ev dekorasyonu mevzusu

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
hanimlar merhaba, umarim hepiniz iyisinizdir.

onumuzdeki yaz sonunda evlenecegim, bazi sebeplerden dolayi yasayacagimiz ev ile ilgili seyleri su asamada halletmem gerekiyor. su an tedavi surecindeyim, turkiyedeyim, genel anlamda evden pek cikamadigim bir haldeyim. o yuzden de bos zamanlarimda evle ilgili seylerle ilgileniyorum.

nisanlim gelip bana “eve sunu yaptiralim” demez ama bir fikir sordugumda guzel olur veya bence olmaz der. yani cok cok ilgili de degil ilgisiz de degil. ben asil sorunu kayinvalidem ile yasiyorum. evi onlar yaptirdigi icin her seyden haberdar oluyor. bu yuzden rahatsiz oluyorum surekli fikir veriyor, fikrini begenmezsem surat asiyor. ama onunla dizayn anlayisimiz ciddi anlamda farkli. verdigi fikirleri begenme sansim yok. o da bana uygun fikirler de vermeye calisiyor, mesela pinterestten bakip bana uyacagini dusundugu seyler atiyor ama ben ondan bu sekilde bir yardim da istemiyorum. surekli ev konusuyla alakali onunla iletisimde olmak istemiyorum yani cunku gergin biri her an gerilebiliyoruz.

son olarak bugun kendisiyle biraz tartistik bu mevzuyla ilgili, bilerek veya bilmeyerek beni biraz kirdi. daha sonra da nisanlim daha benim yanima gelmeden onunla konusup olayi yarim yamalak anlatmis. nisanlim da eve gelince bana hafiften sitem etti hani yine annemle tartismissiniz gibi. ben de cok dolmustum agladim. bu durumdan memnun olmadigimi, tedavi surecinde kendimi oyalamak icin bir seylerle mesgul olmaya calistigimi ama annesinin beni yiprattigini soyledim. sonra nisanlim da uzuldu tabi ki.

ben de evin icini onun ailesinin yaptirmasini istemedigimi, kendi babamin yaptiracagini soyledim. bu sekilde daha rahat edecegim ve yapacagim her seyden annen haberdar olmayacak dedim. daha babamla da konusmadim ama itiraz etmez zaten. o an agzimdan bu sekilde cikti. nisanlim da annemle birbirinize tahammul edemiyorsunuz ama sen bunu para pul mevzusuna bagliyorsun falan dedi. o da buna biraz kirildi.

ciddi anlamda henuz baslamadan yiprandim. nasil davranacagimi da sasirdim. yani nasil susturayim bilmiyorum. benim bu teklifimin kirici bir yani var mi? ayip mi etmisim? yani bu teklif sizce de para mevzusu gibi mi gorunuyor disaridan?

Sassy daha evvel ki konundan da biliyorum. Hani şu babana yakın oturmak istemeni. Ben o zaman da demiştim şimdi de diyorum bence sevgilinle birbirinize uygun değilsiniz.
Ve cidden sürekli babam yapsın denildiğinde bu incitici olur. Yani he diyip geçsen sorun olmaz ama sen onu da yapamıyorsun anladığım kadarıyla.
Umarım ben yanılırım.

tesekkurler yorumun icin. :) sadece sorunlari yazdigim icin sevgilimle uygun olmadigimizi dusunmen dogal. ama ben oyle oldugumuzu zannetmiyorum. beni birebir taniyan uyeler de daha iyi degerlendirir galiba.

o biraz bende var evet. yani bir sorun ciktiginda “tamam babam yaptirir, tamam parayi babamdan alirim sen verme” derim direkt. ama burada cidden annesini def etmek icin dedim bunu. cok fazla seye he diyip geciyorum aslinda annesiyle alakali ama bazen cok doluyorum.

Tedavi süreciniz ne kadar sürecek bilmiyorum ama ben olsam kendin ilgilenebilecek duruma gelene kadar dekorasyon işini durdururum. Ne onun ailesini kırarım ne kendiminkini. İyileşince nişanlınızla ikiniz yaparsınız her şeyi gecikirse geciksin sevdiğim insanla aram açılacağına ev gecikiversin sorun değil

Benim böyle konularda yorumum belli, Ne Arabin yüzü, ne şamin şekeri.
Hayatina karışmasını istemiyorsan sizin için fedakarlık yapmasına izin vermemeniz gerekiyor. Ekonominize karışmasın, size maddi yardımda bulunmasin, evi kendiniz bulun,kendiniz döşeyin. O da uzaktan uzağa bakmakla yetinsin
Ama kadın ev yaptırmak için,bilmiyroum piyasasını ama belki de bir milyona yakın para harcıyor, belki daha fazla. Bir dünya zorluk yaşıyor.
o evde oturmaya tamam, ama karışmasına hayır.
Yani o kadın o evi biraz da karışmak için yaptırıyor. Biraz parayı veren düdüğü çalıyor.
Kaynanasinin evinde kira vermeden yaşayıp eve karışmasını kendisine hak gormeyen gelin konusu gibi olmuş.
Bir de evi kaynanam yapsın, içini babam dizsin , biz içinde evcilik oynayalım...
Başkası konu açsa tam da bu noktada bir sürü eleştiri gelirdi, ama sevilen bir üye olduğun için ilginç bir şekilde kimse buna takilmayacak
Bence kadını alttan al, he de geç. Zaten sen ondan daha dişli bir karaktersin, zaten dediklerini istemezsen yapmazsın. Aaaa güzelmiş de, evet bunu beğendim de ,kadının hevesini kırma. Sipariş verirken 'yok bunu daha çok sevdim' de, ya da iç mimariniz varsa son aşamada onunla kendi istedigin şekilde hallet.
Bir dünya masrafa girmiş insanlarla kavga çıkarmak bence doğru bir davranış değil.

