Ev, Evlilik tapu işlemleri

Sizin aileniz altınları vermedi diye aralarında konuşup böyle bir şey yapmış olabilirler. Valla benim başıma gelse ortalığı birbirine katarım. Yarı yarıya iste yoksa alma ev filan. Kocaya bak çakal
İsteyemez ki. Gelinin ailesi kız tarafının tüm takılarını almış. O zaman adam da başlar senin ailenin katkısı mı var, hatta tüm altınları aldılar diye. Sonra o iyi olan ilişki gidecek, tüm ömür laf sokmalarla geçecek. Kocam altınları ailesine kaptırsa, evliliğimiz baştan yıkılırdı. Pısırık bir adamı ne yapayım ben.

Konu sahibi: Boyle durumlarda haksizliga ugrayan taraf suclu cikarilir. Ailen de, eşin de paragoz/maddiyatci olmakla suclayacak. Kimseyi dinleme. Yarin cocugun olur kocan ölür kalirsa kenarda 1 kurus paran olmayacak. Basinin etini vir vir yiyenlerde kapisini kapatir senle cocuk ortada kalirsiniz.

Anamgil sana bakar sozlerine guvenme. Onlarin ustune olan evde oturdugun müddetçe onlarin kurallarina uymak zorunda kalacaksın. Cocugu birak git laflarida cabası.

İnanın en başından beri durumun farkındayım ailemle zaten bi mesafe var aramda eşim bunun bilincinde ben sadece eşimin ailesine güvenemiyorum yarının garantisi yok tamam boşanmayız ama eşime bir şey olursa diye endişeleniyorum çübkü anlatabildim mi bilemiyorum ama Allah korusun böyle bir durumda gidebilecek bir ailem yok benim ki ben de gitmek istemem mesleğim var çalışıyorum kendime zaten bakarım ama yarını bilemeyiz bu korkutuyor beni
Yok tabi ki altınlarınızı vermeyin o konuda kesinlikle siz haklısınız.
Ama bu cin fikir eşinizin ve ailesinin aklına sizin ailenizin yaptığı cahilce hareketten sonra geldi. Öz aileniz altınlarınızı alıp (bir nevi gasp edip)utanmadan araba modeli yükseltmişler. Fitili aileniz ateşledi onu demek istedim. Paraci malci kendi kızlarının hakkını gasp eden imaj çizdiler; eşiniz ve ailesi de kendince tedbir almaya çalışıyor. Siz altınları vermeyin. Onlar sizin hakkınız. Veya tapuya ortak olun.

İnanın en başından beri durumun farkındayım ailemle zaten bi mesafe var aramda eşim bunun bilincinde ben sadece eşimin ailesine güvenemiyorum yarının garantisi yok tamam boşanmayız ama eşime bir şey olursa diye endişeleniyorum çübkü anlatabildim mi bilemiyorum ama Allah korusun böyle bir durumda gidebilecek bir ailem yok benim ki ben de gitmek istemem mesleğim var çalışıyorum kendime zaten bakarım ama yarını bilemeyiz bu korkutuyor beni
Tamam onlar evi alsın işte. Kira derdiniz olmaz. Sizde para biriktirin ve sürekli birikim yapın. Ne kadar yaşayacağımız belli mi? Şimdi siz ne deseniz suçlu çıkacaksınız. Sen benim aileme güvenmiyorsun dese haklı, güvenmiyorsunuz. Ama sizin aileniz de güvensiz. O da haklı. Niye bu şartlarda boşanma durumunda size pay versin. Ne malum o parayı da ailenize kaptırmayacağınız?

İster kız ister erkek tarafı olsun, altını alan aile benim gözümde iğrenç bir konuma düşüyor. Evlatlarını gram düşünmeyip onun evliliği üzerinden kazanç sağlıyorlar. Bakın şimdi bütün huzursuzluğunuz sizin ailenizin saygısızlığı ile başlamış. Ben olsam asla görüşmem.

Ama gelinin annesi de kız tarafının taktığı tüm altınları almış. Ben damadı da haksız bulamam mesela.

Kızı için mi, kullanmak için mi. Bu tarafta da altinlar kasada, ailenin tavır belli, 1 1 beraberler bu konuda. Tapu ile yine üste çıkıyorlar bilmiyorum ayrıntılar önemli düğün süreci önemli.

