ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani acelesi normal aslında yeni yıl gelmeden halletmek istiyor. Para Çar çur olmadan.
Eğer evi ikinizin üstüne alacaksanız bence okey

Anladığım kadarıyla ailelerin takacakaları ile diyor. Ama yanlış da anlamış olabilirim

Kazıklanmışsın.

vera96 konuyu ailene aç fikirlerini al ve nişanlına söyleyeceklerini hazırla
Nişanlı da al karşına açık açık konuyu enine boyuna konuş isterse bu iş kalsın
Asıl niyetini çözmeye çalış onunla konuşurken duygularını bir tarafa bırak
Biraz da karşındakinin seni kaybetme korkusu olsun

Bozulacaksa bir iş en iyisi baştan bozulsun
Ne kadar sona kalırsa faturanın ederi o kadar ağır oluyor

Aklıma ilk gelen şey evi kendi üstüne yapıp sonra senden ayrılması oldu. Çok mu müge anlı izledim ne

Yeminle erkek ailelerinden midem bulandı.
Ailesi baskı yapıyordur hemen alınsın diye.

Evlerini, siz evlendikten sonra da satarlardı ne bu aceleleri. Tabi olur mu…. ciğerleri kopuyordur şimdi ne düşünceler ne düşünceler.
Amaç, yarın öbürgün herhangi beklenmedik durumda evin yarısını size kaptırmamak.

Hayatımda ilk kez evlenden önce ev almak için kızdan tüm takılarını ve birikiminin istenildiğini okuyorum.
Daha neler okuyacağız.
Nasıl utanmadan sizden bunları isteyebiliyor.

Bizin geleneklerimiz var. Evlenildiği gün altın takılır, gelin kel gibi ortalarda dolaştırılmaz. Ultra zenginler elmas vs takıyor, bizlerde altın takıyoruz. Herkes maddiyatına göre bişeyler yapıyor. Namıdır insanın şerefidir. Her milletin bir geleneği var. Sizin anneniz babanızın yok mu hayalleri…

O utanmadan size bunu teklif ediyor ise sizde hiç çekinmeden söyleyin evlilik birliği dışında veremeyeceğinizi eğer çok ısrar eder ise banka üzerinden ev alınırken göndereceğini ve bu işlemi avukata danışarak yapacağını söyle.
Ayrıca emlak piyasası dipte ne acelesi var. Fiyatlarında oynadığı yok bu aralar.

Eğer bu olay uzarsa ya da kendilerini geri çeker değişik hareketler görürsen asla evlenme. Bu aile ve zihniyetle evliliğin uzun sürmez zaten.

Ya ne güzel kızın babası eşyaları alsın annesi çeyizi alsın, gelinden evlenmeden önce birikmiş parası ve altınlarını isteyip damat bey malına eşi olacak insanı ortak etmeden ev alsın.

Umarın size verilen değerin farkındasınızdır.

Bakın bu mal mülk meseleri ahlıdır ve ahı tutar insanın. Olması gereken ne ise o şekilde alınmalı bir taraf sömürülerek olmamalı.

Son düzenleme:
adam nasıl bi manipüle yeteneğine sahipse tüm aileyi sindirmiş. ağzımı açınca pişman ediyor dediğiniz ilişkide ne yapacaksınız ömür boyu?
agresif ve kızı sindiriyor resmen hala nisanlım da nisanlım demesi bitirdi beni

kendi birikiminin 3 katı kadar erkek tarafı verecekmiş öyle alacaklarmış evi yani bu kızın güncel ev fiyatlarını da katarsak tahminen 300-400 bin lira belki daha fazla olan birikimini evlenmeden ona vermesini istiyor. gelecek altınları da misafirleri arayıp önden toplayacak altınlarda 150 bin lira desek güzel para. oğlan çok uyanık hemde dolandırıcı agresifliği var kızda ağzından kötü birşey kaçırmak istemiyor terk edilme korkusu var galiba yoksa sevip sevildiğin bir ilişkide adamla bu konuları konuşmaya korkmazsın. konu sahibinin "aman kötü birşey demiyim suyuna gideyim beni terk etmesin iş bozulmasın" korkusundan adamla net konuşamadığına yüzde yüz eminim.

ne şekilde söyleyebilirimm bunu. Utanıyorum yani adamın vereceği para benimkinin 3 katıdır. ama param da tüm birikimim yine de
Ailem izin vermiyor deyin. Ben aileniz olsam izin vermezdim çünkü. Evlenmeden almaya çalışmasını hiç iyi niyetli bulmadım. Babasının üstüne falan yaparsa hiç hak iddia edemezsiniz. Evlenmesine 2 gün kala bile ayrılan var. Ev fiyatları şu an düşüşte. Şimsek istfa etmediği sürece de aynı ekonomi politikası biraz daha devam edecek. Evlenmenize daha çok mu var?

