Ev, Evlilik tapu işlemleri

Merhaba sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri içinden çıkamadığım bir düşüncem var konu şöyle ki ev almayı planlıyoruz yalnız evin parasının yüzde 50 sini eşimin ailesi kalan yüzde 50 si ise düğün takıları ve bilezikleri ile biz karşılayacağız ama eşim ev annemin ya da babamın üzerine olsun dedi ben de tamam dedim onu da anlıyorum bir boşanmada falan belki hak talep ederim diye kendince korkuyor olabilir ama ben de onun ailesine güvenmiyorum şu an çocuğumuz yok fakat ileride olur da Allah korusun eşimin başına bir şey geldiğinde onların beni evimden çıkaramayacağını bilemem ki sürekli böyle düşünüyorum acaba çok mu ince ve fena düşünüyorum gerçekten endişe ediyorum.

SAKIN evi onların üstüne yapma.
Ev alma daha iyi.
Bak tekrar söylüyorum SAKIN yapma.
Boşanma avukatıyım.
30 senelik eşi yeri geliyor kazık atıyor.
Alacaklarsada kendi paralarıyla alsınlar.
Verme altınlarını. Pişman olursun.

Kesinlikle böyle ben de aynı görüşteyim ama eşim bu güne kadar kazandığım paranın bile hesabını sormamış benden istememişken benim böyle ince düşünmemin ilişkimizi zedelemesi beni düşündürüyor inanın eşim maaşımı bile bilip sormaz
Yeni bir ihtiyaç çıkarmanız lazim. Bence araba almak istiyorum deyin. 2 milyona kendinize araba alın. Artık ev için farklı bir şey deseniz sizin adınız da zedelenebilir gibi geldi. Araba isteyin altinlarla araba almak istiyorum deyin.

Detay vermemek değil ben söyledim durumun ezikliğini yaşadığımı merak edilen farklı bir konu yok yani tamamen bunlardan ibaret detay demek şöyle olur ben öğretmenim çalışıyorum 28 yaşındayom 😊 artı olarak eşim müthiş ince düşünen ve takıntılı bir adam onu kırmadan doğru cümleler kurmam gerekiyor ama haklı mıyım inanın ondan bile emin değildim o yüzden bu konuyu açıp hemcinslerime sormak istedim
Eziklik yaşamayın bence, herkes ailesini seçemiyor. Ben olsam eşime sadece evi kendi üzerine yap alalım derim. Kaygılarınızı ve endişelerinizi teker teker güzelce açıklayın. Kimse boşanmak için evlenmez ama resmi nikah da tarafların çıkarlarını korumak için var. Eşiniz direkt olarak aileye aktarıyor. Eşiniz ve ailesi uyanıklık yapıyor bence.

Altinlarinizin değeri 2 milyon mu?
Sakın vermeyin. Ben daha az sanmıştım max 500 600 bin.
Eşi de engel olsaymış. Neden izlemiş neden eşini savunmamıs bu yapacaklarına kılıf uydurmak gibi geliyor bana olan olmuş 2 yıl geçmiş bahane bu olamaz olmamalı. Yada altınları hiç vermeyecekler, tamamen es ailesinin olacak, miras ile geçecek. Ki alacak güçleri varmis
Yapacaklarıma kılıf uydurmak ne demek bu mesajı biraz açabilir misiniz

Bastan kabul etmemeliydiniz.
Ben olsam esime vszgectim de derim ama sizin cekinceniz var.
Bu arada ortak tapuyu teklif etmeniz gerekirdi.
Vazgectim , ortak tapu yapalim deyin, ne diyecek esiniz.
Bir de kardeşi var mi ?

