Eski Sevgilim Hayatımı Mahfetti

Telefondan bir dolu yazmıştım hata verdi sinirlendim kalktım bilgisayarı açtım gece gece.
Ben -muhtemelen- bir çok bayanın görüşüne katılmıyorum. Konunun tamamını okumaya fırsatım olmadı ancak eğer bir hatanız varsa, o da eğer yalan söylemiş iseniz sade ve sadece odur. Geçmişinizi anlatmamayı tercih etmek, yalan değildir. Tercih meselesidir. Ziira kendi adıma konuşmak gerekirse, ben zaten benim bakire olup olmadığımla ilgilenen bir -çok afedersiniz- kezban (bunun erkekler için söylenen versiyonu vardı da unuttum) ile zaten beraber olmaz, geleceği planlamazdım. Çünkü bu kişiyle açık ve net bir şekilde hayata bakış açılarımız uymuyor demektir, aşk bittiğinde aramızdaki bu farklılıklar yeterli saygının oluşmasını engelleyecektir. Bu benim şahsi fikrim. Ancak karşımdaki insanın fikirlerime saygı duyması lazım, geçmişime olduğu kadar.
Ayrıca daha önce biriyle seviştim diye her sevgilimle sevişeceği diye bir kaide yok. Sex öyle bir şey değil. Hormonlar ve duygular öyle işlemiyor. Farklı (farklı diyorum, temiz değil. zira sex kirli bir şey değil.) bir başlangıç yapmak istemiş olabilirim.
Kendimi erkek yerine koyuyorum demişsiniz ya, varsayalım sizin eski sevgiliniz sizden olan bir çocuğu aldırdı. (iftira olduğunu biliyorum örnek vermek istedim.) Nedense bana erkek olsaymışsınız konunun sadece patlak bir prezervatif kadar değerli olacağı hissiyatı kapladı. Aynı şekilde varsayalım sözlünüz bir bayan... Sözlünüze eski sevgilinizden aynı şekilde bir mail geldiğinde tepkisi aynı olur muydu?
Hatta bu kadar karıştırmaya gerek yok, direk size sözlünüzün eski sevgilisinden "x zamanında benden çocuk aldırdı" temalı bir mail geldi. Sizin tepkiniz nasıl olurdu?
Eğer aynı olurdu diyebiliyorsanız gönül rahatlığıyla, ne mutlu size o zaman. Ancak diyemiyorsanız;
Cinsiyetler arasındaki değer yargıları farklılıklarının uçurumlar ettiği bir bir durumda ne kadar suçlusunuz? Kim suçlu?

not: fikirlerimin azınlık olduğunun farkındayım.

Son düzenleme:
Telefondan bir dolu yazmıştım hata verdi sinirlendim kalktım bilgisayarı açtım gece gece.
Ben -muhtemelen- bir çok bayanın görüşüne katılmıyorum. Konunun tamamını okumaya fırsatım olmadı ancak eğer bir hatanız varsa, o da eğer yalan söylemiş iseniz sade ve sadece odur. Geçmişinizi anlatmamayı tercih etmek, yalan değildir. Tercih meselesidir. Ziira kendi adıma konuşmak gerekirse, ben zaten benim bakire olup olmadığımla ilgilenen bir -çok afedersiniz- kezban (bunun erkekler için söylenen versiyonu vardı da unuttum) ile zaten beraber olmaz, geleceği planlamazdım. Çünkü bu kişiyle açık ve net bir şekilde hayata bakış açılarımız uymuyor demektir, aşk bittiğinde aramızdaki bu farklılıklar yeterli saygının oluşmasını engelleyecektir. Bu benim şahsi fikrim. Ancak karşımdaki insanın fikirlerime saygı duyması lazım, geçmişime olduğu kadar.
Ayrıca daha önce biriyle seviştim diye her sevgilimle sevişeceği diye bir kaide yok. Sex öyle bir şey değil. Hormonlar ve duygular öyle işlemiyor. Farklı (farklı diyorum, temiz değil. zira sex kirli bir şey değil.) bir başlangıç yapmak istemiş olabilirim.
Kendimi erkek yerine koyuyorum demişsiniz ya, varsayalım sizin eski sevgiliniz sizden olan bir çocuğu aldırdı. (iftira olduğunu biliyorum örnek vermek istedim.) Nedense bana erkek olsaymışsınız konunun sadece patlak bir prezervatif kadar değerli olacağı hissiyatı kapladı. Aynı şekilde varsayalım sözlünüz bir bayan... Sözlünüze eski sevgilinizden aynı şekilde bir mail geldiğinde tepkisi aynı olur muydu?
Hatta bu kadar karıştırmaya gerek yok, direk size sözlünüzün eski sevgilisinden "x zamanında benden çocuk aldırdı" temalı bir mail geldi. Sizin tepkiniz nasıl olurdu?
Eğer aynı olurdu diyebiliyorsanız gönül rahatlığıyla, ne mutlu size o zaman. Ancak diyemiyorsanız;
Cinsiyetler arasındaki değer yargıları farklılıklarının uçurumlar ettiği bir bir durumda ne kadar suçlusunuz? Kim suçlu?

