Eski Sevgilim Hayatımı Mahfetti

Bence sen bu ilişkiyi unut. Nasıl bir ilişkiyse aile arasında sözlenmenize rağmen 'eski' nişanlın bakire olmadığını bilmiyor.
Bu seni çok samimiyetsiz ve dürüstlükten uzak yapar. Adam seni apaçık bakire sanıyormuş ve bu durum da senin işine gelmiş. Bekareti önemsemiyor bahanesiyle üstünü örtmüşsün. Bakire değilim demek zor ama bunu gizleyerek sözlenmek kolay?
Karşınızdaki kişi bekarete önem versin vermesin, ciddi ilişki içinde olunduğu kişinin daha önce bunu yaşayıp yaşamadığınızı bilmek hakkıdır bence.

Eğer bu dürüstlüğü yapmış olsaydınız o mail de bu kadar koymazdı. Adamın sana bakire misin sorusunu sorarak hanzoluk yapmaması, senin kendisinden önceki cinselliğin tamamen umrunda olmaması anlamına gelmiyor. Bence sn de bunun farkındasın ama dediğim gibi, böylesi işine gelmiş.

Barışsanız bile artık aranızda güven sorunu oluşur, ailelere yansır. Sağlıklı bir yere varmaz. Ufukta kendinize daha dürüst bir ilişki bakın.

zaten eski sevgili de bi umut var ki mesaj atmış
umduğunu bulamayınca da aklı sıra intikam almak istemiş
yazık olan da diğer çocuğa olmuş
sonuçta söylenen o kadar söze rağmen tek kelime etmemiş
başkası olsa bu kadar sakin davranamazdı

Aynen arkadaslar cok dogru tespitler yapmissiniz. Konu sahibi bastan durust olmadigi gibi, olayin uzerinden bir ay gecmis, hala tek kelimelik aciklama yapmamis adama. Bu adami gercekten sevseydiniz siz, dagi yarip ona gider her seyi anlatir, en basindan soylemediginiz icin ozur dilerdiniz. Hayret yani. Eski sevgiliniz benden cocuk aldirdi demis, siz bir aydir onun bile aciklamasini yapmamissiniz. Ne kadar rahatsiniz. Onu kaybetmek istememeniz de sevginizden degil menfaatlerinizden. Ayrica demissiniz ki eski sevgilimle once eski arkadas xiye konustum faceden. Allah askina cinsel birliktelik yasadigi birini kim eski arkadas olarak gorur. Hickimse. Neden konustugunuzu biz bilemeyiz ama burda boyle soylemeniz igrenc olmus. Sakin gidip sozlunuze de, ben eski bir arkadas gibi konustum faceden demeyin sakin. Sizin hzkkinizda cok daha kotu seyler dusunur.

Adama mesaj at ya da ara ama kayir et. Bana neden iftira attin derdin ne de soylediklerini kaydet mutlaka acik verir. Elinde delil olur. Ailesini ara seni rahatsiz ettigini soyle sinegi yemege atip cekilmis

Sözlünüz size ben bakirim ya da değilim diye bir açıklama yaptı mı? Yaptıysa sizin de açıklamanız gerekirdi. Ama yok hiç konuşulmadıysa size bu konuda diğer arkadaşlar gibi yüklenmeyeceğim. Niye bir bayan bakire değilse bunu açıklamadığı için yalancı durumuna düşüyor? Sevgilisine "ben daha önce şunu şunu yaşadım bilmem kiminle birlikte oldum - beni kabul edersen böyle kabul et" diyen kaç tane erkek var çok merak ediyorum. Konu sahibi, evlenmeden önce birliktelik yaşamış olman ne kadar hayat görüşüme göre yanlış olsa da bu çifte standart beni çileden çıkarıyor.:KK19:

