EV SAHİBİ VE PASİF EŞ

Melendan

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2012
2.228
2.011
39
merhaba arkadaşlar;
bugün akşam saat 9 sularında kapı çaldı ısrarla üstümüzde pijamalar falan neyse açtık kapıyı ev sahibinin eşi ve oğlu kapıda ben çıkmadım başta malum üstüm musait değildi. ne deseler beğenirsiniz eşime evi 7 gün içinde boşalt dediler şuursuzlar eşimde sakin sakin kontrat var dedi neymiş evi satacakmış yok bakmak isteyenlere biz ev göstermiyormuşuz falan filan 7 gün içinde boşaltmazsan görüşürüz diye tehtit edince eşimi ben üstüme başıma bakmadan çıktım kapıya hayırdı sorun mu var dedim yok dediler. evi satıcaz zor durumdayız siz evdeyken satamayız dedi. eşimde durumum musait değil şuan boşaltamam diye saçma sapan konuşuyor bende ne açıklama yapıyorsun kontrat var dağ başımı burası git mahkemeye ver kapıya gelip tehtit edemezsiniz terbiyesizlik yapıyorsunuz savcılığa şikayet ederim sizi dedim. ne öyle kapıda alacaklı gibi ya.kadın ne dese beğenirsin sözleşmeye mi güveniyorsunuz falan diyor tadilat yaptırıcam yıkıcam yakıcam evi diyor sonra eşim sen içeri gir dedi. allahım bunlar tehtit edip duruyorlar eşim hala alttan alttan uzlaşmaya çalışıyor ben içerde çıldırıyorum. dağ başımı burası ne iftiralar kapıda yok kiraya zam yapmamışız yok evi görmeye gelenlere kapı açmamışız birde evi kötülüyormuşuz. ay ne iftiralar eşimin sessizliğimi dersin kapat kapıyı işte ne konuşuyorsun telefonla aramadan istedikleri saatte gelemezler eve ayrıca tehtit edemezler birde onların yanında bana bağırıyor. bana bağırıcağına onlara desene ''yapmış olduğumuz kontratımız var sizin böyle bir hakkınız yok bu saatte beni daha fazla rahatsız etmeyin lütfen ''de, bak böylede kibar olunuyor ne alttan alıyorsun neyse 1 saat kapıda konuştular sonra kadın ağlamış falan zor durumdayım diye bunlar gitti eşim ne dese beğenirsin kredi çek taşınalım bu evden ben bunlarla uğraşamam. sen dalga mi geçiyorsun dedim neden borçla iş yapıyım ki zaten 4 ay sonra bitiricem borcumu rahat rahat borçsuz taşınırım şimdi neden boşaltıp kendimizi zora sokalım ne gerek varya. 4 ay önce ha 4 ay sonra diyor bide bana. taşınalım dediği evde aynı sitede üstün körü eve taşınıcaz. hep bir dışardakilere pasif banada kükrüyor mubarek gıcık olmaya başladım artık ya salak mısın sen dedim 5 yıldır evliyim ilk defa bunu söyletti bana. hak var hukuk var böyle birşeye sen nasıl sessiz kalırsın vur başına al ekmeğini ya. evden taşınıp taşınmamayıda geçtimde bu duruşuna tahamül edemiyorum artık bana gelince kırmadık şey bırakmıyor dışarıya duruşu pasif ve insanlarda bundan yararlanıyor. kapıya gelmeye cüret dahi edemiyor olmaları gerekirdi bu yaptıkları saygısızlık. beni telefonla ararsın musait olup olmadığımı sorarsın sonra çalarsın bu kapıyı. daha öncede oğlu geldi bir baktım mutfakta sigara içiyor külünüde lavaboya çırpıyor ay görünce şok oldum kül tablası yok mu evde dedim eşime çocukta suyu açtı sigarasını söndürdü attı çöpe şaka gibi ya.

