Eski sevgilimin karısı ile konuşmalı mıyım?

İsmin kinyas ve kayra'dan alıntı olduğunu farz ederek şunu belirtmek isterim ki bundan 10 sene önce liseden üniversiteye geçiş yapan, kızıl saçlı kızların hepsi o isimleri koydu. Eğer bu isimlerse zaten hayırlısı olmuş.

Konu hakkında ise ben olsam haaaayaaaattttaaa muhattap olmam. Yıllardır uğraşıyorum diyorsun. Hani yeni yeni başlasa bu manyaklıklar neyse de, senin direncinin gelişmiş olması lazımdı. Ülkedeki sapıklardan, manyaklardan, kadın cinayetlerinden dem vurulmuş. Hak veriyorum ama ite kaka da olsa işleyen bir sistem var. Canından endişe ediyorsan gitmediğin her saniye senin aleyhine.
Bütün sayfaları okudum. Genel olarak sende şunu gördüm. İsim olayına o kadar üzülmüş ve takılmışsın ki sana deseler ki dava açarak ismi değiştirebilirsin, soluğu adliyede alacaksın. Tacizleri sebebiyle şikayet et diyoruz, yok diyorsun.

Ha ararsın, o isim benim hayalimdi dersin. Geri tepebilir. Kadın zaten görüştüğünüzü düşünüyor. Aslında kocasının düşündüğü bir isimdi ama saplantılı olan senmişsin gibi algı bile yaratabilir. Her şekilde arayıp değiştirin bu ismi demek komik duruma düşmek olur. Duygusallığına yenik düşüp kendini o konuma sokma.

ben olsam konuşurum . isim olayını geç başka isim koyarsın .
ama hala senle görüşüyor falan demiş eşi . hayır ne görüşmesi ben eşimi seviyorum sakın beni rahatsız etmeyin yoksa sizi ve eşinizi dava edicem derim çekilirim . ispatlasın madem eşinin senle görüştüğünü ?madem görüşmedin korkmana gerek yok . birşey ispatlayamaz ki .

evlı barklı kadının bunu dusunup ustunde kafa yorup pislık yapmak ıstemesı...
şaşırıyorum
korkacak bırseyınız yoksa rahat olun nıye endıselenıyorsunuz kı ayrıca