Yahu ne güzel dedin vermeyince kezban,verince yollu , bazıları nasıl da işlerine geleni doğru saymayı biliyor.

Konu sahibi haksizsin, neden diye sorarsan eski sozlune seni savunacak hic bir firsat yaratmamissin.

Eski sevgilinle tamam cinsellik yasamis olabilirsin ne yaptiysan yaptin ama bunu sozlune bir sekilde soylemen gerekiyordu. Burda hic birimiz nisanlimiza yada eslerimize direk ben bakireyim diye acik acik pat diye soylemiyoruz hareket ve tavirlarimizla tutumumuzu gosterebiliyoruz. Mesela o sana yaklastiginda sen kendini geri cektiysen zaten kendine bakireyim imaji vermis oluyorsun sana direk bakiremisin diye sormamasi tamamen saygsindandir. ki eger saglikli bir yuva kurmak istiyorsan bu tur konularda durust olmaliydin sozlunle. Bunlari bilmis olsaydi o eski sevgiline karsi seni savunurdu ama o mailden sonra adamda seni savunacak hic bi sey kalmamis.

Bu kadar iftiralardan sonra sirf sevgiline mesaj atmakla biseyleri ifade edemezsin, 21. yuzyilda teknoloji caginda bir kisinin digerini bulmasi sorun olmamasi lazim atiyom face'de konusmalarda bile mesajin ustune tiklayinca yer bildirimi yapiyor. bu kadar haksizliga ugrayip bunca zaman nasil rahat oturabiliyorsun anliyor degilim.

Adamin guveni sarsilmis kendini onun yerine koy bence eskiden yasamis olduklarindan ziyade onun sinirlendigi nokta senin durust olmaman. Eski sevgilinle zaten ne konusursun onu hic anlamis degilim seni eklesede kapinda yatsada kendine yeni bir sayfa acmissin onu engellemeliydin, hic birden oldu filan diye savunmaya gecme cunku biraz kendin edip kendin buldun. Eski sevgiliyle muhabbet etmeseydin belki bu mail olayi olmayacakti bile.

Dua et eski sozlun iyi birisiymis ailesine hic bisey dememis zaten anlatmaya kalkarsa senin icin buyuk bir yikim olucak. Sen ya bu adama gidip kapisinda uyucaksin kendini ifade edene kadar yada birakicaksin ipler kopsun bitsin zaten bu saatten sonrada evlenseniz bile yarin obur gun ayni yemek pisip pisip buyuk bir ihtimalle onune sunulacak. Allah yardimcin olsun

Konu sahibi haksizsin, neden diye sorarsan eski sozlune seni savunacak hic bir firsat yaratmamissin.

