Eski eşim kızımıza çok daha ilgiliyken, oğlumla ilgilenmiyor. Kızım bana geldiğinde sürekli o kadını anlatıyor. Neden? Ben yanlış mı yapıyorum?

Bence en korkunc seyker den biri anne evlat arasına girmek.
Düzelir insallah

Tamam rahatsız olunacak bir durum çok haklısınız , ancak söz ettiğiniz çocuk daha 11 yaşında. Kaybolma ve yeniden kendini bulma yolunda.

Daha anlayışlı olabilirsiniz , sonuna kadar onu dinleyip ardından duygularınızı yumuşak bir şekilde anlatabilirsiniz , çocuğa anlatır gibi.

Burası önemli bir detay duygularımızı çocuk yaşına indirgememiz gerekiyor.

Yanlış duygular değil sizdeki yanlış davranış.

Oğlunuz gidiyor mu oraya peki ?

Hayır maalesef. Aslında babası davet ediyordu ama oğlum gitmek istemiyordu. Sonra babası da zaten gelmek istemiyor diye davet etmeyi bıraktı.

önce bu sorunu çözseniz kardeşlerin arası düzelirse kızınızla sizin aranızda düzelir bence.
eski eşinize oğlundan vazgeçmemesi gerektiğini çabalamasını söyleyin oğlunuzu da gitmeye ikna edin bence.
kaç yaşında?

Tekrar konuşucam ama ilgilenmiyorsun şeklinde değil. Daha önce böyle söylediğimde bağırıp çağırmaya başladı. Kendisi oğluyla ilgilendiğini ve tabi ki sevdiğini iddia ediyor. Bu sefer sadece biraz yoruldum yalnız kalmalıyım sende kalabilir mi bir süre şeklinde söylemeyi düşünüyorum.... Bakalım artık ne olur. Oğlum 16 yaşında ve dik kafalı birisi onu ikna etmekte zor....

Özel değilse neden ayrıldınız?
Sormamın nedeni eşinizin evliyken tanıdığı birisi ileevlenmesi. Sizin o kadına kızıyor olmanız. Eski eşim evlense ne sevinirim ne de üzülürüm. Kizim o kadini ovse sevinirim çünkü çocuğum rahat . Ama bence olay bastan yanlış dizayn edilmiş. Ayrilmaniz normal ama kardeşlerin ayrılmaları ve bu kadar.uc farklı hayat yaşamaları kötü.
Acaba yeniden planlama yapılma ssansi olmaz mi

Oglunuz da babasının evıne kalmaya gıdıyor mu?

Durumjnjz cok zor bence.bende tavsıye verecek kapasite yok ama psikolojınıze cok uzulduö.cidden sınır bozucu bır durum.allah kolaylık versın

öncelikle kız babasında mutlu babasının eşiyle de belli ki iyi bi frekans yakalamışlar buna sevinmeniz gerekiyor.

Ama oğlunuza eski eşin böyle davranması hiç adil değil evlat ayırıyor resmen o konuda es ile konulsanız mesela resmen kızını daha çok seviyor.

Bir çocuğu daha çok kayırmak çok kötü

Burda konu sadece para değil bence oğlanın babayı görmek istememesi ve kızın acaip davranışları. 2 çocuğu da danışmana götürmelisiniz bence.

Ben kendi adıma yorumumu yapayım:

1. Kız:
Kız bence gitmenize izin verdiğiniz ve diğer kardeşiyle yaşadığınız için sizi cezalandırmak istiyor. Burda kızın gitmesine baştan izin vermicektiniz bence, çocuk aklıyla iş olmaz kardeşinden ayırmicaktınız eski eşiniz de kardeşinden ayırmayacaktı. Konuya dönersem kız, sizin eski eşinizin toplumsal statü ve maddi olarak daha iyi durumda bir kadınla evlenmesini sindiremediğinizin net farkında. Kızınız çocuk olabilir ama aptal değil. Yumuşak karnınızı bulmuş, vurdukça vuruyor sizin de yüzünüz düşüyor kız istediğine kavuşuyor canınızı acıtıyor. Yoksa Duygu abla falan hikaye kimse başka birini özanne kadar sevemez mümkün değil.

