ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babana bile güvenme demişler. Paraları toplayıp ertesi gün yurtdışına kaçıp iltica etmeyeceği ne malum.. Babası malını satıp niye oğluna ev alsın ki tek çocuk mu bu?.. bana tezgah gibi geldi

Düğün 28 eylülde kalmış şurda 1 ay =) 1 ayda hemen ev mi bulacaksınız da hemen satın alacaksınız.. al sat işleri ev ara pazarlık yap bilmem ne zaten 3-5 gün sürer. zaten siz 1 ay sonrası için illa hazırlığınızı yaptınız oturacağınız yer belli.. BEni 1 ay için yorma düğünden sonra sakin kafa takılan tüm takıları borçları harçları toplar bakarız eve de.. belki daha iyisini alırız acele edemem ben şimdi de..
bu arada kayınpederiniz size ev alırım dememiş anladığım kadarı ile siz öyle hissedip ailenize de yanlış kanaat vermişsiniz benim anladığım kadarı ile..
Örneğin benim babam durduk yere hadi kızımın herşeyini ben alayım demez.. Bazı şeyler sebep sonuç ilişkisine bağlıdır.

Örneğin siz eş adayınızın durumu yok dersiniz ne bileyim babası yaşamıyordur, ailesi ile küstür vs baba da derki ben kızımın herşeyini yaparım. Yada siz dersinizki kayınbabam ev alacakmış bize arsanın satılmasını bekliyorlar kirada oturtmayacaklar beni babada tabiki kızına yapılan bu güzelliğin altında kalmak istemeyip eşyalarınızı alır.
Bence siz düğün öncesi psikolojisi ile ailenize damat tarafını ister istemez beğendirmek ve kabul ettirmek ve babanızın gözünde yüceltmek için ailenize biraz fazladan anlattınız gibime geliyor.
Sanki bu ev alınırsa da yüzünüz kara çıkmayacak ama düğünden önce alınan eve vereceğiniz parayıda nasıl garantiye alırsınız onu düşünüyor gibisiniz..
Valla bir karışıklık var bence tam olanları anlatın da biz size daha doğrusunu söyleyebilelim..
alır kafaya taktı. 3 güne biitiriyor alım satım işlerini. ya normalde işte ev alsak da kiraya verecektik. şimdi daha büyük alalım oldu. haklısınız ama niişanlım öyle lanse etti . babası şu arsa satılsın işte kardeşinni ve senin demiş. şimdi kendsiine ev alıp kalanı bize verecek.normalde evi önceden alıp kiraya hiç çıkmayacaktık ama satılmadı arsa. babam hatta para vermeyecekti yarım yarım diye konuşuyorlardı ssonradan ben ağlamaklı oldum verdiler para. belki de benim yüzümden dediğiniz gibi yanlış lanse ettim. ben ev alacaklar eşya alalım diye söyledim çünkü öbür türlü eşyaları da nişanlımla ben ödeyecektik o da çok zor . sürekli taksit taksit bitmiyor. maaşım zaten az iyice azalıyor taksitle. ki şuan öyle .bir de eşyaları taksitle alsak. benim mental sağlıgım çin de iyi değildi. ama babamlar vermese öyle olacaktı. yine allah razı olsun verdiler.

evet aynen öyle ev alacak dediği için bu şeklilde davrandık. o zaman babası tüm eşyalara her şeye ortak olsaydı da evi meevi karıştırmasaydı keşke.zaten kiradayız evi tuttuk. bir de geçeen nişanlım şey dedi eve taşınmazsa kiraya verirsek kirayı babası da alabilirmiş.

yani sonradan değişti her şey. siz ssanırım eve konmak istiyorum gibi düşündünüz. yani kirada da geçinirdik ama böyle de her şeyi biz yaptık. enayi gibi hissediyorum. yani erkek yapıyor normalde

Ne saçma sen neden utanıyorsun o utanıyor mu ?

Açık açık sor? Tapu kimin üzerine olacak diye?

Resmî işe giriyorsunuz senden birikim ve mehirini istiyor sen soramıyorsan pes

İletişimsiz evlilik yapma.
Aynen katılıyorum. Siz utanıyorsanız babam soruyor ev kimin üzerine olacak diye, izin vermiyor vb bir şey deyin.
O sizin tüm birikiminizi, hele ortada resmi hiçbir şey yokken isteyebiliyor ve utanmıyor ama siz utanıyorsunuz. Bu manipülatif insanların en büyük özelliği. O yapar utanmaz ama siz utanırsınız.