Eski sevgilinle tamam cinsellik yasamis olabilirsin ne yaptiysan yaptin ama bunu sozlune bir sekilde soylemen gerekiyordu. Burda hic birimiz nisanlimiza yada eslerimize direk ben bakireyim diye acik acik pat diye soylemiyoruz hareket ve tavirlarimizla tutumumuzu gosterebiliyoruz. Mesela o sana yaklastiginda sen kendini geri cektiysen zaten kendine bakireyim imaji vermis oluyorsun sana direk bakiremisin diye sormamasi tamamen saygsindandir. ki eger saglikli bir yuva kurmak istiyorsan bu tur konularda durust olmaliydin sozlunle. Bunlari bilmis olsaydi o eski sevgiline karsi seni savunurdu ama o mailden sonra adamda seni savunacak hic bi sey kalmamis.

Bu kadar iftiralardan sonra sirf sevgiline mesaj atmakla biseyleri ifade edemezsin, 21. yuzyilda teknoloji caginda bir kisinin digerini bulmasi sorun olmamasi lazim atiyom face'de konusmalarda bile mesajin ustune tiklayinca yer bildirimi yapiyor. bu kadar haksizliga ugrayip bunca zaman nasil rahat oturabiliyorsun anliyor degilim.

Adamin guveni sarsilmis kendini onun yerine koy bence eskiden yasamis olduklarindan ziyade onun sinirlendigi nokta senin durust olmaman. Eski sevgilinle zaten ne konusursun onu hic anlamis degilim seni eklesede kapinda yatsada kendine yeni bir sayfa acmissin onu engellemeliydin, hic birden oldu filan diye savunmaya gecme cunku biraz kendin edip kendin buldun. Eski sevgiliyle muhabbet etmeseydin belki bu mail olayi olmayacakti bile.

Dua et eski sozlun iyi birisiymis ailesine hic bisey dememis zaten anlatmaya kalkarsa senin icin buyuk bir yikim olucak. Sen ya bu adama gidip kapisinda uyucaksin kendini ifade edene kadar yada birakicaksin ipler kopsun bitsin zaten bu saatten sonrada evlenseniz bile yarin obur gun ayni yemek pisip pisip buyuk bir ihtimalle onune sunulacak. Allah yardimcin olsun

Neden kapısında uyuyacakmış ki zaten son yazdığı ile iyice batırmış bırakmış daha kötü eder durumu.

Bunun dışında dediklerinde haklısın.

Konu sahibi hiç kusura bakmasın asıl derdi sözlüsünün gitmesi değil ailesinin öğrenmesi zira bence sözlüsünü bir şekilde kandırıp nikah kıydırırım sandı ama sözlüsün artık verilmiş sadakası varmış her halde.

O son yazdığı kimseye felan söyleme aşkım demesi zaten niyetini belli etmiş konu sahibinin...

Neden kapısında uyuyacakmış ki zaten son yazdığı ile iyice batırmış bırakmış daha kötü eder durumu.

Bunun dışında dediklerinde haklısın.

Konu sahibi hiç kusura bakmasın asıl derdi sözlüsünün gitmesi değil ailesinin öğrenmesi zira bence sözlüsünü bir şekilde kandırıp nikah kıydırırım sandı ama sözlüsün artık verilmiş sadakası varmış her halde.

O son yazdığı kimseye felan söyleme aşkım demesi zaten niyetini belli etmiş konu sahibinin...

