Eski Sevgilimin Attığı Ağır Mesaj

@SinirliBiri Canım söyleyeceklerim seni üzmesin kırmasın lütfen burda yorumlaşıyoruz

sen aslında bu adama ilk mesajı attın barışmak için başlangıcı yapmak adına ama cevap gelmeyince yalandan veda mesajı attın bakalım ne diyecek diye o da sana iyiki kurtuldum vs deyince seni kahretti ve üzüldün halbuki sen böyle olacağını düşünmemiştin barışacağınızı düşünmüştün istediğin gibi olmadı peki neden olmadı onu da söylim sana çünkü adam hala eski eşiyle görüşüyor ve eşyaları bile evinden kaldırmamasının nedeni de anılara kıyamıyor olması üzülme ama o kadını unutmak için boşlukta seninle çıkmış ve ondan azıcık bir umut görünce da seni bırakmış sen bu adamla barışsan da bu adam o kadına geri dönmeye çalışır benden söylemesi çünkü kim sevmediği insanın iğnesine bile katlanır ki ? Adam tüm eşyalarını saklıyor sizde aşık oldunuz diye düğünsüz sadece nikah ile sizinle evlenecekti bu kadar boyun eğmeyin 28 yaşındasınız 40 değil ki 40 ta olsanız kimse bu kadar aşkta kör olmamalı hata yaparsınız ilerde daha çok pişmanlık duyarsınız benden söylemesi ve hala tek korkunuz eski eşine geri dönme korkusu kendinize gelin dik durun silin engelleyin kurtulduğunuza şükredin

Burcunuz nedir ?
İnanamayacaksınız ama aslan
Kendinizi çok düşürmüşsünüz. İlişkiye başlamak için ondan haber beklemeniz inanılmaz degersizlesitirici birşey zaten. Yani o diyecek ya başlasın ya bitsin ?
Ki zaten ilk sayfada yazmışlar. Bu devirde kadınlar herşeyi göze alıyor boşanmamak için ki siz evli bile değilken bunca şeye rağmen gururunuzu hiçe sayip bırakmıyorsunuz ama eşi bırakmışsa ve böyle bir adamsa hala ondan koca olmaz baba da olmaz bu gün gibi ortada.
Birde eski eşiyle olan esyalarinda oturmanıza ınanamadim. Aglayanin mali zaten gulene yar olmaz. Biraz çok değil biraz karakterli bir adam olsa o eşyaları atar yenisini alır.
Ama burada ınsnalar ne derse desin siz hata yapacaksınız sanırım barışmak gibi. Geleceği olacak bir ilişki enerjisi zaten yok. Umarım kendiniz için en doğru kararı verirsiniz ve mutlu olursunuz.
Çok teşekkür ederim ☺
Barışmayı düşünmüyorum garip bir şekilde dünden beri hareketlerini düşününce biraz soğudum. Tabiki üzülüyorum anılara ama bütün suçu bende görmesi normal değil. Eski eşyalar konusunda haklısınız. Asıl olan ne biliyor musunuz? Benim eşyaları kabul etmem bir tarafa, onun bunu fedakarlık olarak bile görmemesi.

Sizi kısıtlayan biriymiş sosyal medya yönünden. Sosyal medyayı her kullanan aldatıyor mu sanki? Güvenen bi insan böyle kısıtlamalar yapmaz. Sizi kendi istediği gibi biri yapmaya çalışmış sizde her şeye tamam demişsiniz. Düğün istiyorsanız açık açık soylemeliydiniz. Aksini kabul etmemelisiniz ki ciddi olduğunuzu anlasın. Bi yandan her şey için teşekkür ederek iyi yapmışsınız içinizde kalmaz vedalasmadan ayrıldık demezsiniz. Evlenseniz de anlaşamazdınız ayrılık olurdu. Eski esinin esyalarini kullanmayi siz fedakarlık diye dusunuyosunuz. O böyle şeyleri umursamiyor ve fedakarlık yaptığınızı farkında değil. Kendi kendinize fedakarlik yapmışsınız, sizden fedakarlık istemedi. Minnet duymazdı bunun için. Istemiyosaniz açık açık soylemeliydiniz. Kötü bi msj attığı iyi olmuş barışma gelirse aklınıza attığı msjı düşünün size verdiği değer buymuş. Degerlisiniz unutmayın, kıymetinizi bilmeyecek kişilerle birlikte olmayın

