Ev ici siddet 4 aylik evliyim

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Almanyada oturup neden türkiyeden koca ithal ediliyor hiç anlamıyorum. acil boşayın postalayın türkiyeye geri

Arkadaslar ben asla siddet görmedim ailemde hani görenide bilmiyorum hayatimda asla polislikte olmadim. Alip götürmediler sadece uzaklastirma verdiler Eger ki yakinima gelirse o zaman nezarete atilir dediler. Bana 10 gün süre verdiler mahkemeye basvurmak istersem diye
Başına gelenler çok üzücü senin hiçbir suçun yok. Tanımadan evlendiğiniz adam nasıl biri olduğunu sise göstermiş. Bu saatten sonra adamı değiştiremezsiniz. Hele ki evliliğin başında size bu şekilde davranan adam zaman geçtikçe şiddetin dozunu artıracak.

Kısmet kendine saygın varsa lütfen başvura bulun. Bu adam seni öldürmeye teşebbüs etti farkında mısın? Sadece senin için tehdit değil aynı zamanda etrafındakiler için de tehdit. Öfke problemi var ve çözülebilecek gibi değil. Şiddeti kabul etmeyin. İleride çocugun olursa ona da zarar verecek. O zaman siz şikayet etmeseniz bile devlet sizin elinizden alacak. O zaman yazık olmayacak mı?

Emek verdiniz anlıyorum ama ailenizde size emek verdi. Bir bebek emekliyor, yürüyor, koşuyor, kelime kelime konuşurken kendini ifade edecek zamana geliyor, okuyor, yazıyor büyüyor. Siz ve ailenizde siz büyürken emek verdiniz. Sizin ve ailenizin emeklerine yazık değil mi?

Hala daha neyin affettmesinden bahsediyorsun ? Bir de eşim kavgacı biri değil. Problemleri çözen biri vs demişsin. Hayır kesinlikle değil. Daha kaç aylık evlilik olanlara bak. Bak güzelim bugun hepimiz evimizde kocalarımızla kavgalar ediyoruz, ettik, daha da ederiz. Lakin bu, sözlü tartışma olarak olur. Erkek kızar evden çıkar. Ya da kadın kızar evden çıkar. Ya da laflar söylenip herkes ayrı bir odaya çekilir, birbirini görmezden gelinir falan. Ne bileyim adam kavga anında saçından tutup sürüklüyor. Gidip bıçak almayı akıl ediyor. Ki elleri titriyordu diyorsun. O derece gelen bir sinirden bahsediyoruz. E sen her seferinde tamam sakin ol, tamam ben özür dilerim mi diyeceksin ? Ne yapacaksın ? Sana bir şey söyleyeyim mi, sen tamam tamam diyip sakinleştirmiş olmasaydın, diklenmeye devam etmiş olsaydın belkide o bıçağı yiyecektin. Bugun senin haberlerini duyuyor olabilirdik. Aklını başına topla. Arayıp geçmiş olsun diyenlere de utanma. Sen utanacak bir şey yapmadın. Lakin herkes senin için üzülüp, dertlenirken sen hiçbir sey yokmuş gibi aman kocam der gider yanına oturursan o zaman utanmalısın. Yaşadıklarına rağmen sustuğun için. Kendine bu zulmü mübah gördüğün için… sen sustukça o arttıracak. Korkarak yaşayacaksın. O en ufak tartışmada aynı şeyleri yaşatıp senin korkup tısmanı bekleyecek. Şimdi arkanda olan insanlar, bile bile kabul ettin diyip bir daha arkanda durmayacak. Ne gerek var bunları yaşamaya ? Aklını kullan. Çok şükür ki şimdi çoluk çocuk yok. Olsa onunla tehditler edecekti. Belkide cocuğa bile zarar verecekti. Kesinlikle hayır. Bunun yok şu kadar zamandır tanıyorumu, yok özünde iyi insanı yok. Yok yani. Şiddet eğilimi varsa, sinirlendiğinde kendine hakim olamıyorsa, bugun eşine yarın öbür gün çoluk cocuğuna zarar veriyorsa bu adama “ ama sakinken, bir sıkıntı yokken çok iyi biri” diyebilir miyiz Allah aşkına ? Bak bugun iyiyken, her sey yolundayken herkes herkesle anlaşır. Önemli olan tartışmalardaki tavrı. Cevrendeki insanlara da bakarsan eğer en iyi ciftler en az kavga edenler değildir. Tartışma hallerini en güzel şekilde yürütmeyi bilenler, orta yolu bulmaya calışan, yapıcı olan insanlardır. Senin kurduğun yuva, gerçek bir yuva değil. Yuva insanın en rahat ettiği, huzur bulduğu yerdir. Bıçak çekilen, şiddet görülen bir yer, bir adam senin yuvan da ailen de olamaz. Lütfen bu davadan vazgeç. Daha fazla zarar görmeden…

