ev dekorasyonu mevzusu

onceki mesajlardaki iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. :)

o dediginiz gibi birkac kez ben de yorum yaptim, ama orada sorun suydu mesela kayinpeder kredi cekmis geline ev yaptirmis, gelinin kendi ailesi hicbir seye karismiyor, elinde avcunda olmayan insanlardan daha fazlasini istiyor. ya da nisanlisiyla para icin kavga ediyorlar mesela 1500 liralik elbiseyi sen aldin ben aldim kavgasi. onlara ben de dedim kendi kendinize evlenemiyorsaniz evlenmeyin diye.

ama bizim durumumuzda evi babam yaptiracakti daha dogrusu kayinpederin de arsasi vardi bize dediler ki hangisinde oturmak istediginizi secin. biz babama yakin olani sectik. evi de babam yaptiracakti. sonra kayinpeder yaptirmak istedi. ki maddi anlamda hicbir sorun cikmadi aramizda, cikmaz da eminim. ben hicbir seyin fazlasini istemem yani simarik isteklerim yok. mesela kayinpederim ya da dolayli olarak nisanlim bana gelip “bu eve havuz yaptiramayacagiz, durumumuz yok” dese ben diretmem. eger israrci olsam linc yemem konusunda hakli olurdunuz. anlatabildim mi bilmiyorum. :)

ye kurkum ye lafini da sevmedim, ortada oyle bir durum yok. demek istediginizi anliyorum ama ayni sey degil o yuzden linc yemedim galiba. yoksa ben de cok sevilen bir uye degilim mesela her konumda beni uzup konuyu dagitan birileri cikiyor.

S sassyassyy merhaba
Eleştirilerimin sizinle hiçbir ilgisi yok, diğer konulardaki yorumlara bakarak yorum yaptım.

Benim konunuza yorumum belli
Lütfen net bir şekilde kayın validenize ifade edin ve nişanlılınzla aranızda soruna dönüşmesin
Basit bir konudan çıkan sorunları çözmek senelerimizi alabiliyor.
Sağlığınıza da hemen kavuşursunuz umarım.

Hemen hemen tüm konularına denk geliyorum okudum da öncelikle KV adayinizla soğuk savaş taktiklerini öğrenmelisiniz bir süreden sonra nisanlinizda arada kalmaktan sıkılır. Kulaklarını kapatıp he he diyeceksin kendi bildiğini okuyacaksın seni anlıyorum bir hastalıkla bogusuyorsun ve bu tarz durumlar hoşuna gitmiyor olabilir ama şu anda kv adayınız hafif hafif sizi baskı altına almaya çalışıyor. Birde şu konuda yanlış buldum sizi konularinizda da gözümden kacmiyor değil hemen bir durum olduğunda babanizla halletmeye çalışıyorsunuz. Buda bu konuda nisanlinizin size kırılmasını sağlamış olabilir. Bunlar benim dışarıdan gördüklerim. Evlilik cidden flört dönemine benzemiyor. O kv o imzayı attın diye bu dayatmaları iyice zorbalık haline getirebilir. Dikkatli olun diyim. Sonuçta nisanlinizda KV yi siz daha iyi tanıyorsunuz.

Yorumunuzu okumadan önceydi az önceki yorumum..
İnsanlar bir derdi varki burada paylaşıyor, dışarda kimseye anlatamadığı şekilde yazıyor belkide.. hatalı olabilir, alıngan olabilir, bende eleştiriyorum ve eleştirildiğimde olur. Ama bazı yorumlar çok acımasız, o yüzden böyle yorum yapıyorum. Daha güzel bir dille eleştiri yapılabilir, alaycı eleştirileri sevemedim
Konunuzu okudukça sevildiğinizi düşündüm, sevilmek güzel şey:)

Hatirliyorum o olayı eltinin eşide beyaz ceket giymişti damat gibi sonra ne olmuştu acaba

Hatirliyorum o olayı eltinin eşide beyaz ceket giymişti damat gibi sonra ne olmuştu acaba
apar topar fotoğraflar kaldırıldı. Eşiyle arası bozuldu lütfen bu konuyu kapatın falan demişti konu sahibi. Ama çok fena yakalandı ya. buradan gidip kim söylediyse gerçekten yaptığı çok ayıp

Ya bu kayinvalideler neden herşeye burnunu sokuyor, bende de var bir tane. Eşimle sizinkine benzer sorunlar yaşıyoruz, annesi o eşyayı almayın derse eşimde bir direnç oluşuyor haliyle ve ben bunu duzeltene kadar herşeyden hevesim kaçıyor. Size tavsiyem sınırlarınızı en başından çizin, parayı ister eşiniz versin ister babanız farketmez herkes sizin fikrinizi saygı duymak zorunda.

