Ev ici siddet 4 aylik evliyim

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Ablacım belli ki alman vatandaşısın. Alman hükümeti bu konuda çok sert diye biliyorum. Neden sınır dışı ettirmiyorsun?

hikayenizde gerçeklikle örtüşmeyen şeyler var.
zaten şiddet vakası ile polise intikal etmiş bir durum ve tarafınızdan oluşturulan bir şikayet var. siz daha neyi bildireceksiniz? bu yasalar sizin keyfinize göre şekil almıyor.
kadının tekrar yabancılar dairesine bi bildirim yapmasına gerek yoksa bile -bilmiyorum orasını
yani polis otomatik olarak yabancılar dairesine "bu adam böyle bir suça karıştı" diye bildiriyorsa bile, (ki almanyada yazışmaları kesin 3 hafta sürer, öyle de manyak memleket)
karısıyla kavga etmiş bu, polis gelmiş, şiddet uygulamış diye "hıı hadi hemen bunun oturumunu iptal edelim" filan demiyorlar
o noktada kadına soruyorlar yani gönderelim mi diye.(o da oturumu kadının üzerinden olduğu için, sabredip kendi oturumunu alsaydı onu da sormayacaklardı tabi)

evet böyle karısına sordular bizim kampüste çalışan bir çocuk vardı (karısı almandı) kadın da yollayın gitsin dedi, iptal ettiler oturumu, kadın da boşandı bu arada ve çocuğu yolladılar.

ama kaç kere kaç kadına şiddet uygulamasına rağmen, başka kadınlar vs de olmasına rağmen, karısı yollayın demediği ve evli kalmaya devam ettiği için hiç de gönderilmeyeni de biliyorum...üstelik o manyağın tr'de de sabıkaları varmış ülkeye girse hapis cezası varmış (yatarı varmış yani HAGB filan değil). hala almanyada. ondan boşandı başkasından çocuk yaptı.

Biz esimle 4 aydir ayni evdeyiz. Esim türkiyeden almanyaya geldi. Gecen sene evlendik vizesi felan derken bi sene sonra ayni eve girdik. Yeni evliyiz ister istemez tartismalar oluyor. Severek evlendik biz cok seyi alattik engelleri astik.

Pazartesi dünyam basima yikildi biz tartistik yine bikac gün öncesi esim yaptigim verdigim emegi hicbirsekilde görmedi bende bundan sonra cabalamicam atiyorum yemek konusunda istedigimi yapicam dedin bana bakti sofradaydik Tabagi firlatti duvara ben neye ugradimi sasirdim ben gidicem dedim spora gidiyorum normalde o saatde hayir dedi gitmeyeceksin dedim sen git o zaman baktim ki alevleniyor anahtari aldim kapiya gittim saclarimdan kolumdan sürükledi eve kapiyi kitledi elini kaldirdi bana indir elini konusalim dedim bakti indirmiyo dibime kadar geldi onu az uzaklastirmak icin yittim ama sert degildim oda basladi beni dövmeye ben ömrümde ailemden siddet görmedim. Ya dedim küfrettim git bu evden dedim polis cagririm dedim gitti mutfaktan bicak aldi hadi cagir polisi dedi. Sonrasinda sakinlestirdim indir o bicagi diye. Indirdi ama sinirden titriyordu. Sonra otur dedi ben korkumdan oturdum ama soka girdim adam akilli benle konustu anlatmaya basladi sarilmaya kalkti ben panik oldum nefes darginligi gecirdim kusmam geldi felan o korktu ambulans geldi polis geldi annemlerin icine dogmus birden onlarda kapidaydi herkes herseye sahit oldu. Polis uzaklastirma verdi. Suan arkadasinda dükkanda kaliyor.

Bir yanim bicak cekti birdaha nasil güvecen bidaha sinirlenirse gözü dönerse bicaklicak mi diyo bosan diyor. Diger yanim sacma sapan bahane ariyor cikis yolu ariyor affetmek istiyor. Ben sastim kaldim
Abla hadi sözlü bi tartışma yaşasaydınız sadece derdim ki bizim evde de sürekli sözlü tartışma oluyor. Çözüm yolu bulunur belki bir şekilde. Ama sana bıçak çekmiş bu adam. Bu halı altına süpürülecek bir mesele değil. Babam da çok sinirlenirdi ama kapıyı vurup çekip giderdi. Demek istediğim bu adam her sinirlendiğinde böyle yapacaksa siz daha çok panik atak geçirirsiniz. Çocuk yaparsınız ona da panik atak geçirtirsiniz🙄 boşanın gitsin bu adamla bi ömür mü geçer? Bir de soruyorsunuz yani?

Bu adamla nerde ve nasıl tanıştınız? Geldiginden beri çalışma ya da dil konusunda bir adımı oldu mu?

Babasi kavga ayirirken vurulmus esimde akli ercegi yastaymis olani biteni herseyi biliyor. Ben siddetini görmedim bana karsi bir ilkti o yüzden bende atlatamiyorum kabullenemiyorum böyle oldugunu siddet etrafinda var ama o yaptimi kesin bisey diyemiyorum. Genelde esim kavgalari cözmeye calisan taraf o yüzden o nasil yapar bilmiyorum

Oooo sen şimdiden adamı kafanda aklamaya çalışıyordun.

Babasının vurulmasını görmesiyle bir kadına bıçak çelip öldürmeye kalkması ne alaka? İkisi farklı şeyler. Kocan karakterini saklayabileceği kadar saklamaya çalışmış, sırf almanya'ya gelmek için sana yağlar çekmiş, seni böyle avucunun içine alınca gerçek yüzünü göstermiş. Bu adamın seni sevdiği yok, euroları seviyor bu adam.