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş
Nikahı basmadan almayın ev araba vs. kimseye koşulsuz güvenmeyin ev birde nişanlınızın üstüne olursa ilerde boşanma durumu olursa hak iddia edemezsiniz. Aklınızı kullanın acele etmeyin.

vera96 vera96 insanların karakterlerini yemekte ,yolculukta ,alışverişte anlarsın

Bu kişiyi gerçekten hiç tarafsız analiz etmeye kalsan
Senin konu olarak açtığını burada bir başka arkadaş açmış olsaydı
Sen o arkadaşa ne yazardın?
haklısınızz hayatta kabul etme paranı verme yazardım. ama işte kendi başına gelince insan kitleniyor. merak etmeyin allahın izniyle yanlış bir karar vermem aileme söylemeden iş yapmam .sadece bişi istemeyip bunu reva görmeme üzüldüm

ben ağzımı açınca pişman ediyor öyle duruma giriyorum ki paracı gibi olmıyım diye konuşmuyorum. ama gidip de babasının üstüne. ki geçen öyle dedi üstüne para katmazsak babamın üstüne olur gibi bişi dedi.o zaman bu ne ya ben evlenmek için evi düzüp koca mı bekliyorum.bir de hiçbişi istemedim. düğün müğün. öyle bişi olursa eşyların parasını isticem. parasını da babamlar verdi biz bozdurup nişanlımız hesabından magazada çektirdik. yuh bu bile ne abes
Ev duzup koca beklemiyorsunuz madem onsuz yapamayacakmis gibi hakkiniz cayir cayir yenirken aman kirmayim diye susmayin. Davranislariniz ve duygulariniz tutarli olsun, yoksa böyle cok uzerler sizi.

ozrengin ozrengin 'e katılıyorum. Burada yazılanları oku.. sindire sindire oku.. Zararın neresinden dönsen kardır. Bugün senin hakkını korumayıp sana paragöz diyen yarın sana daha neler diyecek.. Ev benim diyecek, defol git diyecek ( belki hiç demeyecek)
Burada sana olabilecek bütün kötü koşullar için bir sürü ablan kardeşin kendi görüşlerini yaşam tecrübeleri ise söylüyor.
Burda bizler erkek düşmanı değiliz. Babalarımız kardeşlerimiz eşlerimiz oğullarımız var.. Ama tecrübeyle sabit.
Türkiye'de kadın hakları yetersiz ve madur olan kadın oluyor. 2 ay sonra oturup sen ağlayacaksın diye yazıyor bu ablalar.
Varsın eş adayın sana paragöz desin sende ona söyle sen bana güvenmiyor musun ? ben herşeyi yaparken sana boş yere mi güvendim sende bana güven deyin..
Yahu zaten güvenen adam sorgulamaz bile.. dersinki tapuda satış esnasında gönderirim ben parayı de..
Ev senin üzerine olursa seninde birikiminde gözün olmayacak çünkü oda bir yatırım diyeceksin.. kafam rahat olur diyeceksin...
demese bile ben hissediyorum araba mesela ikimizin diyor da babasının üstüne. o araba hiçbir zaman benimmiş gibi hissetmeyeceğim.benim olan ne biliyor musunuz kendi birikimim.

alır kafaya taktı. 3 güne biitiriyor alım satım işlerini. ya normalde işte ev alsak da kiraya verecektik. şimdi daha büyük alalım oldu. haklısınız ama niişanlım öyle lanse etti . babası şu arsa satılsın işte kardeşinni ve senin demiş. şimdi kendsiine ev alıp kalanı bize verecek.normalde evi önceden alıp kiraya hiç çıkmayacaktık ama satılmadı arsa. babam hatta para vermeyecekti yarım yarım diye konuşuyorlardı ssonradan ben ağlamaklı oldum verdiler para. belki de benim yüzümden dediğiniz gibi yanlış lanse ettim. ben ev alacaklar eşya alalım diye söyledim çünkü öbür türlü eşyaları da nişanlımla ben ödeyecektik o da çok zor . sürekli taksit taksit bitmiyor. maaşım zaten az iyice azalıyor taksitle. ki şuan öyle .bir de eşyaları taksitle alsak. benim mental sağlıgım çin de iyi değildi. ama babamlar vermese öyle olacaktı. yine allah razı olsun verdiler.

evet aynen öyle ev alacak dediği için bu şeklilde davrandık. o zaman babası tüm eşyalara her şeye ortak olsaydı da evi meevi karıştırmasaydı keşke.zaten kiradayız evi tuttuk. bir de geçeen nişanlım şey dedi eve taşınmazsa kiraya verirsek kirayı babası da alabilirmiş.

yani sonradan değişti her şey. siz ssanırım eve konmak istiyorum gibi düşündünüz. yani kirada da geçinirdik ama böyle de her şeyi biz yaptık. enayi gibi hissediyorum. yani erkek yapıyor normalde
Evden gelecek kirayı bile babasına verecek adam tapuyu kimin üstüne yapar sence??

Niye öyle düşünüyorsunuz?

Şu bakış açısıyla bakın mesela benim eşim evi benim üstüme yaptı doğumdan sonra ise bana ayrı araba alacağız benim üstüme (talebim olmadı)

Dünyanın binbir türlü hali var senin üstünde dursun dedi. Belki bu arkadaşın kayınvalidesi kayınbabası da böyle düşünmüş olabilir mi?

