Eşimle sanırım anlaşamiyoruz. Çok uzun oldu k.bakmayin

Sizin esinizde mi böyle. Ya bence altında yatan bi sebep olabilir psikolojik. Yetistirlme tarzida çok önemli tabi. Hadi etrafı dağıtır toplamaz vs de kişisel temizlik olmazsa olmaz.
Malum olay öncesi yıkanır muhakkak,yıkanınca da çok güzel yıkanır aslinda,kesesi,lifi ama ne bileyim ya düzene soksa,günaşırı alsa duşunu,kirlilerini hemen atsa,bir kiloluk dondurmayı almış önüne kaşıkliyodu mesela dedim ayrı bir tabağa yiyecegin kadar neden almıyorsun?

Haklısınız ama mesela çekirdek aile ile birlikteyken biz ortak zeytin tabağından yeriz, yada domates salatalık ortadan yenir hiçbir zaman da tiksinmemişimdir o yüzden garipsemedim ama tabi ki sizin dediğiniz en sağlıklısı. zaten mesele bunu aşmış adam ellerini dahi yıkamıyomuş :bicak:

Kız sulu elinlemi yiyosun zeytini :)

İşte o sizin çevreniz. Değişmeye de küçük birimlerden başlayabilir ancak.

Benim de kendi camını kendi silen arkadaşım yok mesela. Ama bu yapamayacakları anlamına gelmiyor.
Haklısınız biz fırsatta vermiyoruz çalışıyor evde onlarla mı uğraşacak diye o gelmeden tüm işi yapıyoruz belkide yapabilir kocişkocu değilim bu arada :)))

Sadece bu kadar okuduğumsa sizinki biraz çocuk için evlilik olmuş Allah aşkına nevresim değişen erkek geldi dünyaya da biz mi görmedik şoktayım :KK43:((

bizde hep eşim değiştirir .. koca yorgan kollarım ağrıyor :KK53: ona ait görevlerden biri budur..
siz ne alıştırırsanız onu yaparlar.. kadın işi diye alıştırmadığınız bir sürü işi aslında yapabilecek beceriye sahiptirler..

Onumuzde boş kahvalti tabalarimiz duruyor ayrı ayrı. Ortadada peynir zeytin vs. var. Eşim ortada duran zeytinden peynirden eliyle alip yiyor. Ellerini yikamadigi icin tiksiniyorum. Bende diyorumki askim zeytini peyniri çatalla al elinle yemek istiyosan eger çatalla zeytini peyniri vs çatalla al kendi tabagina koy kendi tabagindan elinle ye diyorum. simdi anlayabildinizmi?

dışarda yemeğe gittiğinizde nasıl ? yada kahvaltıya gittiniz mi hiç dışarda yada başkasına o zaman nasıl ?

Haklısınız biz fırsatta vermiyoruz çalışıyor evde onlarla mı uğraşacak diye o gelmeden tüm işi yapıyoruz belkide yapabilir kocişkocu değilim bu arada :)))

Sizi itham etmedim, öyle bir yazınızı görmedim. Görsem inanın ederdim zaten.

Elbette çalışan eş çalışmayan eşten daha az ev işi yapabilir. Ama bu işbölümü olmayacağı anlamına gelmez. Kadınlar hep böyle düşünüyor ancak ev işinin emeği aslında çok yüksek oranla diğer işlerden fazladır. Özellikle çocuk bakımı çok meşakkatli. Emeğinizin değerini umarım siz de eşiniz de bilirsiniz.

Hamileler okumasin kusuyodm az daha:kusmuk:

Dis ipine kadar dayanabildim ögürmye basldm bu kadar acik yazmayaydin iyiydi

ALLAH yardimcin olsun:KK43:((

Sadece bu kadar okuduğumsa sizinki biraz çocuk için evlilik olmuş Allah aşkına nevresim değişen erkek geldi dünyaya da biz mi görmedik şoktayım :KK43:((
Ben ona dedim,annen değilim,çalışan kadınım,bulaşığı tezgaha bırakmak yok ,makinaya dizeceksin arkandan annen gibi yapmam dedim mesela en başta..
Kadının görevi erkeğin görevi tanımları da yok bizde canım.

