Ev, Evlilik tapu işlemleri

Peki bunu kırmadan incitmeden yani ilişkimizi yaralamadan nasıl söylemeliyim eşime
Maalesef kırmanız gerekiyor, açıkça kabul edemem diyeceksiniz, emin olun size duygusal manipülasyon yapacaklar , sen bize güvenmiyorsun diyerek kendinizi suçlu hissetmenizi sağlayacaklar, sertce ve netce hayır deyin geçin...

Peki bunu kırmadan incitmeden yani ilişkimizi yaralamadan nasıl söylemeliyim eşime
Ailenin üstüne olmasını istemiyorum. Bu konuyu konuşup ya ikimizin ya senin üstüne yapmaları diyebilirsin.

Eşinin üstüne olması hak kaybına uğratmaz seni. Lakin annesinin babasının üstüne olması uğratır. Ayrıca annen sana karşı hata yapmış. Koca ailesinin bu konu için seni eziklemeye hakkı yok.

Son düzenleme:
Boşanma olursa evi yarı yarıya paylaşırsınız zaten siz hakkınız olan altınları alırsınız onlar da verdiği yarı parayı.
Neden annesinin üstüne olsun ki bu durumda.

Yalnız anneniz de çok ayıp etmiş belki annenizin davranışından yola çıkarak saçmasapan şeyler düşünüyorlar.

Bunu diyemedim düğünden bi süre sonra küstüm ama nitekim insan kendi ailesi ile cok fazla küs kalamıyor ben de sineye çektim bi süre sonra
Sineye çekme kavga dövüş al altınları vermezlerse görüşmeyi kes , sakın evi de kimsenin üstüne verme esinle ortak tapu yapın...

Dugun takilari kanunen kadinin hakki. Sizin hakkinizi koruma cabaniza saygi duyuyorum, ev annenin ustune olsun kabul ediyorum ancak bozdurulacak takilqrda benim hakkim. Sizlerde benim hakkima saygi duyun deyin. Artik senet mi yapar, kuyumcu kagidi mi alir bilemem

Bunun kırılıp dökülmesi olmaz, benden mal kaçırma derim ben suratına şakkadanak artık.
Sineye çekme kavga dövüş al altınları vermezlerse görüşmeyi kes , sakın evi de kimsenin üstüne verme esinle ortak tapu yapın...
O altınları satıp arabalarının modelini yükselttiler inanın bunu öz ailem yaptı çünkü bana zaten bilezik takıp çeyizimi alıp bi de üstüne okutmuşlar onların görüşü bu şimdi anne tarafım beni böyle yakmışken ben eşimin tarafına ne diyebilirim elimde tek bi şey yok İnanın sadece nasıl diyebileceğim ile ilgili endişelerim var sağlıklı ilerleyen bir ilişkimiz varken bu konu için yara almayı istemiyorum

Şimdi düşünüyorum, kaynanam düğünde oğlan tarafının altınlarını alsa, bana sadece bilezikler ve kız tarafının takıları kalsa, sonra ev alacak olsak ve ailem de yarısını biz verelim ama ev bizim üzerimize olsun dese, ben kaynanamın yaptığı terbiyesizlik yüzünden böyle diyorlar derim. Eşime de bunu söylemem ama anlamasını da beklerim. Kaynanam altınları alacak, eşim sesini çıkaramayacak, bide ailemin takıları ve ailemin parası ile alınacak eve bizim üzerimize olsun diyecek. Yoook. Bu bana fazla gelir.

Yeni düzenleme ile Artık mahkemeler damat tarafının akrabalarının taktıkları takıları damada veriyor. Emsal kararlar görmüştüm haberlerde. Geline sadece kaymana ve kayınbabanın takısı kalıyor. Eğer ev alınacaksa onları ayırın, bilezik vs. Ne varsa işte. Kalan altınlar ve eş ailesinin paralari ile ev alınsın ama ev onların üzerine olsun. Bence mantıklı olan da bu. Sizin de o takılarda hakkınız olan sadece kaynana ve kayınbabanın taktığıdır. Böylesi ilişkinize de zarar vermez. Ailenizin attığı kazıktan sonra damat ailesinin arzusu bana hiç garip gelmedi

Sizden mal esirgemeye çalışan eşiniz varken nasıl sağlıklı ilişkiniz olabiliyor ben onu anlamıyorum ki? Sonuç olarak boşanmıyorsunuz ve belki de ömürlük evli kalacaksınız. Ben hakarete uğramış gibi hissederim açık olarak. Evi almayın o zaman. Kabul etmeyin, altınlar da sizde kalsın.

Bunları eşiniz biliyorsa şu durumda adam ve ailesi ne düşünse haklı.
Öz kızlarının hakkı olan altınları alıp kendi araba modelini yükselten aile (!)
Şu durumda olmanızın nedeni aileniz. Bunun farkına umarım vardınız.

Annemin üzerine yapalım dediğinde siz kırılmadınız mı, açık açık söyle, yarın sana bir şey olursa ben dımdızlak ortada kalırım, bana bunu mu reva görüyorsun deyin. Beni ve gelecekteki çocuğumuzu ailenin insafına bırakman adil mi, bana bir şey olursa zaten senin o mal diyebilirsiniz.

İyi de adam yarısını annem versin, yarısını biz kredi ile ödeyelim demiyor ki. Öyle olsa evet mal kaçırma olur. Ama Damat tarafının takıları ve damat ailesinin parası ile ödeyelim diyor. Yani gelinin bir katlısı varsa o da kaynananın taktığı bilezikler. Bence onları dahil etmesin. Niye çünkü kendi ailesi kız tarafının takılarını almış. Bu çok saygısızca değil mi? Hem de biz seni okuttuk diye altınları alıp araba modeli yükseltmişler. Damat ailesi oğullarını okutmadı mı? Onlar da altınları alsın o zaman. Ortada ev alacak para kalacak mı bakalım

Ayyy yaziklar olsun. Sinir oldum yine. Siz calisiyor musunuz?

İnanın en başından beri durumun farkındayım ailemle zaten bi mesafe var aramda eşim bunun bilincinde ben sadece eşimin ailesine güvenemiyorum yarının garantisi yok tamam boşanmayız ama eşime bir şey olursa diye endişeleniyorum çübkü anlatabildim mi bilemiyorum ama Allah korusun böyle bir durumda gidebilecek bir ailem yok benim ki ben de gitmek istemem mesleğim var çalışıyorum kendime zaten bakarım ama yarını bilemeyiz bu korkutuyor beni

Valla çok güvenmeyin boşanmayız diye , evlilik bu ne olacağı belli olmaz hele de erkeklere asla güvenilmez...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…