Aynen arkadaslar cok dogru tespitler yapmissiniz. Konu sahibi bastan durust olmadigi gibi, olayin uzerinden bir ay gecmis, hala tek kelimelik aciklama yapmamis adama. Bu adami gercekten sevseydiniz siz, dagi yarip ona gider her seyi anlatir, en basindan soylemediginiz icin ozur dilerdiniz. Hayret yani. Eski sevgiliniz benden cocuk aldirdi demis, siz bir aydir onun bile aciklamasini yapmamissiniz. Ne kadar rahatsiniz. Onu kaybetmek istememeniz de sevginizden degil menfaatlerinizden. Ayrica demissiniz ki eski sevgilimle once eski arkadas xiye konustum faceden. Allah askina cinsel birliktelik yasadigi birini kim eski arkadas olarak gorur. Hickimse. Neden konustugunuzu biz bilemeyiz ama burda boyle soylemeniz igrenc olmus. Sakin gidip sozlunuze de, ben eski bir arkadas gibi konustum faceden demeyin sakin. Sizin hzkkinizda cok daha kotu seyler dusunur.

Söylemesi ne kadar kolay duruyor; "açıklama yap, al karşına konuş".
Telefondan ulaşamıyorum, engellemiş. Ailesinin yanına zaten gitmemiş. Şimdi nerede hiç bir fikrim yok, hatta ülke içinde olduğundan bile emin değilim. En son arkadaşını arayıp, tek seferliğine rica minnet telefonu verdirdim(ki artık ona da ulaşamıyorum) o bile şundan ibaretti;
Bitti sanırım:KK5::KK5:
En son iki hafta evvel, o tatildeyken konuşmuştuk.
Senin için endişeleniyorum dedim; "Burada birini bulup yatmamdan mı endişeleniyorsun? Hem sağlığım iyi merak etme. Kendi sağlığın için daha çok endişenmelisin bence. O çelimsiz eski sevgilin gibiler, pek temiz çıkmaz.
Hatta git bi elize testi filan yaptır." dedi.
:KK5:
Başka yapabileceğim ne var ki?
köprüleri atmış birine ulaşmaya çalıştınız mı hiç?
Aşkınızdan ölseniz bile hiç bir şey farketmiyor.

Sözlünüz size ben bakirim ya da değilim diye bir açıklama yaptı mı? Yaptıysa sizin de açıklamanız gerekirdi. Ama yok hiç konuşulmadıysa size bu konuda diğer arkadaşlar gibi yüklenmeyeceğim. Niye bir bayan bakire değilse bunu açıklamadığı için yalancı durumuna düşüyor? Sevgilisine "ben daha önce şunu şunu yaşadım bilmem kiminle birlikte oldum - beni kabul edersen böyle kabul et" diyen kaç tane erkek var çok merak ediyorum. Konu sahibi, evlenmeden önce birliktelik yaşamış olman ne kadar hayat görüşüme göre yanlış olsa da bu çifte standart beni çileden çıkarıyor.:KK19:

Bakir mi değil mi bilmiyorum.
Sadece bi keresinde; bana yaklaşmaya çalıştığında, kendimi çekince, eski sevgilisini kastederek espri/sitem karışımı, tam anlayamadığım bişiler demişti. Üsteledim ama tekrarlamadı. Sanırım onunla birlikte olmamış. Geçmişi hakkında tek bildiğim bu.
Adama mesaj at ya da ara ama kayir et. Bana neden iftira attin derdin ne de soylediklerini kaydet mutlaka acik verir. Elinde delil olur. Ailesini ara seni rahatsiz ettigini soyle sinegi yemege atip cekilmis
Bi önceki sayfada yazdım zaten. O ş.refsize bile ulaşamıyorum.

Son düzenleme:
Söylemesi ne kadar kolay duruyor; "açıklama yap, al karşına konuş".
Telefondan ulaşamıyorum, engellemiş. Ailesinin yanına zaten gitmemiş. Şimdi nerede hiç bir fikrim yok, hatta ülke içinde olduğundan bile emin değilim. En son arkadaşını arayıp, tek seferliğine rica minnet telefonu verdirdim(ki artık ona da ulaşamıyorum) o bile şundan ibaretti;

Başka yapabileceğim ne var ki?
köprüleri atmış birine ulaşmaya çalıştınız mı hiç?
Aşkınızdan ölseniz bile hiç bir şey farketmiyor.

mail atın anlatın durumu. artık ondan sonrası ona kalmış. küçük çocuklar gibi dinlemeden gitmesi çok tuhaf geldi bana, çocuk gibi.

