Ev, Evlilik tapu işlemleri

Anneniz neden takılara kondu? Öyle bile olsa her iki taraftan takilan sizindir.

Evi ailesinin üstüne yapma konusu hic iyi niyetli gelmedi.
Evi neden ailesinin üstüne yapıyorsunuz?
Eşinizin veya sizin uzerinize olsun, onlardan aldiginizi borc aliyoruz deyip, zamanla ödersiniz.

Neden almadınız ailenizden ?
Kasa kimin üzerine ?
Siz eşinize konuşun yarı yarıya olmasını isteyin.
Kabul etmezse de almayın vazgeçin .

Özel değilse anneniz neden takıları size vermedi? Koşuyorum böyle ailelere kızlarını damat ve ailesine karşı kötü pozisyona düşünüyorlar. Belki de o psikoloji ile evet dediniz ama evin kp kv üzerine olmasına yoksa kabul edilecek bir şey değil bu

Madem %50-%50 ikizin adına olsun. Peşinen tamam denemeniz gerekirdi

Bu adamla görücü usulu mü evlendiniz ?,
Eşini resmen tanımıyorsun.
Hayır görücü usulü değil öncesinde 1 yıllık bir beraberliğimiz oldu

Anneniz imajınızı bitirmiş bravo. Annenizin bu yaptığını görüp paraci bunlar diye altınları sizden almak istiyorlar. Annenizin yaptığı tam bir vizyonsuzluk. Annenize niye takılarınızi verdiniz. Yazdığım mesajı geri alıyorum. Altınlarınızi kimseye vermeyin. İnsanın kendi ailesi bunu yapıyorsa elalem ne yapmaz ki.Pes yani..

İşte bu yüzden sesimi çıkaramıyorum annem tipik cahil bir anadolu kadını bunu üzülerek söylüyorum ama bu mantıkta ben seni okuttum her şeyini aldım ama altınlar bizim dedi çıktı işin içinden allahtan eşim asla sormadı bile altınları ben yine de bunun ezikliğini üstümden atamadım

Kiz tarafi ya da erkek tarafi farketmez tum takilar kadina aittir. Eziklik hissetmeyin yani. Madem ev ailesinin ustune olacak o zaman sizde kuyumcudan ne kadar altin bozulduguna dair kagit talep edin. Erkek tarafi cok uyanik.

Kardesim bu gidisle senin üstündeki tisortu bile alirlar. Cocuga harcadigin egitim parasi cocuktan talep edilir mi? Boyle sacmalik olur mu? Dogurmasaymis o zaman.

Altınlarınızı vereceğiniz evin yarısını ailesi karşılıyor diye onların üzerine olmasına izin vermek enayilikten başka bir şey olmaz, olamaz. Yerinizde olsam asla yapmam.

Anneniz tam bir iş bilmez tavrında davranmış. Ama onun yaptığı hareket onu bağlar. Sizi bağlamaz. Annenizin cahilce davranışı onun ayıbı. Sizin değil. Siz takılarınızı vermeyin. Araba almak istiyorum vs deyin. Elde tutun aşırı varlıklı insanlarsa evin yarısını rahat rahat bulurlar. Eşinizin dediği aileme yük olmayalim vs üzgünüm yalan. Annenizin yaptığını görüp kendince eşiniz o altınları almak için aileme yük olmayalim bunları kullanalım demiş.

Siz delirdiniz mi asla kabul etmeyin , uyanıklara bakın, ne demek anlıyorum boşanınca hak istemeyeyim diye , boşanınca kendinizi dımdızlak ortada bırakmanın neyi haklı, kabul etmeyin eşiniz üzerine almazsa asla para vermeyin, insanlar ne kadar açık gözlü olmuş, boşanınca zaten çirkefleşiyorlar bu de göz göre göre mal kaçırıyorlar sizden, güvenseniz dahi asla tapuyu başkasının adına vermeyin ....

Yapmasaydın okutmadaydın bana ne diyemiyor musunuz. Geline takılan altının kaynananın olduğunu hangi kanun söylemiş. Yok öyle bir dünya

Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz.Ev sahibi olacağız diye tüm birikimimizi vereceksiniz.Yarin birgün ev bizim diye basiniza neler gelecek.Bosansaniz hak iddia edemeyeceksiniz.Kv niz ev bizim diyecek.İstedigini yaptıracak.Saf olun da bu kadar da değil.

Heeeeh. İşte işin rengi belli oldu. Şimdi eşinize hak verebilirim işte. Annenizin yaptığı da tam terbiyesizlik. Evinize dinamiti koymuş, almış altınları gitmiş. İnsanlar bunun için boşanıyor, annenizin bundan haberi var mı?

Yapmasaydın okutmadaydın bana ne diyemiyor musunuz. Geline takılan altının kaynananın olduğunu hangi kanun söylemiş. Yok öyle bir dünya
Bunu diyemedim düğünden bi süre sonra küstüm ama nitekim insan kendi ailesi ile cok fazla küs kalamıyor ben de sineye çektim bi süre sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…