ev dekorasyonu mevzusu

hastalığınız neyse bir an önce düzelsin inşallah öncelikle
ikinci olarak da ben olsam ahh anneciğimmm çok teşekkür ederim fikirlerin harika ama beni zamanla tanırsın sabit fikirli bir insanım isteklerimden kolay kolay vazgeçmem istersen tabi ki sen kendi evine bu şekilde yaptırabilirsin derim
emin ol şu süreç çok normal zamanla karışmamayı öğrenecek dediklerini yapmadıkça anlar
bence moralini yüksek tutup he he deyip geçmek en güzeli sonra kendi bildiğini yaptığını görecek zaten :))

bu konu aile arasinda onceden konusulmustu, ilk once benim babam yaptiracakti evi ama arsayi da zaten o verdigi icin kayinpederim evi kendisi yaptirmak istedi. ben de bunlarin olacagini ongorerek istemedigimi soyledim. ama daha sonra kendisi benimle yeniden konustu, bana hediye vermek istedigini soyledi. kayinpederimle aramda hicbir sorun yok ve cok severim kendisini, kirmak istemedim. bir yere kadar da kayinvalidemle basa cikarim zannediyordum ama bekledigimden fazla mudahil oldu ve yapamadim. ki zaten kolay bir surecte de degilim. ev dekorasyonuyla kafam dagilsin diye ugrasiyordum.
birde bu kısma yorum yapıyım ister babanız yaptırsın isterse amcanız anneler mudahil olmak istiyorsa oluyorlar onlrın yaptığı müdaheleye sizin verdiğiniz tepki önemli pek bu konu hakkında konuşmayın birşey atarsa aaa annecim biz oğlunla bunu yapmayı seçtik zaten çoktan yine de teşekkürler
ya da tamam değerlendireceğim deyip sonra yok bu daha çok hoşuma gitti bu şekilde yapılacak dersin bozulursa bozulsun tepkı vermezsen o direnci kıramaz

apar topar fotoğraflar kaldırıldı. Eşiyle arası bozuldu lütfen bu konuyu kapatın falan demişti konu sahibi. Ama çok fena yakalandı ya. buradan gidip kim söylediyse gerçekten yaptığı çok ayıp
Hep söylerim gene söylüyorum ot gibi takılıyorum sitede yahu :KK57: bunlar nasil eksinlar dehşete düştüm valla yeni mi bu olay?

apar topar fotoğraflar kaldırıldı. Eşiyle arası bozuldu lütfen bu konuyu kapatın falan demişti konu sahibi. Ama çok fena yakalandı ya. buradan gidip kim söylediyse gerçekten yaptığı çok ayıp

Bunu hatirliyorum hatta bundan başka 2 uye daha hatirliyorum o kadar asiri detay vermişlerdi ki bir tanesi eşinin iş yerini mi ne soylemişti galiba acayip ifsalanmişlardi taninmak istemedikleri halde. 😐

Para için gibi durmuyor bence. Para için olsa baştan babam yaptırsın derdin, bunu düşünmek için de harika bir zeka falan gerekmiyor. Sadece karışılmasından rahatsız olduğunu ortaya koyan bir talep olmuş, annesi duyduysa kırılmıştır. Biraz da kırıcı evet. Ama böyle durumlarda kırmadan ya da kırılmadan işin içinden çıkılmıyor. Aranızdaki samimiyet düzeyini bilmiyorum ama “x’cim (ne diye hitap ediyorsan), benim bir kez böyle detaylı bir dekorasyon şansım olacak ve çoook hevesliyim, ben bi evi kendimce bitireyim kafamda, sonra üstüne konuşalım olur mu?” Gibi bir şey derdim ben olsam

Para için gibi durmuyor bence. Para için olsa baştan babam yaptırsın derdin, bunu düşünmek için de harika bir zeka falan gerekmiyor. Sadece karışılmasından rahatsız olduğunu ortaya koyan bir talep olmuş, annesi duyduysa kırılmıştır. Biraz da kırıcı evet. Ama böyle durumlarda kırmadan ya da kırılmadan işin içinden çıkılmıyor. Aranızdaki samimiyet düzeyini bilmiyorum ama “x’cim (ne diye hitap ediyorsan), benim bir kez böyle detaylı bir dekorasyon şansım olacak ve çoook hevesliyim, ben bi evi kendimce bitireyim kafamda, sonra üstüne konuşalım olur mu?” Gibi bir şey derdim ben olsam
aman aman yok o son dedigin cumleyi kursam annesine sovmus gibi tepki verir benim kayinvalidem :KK70: anlamaz yani asla. ki ne kadar da kibar bir cumle ama iste. anca boyle iki taraf da kirilacak oyle akillaniyor bu kadin maalesef.