Çok teşekkür ederim ☺
Barışmayı düşünmüyorum garip bir şekilde dünden beri hareketlerini düşününce biraz soğudum. Tabiki üzülüyorum anılara ama bütün suçu bende görmesi normal değil. Eski eşyalar konusunda haklısınız. Asıl olan ne biliyor musunuz? Benim eşyaları kabul etmem bir tarafa, onun bunu fedakarlık olarak bile görmemesi.
Hmm ben balık diye düşünmüştüm . Ama aslanları da alışkanlıklarından koparmak zordur. Aşkları konusunda gerçekten aşık olabildiklerine çok güvenemesemde alışkanlıklarından kesinlikle vazgeçemiyorlar ve biri vazgeçirmek istediğinde çılgına dönebiliyorlar. Aslanın alışkanlıkları çok önemlidir. Yüksek ihtimalle sizdeki de alışkanlıkla alakalı bir durum oldu elinizden alınınca birden kabullenememiş olabilirsiniz.

Güncelleme:
Kızlar yeni konu açmak istemedim buraya yazayım dedim. Konuştuk dün. Bana diyor ki
‘benim ne suçum vardı? Kızdığın her şeyin (eşya konusu vs) ne kadar gereksiz olduğunu şimdi anladın mı falan.. ben seni çok uyardım hep ayrılmak istedin.’
Soğudun mu? Diye sordum. Günlerdir görüşmüyoruz dedi. 2 haftada soğunur mu. Neyse inanmıyormuş bana, güvenmiyormuş. Yine ayrılırmışım. Diyorum ki olmayacak inanmıyor.
Yani tek suçlu ben çıktım kendimi özür dilerken onu ikna etmeye çalışırken buldum???
Son yazdığı da;
‘bilmiyorum, sana bunun garantisini veremem ama belki tekrar deneyelim derim’

Ben de ‘olduuu canım’ dedim. Öyle şey olmaz ya barışılır ya biter yazdım. Bugün düşün yarın net bir cevap ver dedim. Sonra böyle dediğim için de kendime kızdım yani bu kadar Naz mı yapar erkek. Üzüntüm azaldı açıkçası çünkü sanırım ben boş yere üzülüyorum karşımdaki insan böyle yaptıkça ben de içimden ‘e bu kadar da olmaz’ dedim.
Bugün yazacakmış cevabını.
Kendimi değersizleştirdiğimi düşünüyorum.

Bu kadar taviz verirseniz daha çok konu açarsınız burda.

Rahatım diyorsunda bir iki haftaya adama mesaj atıcaksın be canım yapma...

Bir aslan burcuna hiç yakıştıramadım. Pataklayacağım şimdi sizi :KK11:
Hahahah normalde tam burcumun kadınıyımdır ama bir kerelik böyle oldu. Üstte bir üye yazmış. Alışkanlıklarım, hayallerim söz konusu olunca elimden alınmasına tahammül edemedim çünkü daha iyisini bulabileceğimi düşünmedim o an. Artık düşünüyorum

Hmm ben balık diye düşünmüştüm . Ama aslanları da alışkanlıklarından koparmak zordur. Aşkları konusunda gerçekten aşık olabildiklerine çok güvenemesemde alışkanlıklarından kesinlikle vazgeçemiyorlar ve biri vazgeçirmek istediğinde çılgına dönebiliyorlar. Aslanın alışkanlıkları çok önemlidir. Yüksek ihtimalle sizdeki de alışkanlıkla alakalı bir durum oldu elinizden alınınca birden kabullenememiş olabilirsiniz.
Analizinizi hayranlıkla okudum.
Ben de kendim için böyle olduğunu düşünüyorum 🧡

Çok teşekkür ederim ☺

Görmezler. Bircok erkek kadınların yaptigi fedakarlığı ve iyilikleri enayilik olarak görüyor gerçekten. Ne kadar kafasına göre takılan kendi hayatına bakan kızlar varsa hepsi mutlu. Böyle fedakâr ve duygusal kadınlar mutsuz :) bende 3 4 sene once anladim bunu. Kötü bir ilişkiden çıkınca malesef yoksa bende " Bunları nasıl yaptın aptal misin ? " Denecek şeyler yaptım 🤦‍♀️😀

Şuan çok rahatım oh bitti tarzında bir mesaj bana göre ağır. Sonuçta barışmak istemiyorum ki.. güzelce veda ediyorum

Hayır, gayet de kendinizi hatırlatma çabasıydı bana göre ve muhtemelen ona göre de.

