eski sevgilim hakaretleri hala aklımda..lütfen okuyun

Bende ankara-sincandayım hangi ofismiş bu. Özelden yazsana?

Nerede okuduğumu tam hatırlamıyorum ama pskoloklar kendiniz için diktirin kızlık zarınızı başkaları için değil diyordu.
Yani sen kafanda kurup kurup mutsuzsan yaptır. Ama sırf bir erkeği kandırmak içinse asla yapma bunu.
Ben dürüstlükten yanayım ama karşımda ki insan belirler bunu biraz da.
Söylesen bir dert söylemesen başka bir dert.
Ama dinimiz de de bilinmesi gereken birşey değil.
Şartlar eşit olmalı dini nikahta, zina yapan bir erkek zina yapan bir kadınla olmalı.

Evet bu kızlar görüşürken o kızla da evlilik hazırlığı yapmışlar. Bilmesi lazım bence de.. Sonuçta aldatıldı o da..
O kızın mantığını bilemem ama çoğu Türk kadını mantığı benim dediğim mantıkta, burada da görüyoruz " madem bi halt ettin arkasında dur, işte ben bakire evlendim de sen değilsin, ben senden üstünüm " modundaki Türk kadınlarını. Bekareti kaybetmiş bir kızın son derece normal olması yani namusunu yitirmemiş olması fikri Türk kadınlarına da ekstrem ters çünkü o zaman evlenirken bekaretinden başka ellerinde bir şey olmayanların değeri kalmıyor ?!
Çok gördüm ben çook, burada bu kadar ise, yani bilgisayar kullanabilen, internet erişimi olan kadınların büyük çoğunluğu böyle düşünüyorsa görücü usulu evlilik kararı almış bir kız bence 100% bu mantıktadır.

Evet kendisi el değmemiş gül goncası ise erkeğin de öyle bir kız ile evlenmeye hakkı var, katılıyorum. Bu noktada erkeğin ki bir tercih oluyor.
Peki eli kadın eline değmemiş saflıkta kaç erkek vardır ? ben inanmıyorum ya.

öyle bi de zina eden bi insan tövbe edip bir daha yapmayınca iffetli haline dönüyormuş bizim evde aile-kadın ilmihali var orada okumuştum kuranın mealinde öyle geçiyor kirliler kirlilerle temizler temizlerle diye ama bazı tefsirciler bunu tövbe ettiği takdirde bakir-bakireyle evlenebileceğini söylüyor.. bakalım internetten de 4 hocaya sordum 4 ünden 3 ü bir daha bu konuya dönme, tedavi ol falan dedi ya diktireceksin ya da ben dulum diyeceksin-ki bu mümkün değil-diyor.. yani onlarla konuştuktan sonra diktirme olayını bende benimsedim aslında..fakat içlerinden 1 i sadece evleneceğiniz insana söyleyin hile-aldatmaca olduğndan caiz değil diyor.. yani herkes farklı bir şey diyor din adamları bile çelişkili konuşuyor kime güveneceğiz anlamadım..

Var-dı benim tanıdığım sonra bir açılmış pir açılmış...

