Eşimle sürekli kavga ediyoruz

Ha bu arada. Bu siteye yazmamin bir sebebide türkiyedeki kadinlarin düsüncelerini almak istedim. Kendimi sorguladim. Belki hani yasadigim normaldir. Belki bütün kadinlar aynisini yasiyor ama Ben avrupada büyüdüm diye bilmiyorum. Gördümki normal degil. Simdi bir adim daha atarim.
ben de turkiyede degilim ki, doğma buyume Almanyada yasiyorum.

Ha bu arada. Bu siteye yazmamin bir sebebide türkiyedeki kadinlarin düsüncelerini almak istedim. Kendimi sorguladim. Belki hani yasadigim normaldir. Belki bütün kadinlar aynisini yasiyor ama Ben avrupada büyüdüm diye bilmiyorum. Gördümki normal degil. Simdi bir adim daha atarim.

Hayır tabi ki Türkiye’de yaşıyorum eşimin ailesi köy gibi bir yerde yaşıyor senin bahsettiğin gibi kadınların kısıtlandığı. Biz oraya gittiğimizde kayınvalidem kendi yapamadıklarını bana yaptırıyor. Oh sefan olsun diyor. Çık çarşıya yürü diyor. Evet eskiden bahsettiğin şeyler yaşanmış Anadolu da saçma sapan da artık geçti yani.
Arabayı alıp çocuklarla memleketine geçmen onları şaşırtsa ne olacak mutlu mu olacaksın? Seneye yine geleceksin.
senin bu adamdan kurtulman lazım. Türkiye’de görece de geleneksel bir aileye sahip bir kadın olarak söylüyorum. Boşaaaaan

kimse bosanmak icin evlenmiyor ki?
Size değer vermeyen, sevmeyen, tatil diye gittiginiz yerde "seni kimse gormesin" diye akilalmaz sebep ile sizi eve kapatan muhtemel bir sapikla evlisiniz zaten.

Siz de boyle biriyle sonuna kadar gidicem kafasindasiniz halâ, valla tutan cikmaz ki gidin yani, bize ne, söyler geceriz.
Kocam bana disari cikmayi yasaklamiyor. Annesi ve diger kadinlar. Burasi böyle diyorlar. Sen buraya geldiysen buraya uyacaksin diyorlar.

Kocam bana disari cikmayi yasaklamiyor. Annesi ve diger kadinlar. Burasi böyle diyorlar. Sen buraya geldiysen buraya uyacaksin diyorlar.
Yok ya 'burası böyle' değil
14 yıl once de değildi
İşletmişler sizi...
Eşiniz sizinle evlenip mi yerleşti bulduğunuz ülkeye..
Yaşadıklarınıza cok üzüldüm ama cok da kızdım buna katlanmanıza
Yapılacak sey belli bi tane hayatımız var ama siz sürdüreceksiniz bu evliligi bence

Biz memlekete gittiğimizde annem hep ninemle beraber evde kalırdı. Babam hep dışarlarda olurdu eve bile gelmezdi. Annem hep mutsuz, yüzü asık ve hep çalışırdı. Bütün stresini bizim üstümüzden atardı. Bizde onlara yaranmaya çalışırdık küçük yaşımızda. Üstelik annemin iyi bir mesleği vardı, babamdan çok kazanıyordu. Ona rağmen babamdan hiç değer gördüğünü düşünmüyorum. Ayrıca bu kadar zavallı hissettiği için de ona kızıyorum. İkisinin arasındaki ilişkiye karışmakta istemiyorum. Babamla ortak paydada buluşmak için hep ablamla beni harcadı. Bu yüzden ikisine de mesafeliyim. İnanın bayramlarda bile zoraki gidiyorum. Umarım ailemle aramda olan ilişki gibi olamazsınız.
Herşeyin en güzelini hakediyoruz.

Evet biz ailelerimizle tanismadan evlendik. Bir kacamak yaptik diyelim. Benim 15 sene önce yaptigim bir hata. Tanismadan danismadan, asik olup evlenmek oldu. Ben bu hatayi yapip, tanistiktan sonra Ben bu hatayi yaptim begenmedim bosanacam diyemedim. Utandim ve cektim. Simdi anliyorum ki. Annem ve babam hep arkamda dururlarmis. Gec anladim.