Bastan kabul etmemeliydiniz.
Ben olsam esime vszgectim de derim ama sizin cekinceniz var.
Bu arada ortak tapuyu teklif etmeniz gerekirdi.
Vazgectim , ortak tapu yapalim deyin, ne diyecek esiniz.
Bir de kardeşi var mi ?
Evet 2 kız kardeşi var ama küçük onlar henüz

Onların tarafından gelen altın miktarı da baya yüksek. Yarı yarıya olsun siz onlara kira ödeyin. Öteki türlü en ufak tartışmada bu ev bu altınlar zaten bzimdi diye söyleme ihitimalleri çok yüksek. Çünkü malesef ki aileniz sizi böyle bir duruma sokmuş. Eşinizin ailesinin demesi lazım sizin üstünüze olsun diye demediklerine göre onlarda büyük ihtimal öyle düşünüyor. tabi haberleri varsa onların üstünüze yapma durumundan.

Onların tarafından gelen altın miktarı da baya yüksek. Yarı yarıya olsun siz onlara kira ödeyin. Öteki türlü en ufak tartışmada bu ev bu altınlar zaten bzimdi diye söyleme ihitimalleri çok yüksek. Çünkü malesef ki aileniz sizi böyle bir duruma sokmuş. Eşinizin ailesinin demesi lazım sizin üstünüze olsun diye demediklerine göre onlarda büyük ihtimal öyle düşünüyor. tabi haberleri varsa onların üstünüze yapma durumundan.
Onlar öyle bir şey teklif etmemişler bu konuyu eşim dile getirdi yani tapu konusunda onların haberlerinin olduğunu zannetmiyorum

Merhaba sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri içinden çıkamadığım bir düşüncem var konu şöyle ki ev almayı planlıyoruz yalnız evin parasının yüzde 50 sini eşimin ailesi kalan yüzde 50 si ise düğün takıları ve bilezikleri ile biz karşılayacağız ama eşim ev annemin ya da babamın üzerine olsun dedi ben de tamam dedim onu da anlıyorum bir boşanmada falan belki hak talep ederim diye kendince korkuyor olabilir ama ben de onun ailesine güvenmiyorum şu an çocuğumuz yok fakat ileride olur da Allah korusun eşimin başına bir şey geldiğinde onların beni evimden çıkaramayacağını bilemem ki sürekli böyle düşünüyorum acaba çok mu ince ve fena düşünüyorum gerçekten endişe ediyorum.
İki yıl evlisiniz de bosanirsak sana ev hakkın olmasın diye annebabasina yapmak istiyorda sen neden tamam diyorsun senin altınların da var sonuç olarak anne babasının üstüne olsa miras malına girer ve kardeşlerinin de evde hakki oluyor yazik değil mi siz ödeyeceksiniz bide daha ortada birşey yokken benden boşanmayı düşünen kocanın Allah belasını versin yaa derim giderim valla

Merhaba öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum eşimin ailesi oldukça varlıklı ama eşim anladığım kadarıyla onlara çok yüklenmemek için yarısını da takılarımızı satıp verelim dedi takılar zaten bende değil banka kasamızda duruyor ben açıkçası hiç sahiplenemiyorum takıları yani sanki onların gbi geliyor bunun sebebi ise annem kız tarafının takılarını bize vermedi bu yüzden eşime ve onların tarafına karşı bir eziklik duyuyorum

Anneniz ne yaptı size takılan altınları?

Böyle bir şeyi kabul etmeyin dünyanın bin bir türlü hali var.Ya eşiniz ölürse onun ailesi sizin hakkınızı verir mi ya siz ölürseniz eşiniz ailenize sizin hakkınızı verir mi her halükarda birilerinin insafına vicdanına kalıyor sizin hakkınız başından beri size güvensizlik var iyi düşünün

Ben sizin yerinizde olsam kredi gibi onlara ödemeyi teklif ederdim. Eşimin ailesi bize araba için bir miktar para verdi kredi çekmedik onlara ödüyoruz her ay. Arabada bİzim arabamız. Eşinize anlatın mahcup oluyorum bedava ev gibisinden :p böyle ev bizim üzerimize olsun biz kredi gibi onlara ödeyelim gibi. tatlı tatlı anlatın ilerde ne olur gibisinden değil o zaman işler bozulur.

Tapu iki tarafın üzerine olabilir sonuçta onlar yarısını veriyor. Yarısıda size gelen takılardan olacak o zaman iki tarafın üzerine olsun.

Onlarda haklı sizde..

X