Eşin eşe yaptığı her şeye tamamım. Bizim de evlerimizin bazıları benim üstüme arabaların bazıları eşimde bunlar normal şeyler. Ama ailenin hali hazırda olan varlığını geline damada vermesi bana ilginç geliyor. Eş ailesi anlayışıma ters yani. Evime telefon edemeden gelemeyecek insanlar bana neden mal mülk versin yav. 😀

Dürüst olalım bu forumda anket açsak kayınbabam ev alacak benden 3 bilezik istiyor desek ortalık yıkılır ne münasebet diye vereceksen de tapuyu al falan binbir laf döner şurada. Karşı taraftan gelince biraz daha yumuşak olunuyor sanırım. Dünyanın binbir türlü halinde beni düşünmesi gereken tek kişi eşimdir, babası değil.

haklısınızz hayatta kabul etme paranı verme yazardım. ama işte kendi başına gelince insan kitleniyor. merak etmeyin allahın izniyle yanlış bir karar vermem aileme söylemeden iş yapmam .sadece bişi istemeyip bunu reva görmeme üzüldüm
Bazı tutumlarında yıllar önceki halimi gördüm bu da iyi niyetlerimin suistimal edilişini getirdi aklıma

Hayatta sev değer ver ama en çok da kendine emeklerine ve de sana gerçekten değer verenlere değer ver
Gerisini de boşver

Eşin eşe yaptığı her şeye tamamım. Bizim de evlerimizin bazıları benim üstüme arabaların bazıları eşimde bunlar normal şeyler. Ama ailenin hali hazırda olan varlığını geline damada vermesi bana ilginç geliyor. Eş ailesi anlayışıma ters yani. Evime telefon edemeden gelemeyecek insanlar bana neden mal mülk versin yav. 😀

Dürüst olalım bu forumda anket açsak kayınbabam ev alacak benden 3 bilezik istiyor desek ortalık yıkılır ne münasebet diye vereceksen de tapuyu al falan binbir laf döner şurada. Karşı taraftan gelince biraz daha yumuşak olunuyor sanırım. Dünyanın binbir türlü halinde beni düşünmesi gereken tek kişi eşimdir, babası değil.
Haklısın valla.

Belki de bunu sağlayan eşidir kp ve kv veriyor gibi gözüküyordur😂

Daha düğün olmadan düğün altınlarıyla nasıl ev alacak ki? Davetlileri arayıp bizin altını erken gönderin mi diyecek?

Neden dünyada erkek kalmamış gibi böyle adamları seçip evlenmek istiyorsunuz anlayamıyorum gerçekten

ben ağzımı açınca pişman ediyor öyle duruma giriyorum ki paracı gibi olmıyım diye konuşmuyorum. ama gidip de babasının üstüne. ki geçen öyle dedi üstüne para katmazsak babamın üstüne olur gibi bişi dedi.o zaman bu ne ya ben evlenmek için evi düzüp koca mı bekliyorum.bir de hiçbişi istemedim. düğün müğün. öyle bişi olursa eşyların parasını isticem. parasını da babamlar verdi biz bozdurup nişanlımız hesabından magazada çektirdik. yuh bu bile ne abes
Aklın başına geliyor 😊 ciddi biçimde manipüle edilmişsin, dişini göster. Bu gün ağlaman yarın kucağında çocukla ağlamandan bin kat iyidir. Eşyalarla kendine yeni ev açar geçersin. Bu durumda her şeyi zaten biz yaptık evin eksik düşen parasını da baban karşılasın bizi karıştırmayın, diyebilirsin. Sen para koysan da koymasan da ev ya kocanın ya babasının üzerine olacak, her koşulda hak sahibi değilsin, bırak çözsünler. Kalbi kırılır, olay çıkar diye falan düşünme, kedinin bacağını şimdi ayırmazsan bir daha asla fırsatın olmayacak. Çok bedava gelmişsin sen bu insanlara, üzerine istiyorlar.

yani ev alınacak tutar da değil verdiği. hani düğünü erkek tarafı yapr gibi biz de herhalde öyle düşündük ev alır biz de ya belki arabayı bile verse ki nşanlımın sayılıyor yani onda sürekli araba. ama işte üste geçmiyor ya onu anlamıyorum

demese bile ben hissediyorum araba mesela ikimizin diyor da babasının üstüne. o araba hiçbir zaman benimmiş gibi hissetmeyeceğim.benim olan ne biliyor musunuz kendi birikimim.
Tamam işte onu da kaptırma sakın

yani ev alınacak tutar da değil verdiği. hani düğünü erkek tarafı yapr gibi biz de herhalde öyle düşündük ev alır biz de ya belki arabayı bile verse ki nşanlımın sayılıyor yani onda sürekli araba. ama işte üste geçmiyor ya onu anlamıyorum

Ev alınacak tutar değilse ev almış da sayılmaz ki. Olsa olsa katkı sağlamış olur. Sizin karşı taraf çok çakal ha. Ev ayağına eşyalardan da yırtmışlar ortada ev yok.

Daha düğün olmadan düğün altınlarıyla nasıl ev alacak ki? Davetlileri arayıp bizin altını erken gönderin mi diyecek?

Neden dünyada erkek kalmamış gibi böyle adamları seçip evlenmek istiyorsunuz anlayamıyorum gerçekten
Bu bizim gibi iyi niyetlilerin geçinmeye gönlü olanların çakallarla imtihanı 🤣🤣🤣🤣
Ama bu oyunu bozmak lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X