İyi de adam yarısını annem versin, yarısını biz kredi ile ödeyelim demiyor ki. Öyle olsa evet mal kaçırma olur. Ama Damat tarafının takıları ve damat ailesinin parası ile ödeyelim diyor. Yani gelinin bir katlısı varsa o da kaynananın taktığı bilezikler. Bence onları dahil etmesin. Niye çünkü kendi ailesi kız tarafının takılarını almış. Bu çok saygısızca değil mi? Hem de biz seni okuttuk diye altınları alıp araba modeli yükseltmişler. Damat ailesi oğullarını okutmadı mı? Onlar da altınları alsın o zaman. Ortada ev alacak para kalacak mı bakalım
Kendi evlilik birliği düşüncelerim için yazıyorum bunu. Düğünden sonra ister kızın ailesi ister oğlanın ailesi ne takarsa taksın finalde takılar ortak maldır. Konu sahibi altınları verirken eşi de karşı çıksaydı o zaman. Bu şekilde bir teklif evlilik birliğinde şu durumda bana adice geliyor. Düğünümüze erkek tarafı çok geldi bizim ailemiz kalabalık değil çünkü maksimum 2-3 bilezik bizimkilerdendi ama eşim bana bu şekilde bir şey teklif dahi edemez. Sizin evliliğe bakışınız ne bilmiyorum. Ha kızın ailesinin yaptığı da doğru değil ama olan olmuş ve üzerinden 2 yıl geçmiş. Bu saatten sonra olana ben mal kaçırma derim. Eşime güvenirim ama ailesine asla. Eşinin üzerine olsun ev madem. Neden ailesine istiyor? Çünkü boşandığında eşinden yarısını talep edebilir. Bana pek şeffaf gelmedi bu durum.

Yok tabi ki altınlarınızı vermeyin o konuda kesinlikle siz haklısınız.
Ama bu cin fikir eşinizin ve ailesinin aklına sizin ailenizin yaptığı cahilce hareketten sonra geldi. Öz aileniz altınlarınızı alıp (bir nevi gasp edip)utanmadan araba modeli yükseltmişler. Fitili aileniz ateşledi onu demek istedim. Paraci malci kendi kızlarının hakkını gasp eden imaj çizdiler; eşiniz ve ailesi de kendince tedbir almaya çalışıyor. Siz altınları vermeyin. Onlar sizin hakkınız. Veya tapuya ortak olun.
Kesinlikle böyle ben de aynı görüşteyim ama eşim bu güne kadar kazandığım paranın bile hesabını sormamış benden istememişken benim böyle ince düşünmemin ilişkimizi zedelemesi beni düşündürüyor inanın eşim maaşımı bile bilip sormaz

O altınları satıp arabalarının modelini yükselttiler inanın bunu öz ailem yaptı çünkü bana zaten bilezik takıp çeyizimi alıp bi de üstüne okutmuşlar onların görüşü bu şimdi anne tarafım beni böyle yakmışken ben eşimin tarafına ne diyebilirim elimde tek bi şey yok İnanın sadece nasıl diyebileceğim ile ilgili endişelerim var sağlıklı ilerleyen bir ilişkimiz varken bu konu için yara almayı istemiyorum
Lütfen haklarınıza sahip çıkın, aileniz size kazık attı diye eşiniz ve ailesi de güç bulup evinizi kendi üzerlerine yapmak istiyorlar, aileniz sizi mahvetmiş, ailenizle altınları vermedikçe görüşmeyin iletişimi kesin , eş ailesine de zırnık koklatmayın, uyanıklara bakın...

Kızı için mi, kullanmak için mi. Bu tarafta da altinlar kasada, ailenin tavır belli, 1 1 beraberler bu konuda. Tapu ile yine üste çıkıyorlar bilmiyorum ayrıntılar önemli düğün süreci önemli.
Arabalarının modelini yükseltmişler. Öyle yazmış konu sahibi. Yani biz seni okuttuk, çeyizini aldık, sen de bize altınları ver diyip almışlar ve kendi arabalarının modelini yükseltmişler

