ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonrasında geçmiş olsun denir. Bu konuda utanma sıkılma olmaz. Bakın nişanlınız hiç utanıp sıkılmadan birikmişinizi hatta henüz birikmemişinizi gevşek gevşek isteyemiş.

düğün yok kii

sağ olun çok teşekkürler

Bu adamla evlenmeyin bence

Ortada iyi niyet olsa nişanlınız baştan ortak tapu teklif ederdi zaten. Dünyanın parasını vereceksiniz ve alınan mülk üstünde zerre hakkınız olmayacak. Gerçi siz ailenizden altınların parasını önden istediğiniz zaman konu ailelere sıçrayacak ve açıkça gündem olacak. O zaman nasıl ilerleyecek bakalım mevzu.

Para katmazsanız evin kimin üzerine olduğu önemli değil, boşanma durumunda herkes yoluna gider. Ama konuşmamanız büyük hata kendinizi ezdirmeyin bu konularda. Nişanlınız hazıra alışmış, ailesi ve siz gereken her şeyi yapmışsınız o da böyle üstten üstten konuşuyor. Sesinizi çıkarın baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider. Her şeyi sizin ve ailenizin yaptığınızı gargaraya getiremesin ona göre davransın

Aynen oyle. Bu kizcagiz niye sen ev alma hirsina kapildin diye birikimini versin ortada nikah yok bisey yok. Herkes kendi malinin sahibi olsun en temizi.

adam nasıl bi manipüle yeteneğine sahipse tüm aileyi sindirmiş. ağzımı açınca pişman ediyor dediğiniz ilişkide ne yapacaksınız ömür boyu?

Vera
Sınırlarını koruyamıyorsun.
İnan ki.
Birikimini söylemen, isteklerinde tasarrufa kaçman, fazla empati sempati duyman.
Halbuki ne çok işaret var. Okuman gereken.
Ailenin haberi var mı? Onlar bu konuda ne düşünüyor?
Haberleri yoksa tarafsız bir pozisyonda paylaş.

İyilik veya kötülükte - eksi veya artıda bir adım gelene 2 adım gitmek problemi çözer.

Düğün 28 eylülde kalmış şurda 1 ay =) 1 ayda hemen ev mi bulacaksınız da hemen satın alacaksınız.. al sat işleri ev ara pazarlık yap bilmem ne zaten 3-5 gün sürer. zaten siz 1 ay sonrası için illa hazırlığınızı yaptınız oturacağınız yer belli.. BEni 1 ay için yorma düğünden sonra sakin kafa takılan tüm takıları borçları harçları toplar bakarız eve de.. belki daha iyisini alırız acele edemem ben şimdi de..
bu arada kayınpederiniz size ev alırım dememiş anladığım kadarı ile siz öyle hissedip ailenize de yanlış kanaat vermişsiniz benim anladığım kadarı ile..
Örneğin benim babam durduk yere hadi kızımın herşeyini ben alayım demez.. Bazı şeyler sebep sonuç ilişkisine bağlıdır.

Örneğin siz eş adayınızın durumu yok dersiniz ne bileyim babası yaşamıyordur, ailesi ile küstür vs baba da derki ben kızımın herşeyini yaparım. Yada siz dersinizki kayınbabam ev alacakmış bize arsanın satılmasını bekliyorlar kirada oturtmayacaklar beni babada tabiki kızına yapılan bu güzelliğin altında kalmak istemeyip eşyalarınızı alır.
Bence siz düğün öncesi psikolojisi ile ailenize damat tarafını ister istemez beğendirmek ve kabul ettirmek ve babanızın gözünde yüceltmek için ailenize biraz fazladan anlattınız gibime geliyor.
Sanki bu ev alınırsa da yüzünüz kara çıkmayacak ama düğünden önce alınan eve vereceğiniz parayıda nasıl garantiye alırsınız onu düşünüyor gibisiniz..
Valla bir karışıklık var bence tam olanları anlatın da biz size daha doğrusunu söyleyebilelim..

