esiniz aksam geldiğinde....

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
ben 4 yıllık evliyim.eşim işten geldiinde yemek yerken biraz muhabbet ederiz bunun dışında ağzını bıçak açmaz tv.internet falan takılır. özellikle maç varsa benimde susma vaktim gelmiştir.yalnız haftasonları çok ii vakit geçiririz...çünki genelde dışarda oluruz. tv.evde konuşmamızın tek engeli...

Esim bir hafta ögleyin eve gelir bir hafta 23-24 te falan. Mesela ögleyin geldigi zamanlar bazen tok gelir i$ten yemez, bazende yemek yapamadiysam ivir zivir kahvaltilik yer ve biraz uyumak ister, kizimla yatiririm onlari bende biraz is ve yemek yapmaya calisirim. Sonra uyaninca birlikte yeriz, disarida isimiz varsa onlari yapariz, alisveris..vs.Ara ara konusuruz tabiki.
Aksam geldiginde gec oldugundan pek oturmayiz o geldikten sonra. O bana günümün nasil gectigini sorar bende ona, konusuruz özet bir sekilde. Bazen az erken geldiyse cay ..vs iceriz. O vakti oldugunda aksamlari Tv bakmayi cok sever, özellikle filmlere. Bende bazen onunla bakarim yahut kafama uygun film degilse ben Pc de otururum.
Bazende birlikte Pc de oturup oyun falan oynariz. O Pc de pek oturmaz, sadece arada futbol oynar..vs.
Sohbet konusunda ben daha gevezeyimdir. ESim daha suskun. Ama benim gevezeligimide bazen seviyo, birsey olduysa neden konusmuyosun ne var falan diye merak eder hehe

15 yıllık evliyiz.ilk yıllarda iletişim sorunumuz vardı doğal olarak.ama birbirimizle konuşmayı öğrendik tabi evlilik terapilerinin de çok yardımı oldu ilişkimize.eşim eve gelince sohbet ediyoruz. günlük iş hayatımızdan tutun da ufak tefek sıkıntılarımız ,kızımız ,kedimiz ailelerimiz kısaca biz herşeyi konuşuyoruz sonrada kendi kafamıza göre tv ye yada nete takılıyoruz işte böyle.....

Merhaba
eşim akşamları benden 1 saat kadar önce evde oluyor.Yemeği ve masayı hazırladığında ben yeni gelmiş oluyorum.Bazende hiçbirşey hazırlamaz beni bekler birlikte hazırlarız.Sonra yemek yerken bugün neler yaptık konuşuruz,fikir alışverişinde bulunur, sıkıntımızı sevincimizi paylaşırız.Sonra haftasonu planları yaparız bazen pc de oyalanırız.Tv seyrederiz.Zaten akşamlar zaman çabuk geçiyor saat 24 gibi yatıyoruz çünkü sabah 5-5,30 da kalkıyoruz.

olayı kısaca toparlayayım...
ayrıca konuşmamalarına bazen kötü bazense iyi diyorum çünkü konuştuğu zaman tartışma çıkıyor..
1.durum-konuşma yok
baba:selamun aleyküm
anne:aleyküm selam
babaoturur gazete falan.)
baba:yemek yiycez mi.
anne:tamam
yemekler yenir tv açılır baba siyasetçilere homurdanır durur
bi ara odama uğrar
baba:ders mi çalışıyorsun
beniçimden:görmüyormusun)dışımdan:evvet.
bilgisayara otururum
baba:kızım fazla oturmadın mı?
ben:ööf
saat 10 olur
baba:yatıyorum ben
anne/ben:iyi biz de yatıyoruz
the end.
2.Durum-konuşma olduğu zaman
anne yemek yapmaktadır
baba:şunun tuzunu az koy şunu şöyle kıvır ah benim babaannem böyle yapardı bidik bidik..
anne:yeter!burası benim ilgi alanım gazeteni okusana sen
baba:zaten niye konuşuyorum ki ben sussana oğlum sen!

Benimle konuşmuyorsun diye kavga ede ede bir kaç kelime konuşmaya alıştırdımm:
nasılsın
günün nasıl geçti
neden moralin bozuk

bu kadarrr.....
8 yıllık evliyimmm

benim esim geldigi zaman yorgunlugunu atar tek kelime etmez once sonra yemek yeriz o arada sorar ne yaptin bugun diye o kadar ondan sonrada ben konusmak isterim sohbet edelim derim tv izliyorum sus der konusmayi sevmez.cok kavga cikar bu yuzden.bende oglumla vakit geciririm.1 ay sonra 2 yil olacak bu arada evleneli.

ay canım daha 2 yılda böyle...fena yani..ne bileyim...yanlış anlama çocuk olunca iletişim daha da kopuklaşıyor çünkü eşine ayıracağın sevgini normal olarak yavruna ayırıyorsun...

15 aylik evliyiz. birde 6 aylik bebisimiz var. once yemek yeriz. kizimiz uyumadiysa esim biraz onu sever. sonra bebisi uyuturum ben. beraber tvnin karsina geceriz. yemekte gunun ozetini konusuruz zaten. sonra sarmas dolas tv izleriz haftada 4 5 gun film kiralariz. sinemaya gidemiyoruz malum. hafta sonlari da hep beraber disari cikariz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…