Esmer ve buğday tenli aynı değil midir zaten?

Aşk tutulması filminde çok beyaz tenli duruyor ama son zamanlarda belkide solaryumdan değişti.

o bol ışıklı filtreli çekimlere hiç bakmayın, muhabir çekimi doğal resimlerinden anlarsınız zaten, tipik esmer kadın, esmer demek için ille bitter çikolata gibi olması gerekmiyor :)

Mesela cinliler gibi demisim... Ayrica bu kadin bronzlasmis bir beyaz. Tenindeki turunculumsuluktan da anlasiliyor zaten.

Ivoryim galiba. Bazen ivory yazan fondotenler bile koyu geliyor ama ilginc.
Bence bu kadın direkt buğday tenli. Bronzluk v buğday ten farklıdır.

Bunun gibi mi?
spagetti.jpg
Evet gibi ☺

Mesela cinliler gibi demisim... Ayrica bu kadin bronzlasmis bir beyaz. Tenindeki turunculumsuluktan da anlasiliyor zaten.

Ivoryim galiba. Bazen ivory yazan fondotenler bile koyu geliyor ama ilginc.

Ne diyosun? Ivory bile koyu geliyorsa sen basbaya casper gibisin desene.. :KK48:
Şaka şaka bazı markaların renkleri birbirini tutmuyor..

Tam danıştığım mua'lar, süslü sözlük, bloglar vs sayesinde şu ten rengi olayını çözmeye başlamıştım ki konudaki yorumları okuyunca kafam iyice karıştı. Herkes başka bir şey söylemiş, infial yarattınız hanımlar :KK53:

Hazır gelmişken ben de ortaya bir şey atıp gideyim. Bu cilt tonu meselesinde asıl önemli nokta cilt alt tonu bence :halay:

dünyada beyaz ten moda olduğu için esmer denilince küfür gibi oluyor niyeyse. bir gün gelecek ve koyu ten moda olacak, işte o gün tükeneceğiz. :KK54:
ben esmer teni, hani şöyle olur ya, kavruk gibi, sanki melezmişçesine güzel bir koyuluk, işte o ten rengine bayılıyorum. yazın güneşin altında da yatarım ki azıcık ucundan bana da nasip olsun diye. mini etekler, şortlar, askılılar, açık renk kıyafetler filan müthiş seksi duruyor o renk tende.
bugday ten rengi, alt tonu sarı olan insanların rengi bence. sarımsı ve soluk benizli oluyorlar.
aslında esmer/kumral/sarışın tabirleri ten renginden ziyade bir bütünlüğü anlatır.
beyaz/buğday/k.rengi gibi tabirler de ten rengiini ifade eder. bizde ise koyu ten rengi olanları da koyu saç rengi olanları da esmer diye ifade ettiğimiz için anlam kargaşası olusuyor.
ben mesela esmerim ama ten rengim ivory/bej arası. ama kara kas kara göz anam babam türk kızıyım. :KK49:

Sahi konu sahibi esmerlikten memnun mu değilsin
Sana beyaz tenli olmanın dezavantajını anlatayım

Tüy kokun gozenegin ortada
Makyaj koyu gelir ozenir yaparsın bayağı durur fontoden bile suremezsin yine dönersin çocuksu hale

Her rengi giyemezsin krem rengi açık soft sarıyı çok severim ama giyemem adeta kusmuk gibi gorunurum

Etek şort omuz dekoltesi kesinlikle esmere daha çok yakışır

Dişlerim beyaz olmasına rağmen tenımın acikligindan sarımtırak durur

Burnumun üstündeki siyah noktaların nasıl halay çektiğini tahmin edersin

Yazın denize gittim guneste kalınca yüzümde tüp patlamış gibi morardim çünkü biz esmerlesemiyoruz güzel tatlı bronzluk sizde olurken biz ıstakoz gibi kizariyoruz

Kıymetini bil

Ben de bugday tenliyim mesela.
Esmere yakin fakat sari alt tonlu bir ten rengidir.
Ve evet bi arkadas soylemis
Makyaj yapilmazsa hasta&uykulu gibi durdurur bu ten rengi.
Esmer ise cok farklidir.
Daha koyudur.
Iki arasinda fark vardir elbet.

Ben de bugday tenliyim mesela.
Esmere yakin fakat sari alt tonlu bir ten rengidir.
Ve evet bi arkadas soylemis
Makyaj yapilmazsa hasta&uykulu gibi durdurur bu ten rengi.
Esmer ise cok farklidir.
Daha koyudur.
Iki arasinda fark vardir elbet.
Buğdayın sarı, esmerin ise koyu kırmızı alt tonuna sahip olduğunu düşünüyorum?

Ülkemizde bu konuda çok kafa karışıklığı oluyor.
Mesela buğday tene beyaz ten ya da esmer ten denilebiliyor.
Aslında bunlar cildin alt tonunun marifeti.
Buğday ten sarı olur denmiş ama pembe alt tonlu buğday tende var.
Mesela arka sayfalardaki alman denilen kadın, pembe alt tonlu buğday tene benziyor.
Bu yüzden de beyaz tenliymiş gibi bir yanılgı oluyor.
Ayrıca cilt alt tonu pembe ya da sarı olmak zorunda değil.
Nötr ve olive denilen türde olabilir.
Fotodaki ben nötr alt tonlu beyaz tenliyim mesela.

02154821 (d).jpg
Asıl sarışınlık, esmerlik ciltle değil doğal saç rengiyle oluyor.
Herkes öyle söylemesine rağmen ben sarışınım diyemiyorum.
Çünkü doğal saç rengim koyu kahverengi, boyayla sahte sarışın oluyorum.
Yanisi beyaz tenli bir kumralım aslında :)

Buğdayın sarı, esmerin ise koyu kırmızı alt tonuna sahip olduğunu düşünüyorum?
Iste ben dogu ve batinin birlesimi olunca melezlesmisim saclarim siyahtir cildim bugday yani sari alt tonlu.
Farkli irklarin birlesmesi sonucu dogmustur bence bugday ten.

Iste ben dogu ve batinin birlesimi olunca melezlesmisim saclarim siyahtir cildim bugday yani sari alt tonlu.
Farkli irklarin birlesmesi sonucu dogmustur bence bugday ten.
Doğu ve batı değil de kuzey ve güney olmasın o?

X