İyi akşamlar arkadaşlar
iki üç gündür bu konu kafamı kurcalayıp duruyor. yaklaşık iki yıllık evliyim. Bundan 6-7 yıl önce ayrıldığım eski bir sevgilim var. Çok problemli bir ayrılık süreci geçirdik. Bir türlü ayrıldığımızı kabul edemedi. Ben de biraz onun ısrarlarıyla biraz da boşlukta olmam sebebiyle asla devam etmek istememe rağmen ara ara görüşüp umut verdim. Sonrasında şu anki eşimle çıkmaya başladık ve ben görüşmeyi tamamen kestim fakat başka biri ile birlikte olduğumu bilmesine rağmen eski sevgilim olayı saplantı haline getirdi ve sürekli bizi taciz etmeye, ayrılmam yönünde baskı yapmaya, kendine zarar vermekle vs tehdit etmeye devam etti.
Neyse zamanla bu durum hafifledi ve o da çevresinden bi arkadaşıyla sevgili oldu. Bu kız öncesinde de arkadaşı olduğu için benimle olan durumunu biliyor. Bu ikisi evlilik kararı aldılar ve bu süre zarfında eski erkek arkadaşım ara ara beni rahatsız etmeye, bu kızla kıskandırmaya çalışmaya devam etti. En son evlenmeden önceki gün arayıp istersem evlenmeyeceğini söyledi ben de ona o zaman evli olmadığım halde ben zaten evlendim bile sen de gönül rahatlığıyla evlenebilirsin dedim. Biz o günden beri onunla bir daha hiç görüşmedik. Bir kaç ay sonra da ben evlendim ve bir daha hiç haberini bile almadım.
Bir kaç gün önce eski sevgilimin karısından bir mesaj aldım. Hala görüştüğümüzü bildiğini, bunun hesabını bize soracağını, hakkını ikimize de helal etmeyeceğini vs yazmış. Facebooktan birbirimize imalı gönderilerde bulunduğumuzu, whatsapp de aynı anda çevrimiçi olduğumuzu filan yazmış. Ki ben facebook bile kullanmıyorum, sadece eşimin kendi hesabından ilişki durumu göstermek için açtığı hiç kullanmadığım bi hesap var. Profilinde de ikimizin fotosu var. İnanın eşimden başka bir tane bile arkadaşım yok ve hiç paylaşımda bulunmadım.
Sonuç olarak bu mesajı alınca tutup benim eskisinin profiline baktım ve sinirden çatladım. Bir çocukları olmuş ve çocuğa benim ta liseden beri olası çocuğuma koymak istediğim isimi koymuş. Çok etkilendiğim bir kitaptan esinlenmiştim ve bunu onunla birlikteyken ona da söylemiştim. Yaptığı şeyin resmen hırsızlık olduğunu düşünüyorum. Çok bilinmeyen bir isim ve resmen hayallerim yıkıldı. Şimdi bi çocuğum olursa aynı isimi koyamıcam. Koyarsam ortak tanıdıklarımız yanlış anlayacak.
Kızlar şimdi ben bu kızla konuşup hem suçlamalarına cevap vermeyi hem de bu olayı anlatıp gerekirse çocuğun ismini değiştirmesini istemeyi düşünüyorum. Sonuçta oda istemez çocuğuna kocasının eski sevgilisinin istediği ismi koymayı. Sizce ne yapmalıyım? Konuşarak hata mı yapmış olurum? Ama susarsam da içimde kalacak hep bu konu.

benim de başımda buna benzer bi sapığım vardı.
aradan 6 7 yıl geçmiş olmasına rağmen beni rahatsız etmeye devam ederdi.
numaramı değiştirdim ve ortak arkadaşlarımızdan kimseyle paylaşmadım. tüm ilişkimi kestim.
facebook, twitter hiçbirini kullanmıyorum.
şu anda hiçbir şekilde bana ulaşamıyor.
ben sizin yerinizde olsam tüm bunları yapar, durumu eşimle de paylaşırdım.
kadınla da hiçbir şekilde muhatap olmazdım

Benim evliliğim her şey den önemli herkes den önemli hatta isimlerden daha önemli ne olursa olsa olsun hiç umursamamak gerekir evet beddua etmesi de önemli oyüzden o da bir kadın oda haklı ama sizi hiç bi sekilde haklı göremiyorum üzgünüm ÇÜNKÜ;BEN EVLENMİŞİM ARTIK VE KOCAM DA BU DURUMLARDAN BAŞI DA ZAMANINDA AĞRIDIYSA VE BENDE BÜYÜK İHTİMAL SIKILDIYSAM BU DURUMDAN DOLAYI EVİME AİLEME BAKARIM NE HALLERİ VARSA GÖRSÜNLER KADINA YAZMAK YANLIŞ OLUR K.BAKMA AMA ÖYLE BİŞEY BAŞIMA GELSE Bİ KADIN YAZSA K.BAKMA KILIMI KIMILDATMAM OYÜZDEN BENCE HERKEZİ KENDİ HALİ BIRAK VE SENDE AİLENE DÖN BAK.....Bİ İSİME BU KADAR TAKILMAN COK SACMA EVE Bİ ARKADAS DEMİŞ KATILIYORUM ONA BU ARADA EŞİMİN DUYMASI BENI COOOK KORKUTACAGI İÇİN BU KONUYU DEŞMEK ÇOK SAFÇA OLUR CÜNKÜ BENİM EVİM HERŞEYDEN HERKEZDEN DEĞERLİ OLMALI ''HUZURU'' iyi günler..

Oooo ortada ciddi bir suclama var kadin seni tehtit ediyor..

