Eski Sevgilimin Attığı Ağır Mesaj

verilmiş sadakan varmış tatlım , hala mesaja takıldım diyorsun. Nasıl bir beladan kurtulduğunun farkında mısın acaba ?

Ya ben sizi onceki konunuzda alingan tripli vs bulmustum ama soyle de bisey var: karsinizdaki insan da sizin bu yonlerinizi ortaya cikariyor olabilir. Yani o iliski icinde onemsenmeye onemsenmeye iyice hassaslasmis onemsenmeye tribine girmis alinganlasmis olabilirsiniz. Adam ilgili sevgi doluymus tamam ama biseyler de yanlismis bir seyleri eksik yapiyormus bence. Bu cevaplarini da cok duyarsiz buldum adamin. Kisacasi cok iyi olmus hayirlisi olmus kardesim bosveeeer salla onune bak :)

Fazla fedakarlığın fazla vefasızlık getirdiği bir konu daha.

ONUN için yaptıklarınıza, rıza gösterdiklerinize bakınca size yapılanı hak etmiş gibi oluyorsunuz.

Çünkü siz kendiniz için yapmak istediğiniz her şeyden "onun için" vazgeçince.... o da kendini çok önemsiyor. Sonrasında dayatmalar , sıkmalar artıyor. Önü alınmaz hale geliyor.

Bu gidiş fazla fedakarlık yapan insanın tek bir şeyi kabul etmediği yerde "sen nankörsün"e varıyor. Ve orda bosanma ya da ayrılık gerçekleşiyor.

Kuvvetle muhtemel ki ilk karısından da bu sebeple ayrıldı.

Orta-doğu coğrafyasının kadını boşanmamak icin şiddete ve ihanete göz yumuyor. Ve buna rağmen boşanmayı hak edebilmiş bir erkek beni korkutur.

Buna önyargı diye alıntı yapacak arkadaşlar. Alıntı yapmasın. Çünkü bu önyargı değil. Tespittir. Ve istisnalari daima vardir.
Yine harika tespitlerin var..her kelimesi nde hayatımdan birşeyler bulduğum. ..

Yarisina kadar okudum. Milletin eski esyasinda neden oturacaksın? Bu bile ayrılma nedenim. Eski eşiyle görüşmek istiyorsa onunla evlensin bu ıkincisi. Bana kötü sozsoyleyemez bu da 3. Yarıda bu kadarını gördüm.

Ben seni anlıyorum benzer birşey yaşadım zamanında. Hep özür dileyen taraf karşısıydı gün geldi ben özür diledim karşımda mantık abidesi poposu arşa çıkmış biri vardı. Evlilik evlilik deyip evlilikten kaçan o olmuştu. Bende mallık edip senin gibi bir mesaj atmıştım da beni unutamıcan mı demişti. Öyle bir unutuluyor ki zamanla aslında olmamasına bin şükür ediyorsun. O karşında bitti oh rahatladım diyen kişi yalvara yalvara dönüyor da iş işten geçmiş oluyor. Çoktan iyikini bulmuş oluyorsun üzülme :)

Allah kurtarmış. İçindeyken anlamak zor oluyor ama bir süre geçsin ilişkinin biraz toksik olduğunu anlayacaksınız. Umarım çabuk atlatırsınız süreci