Hiç ihtimal vermedin mi yarın bir gün ortaya çıkacağını ?

Hadi onla normal konuştun madem geçmişini bilmeyecek sözlün ya gidip de laf ederse diye hiç mi düşünmedin madem böyle bi geçmişin var saklayacaksın arkasında duramayacaksın niye risk alıyorsun ki ?

Daha da korkunç olabilirdi bence dua etki o mail vs ile ailene anlatmasın sessizce çıksın hayatından

türk kadınının düşünce tarzını anlatan,sosyolojik açıdan önemli bir yorum!!
madem öyle bir geçmişin var sakla,arkasında durma
bence madem öyle bir geçmişin var arkasında dur,sahip çıkEn Büyük KK
sen kendinden emin olursan dik durursan hayatına giren insanlara bk yemek düşer.
Benim de azıtan eski sevgilim yeni sevgilime tomarla şey anlatmıştı-üniversite yıllarında.Olay o kadar büyümüştü ki...
Ama sevgilim bana "böyle böyle diyor-doğruluğu ne?" diye sormaya cesaret edememişti.Onun yerine aramız düzelsin diye uçağa atlayıp yanıma gelmiş,o şerefsizle de kozlarını paylaşmak istemişti.
Bence erkek dediğin böyle olmalı...
"biz onunla karı koca hayatı yaşadık" demiş mesela sevgilime-ki yaşamadık
ben bunu üstünden çok zaman geçtikten sonra öğrendim.Ne kendimi açıklama ihtiyacı duydum ne öyle birşey olmadığına inandırmaya çalıştım
"biz de şimdi yaşıyoruz,diyemedin mi???" dedim sadece.

ayrıca konu sahibi neden uzun uzadıya geçmişini döksün ki ortaya
eski sevgilisyle tatile gitmiş-ama nişanlısıyla da tatile gitme planları yapmış..Madem bu tarz konular onur meselesi beyefendi için,o zaman kendisi neden tatil planları yapıyor??
ataerkil yapı ruhuna işlemiş herkesin..

Yav millet sira sira sevgili degistiriyor..hem de ayni evde yasiyor..her halti yiyor..tv lere paparazilere reklam oluyor..ama onlari yaptiklarini hic umursamadan bir adam cikip namusu, karisi, cocuklarinin anasi yapiyor..Bizim gibi memur, isci kesimine gelince herkes bir namus budalasi kesiliveriyor.Namus bir tek bize namus..Namus bir kadinlara namus...Nisanliniz ilk size mi surecekmis elini?? Sutten mi cikmis??? Zihniyetimiz ne zaman degisecek bizim ????? Aman rahat olun bence..Kimsenin kimseyi yargilamaya hakki yok..Ayrica siz de gecmisinizin hesabini vermek zorunda degilsiniz..Anlatmak zorundada degilsiniz..Esirde degilsiniz!!! Bu memlekette kadinlar icin erhane yoktur..Cunku zaten erkeklerin hemen hemen hepsi geneldir..Donup bi kendilerine baksinlar once !!! Eski sevgilinizde cok basit, bes para etmez biriymis..Iste kavun degil ki koklayasin...

Ya benim merak ettigim eski sevgilin senin sözlünü nerden Biliyor ki rahatlikla ulasabiliyor? Bi de mail adresine? Erkek icin cok ama cok zor hazmetmesi hic kolay degil hatta galiba gercekten bitirmiş. . Elisa testi falan da ayy ne kadar igrenc bi sey. Ama bakirelik o kadar onemliyken neden soylemiyorsunuz? Neden soylemediniz? Siz basta cok ama cok yanlis yapmissiniz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
mail atın anlatın durumu. artık ondan sonrası ona kalmış. küçük çocuklar gibi dinlemeden gitmesi çok tuhaf geldi bana, çocuk gibi.