Güncelleme:
Kızlar yeni konu açmak istemedim buraya yazayım dedim. Konuştuk dün. Bana diyor ki
‘benim ne suçum vardı? Kızdığın her şeyin (eşya konusu vs) ne kadar gereksiz olduğunu şimdi anladın mı falan.. ben seni çok uyardım hep ayrılmak istedin.’
Soğudun mu? Diye sordum. Günlerdir görüşmüyoruz dedi. 2 haftada soğunur mu. Neyse inanmıyormuş bana, güvenmiyormuş. Yine ayrılırmışım. Diyorum ki olmayacak inanmıyor.
Yani tek suçlu ben çıktım kendimi özür dilerken onu ikna etmeye çalışırken buldum???
Son yazdığı da;

Ben de ‘olduuu canım’ dedim. Öyle şey olmaz ya barışılır ya biter yazdım. Bugün düşün yarın net bir cevap ver dedim. Sonra böyle dediğim için de kendime kızdım yani bu kadar Naz mı yapar erkek. Üzüntüm azaldı açıkçası çünkü sanırım ben boş yere üzülüyorum karşımdaki insan böyle yaptıkça ben de içimden ‘e bu kadar da olmaz’ dedim.

Bu konuşma için ilk adımı da siz attınız bence.
Başka konunuzu hatırlıyorum.
Hemen yakıp giderim gibi bir tavrınız vardı.
Adam bütün bunların blöf olduğunu gayet iyi biliyordu bu yüzden takmamıştı.
Şu anki konumunuzla da adamda bu fikri iyice pekiştirdiniz.
Bundan sonra bu ilişkide çok ciddiye alınacağınızı düşünmüyorum devam etse bile.
Özellikle bak şimdi anladın mı kızdığın her şeyin gereksiz olduğunu cümlesi var ya işte o resmen seni ayrılıkla eğitip hizaya getireceğim bundan sonra ipler bende demektir.
Hakkınızda hayırlısı.

Güncelleme:
Son yazdığı da;

Yanliş anlama ama şu kadınların beş para etmez erkeklerin karşısında kendilerini bu durumlara düsürmesini gördükçe saçımı başımı yolasım geliyor. Kendine bu kötülügü yapma erkekmi yok memlekette ne yalvariyorsun. Simdi verdigin tavizler ilerde seni dönüsü olmayan durumlara düsürür.gurur biraz gurur

Merhaba, burada konularımı bazılarınız biliyor zaten.
Öncelikle biraz uzun olabilir, okuyanlara teşekkürler
1 yıllık ilişkim bitti yazın nişanım olacaktı.
Bu 1 yıl içerisinde çok kavgalar ettik. Ben biraz sinirliyimdir ama asla kinci biri olamadım.
Çok sorunlar çıktı, çok gitmek istedim bu ilişkiden ama bir şekilde beni ikna etti kıyamadım ve devam ettik. Dışardan belki sürekli sorun çıkarıyor, ayrılmak istiyor gibi görünebilirim ama bana göre öyle değildi.
Mesela İstanbul’a ablama gittim ve 2 günden fazla kaldım diye benimle kavga çıkarıp şöyle birisin, böyle birisin dediğinde ‘e iyi git o zaman’ demem ayrılmak istiyorum oldu.
Eski eşiyle aldığı eşyalarda oturmayı kabul ettim, düğün istemiyor diye onu da kabul ettim nikah yapar geçeriz dedim, çok kıskanç diye sosyal medya hesaplarımdan herkesi sildim içi rahat etsin diye. Evliliği sürekli ‘yaza bişeyler yaparız’ şeklinde geçiştirmesi ve evde sadece küçük bir eşyayı istemiyorum diye surat asması aramızda kavgalara sebep oldu. Aileme laf söylemesi kavga oldu. Eski eşiyle ortada çocuk yokken sözde helalleşmek için konuşması ve mesajları silmesi benim olayı başkasından duymamla itiraf etmesi sorun oldu. Bunların hepsinde ondan ayrılmak istedim, sildim, engelledim.
Onun yalvarması, kapıma gelmesi sonucu barıştım kıyamadım. Çünkü beni çok sevdiğine inanıyordum. Her istediğimi alır, sabahları öperek uyandırır, ilgi ve sevgi gösterir.. Bunlar bana göre ‘çok sevmek’ti.
Ayrılığımız yine bir kavga sonucu oldu. Sonradan barıştık aslında ve ben barışınca dedim ki ‘yaza söz olacak diyorsun ama daha ailemle bile tanışmadın kimse de bilmiyor hala’..
O da dedi ki ‘dün ayrılıktan bahsediyo bütün düğün dernekten ne istiyon benden kızım sen’
Bu cümlesi ağır geldi sonra hakaretler vs tabi.
Birkaç gün geçti ben mesaj attım.
O da bana beni istemediğini ve bir ton ağır cümle etti.
Ben o kadar çok hayal kurdum ki onunla.. 1 yıldır o kadar herşeyimdi ki yalvardım gitme, seviyorum vs ağladım bir ton. Ha sanmayın ki 1 gün yalvardım. 1 hafta yalvardım bu şekilde ağlama krizleriyle.
Hani o bana yalvardığında ben kıyamadım ya, o da kıyamıcak sandım.
Sürekli ayrılmak istediğim için bana güvenmiyormuş. Peki dedim bir de bu konu için yalvardım eski sorunları bırakıp.. yapmayacağım dedim vs bir ton şey.
Bana ‘bilmiyorum, karar veremiyorum, boşluktayım’ tarzı konuştu.
Bu arada ben hayatımda ilk kez bir erkeğe hatta bir insana yalvardım. Bir daha da yapmam zaten ilk ve sondu.
Sonra 14 şubatı bile kutlamayınca ‘senin şımarıklığına tahammülüm kalmadı bu hareketlerinden sonra ben de istemiyorum, bitti’ yazdım ve bitti. Cevap bile vermedi.