Esiniz gercekten pasif kalmis ne terbiyesiz insanlar haber vermeden lamburlumbur kapiyi caliyorlar. Sakin tasinmayin kapi gibi konturat var elinizde hic bir sey yapamazlar. 4 ay sabredin sonra cikarsin insallah borcsuzda cikarsiniz hem.Eger yine gelirlerse polisse sikayet edin hic muhatap olmayin

balkonuma kuş ölüsü ve bütün bir ekmek atıldı az önce eşimi uyandırdım biri balkona birşey attı ve koşarak gitti diye baktık karga atmıştır diyor bütün ekmeği karga nasıl taşıyacak. koşan birini gördüm polisi arıycam diyorum uğraştırma beni yarın işe gidicem diyor ya.

Esiniz boyle oldugu surece daha da fazlasini yaparlar. Ben musait miyim degil miyim bi haber verseydiniz gelmeden deseydi bari. Esiniz tepsini koymadigi surece daha da ugrasirlar cikartana kadar. Esinizle sakince konusun bu durumu. Neden borc ustune borc yapip daha da sıkıstıracaksiniz ki kendinizi?

balkonuma kuş ölüsü ve bütün bir ekmek atıldı az önce eşimi uyandırdım biri balkona birşey attı ve koşarak gitti diye baktık karga atmıştır diyor bütün ekmeği karga nasıl taşıyacak. koşan birini gördüm polisi arıycam diyorum uğraştırma beni yarın işe gidicem diyor ya.
T:KK57:yemin ediyorum tuylerim diken diken oldu . KUS ölůsumu atmislar kesin ev sahibidir.Canim ya esin cok saf bir insan ve korkak sanirim arayin polisi goraunler gununu mikroplar nedemek ya resmen haneye tecavuz ediyorlar:sinirli:

Bi daha kapıya gelirlerse çok ciddiyim polisi arayın. Kocanız kapıda onlara saf saf laf anlatırken siz içerde polisi arayın, "ev sahibimiz resmen haneye tecavüz ediyor, kapımıza gelip bizi rahatsız ediyolar şuan" diyin.
Her türlü hakkınızı arayın, öyle canlarının istedikleri gibi davranamayacaklarını öğrensinler.

"Avukata gidip dilekçe vereceğim, kiracı haklarından haberiniz yok galiba, sözleşmemiz varken kafanıza göre çıkartamazsınız, bundan sonra derdinizi mahkemede anlatırsınız, üstelik haneye tecavüz ettiğiniz için de ayrıyeten dava açacağım" diyin.
Eğer bu lafla da gözleri korkmazsa, gerçekten dediğinizi yapın.

Siz susup pısırıkça evden çıksanız bile, bu adamlar dersini almadığı için herkese böyle davranmaya devam edecekler.
Arayın bakalım hakkınızı, bakın noluyor o zaman.

Eşiniz polisi arayıp şikayetçi olana kadar yüzüne bile bakmayan konuşmayın hiç... bu ne tepkisizlik canım hak var hukuk var bende sevmem evinin kapısına dayanma cesaretini buldurmamalı erkek dediğin... kredi filanda çekmeyin

Bi daha kapıya gelirlerse çok ciddiyim polisi arayın. Kocanız kapıda onlara saf saf laf anlatırken siz içerde polisi arayın, "ev sahibimiz resmen haneye tecavüz ediyor, kapımıza gelip bizi rahatsız ediyolar şuan" diyin.
Her türlü hakkınızı arayın, öyle canlarının istedikleri gibi davranamayacaklarını öğrensinler.

"Avukata gidip dilekçe vereceğim, kiracı haklarından haberiniz yok galiba, sözleşmemiz varken kafanıza göre çıkartamazsınız, bundan sonra derdinizi mahkemede anlatırsınız, üstelik haneye tecavüz ettiğiniz için de ayrıyeten dava açacağım" diyin.
Eğer bu lafla da gözleri korkmazsa, gerçekten dediğinizi yapın.