Üç saattir boş sayfaya bakıyorum,
"Erkek gözüyle baksam bana en çok neler koyardı?" özeleştiriyi geçip kendime hakaret ederek dahi düşünsem adamın Daha tam olarak en çok neye kızdığını bile tahmin edemiyorum.
Henüz çıplak görmediğim sözlümün, biriyle karı koca hayatı yaşamasına kızardım her halde.
Karı koca hayatı yaşadığı herif çıkıp bunları ayrıntısıyla anlatsa ve "sen elini bile tutamamışsın daha" diye dalga geçse kızardım mutlaka.
Ya da benimle tatile gelmeyen eş adayımın zamanında başkasıyla tatile çıkmış olması koyardı muhtemelen.
Beni cinsel manada geçiştirmiş sözlümün, başkasından çocuk aldırdığını(iftira bile olsa) duysam kesinlikle kızardım.
Yalan söylemesine kızardım. Bakire olmamasına kızacağıma emin değilim. Çünkü en hafifi bu kalıyor.

Özür dileyeceğim e mail'i yazıp yazıp siliyorum.
şu an karşımda olsa, beni dinlemeye gönüllü olsa bile kendimi nasıl açıklayabilirim ki? Şu şu maddeler doğru, bunlar yanlış mı diyeyim?
Evindeyken "geçmişim seni ilgilendirmez; geçmişte kaldı" diyecektim, lafımı bitirtmedi. Ki yüzünü son görüşüm o andır.
Teselli/rüşvet olarak sevişme mi teklif etseydim?

Destekleriniz hatta eleştrileriniz için teşekkür ederim.
Sanırım boşuna uğraşıyorum. Bazı şeyler asla tamir edilemez, düzeltilemez.:KK5::KK5::KK5::KK5:

şunu yazıp yolladım;

Biliyorum sen onun gibi değilsin, bu derece düşmüşken bi tane de sen vurmazsın.
Ama gene de rica ediyorum; kimseye bir şey söyleme aşkım.

Son düzenleme:
Asla ulasamayacaksin gibi geldi. Ama sozlun olculu davranmis gercektrn takdir ettim. Eski sevgilin ne kadar aciz bi yaratikmis. Hem aldatip hem mutluluguna mani olmus. Diyecek tek kelime bulamadim.

Üç saattir boş sayfaya bakıyorum,
"Erkek gözüyle baksam bana en çok neler koyardı?" özeleştiriyi geçip kendime hakaret ederek dahi düşünsem adamın Daha tam olarak en çok neye kızdığını bile tahmin edemiyorum.
Henüz çıplak görmediğim sözlümün, biriyle karı koca hayatı yaşamasına kızardım her halde.
Karı koca hayatı yaşadığı herif çıkıp bunları ayrıntısıyla anlatsa ve "sen elini bile tutamamışsın daha" diye dalga geçse kızardım mutlaka.
Ya da benimle tatile gelmeyen eş adayımın zamanında başkasıyla tatile çıkmış olması koyardı muhtemelen.
Beni cinsel manada geçiştirmiş sözlümün, başkasından çocuk aldırdığını(iftira bile olsa) duysam kesinlikle kızardım.
Yalan söylemesine kızardım. Bakire olmamasına kızacağıma emin değilim. Çünkü en hafifi bu kalıyor.

Özür dileyeceğim e mail'i yazıp yazıp siliyorum.
şu an karşımda olsa, beni dinlemeye gönüllü olsa bile kendimi nasıl açıklayabilirim ki? Şu şu maddeler doğru, bunlar yanlış mı diyeyim?
Evindeyken "geçmişim seni ilgilendirmez; geçmişte kaldı" diyecektim, lafımı bitirtmedi. Ki yüzünü son görüşüm o andır.
Teselli/rüşvet olarak sevişme mi teklif etseydim?

Destekleriniz hatta eleştrileriniz için teşekkür ederim.
Sanırım boşuna uğraşıyorum. Bazı şeyler asla tamir edilemez, düzeltilemez.:KK5::KK5::KK5::KK5:

şunu yazıp yolladım;

Biliyorum sen onun gibi değilsin, bu derece düşmüşken bi tane de sen vurmazsın.
Ama gene de rica ediyorum; kimseye bir şey söyleme aşkım.