Ben o kimseye soyleme kismini okumamisim. Bence sozluye dogrulari anlatsaydi bu kadar tepki vermezdi yani bu devirde artik damdan duser gibi bakiremisin diye sormalarimi lazim hareketlerinden olmamistir heralde diye dusundu sozlu. Adam kalkip acik acik sorsa ne okuzmus filan deriz. Bence eski sozlu bisey soylemez ailesine soyliyecek adam coktan soylerdi

Senin o eski sevgilin adam değilmiş maalesef canım, adam olsa bunu yapmaz, gerçek bile olsa o olanlar sözlüne öyle yine yazmaz.. :KK19:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözlun sana kızamaz çünkü o da seninle yakınlaşma yaşamış ileri gitmeye kalkmış ki bunlar evlilik dışı oluyor
Demekki olabilir gözüyle bakıyor
Eskiden neler yaptı bunu da bilemeyiz
Hayır bir de erkek konu olunca ihtiyaç deniliyor gizlese de gizlemese de

son paragrafa cevap veriyorum, bu ayni zamanda konuya yorumumdur.
4 yillik evli 1 cocuk annesiyim. bugun birinden boyle bir mail alsam, bugun esimi bosarim.
umarim gayet net olmustur.

son paragrafa cevap veriyorum, bu ayni zamanda konuya yorumumdur.
4 yillik evli 1 cocuk annesiyim. bugun birinden boyle bir mail alsam, bugun esimi bosarim.
umarim gayet net olmustur.

Farkındaysanız ben zaten olayı 3 bireye indirgedim. Kendim, konu sahibesi ve sözlüsü. Siz eşinizle benzer değer yargılarına sahipseniz eğer, dediğim gibi ne mutlu size. Ancak bu konuda acaba gerçekten de cinsiyet kimlikleri tam tersi bir durumda olsaydı verilen tepkiler de aynı şekilde konu sahibesi ve sözlüsü için nükse ederler miydi?
Ve özellikle belirttim şahsi fikirlerimin yaşadığımız toplum içerisinde azınlık olduğumun farkındalığımı. Ancak bu forumda hepimiz kendi fikir, görüş ve hayatımızı yaşama şeklimize göre tavsiyeler vermiyor muyuz?
Bunu yazma nedenimin, amacımın tartışma olmadığını ifade etmekle beraber nacizane tavsiyenize şahsımın ihtiyacı olmadan hayatımı idame ettirebildiğimi belirtmekti.
Konu sahibesine söyleyecek sözleriniz varsa ne ala, ancak eğer benimle fikir alış-verişi yapmak gibi bir temenniniz varsa, konuyu meşgul etmeyelim. Her zaman özel mesaj atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kimseye bir şey söyleyeceğini zannetmiyorum.Karakterinden anladığım söylemez baksanıza daha annesinin haberi yok aradıklarında annesine kızmış.O konuda içiniz rahat olsun bence..Bazı erkekler böyle şeyleri söyleyip eski sevgili de olsa kendi kızlarını rezil etmekten haya eder.Bazıları da işte yine gördüğünüz üzere benimle olmayacaksa kimseyle olmasın diye böyle karaktersizlik çukurunda yuvarlanıp iftira dahi atar..

konu sahibi tatil fotoğrafları ve müstehcen msn konuşmalarının doğruluğundan bahsetmiş. burada bize bu tür bir mail gelse, üstelik fotolar ve msn sohbetleriyle de desteklense bi dakka ya önce sözlüme sorayım dermiyiz bilmiyorum. sağlam kanıtlar var çünkü. bir kaç doğru geri kalan iftiraların da gerçek olma ihtimalini insanın gözünde güçlendirir ister istemez. o yüzden sözlünüzün yine de kırıp dökmeden verdiği bu tepkiyi anlıyorum açıkçası. sanıyorum ailesine de anlatmamış. belli ki sizi seviyor ama zamana ihtiyacı var bazı şeyleri hazmedip sizinle konuşması için. siz bence ona karşı sabırla ve samimiyetle yaklaşmalısınız ki zaten hassaslaşmış ilişkiniz zarar görmesin. umarım her şey yoluna girer ve bu olanlar unutulur.

eski sevgiliniz de ajan gibi çalışmış ne alıp veremediği vardı mutlulugunuzla , benim başıma öyle bir olay gelse çoktan canına okumustum onun terbiyesiz ahlaksız herif :KK47:

Tamamen size katılıyorum.
Aynı şey erkeğin başına gelse " ya ne olucak ki erkek o elinin kiri diyenler çıkacaktı."
Hem konu sahibi ben bakireyim dememiş ki hiç konusu açılmamış durup dururken ya da evlenme teklif ettiğin de dur ya ben başkasıyla oldum mu diyecekti? Ne kadar kolay ya(!)
Hem adam sormamış demek ki bu konular önemsiz. Yakınlaşmaya çalışmış kız da istememiş bundan daha doğal ne olabilir ki yani?
Yaklaşmadı diye -aha bu kız kesin bakire- diye düşünen bir erkek'te aptaldır yani.

Buraya nişan hazırlığı hakkında öneri almak için uzun süredir üye olmak istiyordum ama ne yazık ki böyle bi konuyla gelebildim.

Ben sözlüyüm, ya da sözlüydüm. Şu an tam olarak kendim bile bilmiyorum ne olduğumu:KK5::KK5:
Nişan planı yaptığımız seviyeli ve mutlu bir ilişkim vardı. Bir süre önce üniversitedeyken uzun süre sevgilim olup aldattığı için ayrıldığım şahıs, facede gelip buldu beni, baştan eski arkadaş gibiyken özledim felan demeye başlayınca tavrımı koydum tabi. Bu da çirkefleşti; hakaret etti, bende karşılık verip sildim.

Bir hafta kadar sonra, sözlümle onun semineri bitince buluşacaktık. Adam aramadı, ben arayınca da açmadı. Ben de evine gittim, içeri alırken yüzüme bile bakmadı. Ne oluyo diye daha sorumu bitirmeden bilgisayarını gösterip çıktı gitti evden. Şeref.siz eski sevgilim 2 sayfalık e-mail yollamış. Allahım neler yazmış...
Bütün mahrem şeylerimizi bire bin katarak yazmış. İftiralar bile atmış(biz onunla üniversitedeyken eve çıkmıştık, benden çocuk aldırdı...diye) Onun evinde, tatilde çektiğimiz fotoğrafları, msn dökümlerini kanıt diye koymuş.
Biz geçen hafta tartışırken, sözlümü kastederek bana "şimdide onunla mı sürtüyorsun(yumaşattım bu kelimeyi)" demişti, cevaben; "geçmiş hatalarımı tekrarlamıycam, bizim ilişkimiz saygıya dayanıyor" demiştim. Onu bile alıp sözlüme; Biz birlikte bunları yaparken, sen elini bari tutabildin mi? senle olmadıysa garanti diktirmiştir. Bak bi kaç yıl sonra bana teşekkür edeceksin. yazmış.

Telefonunu açmayınca gelince konuşmak için oturdum evinde bekledim. Akşam gelince daha ilk cümlemi bitirtmeden "Geçmişin beni ilgilendirmiyorsa, kimi ilgilendiriyor?, madem beni ilgilendirmiyor niye arkadan çekiştirip duruyorsun" diyip gitti.
Bir hafta konuşmadık, haber vermeden memleketine dönmüş.

En son arkadaşını arayıp rica minnet telefona istedim, sesi kızgın gelmiyordu ama o da iyi gitmedi.
Bir ay oldu konuşmadık, yüzüğü attı mı atmadı mı onu bile bilmiyorum.
Tayin isteyecekmiş:KK5::KK5:
Erkekler niye bu kadar hayvan olmak zorunda:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Bütün yorumları okudum neredeyse. Bir şeyi merak ettim.
Sözlünüzle ilk geceyi nasıl geçircektiniz.
Adamın dediği gibi diktirdiniz mi?
:26::26:

Eski sevgilinin allah cezasını versin.. godugum salak şey. . Benimde unide 4 yıllık bi sevgilim vardı ama benden köpek gibi korkar di. . Düşünün o salak adam beni de aldatmisti. . Sonra annemleri aramisti.. yok biz sürekli sevisiyomusuz sürekli beraber uyuyomusuz ama annemler bana güvenir hala hatırlayınca gülüyorum. . Annem da ona söyle demişti amiri de o memuru da o istediğine verir sana mi sorcak. . Hehehhe annemmm sana ölürüm :)

Başınıza gelen olay hepimizin yaşayabileceği bir olay ve maalesef üzücü.Geçmişteki ilişkiler her şeyiyle geçmişte kalmalı ama bunu becerememiş karşı taraf.Sizi sadece cinsel birliktelik yaşadığınızı nişanlınızdan sakladığınız için eleştireceğim,bir de o yakınlaşmak istediğinde reddettim demişsiniz.Belki adam bu davranışınızdan sizin özür dileyerek söylüyorum bakire olduğunuzu düşünmüş ve fazlasını da size kondurmamıştır.Haliyle geçmişte yalanı,abartsıyla önüne konulunca afallamış:KK45: Ama şu saatten sonra ,size git Aids testi yaptır diyen adamla yaşanacak bi gelecek düşünmeyin derim.Çünkü ömür boyu başınıza kakılacaktır bu durum.Bugun sizi affetse bile- ki ben ortada sadece cinsel birlikteliğin saklanmasını hata olarak görüyorum(O da şart değil çünkü eminim kendisi de yaşamıştır,niceleri neler yaşıyor açığa çıkmıyor)- evlendiğinizde her kavgada bunu sizin burnunuzdan getirecektir.Yapmanız gereken güzelce size atılan iftiraların doğrularını anlatıp içinizi rahatlatıp hayatınıza onsuz devam etmektir.Bir kere geliyoruz şu dünyaya.:KK19:

Hepsi bir yana bu tam tersine sozlunun basina gelseydi eski kiz arkadasi ortaya cikip eski gunlerini anlatip birde sozlunden cocuk aldirdigini soyleseydi. Sozlunle belki tartisirdiniz ama ayrilmazdiniz bh kadar buyutmezdiniz. Kadin bunlari yapinca ne kadar asagilaniyor erkekler taragindan halbuki bunlari tek basina yapmadin o nankor eski sevgilinle yaptin ne yaptiysan. Sana hAngi sifatlari yakistirdiysa aynilarini hakediyor. Sozlune gecmisini anlatmis olsaydin belki hazirlikli olurdu ama iftiralar var yinede guven sorunu yasardiniz. Birde sen erkek olsaydin eski defterleri acmak anlatmakta zor olmazdiki hep kadinlara zor hersey. Ben boyle eski sevgili durumlari yasamadim. Ama eger esimle uzun iliskimiz sonrasi ayrilmis olsaydik benimde uzun suren biten bir iliskim olurdu yani bu herkesun basina gelebilir. Cok uzuldum senin adinatalihsizlik olmus gercekten. Adam isi gucu birakip senin duzene soktugun hayatini mahvetmis.

Olay bekaret, daha once sevismek sevismemek meselesi degil ama burda. Tamam bir kadinla birlikte olurken bekareti yok namus yok benim helalim vb gibi cagdisi bir sekilde onde tutan insanla eminim ki cogumuz beraber olmak istemeyiz. Ama bu konuda da durust olmak ZORUNDAYIZ. Turkiye gibi bir memlekette yasiyorsunuz hanimlar, erkeklerin %80inin hatta %90inin bekarete onem verdigi ve karsisindakini de cok rahat sekilde bakire olarak dusunebildigi bir memlekette yasiyorsunuz. Karsiniza cikan erkeklerin cok buyuk cogunlugunun da boyle bir derdi oldugunu biliyorsunuz. O zaman siz bir iliski yasarken, hele ki ciddi bir iliski yasiyorsaniz, o adama bakire olmadiginizi bir sekilde soylemek ZORUNDASINIZ. Koca koca yaziyorum kimse ustune alinip bozulmasin ama kimse size sevismeyin, bekaretinizi koruyun demiyor. Ben de sadece durust olun diyorum. Siz "eee neden gecmisi acayim" diye kendinizi ve karsinizdakini uyuttukca zaman caliyorsunuz, hayal caliyorsunuz, insan kandiriyorsunuz. (Evet, ben bakire degilim dememek de kandirmaktir bu durumda. Illa bakireyim yalani atmak zorunda degilsiniz kandiriyor olmak icin.)

