Ev hanımı olmak

emmasophia

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2024
227
46
Ev hanımı nasıl olur? neler yapar? her gün sabahtan akşama temizlik yapıyor musunuz mesela insanın gözü korkuyor da tv de programları gördükçe😁Günlük rutininiz nedir?(çocuksuz hanımlara soruyorum daha çok)

Sabah kalkiyorum etrafı topluyorum, silme süpürme (çocuk yokken 2 günde bir oluyordu) sonrası bana kalmış. Ben kitap okumayı, gezmeyi tozmayi severim. Evde durmam. Ha çocuk oldu, daha çok disardayim😂 hiç bir şey benden ve oglumdan daha kıymetli değil😂

Sabah kalkiyorum etrafı topluyorum, silme süpürme (çocuk yokken 2 günde bir oluyordu) sonrası bana kalmış. Ben kitap okumayı, gezmeyi tozmayi severim. Evde durmam. Ha çocuk öldü daha çok disardayim😂 hiç bir şey benden ve oglumdan daha kıymetli değil😂
Helal👏👏👏ya benim gözüm korkuyor da biraz sürekli evde iş yapacakmışım gibi düşünüyorum olayı o açıdan fikir almak istedim

Nasıl alisirsan öyle devam eder. Çünkü evde temizlik bitmez. O yüzden normal temizliğini yap sonra hayatına odaklan. Her şey gelip geçici.
Doğru diyorsunuz mesela annem benim 40 yıllık ev hanımı şu an fıtığı var yerinden bile zor kalkıyor ayakta duramıyor ondan zaten sürekli iş mi yapılır diye. insanın canına yazık bilmediğim için fikir almak istedim

Doğru diyorsunuz mesela annem benim 40 yıllık ev hanımı şu an fıtığı var yerinden bile zor kalkıyor ayakta duramıyor ondan zaten sürekli iş mi yapılır diye. insanın canına yazık bilmediğim için fikir almak istedim
Kimseye madalya takmiyorlar😂 annenin madalyası da fıtığı olmuş. Tabi ki dedigimden pis pasaklı olmak anlaşılmasın. Ama yani silmsupur derle topla yeter. Her gün mutfak dolabı silinmez mesela ( el izi olan yerler üstünden geçilir) haftada bir topluca derin temizlik diğer günler evin büyüklüğüne göre Max 1 2 saat yeter. Benim evimde misafir odası yok, incik cincik biblo ıvır zıvır yok. O yüzden komple evi silip supurmem 1 saati bile almiyor. Ben çamaşır katlamaktan nefret ediyorum o ayrı😂 bütün evi temizleyeyim yorulmam ama o çamaşır yerleştirmek🥹🥹

Kimseye madalya takmiyorlar😂 annenin madalyası da fıtığı olmuş. Tabi ki dedigimden pis pasaklı olmak anlaşılmasın. Ama yani silmsupur derle topla yeter. Her gün mutfak dolabı silinmez mesela ( el izi olan yerler üstünden geçilir) haftada bir topluca derin temizlik diğer günler evin büyüklüğüne göre Max 1 2 saat yeter. Benim evimde misafir odası yok, incik cincik biblo ıvır zıvır yok. O yüzden komple evi silip supurmem 1 saati bile almiyor. Ben çamaşır katlamaktan nefret ediyorum o ayrı😂 bütün evi temizleyeyim yorulmam ama o çamaşır yerleştirmek🥹🥹
Çok teşekkür ederim🙏🙏

Şuan calisiyorum ama uzzzzuun yillar evdeydim cocugumuz yok.
Temizliğe en az vaktimi harciyordum yine. Temizlik, yemek yapmayi sevmem ve vaktimin coğunu bunlara vermedim ama evdeki rahatliğiniz eşinize, eşinizinn kafa yapisina ve maddi durumunuza bağli tamamen.

Gunum mis gibi geciyordu spor yoga, yağli boya resimler yapmak, video oyunlari, boş boş yatmak, kitap, film muzik bunlar yalnizken olan rutin ev aktiviteleri sadece tabi ki.

Acikcasi bir sure sonra calismayi tekrar birakirim ya da kendime daha fazla vakit ayirabilecegim işler bakarim. Butun gun calişmak bana göre değil.😄

Hergün temizlik fln yapmam en fazla süpürürüm. Haricin bir gün çamasırlarla ilgilenir bir gün siler bir gün banyoları detaylı bir iki gün çarşaf değişimi her gün yemek bulaşık vs zaten. Haftada bir tüm evi temizleme perilerim geliyor ama

Bende günlük rutin temizliği zaten yapıyorum.
yemek ütü çamaşır bulaşık hep var oluyor zaten.
😀😃
sırayla sakince yaparım .
Zaten yakında bebekli olucam.
Yeni düzenede yavaş yavaş alışırım
🙃🙂

X