Benzer bir olay da bende oldu. Arkadaşım işletmek için bir numara verdi. Tabii çocuğum o zamanlar. Kendimi hiç göstermeden 7 ay konuştuk. Tesadüf aynı kaldırımdan bile tlfnda birbirimize konuşurken yanımızdan geçtik. Benim ergen bunalımlarımı yıkıp buluşmaya ikna etti. Çok sevdik birbirimizi. Tabi o o zamanlar unıv. Okuyordu. Ben senin aksine bile isteye kavga çıkartıyordum. Beni birkaç saat görmek için karda kışta okuduğu şehirden 8 saate gelip gecenin dördünde dizine kadar karın içinde pencereden görüp giderdi. O 8 saatlik yoldan gelirdide bazen ben pencereye bile çıkmazdım Tabi çok şeyler yaşadık acı tatlı. Sonuç olarak iş işten geçtikten sonra ben ona çok yalvardım. Onun herzaman bana dediklerini söyledim. " kıyma bize" tabi o istemedi. Oysaki her dafasında peşimden koşan oldu. Şimdi düşünmüyorum da keşke daha çok sevdiğimi söyleseydim. Bana hep beni ne kadar sevdiğini söylesene derdi yalvarır yakarır bir iki güzel şey söylerdim. Cahillik işte. 17 yaş yaram oldu bende. İlk öpücüğüm, anneme ilk yalan söyleyişim. Hala daha görsem Elim ayağıma dolanır. Asla konuşmadık. Hiçbir şekilde. Sadece bir kere bana arkadaşımla haber yolladı. Beni görünce lütfen yüzünü asmasın diye. Hep düşünürüm hangimizin sevgisi daha gerçekti diye, 😊 yıllar sonra bile içimi hem acıtan hemde mutlu eden insan. İlk yalvarışım. 😊 Niye bilöiyorum ama anlatmak istedim. Umarım ilerde sende gülümseyerek hatırlarsın. Çünkü hiçbir kadın kolay kolay grurunu çiğnemez. Ben dibine kadar yaşadım aşkımı. Acımı da aşkıma yaraşır büyüklükte yaşadım. 1 yıl boyunca hiçbir arkadaşım "nasılsın" sorusunu soramadı. Yolda, okulda hemen ağlamaya başlardım. Özlemden burnumun direği sızlardı. Hep bana seslenişi kulağımda " şekerli bişey" derdi 😀😀😀
Ya ne kadar içten yazmışsınız ki burdan hissettim. Geçmiş nasip böyleymiş ama neden öyle davrandınız kii 😏

Bence siz ayrılmayalım diye ikna etmesini bekliyordunuz. Adam ayrılmaya sizden daha hevesli olduğunu belli ettiği için egonuz zedelenmiş. Yoksa yazdıkları ağır değil.

Aslında ben de ona anlam veremedim. Benim de sana hakkım helal olsun, ben de teşekkür ederim demek varken bile isteye üstelik sinirle de değil sakince bunları yazması zoruma gitti. Beni hiç sevmemiş sanırım. Seven insan böyle yapamaz
Hala seni sevip sevmedigini dusunuyorsan sen de kafanda bitirmemissin. O da sana sayfalar dolu yazxi ise o da oyle. Kafasinda bitiren hic birsey yazmaz.
Disaridan bakan bir goz olarak sunu soyleyim ki tekrar bir araya gelseniz de sadece uzatmalari oynarsiniz. Saglikli bir iliski degil cunku. En dogru karari vermissiniz bence.

Keşke silmeseydim size ağır mesaj nasıl olur gösterirdim. Aynı gaflete ben de düştüm. Geri döndürmeye çalışmak, yalvarmak... İyi ki de gidiyorlar, iyi ki de kıyıyorlar. Ben aylarca yasını tuttuğum ilişkiye şuan bakıyorum da korkunçmuş her şey. İyi ki gitmiş. Siz de böyle düşüneceksiniz. Zaman...

Bitirseydin tekrar veda mesaji yazmazdin. Sen barisir diye 3 gun sonra veda bahanesiyle msj yazmissin. Ayrica adam kotu birsey dememis sadexe benim icin donus yok demis. Gecmis olsun.

Allah korumuş ve kurtulmussunuz bir omurunuz gidecekti bir yiliniz gitmis sukredin ve yeni bir sayfa acin bencil bir adammis bellli ki yolunuz açık olsun

Barismak istemiyorum demissinde sen kendin buna inaniyormusun ben inanmadim kac defa ayrılıp barisan insan o istese tekrar batisirdi zaten surekli bahaneyle mesaj atman bunun kaniti. Sorunlu bir iliskiymis sende vazgec artik ayril baris ayril baris boyle iliski olmaz zaten biraz olgun olun her seyde ayrilicam denmez sonra evlenincede bosanicam dersin evlilikte mahfolur

Bitti dedikten sonra veda msjı nedir ne gerek var yani bu bir beklenti barış msjıdır bana göre adam da zaten öyle anlayıp olmayacağını sebepleriyle anlatmış

X