Önce iyileşmene bak derim Sassy. Konuya gelince; bildiğim kadarıyla hem senin hem de nişanlının maddi durumu iyi. Ne babanı karıştır ne kv yi. Kv ile de biraz daha mesafeli ol derim ben. Başka türlü çok zorlanırsın. Bir de açıklama yapma derim. Yani x olsun istiyorsan. Ben x istiyorum deyip geç. Açıklama yaptıkça iletişim farklı boyuta geçiyor çünkü. Kaç yaşında kadınsın. Halin vaktin yerinde. Son takacağın şey bu kadın olsun. Bırak kırılırsa kırılsın. Senin fikirlerinden dolayı kırılıyorsa unutma bu onun sorunu senin değil. Zaten geleneksel bir kadın değilsin anlattığına göre; nişanlın da bunu biliyor ama bence arada sırada bunu tekrarla. İnsanların bazı şeyleri duymaya ihtiyacı oluyor. Sen saygısızlık yapıyor musun? Hayır. O zaman onun duygusu onu ilgilendirir. Bir de söylemeden geçemeyeceğim çok sinir bozucu ve çiğ bir kayınvaliden var.

cok tesekkur ederim. evet yani aslinda onunla iletisimde olmamam lazim bu bana iyi gelen bir sey degil ama nedense her olayin orta yerinde bitiyor kendisi. ve etrafindakileri yonetmeye cok aliskin, beni de o sekilde yapmaya calisiyor.

dun biraz tadimiz kacinca nisanlim gitmisti. babasiyla konusmus annesi yokken. annem bu sekilde yassyi bunaltiyor, bana bugun yasadiklarini yarim anlatti ben de yassy’e sitem ettim, kiz onun yuzunden agladi, boyle devam ederse yassy evi babasina yaptiracakmis sirf annemle muhatap olmamak icin falan demis. babasi da bana hak vermis, esiyle konusacagini falan soylemis, yassy’nin babasini bu sekilde mesgul edersek biz mahcup oluruz demis.

bir saat once falan da kayinpederim beni aradi hal hatir sormak icin, sonra da bu ara biraz bunaldiginin farkindayim, x galiba tek oglum her seyle ilgileneyim derken seni bunaltmis, onun adina ben senden ozur dilerim falan dedi. hani cok acik acik konusmadik ama ikimiz de biliyoruz sorunu. simdilik babama soylemem ama anlamislardir diye dusunuyorum artik tahammul edemeyecegimi. bu sekilde guncelleyeyim konuyu.

Ne diyorsa tamam bakarız bir oğlunuzla konuşayım falan dersin illaki öyle istemiyorum demek gerekmiyor bence.. Nasıl olsa iç mimar senin arkadaşınmış son kararı sen vereceksin nihayetinde. Kadın gidip işçilerin başında beklemiyorsa sorun yok

hajshajaha emin olamiyorum biliyor musun ben yurt disina cikinca evi kontrole gidip bir seyleri degistirmeye calisma potansiyeli var onun. yeni fobi kilidi acildi

Kayınpederin mantıklı bir adama benziyor sassy. Yerinde olsam bundan sonra onunla muhattap olurdum. Kvde de anlayacak ama işte o zamana kadar senin olabildiğince az muhattap olman lazım. Maalesef erkek ailelerindeki bu biz errrkekk ailesiyiz, ağırlığımız olacak tavrı beni çok sinirlendiriyor. 21.yy dayız ya Allahaşkına kızı erkeği mi var bu işin. Sen bildiğini oku Sassy. Böyle böyle değişecek

hajshajaha emin olamiyorum biliyor musun ben yurt disina cikinca evi kontrole gidip bir seyleri degistirmeye calisma potansiyeli var onun. yeni fobi kilidi acildi
Sanmıyorum ya o kadar da değildir Zaten işçiler mimardan başkasından komut almaz galiba eğer arkadaşını kandırırsa orasını bilemiyorum

Çok geçmiş olsun demeye geldim.
Kv ile arana separatör girer umarım
tesekkur ederimm. su ara pek halim yok o yuzden aramizdaki savaslari (!) genelde o kazaniyor ama ben iyilesince buyuk ihtimalle seperatoru de gectim set cekicem ona beklemede kalsin

Konu sahibine yapilanlar hediye. Evlenmek ve ev kurmak icin elinde imkani olmayip ustundeki kiyafete kadar kv almak, zorunda, şunu yapmak zorunda kv diye olay cikartanlarla ayni değil ki.