tesekkurler vakit ayirdiginiz icin. :)

bu konu aile arasinda onceden konusulmustu, ilk once benim babam yaptiracakti evi ama arsayi da zaten o verdigi icin kayinpederim evi kendisi yaptirmak istedi. ben de bunlarin olacagini ongorerek istemedigimi soyledim. ama daha sonra kendisi benimle yeniden konustu, bana hediye vermek istedigini soyledi. kayinpederimle aramda hicbir sorun yok ve cok severim kendisini, kirmak istemedim. bir yere kadar da kayinvalidemle basa cikarim zannediyordum ama bekledigimden fazla mudahil oldu ve yapamadim. ki zaten kolay bir surecte de degilim. ev dekorasyonuyla kafam dagilsin diye ugrasiyordum.

biz nisanlimla evi kendimiz de yaptirabiliriz. o konuda bir sorunumuz yok. benim babam yaptiracak olsa da hicbir seye karismaz. haberi dahi olmaz yani.

kapris cekme gibi bir sey soz konusu mu bilmiyorum yani ben kimseye rica minnet kendime ev yaptirmiyorum cunku. o yuzden sadece kayinpederimin israri uzerine hediyesini kabul ettim diyelim. babam yaptirsin demem hos olmadi o konuda haklisiniz.
şimdi mesela senin baban hem ev verip hem içine karışmıyor olabilir
ama babanın da başka huyları vardır kesin:)
bak kayınbaban da karışmıyormuş
zengin-varlıklı-belli statüde 3 büyük kişi var...e bu insanların da egoları var, huyları var... 2 tanesinin karışmaması bile büyük şans ve olay aslında.
kayınvaliden de karışır artık yani 3te 3 de bekleyemezsin ki. bekleme.

geçmiş olsun bu arada.

şimdi mesela senin baban hem ev verip hem içine karışmıyor olabilir
ama babanın da başka huyları vardır kesin:)
bak kayınbaban da karışmıyormuş
zengin-varlıklı-belli statüde 3 büyük kişi var...e bu insanların da egoları var, huyları var... 2 tanesinin karışmaması bile büyük şans ve olay aslında.
kayınvaliden de karışır artık yani 3te 3 de bekleyemezsin ki. bekleme.

geçmiş olsun bu arada.
tesekkurler.

ama anlamadim babamin huyundan kastinizi. yani tabi super bir insan degil, bizim de anlasamadigimiz noktalar var ama nisanlimla arasinda problem cikmaz asla. veya onun ailesiyle de problem cikarmaz diye dusunuyorum.

kayinvalideyi bir yere kadar tolere ediyorum ama mesela tedavi surecinde oldugumu biliyor, bana anca uc hafta iyi davranabildi. sonra yeniden eski haline dondu. ki daha onceki tedavimde de beni cok uzmustu. bilmiyorum para pul mevzusundan cok buna takiliyorum belki. cunku tamam insanin huyu vardir ama ne bileyim ben her durumda her seye alttan almak zorunda miyim onu kestiremiyorum. ben arada belli bir mesafe olsun derdindeyim ama hep burnumun dibinde bitiyor iste. belki de fark etmeden ben yapiyorum bunu.

tesekkurler.

ama anlamadim babamin huyundan kastinizi. yani tabi super bir insan degil, bizim de anlasamadigimiz noktalar var ama nisanlimla arasinda problem cikmaz asla. veya onun ailesiyle de problem cikarmaz diye dusunuyorum.

kayinvalideyi bir yere kadar tolere ediyorum ama mesela tedavi surecinde oldugumu biliyor, bana anca uc hafta iyi davranabildi. sonra yeniden eski haline dondu. ki daha onceki tedavimde de beni cok uzmustu. bilmiyorum para pul mevzusundan cok buna takiliyorum belki. cunku tamam insanin huyu vardir ama ne bileyim ben her durumda her seye alttan almak zorunda miyim onu kestiremiyorum. ben arada belli bir mesafe olsun derdindeyim ama hep burnumun dibinde bitiyor iste. belki de fark etmeden ben yapiyorum bunu.
Evlenince Türkiye de yaşayacaksınız değil mi ? Umarım kayinvalideniz biraz torpuler bu huyunu