Şu yazdığın ile kendini acındırmış bir o kadar küçük düşürmüş ve o eski sevgilinin anlatıklarının tamamen doğru olduğunı göstermişsin.

Eski sözlün iyice tiksinmiştir senden.

Bu arada olurda ailesine ve ailene bu sebepten ayrıldık diye anlatırsa çok güzel kanıt, koz vermişsin.

Yalan olsaydı bana bunları yazdı bir de diye senin yazdığını da ortaya atarsa düşün bir de.

Son düzenleme:
Şu yazdığın ile kendini acındırmış bir o kadar küçük düşürmüş ve o eski sevgilinin anlatıklarının tamamen doğru olduğunı göstermişsin.

Eski sözlün iyice tiksinmiştir senden.

Bu arada olurda ailesine ve ailene bu sebepten ayrıldık diye anlatırsa çok güzel kanıt, koz vermişsin.

Yalan olsaydı bana bunları yazdı bir de diye senin yazdığını da ortaya atarsa düşün bir de.

Cok dogru.. Bunu diyeceksen once hangilerinin dogru hangilerinin iftira oldugunu yazacaktin. Sonra diyecektin bunu. Cok yanlis yapmissin.

Cok dogru.. Bunu diyeceksen once hangilerinin dogru hangilerinin iftira oldugunu yazacaktin. Sonra diyecektin bunu. Cok yanlis yapmissin.

Konu sahibi en onurlu şekilde susup dua edecekti aman kimseye bir ses etmesin diye iyice batırmış.

sizin yapacağınız tek şey sözlünüzle konuşmak. .

Onların eski olduğunu, onu sevdiğinizi, amacının sizi üzmek olduğunu. .

Güven varsa sakinleşir..

Eski sevgiliye buraya yazılamayan şeyler sayıyorum şuan. . :KK14:

Eski sevgilin sana iyilik etmiş , sözlüm olacaktı dediğin kişi sen daha konuşmaya başladığın an susturacaktı seni ,geçmiş geçmişte kalmıştır bir daha yazarsa ben ağzının payını veririm diyecekti , olması gereken buydu.
Kötülüğe zarara uğratılan sensin , seni destekleyip kollaması gerekirdi .

Sen haksız bile olsan seni savunamayacak adamla ne işin var.Sevdiğim insan haksız bile olsa saatlerce tartışırım ama dışardan bir kimseye müsade etmem.
Yerin de olsam hiç aramam sormam , geçmiş geçmiştir yahu adı üstün de.

Zaten ilk gittiği zaman çocuk aldırma mevzusu için "iftira bunlar" diye yazıp yolladığım mesajlar vardı.
hiç bir şey dememiş, kendimi savunmamış değilim.
Cevap gelmedi:KK43:

Zaten ilk gittiği zaman çocuk aldırma mevzusu için "iftira bunlar" diye yazıp yolladığım mesajlar vardı.

Keşke sende hiç bir şey demeseydin zaman verip bekleseydin.

niye küçük düşürüyorsun yahu kendini , bırak isterse gelir zaten sen elinden geleni yapmışsın zorlamı alacaksın adamı.
Düşme bu kadar üstüne , ilerde yüzüne yüzüne vuracak sonra.

Kendimi arkadaşının yerine koyuyorum. Gerçekten çok ağır bi durum. Neresinden tutarsan elinde kalıyor. Şu an sen suçluluk psikolojisiyle yanlış davranıyorsun ki. İlişkinin bitmesinden çok aileler duyar mı telaşındasın. Sana diyeyim. Bir erkek kolay kolay böyle bir şeyi ailelere yansıtmaz. O yüzden sıkıntı yapma. En basitinden eski sevgilin yapardı yspscak olsaki sözlün böyle bir şeye tenezzül bile etmeyecektir. Şimdi sen sakin dur. Bir kere bu ilişki bitti. O gözle bak ve ona ulaşmaya çalışma. Daha çok kaçacaktır. Çünkü şu an ne seni görmek ne sesini duymak istiyordur. Sakinleşince ortaya tekrar çıkacak. Mailler atma kendini aklamaya çalışma. Evet suçlusun ama aciz değilsin. Ne olursa olsun dik dur.

X