Esmer ve buğday tenli aynı değil midir zaten?

Mesela Cindy Crawford ve Özge Ulusoy bana göre buğday tenlidir. Mila kunis ve ufak tefek cinayetlerdeki burcu var ya plates hocası oda esmerdir mesela. Bi tanıdığımız ten rengini açmak için çamaşır suyuyla yüzünü yikamista o geldi aklıma. Sizde böyle bir şey için buna takılmadiniz umarım ?

Bugday ten sarimsi olur mesela cinliler gibi. Muhtemelen orta asyadaki atalarimizdan kalan genlerle olusuyor. Ama esmerden kesinlikle farkli.

Benim saçım siyah ama tenim beyaz bana direk esmer derler. O zaman da komple esmer biri sanılır.
Uzun uzun beyaz tenli siyah saçlı denemeyeceğine göre:KK48: oy çok karışık bu işler.

Fotoda gösterdiklerin aslında beyaz tenli ama bronzluktan kalan bir renk var.
Buğday tenli biraz daha sarımtraktır..
Siz kumral oluyorsunuz bu durumda
Benimde tenim kağıt gibi beyaz nerdeyse damarimdaki kan akışı görünecek o denli beyaz saçlarım kumral
Oyuzden kumralim
Saçım sarı olsa sarışın olurdum :)

Tenim normal insanlar gibi ara ton olsa buğday tenli olsaydi . Buğday ten ya da koyu kumral olurdu

Ten esmer saç koyu olunca direk esmer oluyor

Peki bu kadın?:
500_F_52283974_SNCh5ktoYx5PEfyWCZzfEVKol3mt72CQ.jpg
Buğday

Bugday ten sarimsi olur mesela cinliler gibi. Muhtemelen orta asyadaki atalarimizdan kalan genlerle olusuyor. Ama esmerden kesinlikle farkli.
Buğday tenin sadece Asyalılara özgün olduğunu düşünmemekteyim. Örneğin bu kadın Alman ve buğday tenli. Sizce?

Benimde tenim kağıt gibi beyaz nerdeyse damarimdaki kan akışı görünecek o denli beyaz saçlarım kumral
Oyuzden kumralim

Tenim normal insanlar gibi ara ton olsa buğday tenli olsaydi . Buğday ten ya da koyu kumral olurdu

Koyu kumral diyorum bazen kendime.
Bir de saçlarım siyah ama bende solaryum bronzluğu kötü duruyor. Güneş bronzluğu da o kadar sırıtmıyor.
Yani kendimi komple esmerleştiremiyorum da.. Ezine peyniri gibiyim..:KK48:

Amaan eskiden zenginler beyaz, fakirler esmer olurmuş zaten. Asiliz biz asil.. :süslü:

bence resımdekı kadın buğday tenlı sacları ve kasları koyu renk olduğu için esmer diye adlandırılıyor.

Peki ya bu kadın?:
Bu kadin bugday tenli. İlk mesajdaki ise esmer:) bugday ten daha yanik oluyor ve saclari genel de esmerlerinki kadar koyu renk olmuyor. Birisi ornek vermis ozge ulusoy diye. Aynen ozge ulusoy tam bir bugday tenli :)

Canım sen kendi resmini at,esmermisin buğday mi soyleyelim

Esmer daha koyu
Ben açık buğdayım ama keşke esmer olsaydım valla
Ben çok seviyorum esmer teni
Güneşte yanmış mis gibi ten
Solaryma giriyordum ama zararlı diye bıraktım..

Birçok arkadaşım, kız kardeşimden söz ederken buğday tenli diye bahsediyor fakat benden esmer diye söz ediyorlar. Zaten buğday tenli ve esmer aynı şey değil midir? Örneğin, resimdeki kadın buğday tenli yani esmer değil mi?:
latest
Esmer... bugday makarna rengi gibi.. esmer daha koyu

Bende buğday tenliyim Esmer dediğimiz çikolata gibi ten oluyor ama benim mesela alt rengi sarı ağırlıklı soluk bi ten az makyaj yapmasam dışarıdakiler “canım kanser olmuşsun geçmiş olsun” dicek :KK45:

Oyuzden kumralim

teni beyaz saçı siyah olana kumral denmez. Kum rengi saçları olan ten rengi açık insanlar vardır ya hani ne sarışın diyebilirsiniz ne esmer onlar kumraldır işte. Misal,
images

X