Bu olayın üstünden 3 gün falan geçti konuşmadık. Sonra ben dedim ki bu iş cidden bitti. Ama böyle bitmesin güzelce ayrılalım. Buna veda mesajı attım. Yaşadığımız iyi kötü herşey için teşekkür ettiğimi, onu kendi içimde affettiğimi, zamanında çok sevildiğimi ve çok sevdiğimi. Birbirimizi boş yere yıprattığımızı, yazık ettiğimizi, onu hiç unutmayacağımı ve çok mutlu olmasını söyleyip hoşçakal dedim.
Bana upuzun bir mesaj yazmış.
İçinde özet olarak şunlar geçiyor:
14 gün oldu. Ve çok rahatladım. Gerçekten o kadar bıkmışım ki şimdi kafam çok rahat, işime odaklanıyorum. Tekrar birlikte olmamız imkansız. Seni hep uyardım ama dinlemedin bu ilişki hep benim çabalarımla yürüdü. Hiçbir şeyin kıymetini bilemedin. İkimiz de anladık heralde tekrar birlikte olamayacağımızı. Belki de ben sana engel oluyordum böyle daha iyi oldu evlensekte değişmezdik, anlaşamazdık belki. Yapmak bişey yok. Ben de eve gidemedim daha ben de üzülüyorum öyle görünmese de’ falan filan.

Kızlar oturup hüngür hüngür ağladım. Ama onun için değil, kendime. Yani ben acı çekerken anılara saygımdan güzel bir mesaj yazmışken onun yazdıkları çok zoruma gitti.
İnsan sinirliysen ağzından çıkanı bilmez. Sinir anında desin anlarım ama gayet sakince böyle sayfalarca bile isteye canımı acıtma mesajı yazması çok zoruma gitti. Üstelik sadece beni suçlar şekilde.
Allah aşkına söyleyin ayıp değil mi onca anının, yaşanmışlığın üstüne ‘böyle ben çok rahatım yaa valla bıktım senden hadi bye’ tarzı bir mesaj.

Güncelleme: sayfa 13
Aman Allahim.. okudukca soke oldum..

simariklikla itham edilmenizden sonrasini okumaya icim el vermedi...

Evet cok simariksiniz.. eski esinin esyalari uzerinde oturmayi kabul ettiginiz icin...

Kuzum sizin kendinize sayginiz yok ki adam size neden saygi duysun...

fecaat bir konu..

Güncelleme:
Son yazdığı da;

Kendinizi degersizlestirdiginizi mi dusunuyorsunuz? Yok caniiiimmmm :KK70:

Soyle bir yabanci gibi yazdiklarinizi kendiniz okusaniza.. kabul ettikleriniz, yalvarmalariniz.. ne degersizlesmesi.. adam sizi Hz Meryem kadar kutsal gormus..

X