Öldürme teşebbüsü var, cinayet haberlerinde sizi de görmek istemiyorum. Kendine saygın varsa, yapman gerekeni- yüreğin kararsızsa- da aklın biliyor

Sen bosanmazsan o zaten oturumu alip seni bosayacak diyen arkadasa katiliyorum. Adamin seni sevdiği falan yok insan sevdiğine bicak çeker mi, canli kalmak istiyorsan boşancaksin adami gonderticeksin geri. Ya da bunlarin hic birini yapmayip haberlere çıkarsın bi gün.

Ben galiba yanliz kalmakdan korkuyorum ben daha evliligime alisamadan bosanmis olmaktan beni ne bekleyecegini bilmemekten korkuyorum aklim kalbime agir basiyor ama ben sadece mutlu huzurlu bir yuvam olsun istedim. Calisiyorum kendi ayaklarimin üzerinde duruyorum akrabalar ariyor gecmis olsun diye ben utaniyorum utanicak bisey yapmadim ama utaniyorum. Bosanmanin en saglikli karar oldugunu biliyorum bidaha asla güvenemicegiminde farkindayim. Ben olana bitene inanamiyorum daha okadar severken sevilirken nasil kiydi nasil bu duruma geldik bilemiyorum
Hala sevildiğini düşünüyorsun yani.

kadının tekrar yabancılar dairesine bi bildirim yapmasına gerek yoksa bile -bilmiyorum orasını
yani polis otomatik olarak yabancılar dairesine "bu adam böyle bir suça karıştı" diye bildiriyorsa bile, (ki almanyada yazışmaları kesin 3 hafta sürer, öyle de manyak memleket)
karısıyla kavga etmiş bu, polis gelmiş, şiddet uygulamış diye "hıı hadi hemen bunun oturumunu iptal edelim" filan demiyorlar
o noktada kadına soruyorlar yani gönderelim mi diye.(o da oturumu kadının üzerinden olduğu için, sabredip kendi oturumunu alsaydı onu da sormayacaklardı tabi)

evet böyle karısına sordular bizim kampüste çalışan bir çocuk vardı (karısı almandı) kadın da yollayın gitsin dedi, iptal ettiler oturumu, kadın da boşandı bu arada ve çocuğu yolladılar.

ama kaç kere kaç kadına şiddet uygulamasına rağmen, başka kadınlar vs de olmasına rağmen, karısı yollayın demediği ve evli kalmaya devam ettiği için hiç de gönderilmeyeni de biliyorum...üstelik o manyağın tr'de de sabıkaları varmış ülkeye girse hapis cezası varmış (yatarı varmış yani HAGB filan değil). hala almanyada. ondan boşandı başkasından çocuk yaptı.

almanya'da dependant olarak oturma iznine sahip olabilmesi için bekleme süresi nedir sizce? örnek olarak, biz kuzey avrupa'da 5. ayın sonunda almıştık. ki bizim bulunduğumuz bölge özellikle non-eu vatandaşlar için yoğun olarak göç alan ve dolayısıyla uzun bekleme sürelerine sahip bir bölge dahi değil.
benim burada demeye çalıştığım, sizin anlattığınız kısım doğru olsa dahi hikaye akışı ve soru sahibi hanımın tavrı gereği gerçekle örtüşmeyen noktalar var.

Çok aradinizmi bu bu barbarı? Yerinizde olsam bu herifi boşar vizesini geri çektirip şutlardim. Polislere sadece tartisiginizimi söylediniz? Sizi bıçakla tehdit ettiğini söyleyip ihbar edin suç dosyası açılsın aklı başına gelsin.

Bu adamla nerde ve nasıl tanıştınız? Geldiginden beri çalışma ya da dil konusunda bir adımı oldu mu?
Iki aydir calisiyor dil icin oturumunu beklemek zorundaydik. Biz 12 sene önceden tanisiyorduk yillae boyunca arkadasdlik olustu sonra oturduk konustuk evlenmeye karar verdik

Daha bikac gün oldu ben olaylarin sokunu daha atlatamadim sabikasina gecti oturumunu elbetde alirlar onlara bildirdigim anda
Bildirin o zaman neyi bekliyorsunuz, ölmeyi mi yoksa sakat kalmayı mı?

Adam sizinle vatandaşlık için evlenmiş, yollayın gitsin. B”zim tanıdıklar da sizin gibi avrupa da doğup-büyüyüp geldiler, türkiye’de 2 günde tanıdıkları adamla evlenip, oraya götürdüler. Yıllarca yaşadığınız yerde sizi sevecek insan bulamadınız da buradakilere mi muhtaç kaldınız? Anlayamıyorum ben bunu.

4 aylık evlilikte yapılana bak belki yorumum size kötü gelecek ama affetmeyi nasıl düşünürsünüz olay yeni olduğu için yaşadığınız faciayı tam anlamamissiniz sanırım ama Zaman geçtikçe daha iyi anlarsınız .Siz alttan aldiginiz için şuan hayattasiniz veya hastahanede değilsiniz.Cocugunuz olsa onlara da şiddet uygular öfke kontrolü yok adamın lütfen şu anlık düşünmeyin sadece hayatınızı düşünün böyle biriyle ömür gecirmek için kavga çıkmasın diye herşeye tamam tamam demeniz lazım.Bence erkenden gerçek kişiliğini gördüğünüz için şükür edin ve boşanın.

X