Ne olmuş yorumlari okumadim adami istiyor mu?
Yok ondan demedim. Ben de avusturyada bir sene yaşadım. Böyle ithal damatlar doluydu. Adamlar çalışmaya başladığı için vizeleri iptal olmadı. Başta getirmeden önce düşünmek, kefil olmak lazımdı. Geleni yollamak hele de çalışıyorsa çok zor.

Adam daha 2 aydır çalışıyor, deneme süresi bile bitmemiştir. Göndermek isterse isverenine polislik durumu anlatır hiçbir sebep göstermeden işten çıkartılır adam.
Yok ondan demedim. Ben de avusturyada bir sene yaşadım. Böyle ithal damatlar doluydu. Adamlar çalışmaya başladığı için vizeleri iptal olmadı. Başta getirmeden önce düşünmek, kefil olmak lazımdı. Geleni yollamak hele de çalışıyorsa çok zor

Yok ondan demedim. Ben de avusturyada bir sene yaşadım. Böyle ithal damatlar doluydu. Adamlar çalışmaya başladığı için vizeleri iptal olmadı. Başta getirmeden önce düşünmek, kefil olmak lazımdı. Geleni yollamak hele de çalışıyorsa çok zor.
Oturum süreli veriliyor ve yenilenmesi gerekiyor. Yenilenmesi için de bakıyorlar durumuna. Bıçak çekmiş polislik olmuş adamın oturma iznini uzatmazlar. Dil yok, gelir yok, bankada parası yok. Tek bağı vatandaş olan karısı, ona da bıçak çekmiş uzaklaştırma cezası verilmiş. Ben iddiaya bile girerim deport edileceğine dair.

Konu sahibi, bu adam niyetini belli etmiş. Köprüyü geçene kadar sizi kullanıp geçtiği anda tekmeyi basar boşanır sizden. Hiç şaşmaz Türkiye'den getirilen erkeklerin %99'u böyle. İlk değilsiniz yani.

Tamamda ben simdi ayrilsam geri göndermicekler mi polis kaydinda suc duruyuru felan hepsi varken

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Hiç yalandan saçma sapan bahaneler aramayın, oturumunu iptal ettirip ilk uçakla mağarasına postalayın o şer**sizi

Kocaniz sizi Almanya bileti için kullanmış, ölmek için genç değil misinn? Bir tık üstü öldurulmek.

Adam daha 2 aydır çalışıyor, deneme süresi bile bitmemiştir. Göndermek isterse isverenine polislik durumu anlatır hiçbir sebep göstermeden işten çıkartılır adam.
Benim gördüğüm 1 kişi bile gönderilmedi. Hatta dil kursunda böyle bir damat vardı. Geldiği ilk senesinde nezarette kalmış, eşi beni kullanarak buraya geldi diye şikayette bulunmuş. Değerlendirmeler olmuş ama ona rağmen 3. Senesini doldurmuştu. İşsizlik aylığı ile geçiniyordu bu sene, keyfi yerindeydi.
Umarım dediğiniz gibi olur. Konu sahibi de çevresindeki gurbetçilerden bu konuları duymuştur muhakkak.

