ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aa ben burayi kaçırmışım esyalari kiz mi almis? Neden vera96

Ben de anlamadım. Babası araba vermiş miş herhalde ondan. Düğünden de vazgeçmişler sırf ev alacaklar diye. Şaka gibi
Düğün yapılmayacak, gelinlik bile 2. el alınmış. Kp bir buzdolabı almış galiba. Ee? Geri kalan her şeyi kız tarafı yapmış. Tam tersi olması gerekmez mi? Veya iki tarafın her şeyi yarı yarıya ödemesi gerekmez mi? Cidden hayret ettim. Bu damat adayı altından falan mı!?

Kız evi naz evi olacağına erkek evi naz evi olmuş.

Her şeyi kız ve ailesi üstlenecekse erkek tarafı sadece göstermelik 3-5 bir şey alacaksa bu işten kız tarafının kârı ne? Hiçbir şey. Aksine kız tarafına erkek tarafı gibi davranılıyor.

memuruz.
Şimdiden aramıza para mevzusu girdi . şimdi vermiyorsun ileride hiç vermezsin dedi
Bence dinlen dinlen kaç bu adamdan. Niye vereceksiniz ki. Ortada nikah bile yok. Çok uyanık gördüm bu platformda bu da onlardan biri. Derdi bir boşanma durumunda evin üstüne konmak. Altınlar sizindir. Sakın vermeyin. İsterse nişan atılsın kanunen onlar her durumda zaten sizin hakkınız. Ailesi de çok uyanık geldi bana. Dertleri el kızına altın mal kaptırmamak. Ama kendileri kız tarafını sömürmek.

memuruz.
Şimdiden aramıza para mevzusu girdi . şimdi vermiyorsun ileride hiç vermezsin dedi
Memursa çok rahat bankalardan istediği miktarlarda kredi çekebilir senin ufak birikimine ihtiyacı bile olmaz bankalar memurları çok sever kredi sınırları yoktur. Hiç unutmuyorum geçen sene üst kat komşumuzun kızı hemşire olarak atandığı haberi yayıldı aynı haftada 7-8 aile kızı istemek için haber gönderdi. İçinde bulunduğumuz dünya menfaatler dünyası bu evleneceğin adam sen memur olmasaydın kusura bakma ama sana selam bile vermezdi. Adamın menfaatçi ve paragöz olduğu kesin gibi ama sen yine de kalbinden geçeni yap biz kimsenin hayatına karışamayız.

yani anlaşıyoruz işimiz statümüz benzer. işte o kdar uğraşıldı bozmıyım diyorum da. millet ne nişanlar düğünler ayarlıyor ne aeşyalar alıyor da tek kalemde bitiriyor
" Bedavaya gitmek" tabirini hiç sevmem ama bu konuya cuk oturur. Sen resmen bedavaya gidiyorsun , üstüne de ailecek tonla para veriyorsun.

memuruz.

parayı kendisi mevzu yapmıyorsa; birikimlerimin tamamını aileme vericem evin tamamını onlar düzdürler borç yaptılar (ya da kendilerine x arabayı alacaklar gibi) ve evlendiğimizde de bir iki ay aileme destek çıkıcam de bakalım, para kimin için mevzuymuş.

Ev üzerinize olsun gibi istediğinizi düşünmedim, anneye babaya paylaşılınca eşinin onlara karşı ezilmemesi için ev bir an önce alınsın istiyorsunuz demek istedim.
Mesela şu sorumluluğa girebilir misiniz ? ev alınmadı yarın bigün maddiyatla ilgili bir şey çıktı babanız demeyecek mi hani bunlar ev alacaktı biz herşeye destek olduk ortada evde yok aileler kötü olacak..
sizde bu durumdan dolayı ister istemez kaygılanıp ev alınsın ortalık karışmasın isteyebilirsiniz..