Baktiniz is ciddiye biniyor, uygun sekilde soylersiniz daha once iliski yasadiginizi. Ayrintilari anlatmak zorunda tabii ki degilsiniz. Ama burda hicbir kadin diyemez ki "Ben sevgilimle sevismiyorum diye bakire oldugum anlamina gelmez." Gelir arkadasim, karsindaki Turk erkeginin gozunde kendini cekiyorsan bakiresin acik acik soylemedigin surece, ve bunu bal gibi biliyorsun, sadece sessiz kalmak isine geliyor.

Sen soylersin, kabul etmeyecek adamin yolu acik olsun. Edenle mutlu mesut yasa, hak ettigin saygiyi degeri gor.

Konu sahibinin yazdiklarina baktigimda da cok ama cok net bir sekilde beyfendinin sozlusunu bakire sandigi ortada. Hanfendi de bunun boyle sanildiginin farkinda. Ama bu konuda bir sey yapmis mi? Hayir.

Eski sevgiliyle konusmasi zaten basli basina hata, adamla arasinda gecenler ortada, arkadasca muhabbet edilecek bir durum mu var? Ha muhabbet etmis, sevgilisine soylemis mi boyle boyle bir sey oldu konustum diye? Hayir.

Yani sozlusunun bas etmesi gereken cok fazla sahtekarlik var bu durumda. (Onun acisindan) Sevgilisi bakire gibi davraniyor ama degil, bir. Karsisinda mustehcen konusma kayitlari, fotograflar ki ben o fotograflarin sadece ev fotografi olduguna inanmiyorum, konu sahibi ve eski sevgilisinin de cesitli fotograflari vardir o evin icinde, belki kabul edilemez sekilde, iki. Bakire olmadigini soyleseydi bile hicbir erkek boyle bir seyden sonra "bana ne artik benimle" diyemez, bir sure zamana ihtiyaci duyar ve hakkidir da, ama burda o erkek kandirilmis, ustune bir de eski sevgiliyle facebook muhabbeti var.

Dunden beri konuyu takip ediyorum, "bir mail de ben atacagim" diyordu konu sahibi, atsaymis keske. Gitti bir mesaj atti, iyice berbat etti durumu. Bu arada sozlusune laf eden arkadaslara hic mi hic katilmiyorum, bence gercekten adam gibi adammis. Konu sahibi de zaten "Evine gittigimde konustursa beni gecmisin onu ilgilendirmeyecegini soyleyecektim" gibi bir sey yazmisti yanilmiyorsam, sonra gitti "dusene de bir tekme vurmazsin, kimseye soyleme askim" falan iyice rezil etti kendini. O adam cok hakli, verdigi tepki de olculu. Bu adam, konu sahibi ona bakire olmadigini soylediginde anlayisla karsilayacak bir adammis. Herkesin yanlis secimleri neyi nerelere getiriyor iste. Yazik oldu.