Tamamda ben simdi ayrilsam geri göndermicekler mi polis kaydinda suc duruyuru felan hepsi varken
Kaçarsa sıkıntı. Akrabası arkadaşı falan var mı kaçak yaşayıp çalışacağı? Yani Almanya'da hiç erkek yok, hiç arkadaş flört yok, kalkıp Türkiye'ye kadar gidip adam bulup yanınızda getiriyorsunuz. Arkadaş; yetişme tarzı, eğitim, sosyal yaşam vs dünya kadar fark var. Ne diye bu magandaları başınıza bela ediyorsunuz? Tek amaçları kalıcı oturum alana kadar orada kalmak. Onu aldıkları an basıp gidiyorlar onlar sizden boşanıyor.

Benim gördüğüm 1 kişi bile gönderilmedi. Hatta dil kursunda böyle bir damat vardı. Geldiği ilk senesinde nezarette kalmış, eşi beni kullanarak buraya geldi diye şikayette bulunmuş. Değerlendirmeler olmuş ama ona rağmen 3. Senesini doldurmuştu. İşsizlik aylığı ile geçiniyordu bu sene, keyfi yerindeydi.
Umarım dediğiniz gibi olur. Konu sahibi de çevresindeki gurbetçilerden bu konuları duymuştur muhakkak.
1 sene yaşamışsınız kaç kişi görmüş olabilirsiniz? Ben de dahil yıllarca orada yaşayandan daha iyi bilemezsiniz. Eğitimi, lisanı, parası, işi gücü olmayanı tutmazlar. Aile birleşimi vizesiyle gelip oturuma çevirmişlere bile süresiz oturum izni vermiyorlar. Yenilenmesi duruma bağlı. Siyasi sığınmacı mülteci kaçak göçmenden bahsetmiyoruz. Kanuni yollardan izin alarak yasal bir şekilde gelmiş. Yani ilticacıyım ayağına da yatamaz.

1 sene yaşamışsınız kaç kişi görmüş olabilirsiniz? Ben de dahil yıllarca orada yaşayandan daha iyi bilemezsiniz. Eğitimi, lisanı, parası, işi gücü olmayanı tutmazlar. Aile birleşimi vizesiyle gelip oturuma çevirmişlere bile süresiz oturum izni vermiyorlar. Yenilenmesi duruma bağlı. Siyasi sığınmacı mülteci kaçak göçmenden bahsetmiyoruz. Kanuni yollardan izin alarak yasal bir şekilde gelmiş. Yani ilticacıyım ayağına da yatamaz.
Burada herkes en çok ben biliyoruma bayılıyor gerçekten bu durum sinir bozmaya başladı. Ben tecrübemi ve yakınen gördüklerimi yazıyorum. Siz de kendinizinkini yazıyorsunuz. Şikayetçi olsun görsün, şikayetçi olma diyen yok. Ama bu kadar emin olunmasın bir insan getiriyorsunuz bitki değil. Baştan düşünülmesi gerekiyor bazı şeylerin. Olmadı geri gitsin olmuyor öyle kolay işte.

Siz avusturyada yasamissiniz almanyada kanunlarin ve uygulamarin ayni oldugundan nasil emin olabiliyorsunuz? Konu sahibini yanlis yonlendirmeye gerek yok bence zaten affetmeye bahane ariyor

Siz avusturyada yasamissiniz almanyada kanunlarin ve uygulamarin ayni oldugundan nasil emin olabiliyorsunuz? Konu sahibini yanlis yonlendirmeye gerek yok bence zaten affetmeye bahane ariyor
Ay pesss şikayetçi olma mı diyorum ben de yanlış yönlendirme olsun? 🤣

Ben galiba yanliz kalmakdan korkuyorum ben daha evliligime alisamadan bosanmis olmaktan beni ne bekleyecegini bilmemekten korkuyorum aklim kalbime agir basiyor ama ben sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istedim. Calisiyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum akrabalar ariyor gecmis olsun diye ben utaniyorum utanicak bisey yapmadim ama utaniyorum. Bosanmanin en saglikli karar oldugunu biliyorum bidaha asla güvenemicegiminde farkindayim. Ben olana bitene inanamiyorum daha okadar severken sevilirken nasil kiydi nasil bu duruma geldik bilemiyorum
Su an utanacak birseyin yok bu onun ayibi. Ama bu olayi affedersen emin ol bi ömür kendine kizacaksin. O zaman utancin alasini yaşarsın.

X