Cocuklara gelirsek, kocam cok iyi bir baba. Cocuklariyla zaman gecirir. Benim kocam hic disariya cikmaz. Calisir eve gelir ve zamani evde gecirir. O yüzden "tatile" ciktigimiz zaman gezmek tozmak isteriz. Burda evde otur oraya git evde otur üstüne herkese hizmet felan beni bulandirdi. Anlata biliyor muyum derdimi? Belki türkcemden dolayi yanlis anlasiliyor.

Merhaba. Daha yeni üye oldum. 15 yillik evliyim 35 yasindayim. 2 cocugum var 14 ye 9 yasindalar. Yurt disinda yasiyorum.

Esim ve ben calisan insanlariz. 1 sene boyunca calisiyoruz cabaliyoruz türkiyeye gitmek icin. Ama maalesef bütün yaz tatilimi ailesinin evinde gecirmek zorundayim. Onlarda biraz geri kalmis. Hersey onlara Göre ayip. Ben acigim diye üstüme kuma getireceklerdi. Neler yapmadilar neler. Esim beni hic bir sekilde savunmadi bugüne kadar. Onlar 20 kisiler ve her sene gittigimizde bu 20 kisinin yemegini icmesini ben karsilamam zorundayim. Misafir gidiyorum ama onlar icin bir otel parasi birakiyorum. Ekmek bile getirmiyorlar ve utanmadan sürekli biseyler istiyorlar. 15 yildir bu durumu yasiyorum ve buna artik tahamüllüm yok. Bu sene yine oraya gidecekmisiz. Artik sabrim tasti ve mutfak dolabinda ne var ne yok yere döktüm ve cok agir küfürler ettim. Pismanda degilim. Esim cok anneci. Sadece o degil. Bütün dogurdugu cocuklari cok anneci. Esimin kardesi hergün 10 15 Video gönderiyor annesini cekerek. Esimin cevaplari ve annesine duydugu o sevgi benim midemi cok bulandiriyor. Esim cok kücük yasta baba evini terk etmis bi insan. Nedense biz evlendikten sonra annesi ona cok degerli gelmeye basladi. Bunuda söyleyeyim, biz izine gittigimiz zaman bana disari cikma yasagi var. Erkekler dolasiyormus beni kimse görmesin diye 6 haftami güzelim türkiyede hapiste geciriyorum. Bana konusmak yasak, annesi üzülürmüs üzüntüden ölürmüs. Artik okadar saygisiz oldumki. Annem ölür dediginde Gebersin diye cevap veriyorum. Cok nefret etmeye basladim. Esim bana gelince cok bencil bir insan. Benim cok hayallerim vardi. Bugüne kadar hic birini yerine getiremedim. Bana bir ayakkabi veya baska bisey almazdi. Herseyi yalvararak yaptiriyorum. Bazen yalvarmam senelerce sürüyor. Mesela sinemaya gitmek istedim yeni evliyken. 10 senemi aldi. Benimle bas basa kalmak istemedi hic. Simdide Ben istemiyorum artik. Gecende abisiyle konusmalarini duydum ve cok üzüldüm. Bana cok iftira atti abisi ve esim hic bir karsilik vermedi. Benim eve girdigimi duymadi ve ben o konusmalari hepsini telefona kayit ettim. Anneleri biraz yasli ve biraz hasta. Onu yikamami felan istiyorlar. Kadin ama daha herseyi kendi yapabiliyor. Ben onu yikamak istemiyorum. Tabiiki birgün yatalak olursa basim gözüm üstünde yeri var. Seve seve bakarim. Ama o zaman simdi degil. Cok delidolu bir insandim. Artik ne gülebiliyorum ne de gelecegimi görebiliyorum. Babalari 4 sene önce yasliliktan vefat etti. O yasarkende babam babam diye agliyordu. O öldü anne Anne diye aglamaya basladi. O ölse teyze dayi kuzenler var. Ben hepsinin ölmesini mi beklemek zorundayim nefes almak icin? Siz ne yapardiniz?
Adam başından beri böyle bir adam. Çok mu memnunsun da 15 sene evli kalıp 2 tane de çocukla ödüllendirdin? Böyle bir adamla evlenmek gibi bir hata yapsaydım anında boşardım, işin gücün de varmış. Niye hala sorguluyorsun napsam diye anlamıyorum

ee akillandiginiza gore ne zaman bosanacaksiniz simdi?
Siz bi 15 20 yıl daha cekersiniz gibi ama
Cok üzerime geliyorsun. Anliyorum seni de. Ben seni kizdirdim salakligimla. Emin ol salak degilim. Ben sadece sustum huzursuzluk cikmasin diye.Beni tanisan nekadar güclü bir insan oldugumu görürsün aslinda. Ama bazi yerlerde cok sustum ve herseyi yuttum. Buda benim hatam oldu. Insanlar basima kalkti.