Mesela kardeşim evlenirken annem babam oğlum bak takılarınızı birleştirin (ciddi meblağda takı takmıştık) ev bakın 2 göz olsun sizin olsun düğüne kadar küçük bir yer tutun düğünden sonra hemen evinizi alın bizde size yardımcı olalım ya çektiğiniz krediyi ödemeye yardım ederiz yada 3-5 kredi bizde çeker destek oluruz demişlerdi.. Ama kardeşim karşı tarafa nasıl lanse etti ise kız bizim ev alacağımızı düşünmüştü.. Sonra kız anladı durumun öyle olmadığını ben oturup anlattım, annem babam işçi belli bir maaşları var altlarındaki evin ve arabanın zaten borcu bitmedi öyle bir birikimleri yokki keşke olsa da alsalar.. ama sana mutlaka destek olurlar demiştim..
tabi sonra altınlarıda harcadılar ellerinde ne ev oldu ne araba..
Belki eşinizin aileside biz size biraz maddi destek oluruz, sizde düğünden sonra altınlarınızı katın 3-5 borca girin eviniz olsun demek istemiştir.
Gençler kendi aralarında ister istemez ailelerinin sözlerini doğru aktarmayabiliyor..

Ay evet esyalarınızı herseyını babanız yaptıysa onlar ne yapıyor
Ben onlara verıcem dıyın hatta verdım bunlar nasıl alındı ya diyin paranızıda yokedın

evet öyle olabilir de o zaman niye mobilyalara hiçbirşeye ortak olmadılar. ya keşke yarı yarıya alınsaydı da ev mev alınmasaydı.alınmayacak da bu gidişle çok yoruldum

Öyle şey olur mu ya tüm parayı onlar koysun tapu uzerilerine olsun yada nikahtan sonra altınlar bozulsun evi öyle alın ki evde yarı yarıya hakkınız olsun.
Aman diyeyim sakın ha. Evlilik öncesi hiçbir şeyde hak iddia edemezsiniz

babasından geleni katmasın karıştırmasın bence
kendi arabası ise babasının bile üstüne olsa satsın, üstüne senin kenarındaki birikimin ve düğünde takılacaklar
kalanı içinde kredi çekersiniz olur biter ama tüm bunların hepsi nikah sonrası olmalı, şimdi alırsanız hiçbir hakkınız olmaz
kendi birikiminizden de olursunuz ve olabilecek bir aksilik sonrası düğünde de ispatlayabileceğiniz bir takınız olmaz evde zaten hak sahibi değilsiniz çok büyük risk ve istemsizce burnuma kötü kokular geliyor

Son düzenleme:
evet altın verdiler bozdurup onun hesabından çektirdik. 200 falan birikimi. aslında alabilirdi onla. vermesinler falan derken bir anda aldık onlardan.

evet altın verdiler bozdurup onun hesabından çektirdik. 200 falan birikimi. aslında alabilirdi onla. vermesinler falan derken bir anda aldık onlardan.
Şu an bi ayrılık olsa eşya parasını bile ispat edemezsiniz geçmiş olsun. Bence siz ailenizle konuşun, onların muhtemelen kafaları daha sağlamdır şimdi siz baya işin içindesiniz gözünüz görmüyor.

bir de nişanlınız tek çocuk mu? ona yapılanlar kardeşlerine de yapıldı mı varsa? yoksa bu adam kardeşlerinden de mal kaçırıyor olabilir

evet öyle olabilir de o zaman niye mobilyalara hiçbirşeye ortak olmadılar. ya keşke yarı yarıya alınsaydı da ev mev alınmasaydı.alınmayacak da bu gidişle çok yoruldum
Daha şimdiden ne karşı taraf ile ne ailenizle konuşmadan sadece burada istişare ederken yoruldunuz.. Bence siz babanıza bi oturup durumu izah edin böyleyken böyle diyin arada kalmakta seni zor durumda koymakta kimseyi üzmekte istemiyorum bunun doğrusu orta yolu nedir baba
düğüne az kaldı kimse kimseye zıtlaşsın kötü olsunda istemiyorum diyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…