tedavim yaklasik 2 ay daha surecek. ama ben yurt disina geri donecegim. biz dondukten sonra da evin yetisme ihtimali az. bir de evi yapan kisilerle ilgili bir durum var, yazin bize gelemezler.

aslinda benim yaptigim sey de yani surayi soyle istiyorum burayi boyle istiyorum diye karar vermek sadece, ic mimarla iletisimde olmak yani. cikip dolasmalik falan bir durumum yok. yine de aramizin acilmasina degmiyor dogru.

Kayınvalide evi kendi zevkiyle döşeyecegıne
Babanız sizin istediğiniz gibi döşesin tabii ki mantıklı.

Kayınvalide bencil bana gore. Cunku o zevki kendi yaşamak istiyor
Bundan rahatsız olduğunuzu bildiği halde üstelıyorsa işiniz cok zor.

Düşüncesiz biri demek ki. Sonuçta o evde siz oturacaksınız kendi degıl

Evde yaşayacak olan sizsiniz. Nişanlınız ve sizden başkasının müdahale etmesi absürt bence.

İç mimar ile çalışsanız? Hem tedavi sürecinize odaklanırsınız, hem karşı tarafa nazikçe karışmaması gerektiği mesajını vermiş olursunuz; hem de diğer taraftan işler hallolurken içiniz rahat olur.

Geçmiş olsun.

Nişanlının kırılası varmış kırılmış.
Ben bu diyaloğu okuduğumda “kayınvalidesinin kendi zevkine müdahale etmesinden sıkılan gelinin bu nedenle kendi ailesine yaptırmak istediğini” anladım. Ki baban karışmayacak biriyse durumu da müsait olduğuna göre o yaptırsın evinizi. Bu konuda netseniz karışmasını istemiyorsan asla taviz vermemelisin.

Çok geçmiş olsun sassy
Bu süreçlerde çok iyi olanlar bile sürtüşüyor ve bir sıkıntı çıkıyor. Senin KV malesef çok detaycı sen değil başladı olsa bile o kadınla sorun yaşar. Mümkün olduğunca bu süreçte moralini bozmamaya çalış lütfen

Ben önceki konunuzdan kaynananızin sorunlu olduğunu belirtmiştim.
Nasıl idare edeceksiniz diye size sormustum ben hallediyorum vs demistiniz sizi tanımıyorum sadece anlattığıniza göre yorum yapmıştım.
Şuan da aynı fikirdeyim omurboyu nasıl cekeceksiniz
Yani göz göre göre bir işe atlamak degisik geldi bana.
Çünkü evlilik bir maraton.
Flört gibi birşey degil.
O kadin resmi nikahtan sonra size daha çok karışacak .
Allah sabır versin.
Ben bu kadar ise kaynanamı karistirmazdim baştan hiç karışmayan kaynana olduğu için girdik evlilige sonra saçma sapan hareketlerini görünce uzaklastim ama şuan ki davranışlarını önceden görseydim peri padişahın oğlu olsa evlenmezdim.
Evlilik sadece duygu aşk ile yürümüyor ki keşke yuruseydi de bu kadar boşanma olmasaydi.

evet para mevzusu gibi duruyor hatta düpedüz para mevzusu...yani annen para veriyor o yüzden kendini söz sahibi görüyor o halde parayı babam versin annen sussun karışmasın hepsine ben karar vereyim demişsiniz ...nişanlınız kırılmakta haklı...keşke iki taraftan da maddi destek alınmadan halledilse de sadece çiftler söz hakkı sahibi olsa

bence boyle boyle iliskiniz oturacak, cok buyutmemeye calisin.
nisanliniz da gelip size hesap sormasin, siz de ama karismasin istemiyorum diye kestirip atmayin.

O fikrini belirtsin, siz begenmeyin ve soyleyin,
boyle boyle oturacak.

benim kac yillik kayinvalidem simdilerde soze boyle basliyor "Alys benim sana bir onerim olacak ama sen kesin begenmezsin "

Evlenmeden ortak mülk mü aldınız? Konuya yorumum baban yaptırsın zevkine göre döşe, kayınvalide o parayı verirse herşeye karışır. Daha evlenmeden tartışmanız kötü olmuş Allah kolaylık versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…