Diger zamanlar nasil bir eş. Beni burdada cok yalvartiyordu herseye. Ilk 10 yil benimle zaman gecirmezdi. Ben calismaya basladim adam beni kaybetme korkusuyla yasiyor burda. Giyiniyorum süsleniyorum. Burda kendime bisey dedirtmiyorum artik.

Depremden dolayi tasinmak zorunda kaldi annesi. O yeni ev carsiya yakin. Gecen sene herkesi sasirttim ve cocuklarimi alip kafeye oturdum. Bunun kavgasi cikti. Gecen sene 4 hafta gittik ve ben 4 hafta boyunca yemek yapmadim. Cocuklarim icin azar azar yaptim kimse yemesin diye. Kötü insan ilan edildim. Ama artik taş olsa catlar. Cok saygisizca cevaplarim basladi. Aslinda Ben bu degilim. Cok saygiliyimdir. Zıkkımın kökününden tut daha kötü seylere kadar. 14 yil yaptim ettim onu görmüyorlar. 4 hafta greve girdim beni en kötü insan ilan ettiler.

Siz onlara yaranamazsiniz. Yerinizde olsam saygi görmedigim eve bastan gitmem, baska anlamiyorlar cünkü. Esiniz sunu anlamali: Evet hepimizin ailesi önemli ve tabi ki onlari gidip görmek normal, ama bunlar size tatilde esir hayati yasatiyor. Sevgi yok, saygi yok. Ne diye cekeceksiniz. Esiniz adaletsizliginden dolayi sizin de sagyinizi kaybetmis zaten. Saygi olmadigi yerde sevgi de barinmaz. O acaba sizin aileniz ona b** gibi davransa cekip dururmuydu acaba. Hic zannetmiyorum. Kaldi ki ben cekirdek ailemle tek basima tatil yapmaya cok önem veririm. Aileye de zaman ayiririm ama bütün 6 haftayi asla

Eveeeet bu durumun normal olmadığını size gösterebildiysek görevimizi yerine getirdik.
Aynen. Tsk ederim size. Simdi ordaki kadinlara bakiyordum kac yildir. Onlar harbiden anlattigim gibi hayat yasiyorlar. Avrupali olarak bana normal gelmedi ama belki normaldir diye size sordum ve cevabimi aldim.

Siz onlara yaranamazsiniz. Yerinizde olsam saygi görmedigim eve bastan gitmem, baska anlamiyorlar cünkü. Esiniz sunu anlamali: Evet hepimizin ailesi önemli ve tabi ki onlari gidip görmek normal, ama bunlar size tatilde esir hayati yasatiyor. Sevgi yok, saygi yok. Ne diye cekeceksiniz. Esiniz adaletsizliginden dolayi sizin de sagyinizi kaybetmis zaten. Saygi olmadigi yerde sevgi de barinmaz. O acaba sizin aileniz ona b** gibi davransa cekip dururmuydu acaba. Hic zannetmiyorum. Kaldi ki ben cekirdek ailemle tek basima tatil yapmaya cok önem veririm. Aileye de zaman ayiririm ama bütün 6 haftayi asla
Bunu ona cok dedim. Bize sadece 1 hafta 10 gün zaman ayir geri kalan zamanida ailende gecirelim. Cevabi hep hayir anam üzülür.

Hayır burası öyle değil. Gerçekten değil. Kadınlar hayatın içinde her yerde köyde şehirde kasabada. Bütün kadınlar çalışıyor. Ya tarlada ya küçük bir dükkan işletiyor ya doktor öğretmen ya büyük şirketlerde yönetici. Sizi yemişler.

Bunu ona cok dedim. Bize sadece 1 hafta 10 gün zaman ayir geri kalan zamanida ailende gecirelim. Cevabi hep hayir anam üzülür.
Siz ağaç kovuğundan çıktınız herhalde eşinize göre. Bu sene gitmeden boşayın anasına postalayın, anasının koynunda kalsın. Siz de kendi memleketinize gidin kafayı dinleyin.

X