Kendi evlilik birliği düşüncelerim için yazıyorum bunu. Düğünden sonra ister kızın ailesi ister oğlanın ailesi ne takarsa taksın finalde takılar ortak maldır. Konu sahibi altınları verirken eşi de karşı çıksaydı o zaman. Bu şekilde bir teklif evlilik birliğinde şu durumda bana adice geliyor. Düğünümüze erkek tarafı çok geldi bizim ailemiz kalabalık değil çünkü maksimum 2-3 bilezik bizimkilerdendi ama eşim bana bu şekilde bir şey teklif dahi edemez. Sizin evliliğe bakışınız ne bilmiyorum. Ha kızın ailesinin yaptığı da doğru değil ama olan olmuş ve üzerinden 2 yıl geçmiş. Bu saatten sonra olana ben mal kaçırma derim. Eşime güvenirim ama ailesine asla. Eşinin üzerine olsun ev madem. Neden ailesine istiyor? Çünkü boşandığında eşinden yarısını talep edebilir. Bana pek şeffaf gelmedi bu durum.
Konu sahibi de şimdi ne dese suçlu çıkacak. Ev almayıp kira ödeyecekler o zaman. Ya da ikisi çalışıp ödeyecek ki adamın buna yanaşacağını hiç sanmam.

Arabalarının modelini yükseltmişler. Öyle yazmış konu sahibi. Yani biz seni okuttuk, çeyizini aldık, sen de bize altınları ver diyip almışlar ve kendi arabalarının modelini yükseltmişler

Eşi de engel olsaymış. Neden izlemiş neden eşini savunmamıs bu yapacaklarına kılıf uydurmak gibi geliyor bana olan olmuş 2 yıl geçmiş bahane bu olamaz olmamalı. Yada altınları hiç vermeyecekler, tamamen es ailesinin olacak, miras ile geçecek. Ki alacak güçleri varmis

Eşi de engel olsaymış. Neden izlemiş neden eşini savunmamıs bu yapacaklarına kılıf uydurmak gibi geliyor bana olan olmuş 2 yıl geçmiş bahane bu olamaz olmamalı. Yada altınları hiç vermeyecekler, tamamen es ailesinin olacak, miras ile geçecek. Ki alacak güçleri varmis
Konu sahibi detay vermiyor pek. Ailesinin altınları aldığını bile sonra yazdı mesela. Muhtemelen gelenek tepkiden de çekindi.

Konu sahibi de şimdi ne dese suçlu çıkacak. Ev almayıp kira ödeyecekler o zaman. Ya da ikisi çalışıp ödeyecek ki adamın buna yanaşacağını hiç sanmam.
Şöyle ikimiz çalışıp almaya kalksak bile öyle bir kredi çıkmıyor alacağımız ev 4 milyon bizim 2 milyon liramız var kakab parayı eşimin ailesi ödeyecek yani 2 milyon kredi vermiyor bankalar verseler bile onun faizini ödemeyi kabul etmez eşim

Eşine sen kendi üzerine yap evi diyebilir en azından. Ben kocamla açık açık konuşamıyorsam neden benim kocam ki yani?
Konu sahibi de onu diyor işte. Ne söylesem de beni yanlış anlamasa diyor. Demek ki kocası ne söylese yanlış anlayacak. Ortada garip bir durum var. Muhtemelen evliliği şu an iyi ve bir şey demek istemiyor ama içi içini de yiyor

Şöyle ikimiz çalışıp almaya kalksak bile öyle bir kredi çıkmıyor alacağımız ev 4 milyon bizim 2 milyon liramız var kakab parayı eşimin ailesi ödeyecek yani 2 milyon kredi vermiyor bankalar verseler bile onun faizini ödemeyi kabul etmez eşim
Size damat tarafı 2 milyonluk altın mı taktı cidden? Eşiniz ailenizin altınları almasına ne dedi peki?

Altinlarinizin değeri 2 milyon mu?
Sakın vermeyin. Ben daha az sanmıştım max 500 600 bin.

Konu sahibi detay vermiyor pek. Ailesinin altınları aldığını bile sonra yazdı mesela. Muhtemelen gelenek tepkiden de çekindi.
Detay vermemek değil ben söyledim durumun ezikliğini yaşadığımı merak edilen farklı bir konu yok yani tamamen bunlardan ibaret detay demek şöyle olur ben öğretmenim çalışıyorum 28 yaşındayom 😊 artı olarak eşim müthiş ince düşünen ve takıntılı bir adam onu kırmadan doğru cümleler kurmam gerekiyor ama haklı mıyım inanın ondan bile emin değildim o yüzden bu konuyu açıp hemcinslerime sormak istedim

X