Ve evde onun üstüne olacak. Siz her türlü ailecek zarardasınız

Ama kız kardeşiniz evli, o yüzden kimin üzerine olduğunun bir önemi yok, zaten evlilikten sonra alınan mallar ortak sayılıyor.

85 yaşındaki bir avukatla sohbetten alıntıdır'Kulağına küpe olsun dedi.60 yıldır avukatlık yaptım.Tüm davalar birbirine güvenen insanlar arasındaydı.

vera96
Babamın oğluna güvenmem kaldı el oğluna güveneceğim Millet nasıl dolandırılıyor diyoruz ya işte böyle

Bak bu da iyiymiş. Aileme konuyu açtım, nikah olmadan , bir eve girmeden ne birikimini ne de düğün hediyeni vermeye razı değiliz dediler. Ailemi çiğneyemem, üzgünüm, diyebilirsin.

düğün yok kii

Önemli değil düğün olayı, nikahınıza zaten bir ay varmış, o arada babasının parası gelir mi ? Gelirde harekete geçerlerse nikah tarihini öne çekin. İsteklerinizi açıkça belirtin. Ve tekrar söylüyorum konuya ailenizi dahil edin

bakınca ev araba veriyorlar ya belki başta biz mahççup olduk ailemle. aileme söylemedim söylersem muhtemeln izin vermezler sorun çöözülür ama işte arsa satılırsa beni acele ettirecek. iyi ki buraya sormuşum biraz daha iyi oldu. kafamda oturttum. düğün istemiyoruz dedik yapalım bile demediker yani cidden istemiyoruz da şimdi düşününce bunu fark ettim

Niye öyle düşünüyorsunuz?

Şu bakış açısıyla bakın mesela benim eşim evi benim üstüme yaptı doğumdan sonra ise bana ayrı araba alacağız benim üstüme (talebim olmadı)

Dünyanın binbir türlü hali var senin üstünde dursun dedi. Belki bu arkadaşın kayınvalidesi kayınbabası da böyle düşünmüş olabilir mi?

Valla düğün arefesinde yaptıkları hiçbişey geldi bana. Tv almış sadece. Valla erkek tsrafı çok iyi yere düşmüş. Az masrafla bir de ev sahibi olacaklar. Kendi paralarıyla alabiliyorlarsa alsınlar ve size versinler. Tapuda üstlerine olsun. Ama hem eşyaları size aldırıp, hem de ev için destek istiyorlar. Tapuda kendilerinde olacak. Sence bu eşit mi? Bir daha düşün. Çok düşün,

ozrengin 'e katılıyorum. Burada yazılanları oku.. sindire sindire oku.. Zararın neresinden dönsen kardır. Bugün senin hakkını korumayıp sana paragöz diyen yarın sana daha neler diyecek.. Ev benim diyecek, defol git diyecek ( belki hiç demeyecek)
Burada sana olabilecek bütün kötü koşullar için bir sürü ablan kardeşin kendi görüşlerini yaşam tecrübeleri ise söylüyor.
Burda bizler erkek düşmanı değiliz. Babalarımız kardeşlerimiz eşlerimiz oğullarımız var.. Ama tecrübeyle sabit.
Türkiye'de kadın hakları yetersiz ve madur olan kadın oluyor. 2 ay sonra oturup sen ağlayacaksın diye yazıyor bu ablalar.
Varsın eş adayın sana paragöz desin sende ona söyle sen bana güvenmiyor musun ? ben herşeyi yaparken sana boş yere mi güvendim sende bana güven deyin..
Yahu zaten güvenen adam sorgulamaz bile.. dersinki tapuda satış esnasında gönderirim ben parayı de..
Ev senin üzerine olursa seninde birikiminde gözün olmayacak çünkü oda bir yatırım diyeceksin.. kafam rahat olur diyeceksin...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…