Olay bekaret, daha once sevismek sevismemek meselesi degil ama burda. Tamam bir kadinla birlikte olurken bekareti yok namus yok benim helalim vb gibi cagdisi bir sekilde onde tutan insanla eminim ki cogumuz beraber olmak istemeyiz. Ama bu konuda da durust olmak ZORUNDAYIZ. Turkiye gibi bir memlekette yasiyorsunuz hanimlar, erkeklerin %80inin hatta %90inin bekarete onem verdigi ve karsisindakini de cok rahat sekilde bakire olarak dusunebildigi bir memlekette yasiyorsunuz. Karsiniza cikan erkeklerin cok buyuk cogunlugunun da boyle bir derdi oldugunu biliyorsunuz. O zaman siz bir iliski yasarken, hele ki ciddi bir iliski yasiyorsaniz, o adama bakire olmadiginizi bir sekilde soylemek ZORUNDASINIZ. Koca koca yaziyorum kimse ustune alinip bozulmasin ama kimse size sevismeyin, bekaretinizi koruyun demiyor. Ben de sadece durust olun diyorum. Siz "eee neden gecmisi acayim" diye kendinizi ve karsinizdakini uyuttukca zaman caliyorsunuz, hayal caliyorsunuz, insan kandiriyorsunuz. (Evet, ben bakire degilim dememek de kandirmaktir bu durumda. Illa bakireyim yalani atmak zorunda degilsiniz kandiriyor olmak icin.)

Baktiniz is ciddiye biniyor, uygun sekilde soylersiniz daha once iliski yasadiginizi. Ayrintilari anlatmak zorunda tabii ki degilsiniz. Ama burda hicbir kadin diyemez ki "Ben sevgilimle sevismiyorum diye bakire oldugum anlamina gelmez." Gelir arkadasim, karsindaki Turk erkeginin gozunde kendini cekiyorsan bakiresin acik acik soylemedigin surece, ve bunu bal gibi biliyorsun, sadece sessiz kalmak isine geliyor.

Sen soylersin, kabul etmeyecek adamin yolu acik olsun. Edenle mutlu mesut yasa, hak ettigin saygiyi degeri gor.

Konu sahibinin yazdiklarina baktigimda da cok ama cok net bir sekilde beyfendinin sozlusunu bakire sandigi ortada. Hanfendi de bunun boyle sanildiginin farkinda. Ama bu konuda bir sey yapmis mi? Hayir.

Eski sevgiliyle konusmasi zaten basli basina hata, adamla arasinda gecenler ortada, arkadasca muhabbet edilecek bir durum mu var? Ha muhabbet etmis, sevgilisine soylemis mi boyle boyle bir sey oldu konustum diye? Hayir.

Yani sozlusunun bas etmesi gereken cok fazla sahtekarlik var bu durumda. (Onun acisindan) Sevgilisi bakire gibi davraniyor ama degil, bir. Karsisinda mustehcen konusma kayitlari, fotograflar ki ben o fotograflarin sadece ev fotografi olduguna inanmiyorum, konu sahibi ve eski sevgilisinin de cesitli fotograflari vardir o evin icinde, belki kabul edilemez sekilde, iki. Bakire olmadigini soyleseydi bile hicbir erkek boyle bir seyden sonra "bana ne artik benimle" diyemez, bir sure zamana ihtiyaci duyar ve hakkidir da, ama burda o erkek kandirilmis, ustune bir de eski sevgiliyle facebook muhabbeti var.

Dunden beri konuyu takip ediyorum, "bir mail de ben atacagim" diyordu konu sahibi, atsaymis keske. Gitti bir mesaj atti, iyice berbat etti durumu. Bu arada sozlusune laf eden arkadaslara hic mi hic katilmiyorum, bence gercekten adam gibi adammis. Konu sahibi de zaten "Evine gittigimde konustursa beni gecmisin onu ilgilendirmeyecegini soyleyecektim" gibi bir sey yazmisti yanilmiyorsam, sonra gitti "dusene de bir tekme vurmazsin, kimseye soyleme askim" falan iyice rezil etti kendini. O adam cok hakli, verdigi tepki de olculu. Bu adam, konu sahibi ona bakire olmadigini soylediginde anlayisla karsilayacak bir adammis. Herkesin yanlis secimleri neyi nerelere getiriyor iste. Yazik oldu.

İşte bunun altına imzamı atarım...

X