Siz susup pısırıkça evden çıksanız bile, bu adamlar dersini almadığı için herkese böyle davranmaya devam edecekler.
Arayın bakalım hakkınızı, bakın noluyor o zaman.
ben asla susmam ben konuşunca geri çekildiler zaten ama eşim bana onların yanında içeri gir diye bağırdı üstüm hiç müsait değildi zaten gerçekten sinir oluyorum bir daha asla gelemezler evi mi göstermiyorum o zaman mahkeme kararı ile bir güne bağlansında dedim. allahınız yokmu diyor birde ben kan kusuyorum çok borcum var diye ağlamış ben içeri girince eşimde üzülmüşmüş bizde onların yerinde olabilirdik diyor ya anlamıyor bu insanlar yalancı ayaküstü kaç yalan salladı kadın. kiraya zam yapmadınız dedi evi göstermyotsunuz dedi ilanı sökmüşsünüz dedi halbuki kendi dedi sökün diye eve bakmaya gelenlere ayıp olmasın ben o emlakçıya ilan as demedim dedi. bir dünya yalan söyledi. eve bakmaya gelenlerede kirayı fazla söylemiş benim verdiğimden üstüne evin alttan ısıtması var demiş gelen soruyor yalanmı söyleyeyim yok öyle birşey yalan dolan işleri depozito parasını bile vermez bunlar ver taşınma masrafımı çıkıyım evdende dedim zaten kontrat bitince çıkıcaksın ne farkeder diyor yalancı bunlar ama anlatamıyorum ben

T:KK57:yemin ediyorum tuylerim diken diken oldu . KUS ölůsumu atmislar kesin ev sahibidir.Canim ya esin cok saf bir insan ve korkak sanirim arayin polisi goraunler gununu mikroplar nedemek ya resmen haneye tecavuz ediyorlar:sinirli:
bu ne demek allah aşkına ekmek yemek demek kuş ölüsü tehtit demek yani saçmalığa ba eşime desem abartma der. karışma bana ben halledicem diyip duruyor kredi çekmem dedim ya kendi çekicek herhalde ben olmasam ayak üstü yerler bunu ya bı durum beni çok üzüyor ben konuşuncada bana ezik muamelesi yapma diyor. sen erkeksin ya biraz dik dur ben kavga et demiyorum ki. üsülünce anlat diyorum alttan alma saf saf durma yumuşak yüzünü kullandrıma diyorum ama yok o hakaret ediyorsun diyor.

Eşiniz polisi arayıp şikayetçi olana kadar yüzüne bile bakmayan konuşmayın hiç... bu ne tepkisizlik canım hak var hukuk var bende sevmem evinin kapısına dayanma cesaretini buldurmamalı erkek dediğin... kredi filanda çekmeyin
daha öncede buna benzer bir durum oldu konu ev sahibi değilde musallat olan arkadaşıyla ilgiliydi. konuşmadım onunla halledene kadar en sonunda çocuk bunu aramış eşim dışardayken. ben sen gelene kadar opi ile otursam olurmu demiş. inanbiliyor musun ya eşimde öyle şeymi olur demiş buna sonra beni aradı bana anlattı telefonu kapat kapıyı falanda açma dedi bak bu benim içimde hala yara mesela. git katil ol demiyorum ama yumuşak yüzlü olma bak neler geliyor başımıza

ben asla susmam ben konuşunca geri çekildiler zaten ama eşim bana onların yanında içeri gir diye bağırdı üstüm hiç müsait değildi zaten gerçekten sinir oluyorum bir daha asla gelemezler evi mi göstermiyorum o zaman mahkeme kararı ile bir güne bağlansında dedim. allahınız yokmu diyor birde ben kan kusuyorum çok borcum var diye ağlamış ben içeri girince eşimde üzülmüşmüş bizde onların yerinde olabilirdik diyor ya anlamıyor bu insanlar yalancı ayaküstü kaç yalan salladı kadın. kiraya zam yapmadınız dedi evi göstermyotsunuz dedi ilanı sökmüşsünüz dedi halbuki kendi dedi sökün diye eve bakmaya gelenlere ayıp olmasın ben o emlakçıya ilan as demedim dedi. bir dünya yalan söyledi. eve bakmaya gelenlerede kirayı fazla söylemiş benim verdiğimden üstüne evin alttan ısıtması var demiş gelen soruyor yalanmı söyleyeyim yok öyle birşey yalan dolan işleri depozito parasını bile vermez bunlar ver taşınma masrafımı çıkıyım evdende dedim zaten kontrat bitince çıkıcaksın ne farkeder diyor yalancı bunlar ama anlatamıyorum ben
zaten bu tiplerin evinde fazla oturamazsınız. onlara söyleyin "4-5 ay sonra çıkabiliriz ancak, ya bekleyeceksiniz, ya da derdinizi mahkemede anlatacaksınız, çirkeflikse ben de bilirim çirfkeflik yapmayı, beni o raddeye getirmeyin, bi daha da kapıma arayıp müsait olup olmadığımızı sormadan gelmeyin, yoksa polisi ararım" diyin.
eşinizle de bi oturup konuşun, "sen hakkını arayamıyorsan çeneni kapat ben arayım bari, bi daha bana başkalarının yanında bağırıp rezil edersen ben seni 2 katı rezil ederim, bana davranışlarına dikkat edeceksin, bana yaptığın atarın yarısını onlara yapsan susarlardı zaten, dişin bi bana çıkmasın, itici oluyosun" diyin.