Güzelim,sizin ayrılmanızın senin bakire olup olmamanla alakası yok.Karakterle alakalı.Sence sevgi bu mu?Bir kızı çok sev evlenmek iste.Bakire olmadığını öğrenince hoop hemen daha 1 ay tanıdığın biriyle evlenmeyi düşün.Zaten 3 aylık bir ilişki sizin ki.3 ay nedir ki.Birbirinizi görmüyorsunuz bile.Ben özlem seviyorum diyorsun da,insan sevdiğiyle vakit geçirmeden,paylaşımları olmadan,onunla gözgöze bakıp konuşmadan,bir sinemeya gitmeden,birlikte bir bardak çay içmeden kuru kuruya özlese ne özlemese ne.
Ben bu konuda sana kızıyorum.Sen geçmişinde kiminle ne yaşarsan yaşa,karşındaki insanın sana böyle hayvan muamelesi etmesine,bu derece iğrenç hakaretleri etmesine nasıl müsade ettin.Bu cesareti nerden buldu.İstersen o... ol.Kimsenin sana böyle hakaret emesini gerektirir mi? Bir kaç aydır tanıdığın hiçbir kimseye de bu kadar özelini anlatma.Gerek yok.Bu kadar çiğ düşünceli insanlardan da uzak dur.Bir insanla görüşmeye başlarsın.Zamanla tanıdıkça fikirlerini anlarsın.Sana uyarsa devam edersin uymazsa bırakırsın.Yok değişir yok bilmem ne diye düşünme.Dua et böyle bir kara cahilden,terbiyesizden,ahlak yoksunundan kurtulmuşsun.Telefonlarına bile cevap verme.Aklın fikrin gururn varsa yanına bile yaklaştırma.Herşekilde uzak dur.

Böyle bir adama gel de küfür etme arkadaş! Bazılarına küfür cidden çok yakışıyor. Erkek o...pusu! Kurtulmuşsun arkadaşım bu pislikten şükret. Ama Allah ona o hakaretlerinin bedelini yaşatsın umarım. Öyle bir yaşatsın ki, direk aklına sen gel.

Amin... o beğenmediği beni daha çok arar Allhından bulsun

Canım sen kendine güven bence.
Şu dönemde bakire o kadar az ki.
Baksana her gün kaç konu okuyoruz daha yazmayanlar da vardır eminim.
İnsanlar neler yaşıyor, sen yalan söyleme dürüst ol sadece.
İçinden geçenleri zamanı geldiğinde anlatırsın sevdiğin insana.
Sakın beni kabul et böyle falan diye ezikleme kendini dik dur.
Hataydı de geç. Çok ta rahat olma da.
Ben sana beni böyle kabul et demem sadece hatamı kabul etmeni isterim diye de ekle.
Ayrıntılara asla ve asla girme. Kendini ezdirme.
Seni seviyorsa yanında olur.

Valla her türlü ne zor bu ilişki meseleri. Şu KK'da evlenemiyorum, bir aşkım bile olmadı diye içten dertli ne çok kadın var. Halbuki şöyle geçen yıllara bakıyordumda, hep yalnızmışım ama ben epey huzurlu yaşamışım çok şükür. Herşeyin hayırlısı işte. Olacaksa adam gibi adam olmalı, bu örnekteki gibi haysiyetsizlerle hiçbirimiz ömrümüzün tek gününü bile harcamıyalım inşallah.

Ya düşünüyorum da ben erkek olsam bakirelige bu kadar takinti yapmam seviyosam evlenirim gecmisin ne önemi var önemli olan benden sonrasidir.. o adamdan kurtuldugunda iyi olmuş elbet istediğin gibi biri çıkar karşına mutlu olrsun bosver gitsinn

Ataerkil düzenin tek mağduru biz değiliz evet, erkekleri de kıskaca alıyor bu durum

Erkeklere bu tür konuları zorla okutsak ya..
Onlar da bilinçlense..

Çok güzel yazmışsın evet ama ben "hataydı de geç" dersin demene takıldım.
İsteyerek bir şey yaşamış ta olabilirdi.
Erkekler yaparken iyi de kadın yapınca neden" hata " oluyor?
Yaşandı ve bitti, bu kadar. Hata dersen yine ezdirirsin kendini.
Bu ne gurur duyulacak bir durum ne utanılacak.
İnsanca bir şey sadece, insanca..

Ama konu sahibi hata olarak görüyor yani onun ağzından yazmak istedim.
Benim başıma bu gelse hiç anlatmam bile.

Bu da erkeklerin hep numarasi bakire olmayan kiza kotu bakarlar bakire olanlada yatmak icin artik turkiye dristi cagdasiz sen cok barbarsin derler ben o olayin 1 ay icinde oldg inanmiorum zaten bence srnle ciddi deilmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…