Ben de ailemden bazi hediyeler kabul ettim ama kendi tecrubelerime dayanarak kp kv sana bir şey hediye etmek istiyoruz deseler kabul edesim gelmez orada bir korku sarar beni cunku durduk yere bir şey hediye etmek istemeyeceklerini bilirim ya karişirlar ya da sonradan hediyenin bedelini odetirler. Basima gelmedi onlar hediye vermek istemedi, ben de bir şey istemedim ama oyle insanlar tahmin edebiliyorum ne olacagini eltimlerden de gordugum kadariyla.

Devamli karisilacaksa hediyesi de eksik kalsin derdim ben olsam zaten sassy kvnin yaptirdigi eve muhtac durumda değil tamamen kirmamak adina kabul etmiş keske etmeseydin sassy. Kolay gelsin. Ve gecmis olsun

ciddi anlamda henuz baslamadan yiprandim. nasil davranacagimi da sasirdim. yani nasil susturayim bilmiyorum. benim bu teklifimin kirici bir yani var mi? ayip mi etmisim? yani bu teklif sizce de para mevzusu gibi mi gorunuyor disaridan?

ben sizi çok tanımayan bir kişi olarak, hatta şu an tanıdım objektif olarak yorumlamaya çalışayım. Çünkü genel olarak sizi tanıyan insanlar yorum yapmış.
Haklı haksız yorum yapamam ama biri ev tadilatı gibi komplike bir durumu üstlendiyse kayınvalidenizin yaptığı çoğu şeyi yapar. Hatta üstlenmese bile yapar ki bu durumda üstlenmiş zaten yapacak yani. Bunun aksini düşünmek hayal kurmak olur.

Sizin durumu "yeter bu kadar karışılmasın bana, babam yapsın o zaman" çıkışınızı da yanlış buldum. Ben nişanlınızın yerinde olsam açıkçası ben de durumu buna indirgerdim. Eğer siz "ya canım bu anne baba mevzuları can sıkacak belli, gel biz ikimiz yapalım bunu, kimse de karışmasın" deseydiniz bence en doğrusu olurdu. Yaşınız kaç bilmiyorum, belli ki okumuş etmiş hali vakti yerinde 2 insansınız, neden bu kadar aileleri müdahil ediyorsunuz şu durumda?

Şimdi işi babanız ele alsa o da bir şey diyecek nişanlınız bozulacak bu sefer, hayır gerek yok varlık içinde yokluk-sıkıntı çekiyorsunuz, kapris çekiyorsunuz ve nedenini gerçekten anlayamadım.

Susturmanın tek bir yolu var, kimseyi işin içine sokmayacaksınız. Ne onun anne babasını ne kendi babanızı.

tesekkurler vakit ayirdiginiz icin. :)

bu konu aile arasinda onceden konusulmustu, ilk once benim babam yaptiracakti evi ama arsayi da zaten o verdigi icin kayinpederim evi kendisi yaptirmak istedi. ben de bunlarin olacagini ongorerek istemedigimi soyledim. ama daha sonra kendisi benimle yeniden konustu, bana hediye vermek istedigini soyledi. kayinpederimle aramda hicbir sorun yok ve cok severim kendisini, kirmak istemedim. bir yere kadar da kayinvalidemle basa cikarim zannediyordum ama bekledigimden fazla mudahil oldu ve yapamadim. ki zaten kolay bir surecte de degilim. ev dekorasyonuyla kafam dagilsin diye ugrasiyordum.

biz nisanlimla evi kendimiz de yaptirabiliriz. o konuda bir sorunumuz yok. benim babam yaptiracak olsa da hicbir seye karismaz. haberi dahi olmaz yani.

kapris cekme gibi bir sey soz konusu mu bilmiyorum yani ben kimseye rica minnet kendime ev yaptirmiyorum cunku. o yuzden sadece kayinpederimin israri uzerine hediyesini kabul ettim diyelim. babam yaptirsin demem hos olmadi o konuda haklisiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…