ben konuşuncada burda ben varım benim ezme diyor sende pasif olma o zaman diyorum kapılara eşyalara vuruyor. kırmadık eşya bırakmıyor dışarıya gelince adamda tık yok. ben konuşuncada benim yanımda konuşma diyor
zaten bu tiplerin evinde fazla oturamazsınız. onlara söyleyin "4-5 ay sonra çıkabiliriz ancak, ya bekleyeceksiniz, ya da derdinizi mahkemede anlatacaksınız, çirkeflikse ben de bilirim çirfkeflik yapmayı, beni o raddeye getirmeyin, bi daha da kapıma arayıp müsait olup olmadığımızı sormadan gelmeyin, yoksa polisi ararım" diyin.
eşinizle de bi oturup konuşun, "sen hakkını arayamıyorsan çeneni kapat ben arayım bari, bi daha bana başkalarının yanında bağırıp rezil edersen ben seni 2 katı rezil ederim, bana davranışlarına dikkat edeceksin, bana yaptığın atarın yarısını onlara yapsan susarlardı zaten, dişin bi bana çıkmasın, itici oluyosun" diyin.
ya inan bana diyorum dediklerinin aynısını söyledim zaten ben konuşunca onun yanında bana diyorki ben varken her lafa girme sen yapamıyorsun pasif duruyorsun diyorum beni ezemezsin hangimiz erkek belli değil diyor. bana birde sen çok kışkırtıcısın insanı kışkırtmakta üstüne yok diyor.

çocuk birde demişki ben adam bulurum evi taşıman için demiş. ya inandın mı sende buna dedim kapının önüne koyarlarsa eşyalarını görürsün dedim onun bulduğu adamlamı taşınır ev ay deli olucam ya.

Çok uğraşırsınız eşinle.sıkıya gelince hemen pes ediyor, insanlarla tartışıp hakkını savunmak yerine, geri adım atıyor. Böyle şey olmaz. Biz daha önce böyle çıkarıldık daha ükü günlük taşındığımız, 8 aylık hamile halimle cillop gibi yaptığım evden. Genç ve tecrübesizdik. Kontrat filan yapmamıştık. Çok feci bir durum. Kontratınız varmış ne güzel.

Allah dağına göre kar verir. Eşinle dengeliyorsunuz demek ki birbirinizi normal hayatta ama bu konularda siz onun önüne geçin. O da saygı duyup sizin yanınızda durmak zorunda. Ev sahibi hakkı olduğu kadar kiracı hakkı da var. Öyle yaka paça, yalanla tehditle olmaz bu işler. Gerekirse polis çağırıp mahkemeye verin zaman ve paranız varsa. Uğraşıp dursun iğrenç herifler. Madem gerekli kontrat yapmasalardı.

