ev idaresi bilmiyoruz

Kantin birikmis borcu. Paranin bereket i.olmuyor iste o yüzden ay ay anlattim. Batı da da 3000 civarı alicak bnde hemşire yim bebek buyuyunce çalışıcam düzelecek biliyorum ama bunaldim. Altindan sonra krediden 10000 kalmisti bizim memleket te dugun salonu 3000 onlarda 4000 di gerisi de gelinlik damatlika gtti

allah yardımcın olsun bızde aynıyız evlenıdıgımızden berı borç oduyoruz... 3 sene sonra bıtıecek kıredı borçlarımız yazın gene bı sekılde ayarlaınıyorda kışın dogalgaz felan sıkıntı oluyor baya... bız 2 senelık surecte arabamızı altınları vs hep sattık eşim dugunden sonra iş bulamadı duugun masrafı borclar bızdede herseyı esım yaptı askerı personeldı ben bırktırdım evlenınce ve iş bulamadı memurluga dırek gecıs hakkı vardı ama umdugumuz gıbı olmadı hıc birşey....dukkan actı altınları arabamızı satıp bıde kıredı cekıp oişte olmadı cok zarar ettık zararına sattık dukkanı ama kaptmadı borçları gene işşiz kaldı 4 ay asonra çalıstı başka mesleklerdede... maaş yetmıyorkı aylık ödemelere sukur şimdi ıyı bı işi var borclar olmasa cok rahat gecınıcaz ama bunada sukur 3 sene sonunda rahata erıcaz...

Bir bucuk yil nasil sabrettim bilmiyorum esim allah senden razi olsun cok fedakarlik yaptin diyor borc son 6 ayimiz kaldi bende sabir kalmadı bebek stresi sanirim.

Ben o zaman sukretmeliyim allah sana sabır versin canim. Cok sukur temmuz da kredi bitiyor altınlarıma hic dokunmadik arabamiz da var

Oncelikle en güzeli en pahalı demek değildir. Beşik mevzusuna takilmissiniz şahsen bebeğim için herseyin en ucuzunu alıyorum çok şükür geçim derdim yok sıkıntım yok ama 1 2 yıl kullanicagi şeylere para dökmek istemiyorum bunlar israf geliyor bana. Kıyafet kendime de eşime de harcama yapmayiz gereksizse. Böyle şeyler aldıkça insanı mutsuzlastiran şeyler tüketim toplumundayiz diye herseyi almaya çalışıyoruz sonuçta geldiginiz hale bakın. Kredi kartı mecbur kalmazsak kullanmıyoruz mesela odeyemeyecegimiz borcun altına girmiyoruz. Eşiniz idare bilmiyo belli ama sizde bilmiyorsunuz. 4000 tl evimize giren para istanbuldayiz hiç sıkıntı çekmeden yaşıyoruz aldığınız parayla nasıl yasayamiyosunuz anlamış değilim. Yaptiklariniz israftan başka bişey değil kendinizi baskalariyla kıyaslamak istiyosaniz illa açlıktan ölen çocuklarla kiyaslayin..

Sanirim bni cok yanlis anladiniz bn nerde israf yapmisim ki ne eşya ne kiyafet dugun borcu odedik araba aldık izinlere gttigimizde nakite dokunmadigimiz icin kredi karti na yuklendik ve limitleri 750 tl. Ve de aile lere gtti hep para. Besik mevzu da canimi su yuzden sıktı bborçlarıa evlendik onlar icin sıkıntı cektik onlar rahat ediyor

Ben o zaman sukretmeliyim allah sana sabır versin canim. Cok sukur temmuz da kredi bitiyor altınlarıma hic dokunmadik arabamiz da var
evet canım şukur et az kalmıs bıtmesıne hem maşallah arabayla altınlarda duruyormus.... bızım elde ne varsa gıttı barı borç olmayaydı ıyıydı kotunun kotusu var rabbım hepımıze yardım etsın inşallah şu borclar bıtse cok rahatlıycaz allahın ıznıyle....

Uzuldum gerçek ten bende kıyafete harcamiyorum bende bebegime cok pahali şeyler aLmayi düşünmüyorum hicbir zaman şikayet etmedim ama sanırım bebek yaklastikca stres yaptim sirf yanlis anlasilmayim diyede buraya ay ay yazdim herseyi ama yinede yargiliyosunuz

Amin inşallah hep sukret sende bn bakma strese girdm bebek icin başka türlü bitmiyor borç sukur ve sabır

işte yanlıs olan israf olan bu ya kartı odemiyoruz sanıp harcama yapıyorsunuz. Durum musait değil mi 2 düğün yapmayin, musait değil mi araba almayın, musait değil mi gitmeyin biyere, kardeşe o kadar para ayırmak noluyor hani esinizde de büyük suç var ama sizde müsade etmeseydiniz keşke. Gelen gezmesin ailesi de bi cins zaten. ailesiniz sonuçta o yüzden genel konuştum. Bosverin kim ne alıyorsa alsın ama siz borçlarınızı temizlemeden biraz daha kartları kredileri doldurmaya devam ederseniz çok kötü olur sonunuz bi yakinimiz böyle herseyini kaybetti Allah korusun.. evdeki parayi çok sıkı bir yönetime alın geleni direk borçlara ayırın ne kalırsa da gecinmeye çalışın israftan kaçınırsaniz inşallah hemen bitirir rahata erersiniz

Yargilamiyorum aynı böyle bi durumu yakinimizda gördüm ona çok uzulduk toparlanamadi iyiliginiz için söylüyorum. Halinize bin şükür deyip toparlayin diye yoksa bu şekilde çok zor emin olun borç üstüne borç heleki kredi kartları çekilen krediler bataklık gibi oluyor.

Amin inşallah hep sukret sende bn bakma strese girdm bebek icin başka türlü bitmiyor borç sukur ve sabır
rabbım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın ınşallah huzurla buyut evladını... benım ıcınde dua edermısın bebegım olsun yarınn tıransverım var allaha emanet ol....

Anladim.. hep boyle dusundum zaten ama aile si sagolsun para konusunda cok kotu bi duruma itiyor bizi hep üzülüyorum ama az kaldi bitecek inşallah dedigim gbi bebek olacagi icin cok stres yapıyorum artk

Gecinemezsin tabii ..
Iki dugun yapiliyor , aileler destek cikmadigi halde okadar altin aliniyor borca giriliyor , Sebeb ?
Altinlari bari sat bir borcunu kapat ..

Okadar paraya 2 aile geciniyor siz iki kisi gecinemiyoruz hayret ettim...

Cok gereksiz harcamalar olmus bastan beri onun icin toparlanamiyorsunuz ..
Bari ev doserken tekrar kredi cekmeyin 5 kenarda duran altinlarinizla yapin evinizi ve bebegin masraflarini..

Esinlede otur konus bir duzenli harcama plani yapin..

Yaptik zaten planimizi esyalari taksitle alicaz kredi degil altınlarda yatirim icin aldik

Edicem :)) sende allah a emanet ol hep dua et sende
sagol canım rabbım yardımcınız olsun ınsallah zor gunlerı atlatın tez zamnda evladınız huzurla mutlulukla saglıkla kucagınıza alıp buyutnn eşinle sevdıklerınle aılenle........

Dersimizi aldik zaten ama iste bu gece icim cok sıkkın ve bn aile finans durumumu kimseye anlatmıyorum biraz teselli icin buraya yazdim.anlattm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…