Ne yapmalı:
bence kıza eve geri gel ben senden ayrı yaşamak istemiyorum diyin. Ya da kızın olduğu şehre taşının. Bana sorarsanız zaten kardeşler ayrılmamalı. Babayla konuşun, kızı sizde yaşamaya ikna etsin söyleyin.

2. Oğlan:
Pedagog mutlaka niye babasına gitmek istemiyor sorsun, bab oğul ilişkisi mutlaka yeniden kurulmalı. benim fikrimce kızkardeşine daha çok imkan sunduğu için haklı olarak babasına gönül koyuyor. baba bir kalas anladığım kadarıyla kafası hiçbir şeye basmıyor. baba biraz akıllı olsa bu iş şu şekle gelmezdi zaten.

3. Kardeş ilişkkisi

Öncelikle baba, kız geldiği zaman kızı KENDİ getirmeli gelip oğlunu da görmeli onu da eşit sevdiğini hissettirmeli. Kızın cebinde ne kadar para varsa oğluna da vermeli, küçük hediyeler de getirmeli. Oğlanın babasına gitmesine gerek yok kendi gelsin oğlunu görsün. Bunu böylece söyleyin babaya çocuğunun psikolojisi için çabalasın. Bu çocuk büyüyünce babasından da ablasından da nefret eder yoksa baksanıza kardeşlik ilişkisi zaten kırılmış gitmiş. Dediğim gibi en ideali zaten çocukların aynı evde olması.

4. Konu sahibesi:

Çocuklarınızın psikolojisi bozulmuş, siz hala Duygu abla da doktor diyorsunuz ...şu kadını boşverin önce çocuklarınıza odaklanın. Kız da bir daha bu ablayla şunu yaptık bunu yaptık derse renk vermeyin, mutlu olmana çok sevindim diyin geçin.

Sanki herkes kişisel gelişimci maşallah ammada bilgilisiniz. Öyle bilgilisiniz ki başınıza gelmeyen bir şey üzerinden yargı dağıtıyorsunuz. Yok kızını terk etmişsin yok bilmem ne... ya iyi okumuyorsunuz yada empati duygusu olmadan yetişmişsiniz..
kim ister ki öz evladı tarafından cici annesinin muhteşem yönlerini ballandıra ballandıra duymak.. benim bile canım yandı konu sahibini düşünemiyorum. Biraz az sallayın. Gerçekte bu kadar sabırlı olmadığınızı tahmin etmek zor değil sırf siteye güçlü görüncem diye saçma sapan hallere giriyorsunuz.

Ağzınıza sağlık... İlk gelen yorumlarla kendimi öyle suçlu öyle kötü hissettim kızının kötülüğünü isteyen, kızını terk etmiş anne oldum.... Erken arkasından dolu dolu yazmak ne kolay geliyor insanlara. Hiç empati yapmıyorlar. Demiyorlar ki kadının zaten sıkıntısı var bir de biz üzmeyelim...

Böyle bir aile taniyorum.Bosanirken baba oğlani anne de kızı almış ve hayatlarina bambaşka sehirlerde devam etmişler.Anne oğlu için elinden gelen herseyi yapmasina ragmen oğlanla anne arasindaki o bağ hiç kurulmamis ve oğlan dedigim su an 40 yaşında içinde anneye kızgınlik tasiyan kardesiyle kendisini ayirdiklari için öfkeli bir adam.Keşke en baştan kizinizin ne dedigini hiç dinlemeyip çocuklarin ikisinide almak için diretseydiniz ortaligi gerekirse atese verip ikisinide alsaydiniz.Şu an kızıniz ergenlik caginda ve bence sizin caninizi acitmak istiyor.Lutfen kendinize hakim olun zaten hassas olan anne kız bagini kopartmayin.

Bırakın Duygu ablasıyla yasasin kutu gibi eve gelmesin aramayin sormayin bakalim o duygu abla doğursun da görsün kızınız yaşayacaklarıni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…