bu ne demek allah aşkına ekmek yemek demek kuş ölüsü tehtit demek yani saçmalığa ba eşime desem abartma der. karışma bana ben halledicem diyip duruyor kredi çekmem dedim ya kendi çekicek herhalde ben olmasam ayak üstü yerler bunu ya bı durum beni çok üzüyor ben konuşuncada bana ezik muamelesi yapma diyor. sen erkeksin ya biraz dik dur ben kavga et demiyorum ki. üsülünce anlat diyorum alttan alma saf saf durma yumuşak yüzünü kullandrıma diyorum ama yok o hakaret ediyorsun diyor.
Gercekten esin boyle oldukca tehdit vari konualar cok olur her konuda sadece bu mevzu icin demiyorum.Senin yerinde olsam direk yarin gider polise soylerdim esinede valla Allah akil fikir versin benim balkonuma biri ölü kuş birakacak varya esimin yapcaklarini tahmin bile edimiyorum.Kesinlikle yarin ilk isin sikayet etmek olsun ne kadar pis insan olduklari surdan anla bir canli hayvana kiyip balkona atmalari.Nasil kiydiniz o KUşa mikrop insanlar:sinirli::sinirli::sinirli:

sonrada bana sen hep olumsuzsun hep olumsuzsun diyor vallahi piskolojimi bozdu benim ya. ben kötü oldum ben çirkef oldum ben kışkırtan oldum ben hakaret eden oldum ay dayanamıyorum böyle olmasına o kadar çok üzülüyorum ki ev taşımayı geçtim bu davranışı beni çok rahatsız ediyor. bu adam önceden böyle değildi ya arabayı park ederken bana laf attıklarını görmüş çocukların avmye kadar peşinden koşup o benim karım ne diyorsunuz siz diye konuşan adam gitti yerine ev hanımı geldi sanki ya. çok üzülüyorum ya ben ona kavga et demiyorum birine bağır çağırda demiyorum ama böylede olmasın.

Çok uğraşırsınız eşinle.sıkıya gelince hemen pes ediyor, insanlarla tartışıp hakkını savunmak yerine, geri adım atıyor. Böyle şey olmaz. Biz daha önce böyle çıkarıldık daha ükü günlük taşındığımız, 8 aylık hamile halimle cillop gibi yaptığım evden. Genç ve tecrübesizdik. Kontrat filan yapmamıştık. Çok feci bir durum. Kontratınız varmış ne güzel.

Allah dağına göre kar verir. Eşinle dengeliyorsunuz demek ki birbirinizi normal hayatta ama bu konularda siz onun önüne geçin. O da saygı duyup sizin yanınızda durmak zorunda. Ev sahibi hakkı olduğu kadar kiracı hakkı da var. Öyle yaka paça, yalanla tehditle olmaz bu işler. Gerekirse polis çağırıp mahkemeye verin zaman ve paranız varsa. Uğraşıp dursun iğrenç herifler. Madem gerekli kontrat yapmasalardı.
durmuyor yanımda bana hep önde olmak için mücadele ediyorsun diyor bende ona çok yoruldum aslında senin bir adım arkanda durmak istiyorum diyorum.

Kus olusumu atttilar:KK57:
Elinizde kontrat var kimse sizi o evden atamaz.
Kimse kaapiniza dayanip ev sahibiyom diye sizi tehdit edemez.
Ve yine kimse size sormadan musaitmisiniz demeden kapiniz dayanamaz.
Esiniz lasif ya da beladan uzak durmaya calisan biri ki bence de cok muhatap olunacak tipler degilermis

Gercekten esin boyle oldukca tehdit vari konualar cok olur her konuda sadece bu mevzu icin demiyorum.Senin yerinde olsam direk yarin gider polise soylerdim esinede valla Allah akil fikir versin benim balkonuma biri ölü kuş birakacak varya esimin yapcaklarini tahmin bile edimiyorum.Kesinlikle yarin ilk isin sikayet etmek olsun ne kadar pis insan olduklari surdan anla bir canli hayvana kiyip balkona atmalari.Nasil kiydiniz o KUşa mikrop insanlar:sinirli::sinirli::sinirli:
ya kuş yarılmış ortadan bütün bir kulda değil. tam göremedim ama ortadan ayrılmış kafası varmı görmedim eşim aldı onu ekmekle birlikte attı.

Opi size şu mesaji vermiş ekmek atip KUŞ ölůnun atmalarinin sebebi biz ekmegimiz icin öldururuz demek istiyorlar.Ne kadar kotu insanlar ya inanki cok ama cok sinirlendim kuşa da bir hayli uzuldum:KK43:

X