Ev, Evlilik tapu işlemleri

Böyle bi adamla evlenmek istedigine eminmisin? Yuh artik

Ev kimin ustine olacaksa madem o odesin sakin verme altinlari ne alirsin ne bisey olur esiniz cok uyanik

Hisseli tapu yaptirin madem altinlarinizi verecekseniz altinlari bozdurup kendi hesabıniza yatırın kuyumcu fisini saklayin ödemeyi kendi hesabınızda ev odemesi diye yapin ama ortak olun sakin vermeyin ben gram mahkemelerde bisy alamadim kendi ailemin takdigini istedim onu bile vermediler düşünün bosaninca sizden kotusu olmuyor .uyanık olun

Ailenle Hala görüsüyormusun

Ben bu hikayede öncelikle annenize kızdım. Gerçekten ciddi bir görgüsüzlük yapıp sizi mahçup etmiş. Ardında da araba değiştirmişler. Bir nevi başlık paranız gibi olmuş takılar. Sonrasında eşinize de kızdım ama o biraz da politik, ortadan davranmaya çalışmış ama o da napacağını bilememiş de ailesine tamam demiş gibi. Sonra kv-kp de kızdım yahu -ya boşanırsanız-diyerek hareket mi edilir?
En çok da sana üzüldüm, serçe gibi kalakalmışsın arkadaşım. Yani çalışıyor olmana sevindim. Madem aile varlıklı ise kendi üstlerine yine ev alsınlar sonrasında da yine onların olsun. Bu şekilde olmayacaksa zaten oturun kirada, aynı şey, değil mi? Bir de annenize bu sonuçları söyleyin, içinizde tutmayın. Bilsinler!
Bir an önce seni mutlu edecek sonuçlar alman dileğiyle

neden? takılan takılar kadının neden alamadınız ispatlayamadınız mı

bu da adil değil ama diyim. herkesin emeği var sonuçta erkekleri bu konuma sokmakta hoş değil
Kanunen de böyle. Gayet de adil. Tüm kadınlar çalışan, kendi kendine yeten bireyler mi? Boşanma ya da ölüm halinde dımdızlak kalan kadınlar var. En azından altınlar ile kendilerine gelecek kurabilirler

Sizin ne kadarlık bir altınınız var ?
Bu ev için kullanılacak altınlar eşinize takılan altınlar mı , içinde hiç sizin bileziğiniz falan yok mu ?

Konu sahibi boşanmada hak iddia edemezsiniz. Kv , kp in Ölüm anın da mal 3 kardeşe bölünür gene hak iddia edemezsiniz. Yarısını aile veriyor onların hakkını korumaz üzere tapu ortak olur. Yarısı onların yarısı eşinizin üstüne olur. En azından eşinizin üzerine olan yüzde 50 tapudan yarı yarıya hak iddia edebilirsiniz.

Kanunen de böyle. Gayet de adil. Tüm kadınlar çalışan, kendi kendine yeten bireyler mi? Boşanma ya da ölüm halinde dımdızlak kalan kadınlar var. En azından altınlar ile kendilerine gelecek kurabilirler
boşanma durumunda evet. kanundaki amaçta kadını korumak boşanmak halinde kadının yeniden evlenmesi de hayata tutunması da daha zor fakat evlilikte takılan takılar ortaktır bir mal mı alınacak çiftlerin ortak malı olur

Cok yakinim cok genc vefat etti, iki ufacik cocuk birakti geriye daha kücücük. Kayinvalidesi ne alaka Evi niye gelin üzerine yapmis alirken diye okay cikardi. Kendi paralariyla aldiklari Mala göz koydu KV. Asla Kabul etme asla

Her zaman kadının hakkını savunurum ama kendi ailenize gıkınız çıkmamışken eşinizin sülalesinin taktığı düğün hediyesi ne benim diyemem. Madem eşiniz bu tavırda ki ben eşinizin ailesini de suçlamıyorum. Zira 28 yaşında koca kadın olarak kendi hakkınızı savunamadığınızı ve o aileniz ile size hakkınızı vermedikleri ve eşinizin karşısında düştüğünüz duruma rağmen hala görüştüğünüzü düşündüklerinde sizin ilerde aksi bir durumda kendi evladınızın hakkını bile o vampir ailenize yedirmenizden korkuyorlardır. Eşiniz madem maaşınıza karışmıyor alın karşınıza konuşun bu takıları al evi alın ama bende artık kendimi güvenceye almak istiyorum. Ailemi görüyorsun arkamda değiller, sana birşey olsa ya da aramız bozulsa kendimden başka güveneceğim kimsem yok, oturacağımız evde bile kanunen söz sahibi olmayacağım der ve maaşımı kendi şahsıma ait bir birikime harcamak istiyorum söyler ve aylık kendime ziynet alırım. Ziynet eşyası boşanmada kadının şahsi malıdır. Alın her ay bir bilezik koyun kenara madem eşiniz maaş sormuyor. Sizin de öyle bir güvenceniz olsun hem böyle yaparsanız eşiniz de birşey diyemez. Size güvenmeyip evi ailesinin üstüne yapan o sonuçta.

Son düzenleme:
Onu anlamak yerine kendinizi anlayın sizde düğün takılarıni veriyorsunuz kadının hakkı o kesinlikle kabul etmeyin sizin üzerinize olsun

O zaman yarı yarıya yapın tapuyu,hisseli olur yüzde elli sizin yuzde elli ailenin..
Bu mantikla siz altınlarınızdan oluyorsunuz zira bir boşanma olursa. Yada eşinize birşey olursa(Allah gecinden versin tabi)

Benim anlamadığım kız tarafı altını alınca normal ama erkek tarafı o altınlarla birde o kadar daha katarak kendi üstüne ev alıp oturmaları için ev verince neden kötü niyetli olsun. Kız kendi ailesinden o altınların bedelini alıp gelmeden bu konuda ahkam kesmesi sadece kendini düşürür. Siz benden mal kaçırıyorsunuz dese kocasına kocasıda sen daha evliliğin ilk günü takıları benden kaçırıp ailene verdin, kişi demek ki kendinden biliyor işi dese ne olacak.

işte konunun başı ve sonu aynı değil başta kendi altınları gibi ama konu sahibi kendine takılanları ailesine kaptırdığı için işler değişmiş

Hayatin her turlu hali iki taraf icin de var.

Burada yaziyor taki kadinin hakki diye, cidden ben bu kanunu bilmiyorum. Belki de yanlis biliyorumdur. Benim bildigim direk size es ailesi tarafindan takilan ziynet sizin, ama dugun takilari ortak. Ki siz bu ortaklikta anlasmayi bozan taraf olmussunuz. Kendi aile takilarinizi aileniz almis, bu durumda karsi aileye de kendi takilarini alma hakki dogmus. Ki almayip size harciyorlar.

Ben cidden kk neden bu denli sizin hakkiniz yeniyormus gibi yorumluyor sasiriyorum konuyu takip ettikce. Ben kadinlara hep emeginizi somurmelerine izin vermeyin derim. Ama su konuda sizin emeginizi ben goremiyorum. Yanlis anlamayin beni, kesinlikle mal mulk edinme isteginiz cok cok normal ve de hakkiniz. Allah saglik sihhat versin, o da olur. Ama siz soyleyin, hangi emeginiz somuruluyor suanda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…