Benim hayretler içinde okuduğum bir konu oldu bu
Yavrum siz evleneceğiniz adama nasıl bunu söyleyemem diyorsunuz
O size söylüyor ama
Evlenmeden alacak üstüne siz para koyacaksınız altin koyacaksınız
Belki orda oturmaz kiraya veririz kirayı da babam alır demiş buna rağmen sizin sesiniz nasıl çıkmaz
Bu sevgi değil kusura bakmayın
Bu düpedüz hakkini yedirmek
Ya koyduğunuz miktar nispetinde tapuda adınız geçer ve ayrıca da almışken gider oturursunuz
Ya da bu iş olmaz ben vermiyorum para dersiniz
Kayinpedere bak ya
Kendine ev alacak kiraya vereceknkira geliri olacak evin parasının bir kısmını sizden alacak
Siz gık diyemeyeceksiniz
Yahu bir ev alınacaksa benim hem param hem altınim o eve girecekse eşyaları da benim ailem aldıysa ben niye kira verecegim birde o zaman niye ev alıyorum araba alayım kendime benim olsun biner gezerim
Bunu da mı diyemezsiniz

Bakın ben size bir şey diyeyim kizim eğer korkunuz ben bunu dersem ayrılır benden korkusu ise yani bu sebepten ayrılacaksa zaten ayrılsın uğurlar olsun bu tiynette ise zaten hayatı burnundan getirecek demektir
Yine bir diğer korkunuz ben böyle dersem beni paragöz ilan eder ise kusura bakmayın o çok daha paragöz görünüyor burdan bakınca
Lütfen mantıklı düşün haksizliga ses cikarmayi hakkini savunmayı öğren çünkü bu sana bir ömür lazım olacak
Daha evlilik olmadan müstakbel karısının parasına ailesinin takacagi altinlara falan el koymak isteyen ilk defa duydum el koyup babasına ev alıp ustelik içine oturmayıp kiraya verip kirayı da babasına hibe eden adam
La havle akıl tutulması mi yaşıyorsunuz kuzum
Buna ses etmediğim için beni sevecek adam hiç sevmesin. Cok bulunur ki öyle adam çok yani bir şey kaybetmiş olmazsınız

Evlilikten önce edinilen mala girer aksi bir durum yaşanırsa sen hak talep edemezsin bence önce nikah kıyılsın sonra ev alıcaksanız alın acele etmesinde iyi niyet göremedim ama dersen ki evlilik öncesi alınacağı için ortak tapu olacak o zaman işin rengi değişir ama açıkçası altınları falan önden alalım bozup ev alalım saçma aksi bir durumda ortada kalırsın elde ev yok, düğünde takılan bir şey yok video ile ispatlanır ortada açıkta kalırsın

Ne gelecek altınları misafirleri arayıp önden mi isteyecekler. Şok
Yeminle vallahi ağzım açık kaldı.
Bana biri böyle telefon açsa siz salakmısınız derim.
Vallahi derim billahi derim…

Onca uyanık gördüm, bu damat olacak herif gibi mide bulandıranını görmedim.
Boşanma olursa takılar kadının olduğu için o iştende bu şekilde kurtulmak istiyor.

Bu adamla evlenilir mi yahu…

Bence doğru düşünüyor. Evlenmeden ev almak ve eşyayı ona göre dizmek çok mantıklı. Perdesi halısı sonra tekrar masraf oluyor. 1+1 bile olsa ilk evlenirken kendi evine evlenmek iyi oluyor. Ele para geçtiğinde ben de hemen almak gerektiğini düşünüyorum.

ev kredisi çekmem lazım değil mi ? ya da ihtiyaç vs. Kredi çekemeyiz dedi ama yani ağrıma gidiyor paramın elimden gitmesi
Ortak tapu yapın. Arkadaşım nişanlı iken ev alırken öyle yapmıştı. Dünyanın binbir türlü halı var. Ayrılık olmasa ölüm vs olur dedi. Ortak tapu yaptılar..

Hisse olarak varsa bozmayin. Ya küçük bir ev alın yada siz eve kredi çekip krediyi ödeyin. Kredi ödemek daha kolay. Konut kredisi çekersiniz. Babadan gelecek para peşinat olmuş olur.

nişşanlım para katarsak biizm üstümüze olur dedi ama evlenmeden önce oldugu için nişanlım sen uğraşma gelme tapuya diyebilir. araba var ama o da babasının üstüne kaskosu düşük oluyormuş
Ya şu tarz kasko düşük olur sigorta düşük olur şeklindeki küçük hesaplar beni çok soğutuyor, 3-4 bin fark en fazla, sırf bu yüzden arabasını babasının üstüne yapması bile sıkıntı bence

"Şunları diyen, beni dinlemeyen ve sindiren bi adamla ne işim var" seviyesine bir kadının gelebilmesi için ya özgüven sahibi, fikirlerini savunuyor olması gerekiyor ya da aileden doğrusunu görmesi gerekiyor farkedebilmesi için. Konu sahibinin ailesi de konu sahibi gibi aman kacirmayalim , iş bozulmasın kafasında fazla alttan almış

Maalesef bu tarz durumlarda geri kalanımız bunları tecrübe ederek öğreniyor, en acı şekilde

Damat: evlenmeden önce evi alacak, nikahta takılacak bütün altınları ve birikimlerini evlenmeden önce nişanlısından istiyor.
Ve evine ortak yapmıyor.
Tapu damadın olacak…
Ne diyelim size nasip olsun böyle güzel bir damat.

Evi kendi üzerine yapacaklar ise nikah yok ortada evlilik yok daha… kendileri alacak, kızın yakasına yapışmadan…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…