Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Kızlar işim için hergün Vakıa suresi okumaya çalıştım ramazanın ortalarından beri, bugün Allah’a çok şükür işle ilgili çok güzel bir gelişme yaşadım.. hem Vakıa suresi okudum, kendim de dua ettim hayırlı helal kazancımı arttır lütfen Allah’ım diye.. Ve inşallah olacak, bugün güzel bir teklif aldım hayırlısı olsun.. Okumanızı tavsiye ederim, bana akşam namazından sonra okumam önerildi bazen ikindi genelde de Yatsıdan sonra okudum.. İnşallah hepinizin rızkı kazancı hayırla artar..
Çok istediğim bir duam daha var, inşallah onun da gerçekleştiği haberini yakın zamanda yazarım buraya.. Sabırla umutla dua edelim, ibadetlerimizi de yerine getirelim, iki cihanda da mutluluğu yaşayalım inşallah..

Mesela sen baskın ve öfkeli biriysen 'ya Kahhar' çekersen, daha da şiddetlenir ve daha keskin tepkiler verirsin. Ama 'ya Halim' dersen bu isim seni daha uyumlu sakin bir insan yapar. Böylece baskın yönünü dengelemiş olursun.
Bunları daha ayrıntılı okuyabileceğim bir kaynak var mı? Ne neye iyi geliyor gibi

Kızlar işim için hergün Vakıa suresi okumaya çalıştım ramazanın ortalarından beri, bugün Allah’a çok şükür işle ilgili çok güzel bir gelişme yaşadım.. hem Vakıa suresi okudum, kendim de dua ettim hayırlı helal kazancımı arttır lütfen Allah’ım diye.. Ve inşallah olacak, bugün güzel bir teklif aldım hayırlısı olsun.. Okumanızı tavsiye ederim, bana akşam namazından sonra okumam önerildi bazen ikindi genelde de Yatsıdan sonra okudum.. İnşallah hepinizin rızkı kazancı hayırla artar..
Çok istediğim bir duam daha var, inşallah onun da gerçekleştiği haberini yakın zamanda yazarım buraya.. Sabırla umutla dua edelim, ibadetlerimizi de yerine getirelim, iki cihanda da mutluluğu yaşayalım inşallah..
Allah bereket versin 😍😍çok sevindim ben bi sebat gösteremedim vakıa da🤷🏻‍♀️

Kızlar arkadaşıma da esmalardan bahsettim ve karakterine ve isteklerine uygun esmalar seçtim 1-1.5 aydır okuyordu:dua: diyor ki newo dediğin etkileri aynen yaşıyorum somut olarak :KK68:sen iste senin için fizana giderim diyor :KK70: okuyun yılmayın
Aha simdi dolusucaz hepimiz altina hadi bakalim 😂 bende isterim bende bende.

Kendimize uygun olan esmayı nasıl bulacağız arkadaşlar. Ben bu konuyla ilgilenmeye başladım fakat nereden,naaıl,hangisiyle başlasam bilemiyorum

Mesela arkadaşlar bir yerde şöyle yazıyor

Buna göre, mesela eğer bir insan kendisineALÎM isminin tecellisini gördüğü halde, kendisinde ayrıcalıklı bir ilim yoksa bu zannına göre hareket etse bile ona fazladan bir ilim verilmez. Çünkü, Hakim ismi bu ilmin tedriç prensibine uygun olarak kazanılmasını ister. Faraza ilham yoluyla böyle bir ilim verilse bile, yine bu ilhama mazhar olabilmenin şartı olan takvada ilerlemesi gerekir.

Dil biraz ağır ama anladığım kadarıyla, hani bazen şöyle düşünüyoruz: bende hangi özellik yok ise o özelliği çağrıştıran Esmayı zikredeyim diye düşünüyoruz bu yazıya göre sende o özellik yoksa sana o esma fazladan şey katmaz demek istiyor sanırım

o zaman neye göre seçeceğiz,hissyata göre mi?

Kendimize uygun olan esmayı nasıl bulacağız arkadaşlar. Ben bu konuyla ilgilenmeye başladım fakat nereden,naaıl,hangisiyle başlasam bilemiyorum
Ya seni objektif olarak değerlendirebilecek biri destek olacak ya da sen kendine tarafsızca bakacaksın.
Diğer mesajında diyor ki' o özellik sende yoksa sende oluşabilir ama cüzi yani az ölçüde(insanda cüzi Allah'ta külli). Fazlası verilse (kalp gözünün açılması) doğruluktan ibadetten hak yolundan ayrılmadan devam etmen yaşaman davranman gerek.
Dikkat etmek gereken şey: kendini duygularınla değerlendirme.

Ya seni objektif olarak değerlendirebilecek biri destek olacak ya da sen kendine tarafsızca bakacaksın.
Diğer mesajında diyor ki' o özellik sende yoksa sende oluşabilir ama cüzi yani az ölçüde(insanda cüzi Allah'ta külli). Fazlası verilse (kalp gözünün açılması) doğruluktan ibadetten hak yolundan ayrılmadan devam etmen yaşaman davranman gerek.
Dikkat etmek gereken şey: kendini duygularınla değerlendirme.
Anladım, teşekkür ederim ☺️ Umarım sizler gibi sonuç alırım. Gerçi sonuç almaktan ziyade önemli olan Allah’ın rızasını almak elbette. Peki İnşirah Suresi ile ilgili bilginiz var mı? Kendimi bu sureye nasıl anlatsam çok yakın hissediyorum ezbere bilmiyorum fakat her namazımdan sonra mutlaka açıp okumaya resmen ihtiyaç duyuyorum. Ne miktarda okumam gerekir acaba? Duaların kabulüyle ilgili faziletleri var mıdır veya benim kendimi bu sureye yakın hissetmemle ilgili durum nedir?

X