Evlenince Türkiye de yaşayacaksınız değil mi ? Umarım kayinvalideniz biraz torpuler bu huyunu
evet turkiyede yasayacagiz.

ya ben ara bozmak, aile icinde huzursuzluk cikarmak istemiyorum nisanlimi da seviyorum o yuzden alttan aldigim oluyor. ama o kendini torpulemezse beni cidden bir daha goremez de konusamaz da. nisanlimin bu haldeki tavrindan da cekinir diye dusunuyorum yani oyle ya da boyle torpuleyecek ama umarim cok tatsizlik cikmaz.

Eki Görüntüle 2999830

bak bu mutfakla ilgili cok kucuk bir detay hakkinda konusmamiz :KK70: uzerine kac mesaj konusmusuz. ve tesekkurler diyorum daha uzatiyor hddkhddjdh her seyi biz boyle konusacaksak ohooo isimiz var diye dusunuyorum.

aman aman jakuziyi hic duymasin kadin yazik kalpten gitmesin 🙈
Kayınvalide için bu kadar emoji kalpler faln fazla değil mi ama ya🙈 cok mıç mıç geldi bana

Kayınvalide için bu kadar emoji kalpler faln fazla değil mi ama ya🙈 cok mıç mıç geldi bana
siyaset meydaninda da degiliz herhalde yani normalde birbirimizi gorunce samimi konusuyoruz. kendi babama, kayinpederime falan da atiyorum emoji.

mic mic demek biraz fazla.

Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim öncelikle.
Aile konularında maalesef insan , hoşlanmadiği sıradan insanlara davrandığı gibi davranamıyor yada hayatından çıkarıp atamıyor,yapılacak ne kalıyor bu durumda,aa evet güzelmiş ama,biz şunu secmiştik,mimar(arkadaşınızmış zaten siz ne derseniz ona uyacak)siparişi çoktan verdi vb yuvarlak cümlelerle geri püskürtmek.
12 sene olacak evleneli. Kayınvalidem melektir ama görümcem gecimsizdir,çok bilmiştir birazda,her konuda fikri vardır vs ama inanın bir benimle kavga edememiştir sanırım ailede,eşim,annesi herkesle arada ipler gerilir. Ben hep bu taktikle püskürttüm,hiç kavga da etmedim. Şu an fikrini bile söylemez sormazsam ki sormuyorum😄
Hayatımdan çıkarma,görüşmeme şansım yok ,abisiyle evliyim,çocuklarımın halası vs vs ama duracağı yeri çok güzel öğrendi. Habersiz çat kapı gelirdi mesela yada yoldan arardı geliyorum diye, aksam 10da çocuk sevicem diye ,9 uyku saati der yatırırdım kızımı. Sonra adam gibi arayıp haber verip,müsaitsem gelmeye başladı. Baya eğittim ben onu,kavgasız gürültüsüz. Bu arada cahil eğitimsiz bir insan da değil,duracağı yeri bilmiyordu,öğrettim.
Size de tavsiye ederim,kısa zamanda oturmuyor ilişki dinamikleri ama her seferinde kendi duruşunuzla,kavga etmeden ama kararlılıkla bulursa karşısında sizi,emin olun saygı duymayı da ,mesafesini koruyup duracağı yeri de öğrenir. Yüz göz olmaktan bin kat iyidir bu inanın.

siyaset meydaninda da degiliz herhalde yani normalde birbirimizi gorunce samimi konusuyoruz. kendi babama, kayinpederime falan da atiyorum emoji.

mic mic demek biraz fazla.
Olabilir tabi ki ben kendi açımdan dedim benim için fazla. Kendi kayınvalidemle şunu farkettim ne kadar samimi davranıp, kalpler faln vs olunca sınırlarını aşmaya başladı bunu farkedince kestim bende hata yapmışım yani.

Yorumları okurken aklıma zengin yaparsa/ fakir yaparsa capsleri geldi. Fakir ölür, zengin hayata gözlerini yumar 🤣🤣🤣🤣
icimi en cok bayan yorum ya of abi anonim yazdigimiz yerde bile boyle insanlari ayristiriyosunuz yani anlamiyorum ne yapiyim ya normal hayatinda konusma burda konusma. insanin derdinin ciddiye alinmasi icin illa fakir olmasi ölüp bitmesi mi lazim ya gercekten cok uzucusunuz

X