemiz sinirli. Malum ev fiyatlari da ucmus durumda. Su an kaldigimiz yer, eski bir site en az 20 yillik. Esim bu dairenin satiliga cikmasi halinde burayi alma fikrinde. Bir ay insaat yapariz evin icinde diyor. Tamam bu dairenin konumu hakikaten sahane, muhitte iyi ama ben yeni ve temiz bir ev olsun istiyorum. Gerekirse 2+1 olsun ama temiz, sifir, guvenlikli bir siteden olsun istiyorum. Bu yuzden esimle tartistik.
Sizce konum mu onemli yoksa evin ici mi? Kisa ve ozetle yazmaya calistim kusura bakmayin eksik anlatimim olduysa.

Not: # simdiki evimiz 3+1, hastaneye, metroya, okullara vs cok yakin.
# Benim hayalini kurdugum 2+1lerin yeri ise yine evimize cok uzak degil, baska muhitte ama yeni yapilarin olusumunun oldugu bir yerde. metro da yuruyerek 20-25 dakika :/
ben olsam tertemiz hersyi 0 bi ew alırım

ben birde titizim baskasının oturdugu evde allah muhtac etmesin oturamıyorm ne kadar temizlensede
içime sinmiyor ısıklara basarken bile onların parmak izi var vs...
ama sıfır ev benim gibi temizliyorm hersy içime siniyor
eski binaların iç bina girişi alt kazan dairelere ne hale gelmiştir
temiz sıfır bina uzak olsun tertemz evimin içi bana huzur versin

Kizlar simdi biz bu eski evi alsak, tadilata baslicaz evde. Tum esyalarimiz evden disari cikacak. En az 1 ay surecek bir tadilat sureci baslayacak nasip olursa.

Bir sey daha sorcam, 2+1 evde oturanlar var mi aranizda cocuklu olup da??

Bir de bizim hali hazirda misafir odamiz var, 2+1 de o oda mi olacak yoksa yavrumuzun odasi mi? Nereye elini atsan... Tovbe tovbe :)

X