Sen isim mevzusuna takmissin , bunu kadina söylesen bile kosa kosa gidip isim degistirmeyecek isler dahada karisacak...

Onca seyin icinden isme mi sinirlendiniz yani. Ortada namusunuza atilmis bir laf var siz hala isim diyorsunuz.

İyi akşamlar arkadaşlar
iki üç gündür bu konu kafamı kurcalayıp duruyor. yaklaşık iki yıllık evliyim. Bundan 6-7 yıl önce ayrıldığım eski bir sevgilim var. Çok problemli bir ayrılık süreci geçirdik. Bir türlü ayrıldığımızı kabul edemedi. Ben de biraz onun ısrarlarıyla biraz da boşlukta olmam sebebiyle asla devam etmek istememe rağmen ara ara görüşüp umut verdim. Sonrasında şu anki eşimle çıkmaya başladık ve ben görüşmeyi tamamen kestim fakat başka biri ile birlikte olduğumu bilmesine rağmen eski sevgilim olayı saplantı haline getirdi ve sürekli bizi taciz etmeye, ayrılmam yönünde baskı yapmaya, kendine zarar vermekle vs tehdit etmeye devam etti.
Neyse zamanla bu durum hafifledi ve o da çevresinden bi arkadaşıyla sevgili oldu. Bu kız öncesinde de arkadaşı olduğu için benimle olan durumunu biliyor. Bu ikisi evlilik kararı aldılar ve bu süre zarfında eski erkek arkadaşım ara ara beni rahatsız etmeye, bu kızla kıskandırmaya çalışmaya devam etti. En son evlenmeden önceki gün arayıp istersem evlenmeyeceğini söyledi ben de ona o zaman evli olmadığım halde ben zaten evlendim bile sen de gönül rahatlığıyla evlenebilirsin dedim. Biz o günden beri onunla bir daha hiç görüşmedik. Bir kaç ay sonra da ben evlendim ve bir daha hiç haberini bile almadım.
Bir kaç gün önce eski sevgilimin karısından bir mesaj aldım. Hala görüştüğümüzü bildiğini, bunun hesabını bize soracağını, hakkını ikimize de helal etmeyeceğini vs yazmış. Facebooktan birbirimize imalı gönderilerde bulunduğumuzu, whatsapp de aynı anda çevrimiçi olduğumuzu filan yazmış. Ki ben facebook bile kullanmıyorum, sadece eşimin kendi hesabından ilişki durumu göstermek için açtığı hiç kullanmadığım bi hesap var. Profilinde de ikimizin fotosu var. İnanın eşimden başka bir tane bile arkadaşım yok ve hiç paylaşımda bulunmadım.
Sonuç olarak bu mesajı alınca tutup benim eskisinin profiline baktım ve sinirden çatladım. Bir çocukları olmuş ve çocuğa benim ta liseden beri olası çocuğuma koymak istediğim isimi koymuş. Çok etkilendiğim bir kitaptan esinlenmiştim ve bunu onunla birlikteyken ona da söylemiştim. Yaptığı şeyin resmen hırsızlık olduğunu düşünüyorum. Çok bilinmeyen bir isim ve resmen hayallerim yıkıldı. Şimdi bi çocuğum olursa aynı isimi koyamıcam. Koyarsam ortak tanıdıklarımız yanlış anlayacak.
Kızlar şimdi ben bu kızla konuşup hem suçlamalarına cevap vermeyi hem de bu olayı anlatıp gerekirse çocuğun ismini değiştirmesini istemeyi düşünüyorum. Sonuçta oda istemez çocuğuna kocasının eski sevgilisinin istediği ismi koymayı. Sizce ne yapmalıyım? Konuşarak hata mı yapmış olurum? Ama susarsam da içimde kalacak hep bu konu.
Onu ve onun esini face engelle...whatshap tan da çok üzerine gelirse savcılığa gidecegini söyle konuşarak bunlar başına gelmiş en güzeli hiç muhattap olmamak bence

X