Malum olay öncesi yıkanır muhakkak,yıkanınca da çok güzel yıkanır aslinda,kesesi,lifi ama ne bileyim ya düzene soksa,günaşırı alsa duşunu,kirlilerini hemen atsa,bir kiloluk dondurmayı almış önüne kaşıkliyodu mesela dedim ayrı bir tabağa yiyecegin kadar neden almıyorsun?
Benimkine malum olay oncesi dişlerini zor fircalattiriyorum siz duş alip keselendigi icin sukretmelisiniz. Evliligimizin ilk zamanlari ona yeni kese almıstım. Oldugu yerde kıpırdamadan duruyo kese hic kullanmadi.

ah biz kadınlar herşeyi idare ve gözardı ediyoruz aslında baktığımda benim eşimde dişini fırçalamaz ev işlerine asla yardım etmez çocuk bakımında yükümü hafifletmez NEVRESİM DEĞİŞMEZ :)) asla çorabını kirlisini sepete atmaz cinsel hayatta mükemmel değil erken boşalma sorunu var ama genede çok seviyorum onu gözardı etmesek bu gibi sorunlar birçok çifti boşanmaya götürebilir ama karşınızdaki insanın iyi niyeti sizi sevdiğini hissettirmesi olumsuzlukları Yok sayabiliyor

Haklısınız ama mesela çekirdek aile ile birlikteyken biz ortak zeytin tabağından yeriz, yada domates salatalık ortadan yenir hiçbir zaman da tiksinmemişimdir o yüzden garipsemedim ama tabi ki sizin dediğiniz en sağlıklısı. zaten mesele bunu aşmış adam ellerini dahi yıkamıyomuş :bicak:
Ortadan yemeyelim demiyorumki ben. ortadaki şeyden yerken eliyle değil çatalıyla alsın diyorum.

Konu sahibi kocayı yıkamaya gitti galiba ya Yıkancan ya boşancan !!bunun anası leğende yıkarken kafasına tasla vurmamış mı hiç ?iki oğlum var yarın ilk işim verdiğim temizlik öğretilerinin üstüne basa basa tekrarlamak ,izlemek ,öğretmek öğrendiğinden emin olmak istiyorum
2 gunde bi kocaman adami benmi yıkayacagim ömür boyu? Bosanicam kim ne derse desin

ah biz kadınlar herşeyi idare ve gözardı ediyoruz aslında baktığımda benim eşimde dişini fırçalamaz ev işlerine asla yardım etmez çocuk bakımında yükümü hafifletmez NEVRESİM DEĞİŞMEZ :)) asla çorabını kirlisini sepete atmaz cinsel hayatta mükemmel değil erken boşalma sorunu var ama genede çok seviyorum onu gözardı etmesek bu gibi sorunlar birçok çifti boşanmaya götürebilir ama karşınızdaki insanın iyi niyeti sizi sevdiğini hissettirmesi olumsuzlukları Yok sayabiliyor

İşte o sevildiğinizi hissetme kıstası ile ilgili.

Mesela ben benimle öpüşecek ve dişini fırçalamayan birinin beni sevdiğini değil sevmediğini hissederim. Cinsellik kadar önemli bir konuda problemini çözmeyen kişinin de. Veya sorumluluklarını üstüme yıkan ortak çocuğumuza benim kadar bakmayı zul addeden birinin de. Ama siz sevilmeyi hissetmek için daha düşük kıstaslar koymuşsunuz, bu sizin tercihiniz.

Konu sahibi ise kesinlikle boşanmalı çünkü mutsuz.

X