Eşimle ikinci evliliklerimiz, çıkmazdayım

Umarım doğru kişiyi 3. de bulur kendisi bizler iyi eş olamadık kendisine
Bizler diyerek kendinize arkadaş aramayın. Sizin de 2. Evliliğiniz. Neden boşandınız?

Çocuğunuz olunca ilk çocuk gözünüze battı yoksa siz de süper bir eş olurdunuz.

Eşim üyelik adımı biliyor kısmına da inanmadım söyleyin diğer hesabınızı da konularınıza bakalım. Anlaşılır o zaman niyetiniz..

Bizler diyerek kendinize arkadaş aramayın. Sizin de 2. Evliliğiniz. Neden boşandınız?

Çocuğunuz olunca ilk çocuk gözünüze battı yoksa siz de süper bir eş olurdunuz.

Eşim üyelik adımı biliyor kısmına da inanmadım söyleyin diğer hesabınızı da konularınıza bakalım. Anlaşılır o zaman niyetiniz..
Kazen ve yönetimden tek konu için izin almışım. Sizi inandırmak zorunda değilim. Yönetime eşimin kullanıcı adımı nereden öğrendiğini ifade ederek izin aldım. ifşalamaya çalışmayın rica ediyorum Mune Mune

İnanmıyorsanız konuma yorum yapmak zorunda değilsiniz

Umarım doğru kişiyi 3. de bulur kendisi bizler iyi eş olamadık kendisine
Yani bu yorumunuzda bile adama nasıl değer vermediğinizi haykiriyorsunuz adam mecbur mu her çocuğundan ayrılmaya ne kadar söylüyorsunuz gitsin 3.ye diye..Bende eşimden boşandim bazı günler çocukların tatliliklarini göremiyor diye üzülüyordum onun adına..Direk bıraksın gitsin 2 lafinizdan biri bu..Daha kimse yazmadan herkes sizi alkışlarken ben yazdım linçlenmeyi göze alarak siz tamamen bir ayrılık bahanesi arıyorsunuz ilk mesajımda dediğim gibi bunu da dört gôzle bekliyorsunuz

Yani bu yorumunuzda bile adama nasıl değer vermediğinizi haykiriyorsunuz adam mecbur mu her çocuğundan ayrılmaya ne kadar söylüyorsunuz gitsin 3.ye diye..Bende eşimden boşandim bazı günler çocukların tatliliklarini göremiyor diye üzülüyordum onun adına..Direk bıraksın gitsin 2 lafinizdan biri bu..Daha kimse yazmadan herkes sizi alkışlarken ben yazdım linçlenmeyi göze alarak siz tamamen bir ayrılık bahanesi arıyorsunuz ilk mesajımda dediğim gibi bunu da dört gôzle bekliyorsunuz
Benim konumumda birinin ayrılık bahanesine ihtiyacı olamaz. Çocukla ilgili bir sorunum yok sırf bahane olsun diye çocuğunu kabul etmiyorum dersem zaten biter bahane bundan daha iyi olabilir mi? Ya da eski eşinle konuşuyorsun diye kıskançlık yapsam esas bahane (var olmayan şeyler uydurma) bunlar olabilir.. bahane aramıyorum. ben bazı içime atma birikme sonucu bu raddeye geldim..

Siz de haklı değilsiniz adamın işi var gitmesi gerekiyor ne var çocuk kardeşiyle oynasın bir sorun olursa arardınız eşinizi veya annesini baba gidiyor hadi yavrum guzum sen de git ee çocuk belki daha doymadı
orada eşime annesine haber ver bilgisi dahilinde olsun diye de öneri sundum. Ben böyleyim siz daha iyi olabilir çekip çevirebilirsiniz ben anne baba sorumluluğunda olan bir çocuğun mesuliyetini alamıyorum.

Ben boşanmak istiyorum geçen biraz çıtlattım konuştukta ben bir daha annesi babası ayrı çocuk yetiştirmek istemiyorum ayrılamayız
Adam haklı 1.evlilik bitmiş sorunlu çocuk çocukları düşünen yok madem çocuk yapmasaydınız elinizi siz de taşın altına koyun da bebeğinizin abisi de iyileşsin hemen boşanayım kurtulayım eski eşine dönsün gibi tavırlar gerçekten berbat bunca senedir aklınız neredeydi?

Kaldı ki anlatamıyorum galiba emen bir bebeğim var gözüm bebeğimin üstünde , aşırı hareketli sürekli ilgi isteyen bir çocuk var karşımda babası olmadan ben bebeğimi bırakıp ilgiyi çocuğa verip oyalayamam arkadaşlar cidden bazen bazı yorumlar insanı çileden çıkarıyor yahu.

Çocuk babası varken sitede kayboldu bir kez bir saat aradılar aşağıda sığınakta buldular oraya gitmiş meraktan yani babasının sorumluluğundaydı bu benimleyken olsa ben düşünemiyorum bana gelecek lafları sözleri çocuk çok hareketli oynamak koşmak gitmek istiyor haklı da çocuk bu gözün üstünde olmak zorunda yani gerçekten delirmemek elde değil ya çocuklu adamla evlenen herkese ölmedi daha da vur muamelesi nedir gerçekten

Herkese merhaba.. Site yönetimi bilgisi dahilinde kullanıcı adımı eşim bildiği için yeni üyelik açtım akıl alıp kapatacağım..
Konu biraz uzun malesef..

Aslında bu konuyu hiç açacağımı düşünmezdim.

Eşimle ikimizin ikinci evliliği benim çocuğum yoktu onun vardı evlenirken. Çocuğu 3-4 yaşlarındayken boşanmışlar. Bizim sorunumuz çocuğu veya eski eşi değil. Tam tersi benim sorunum direkt eşim.

Şu an müşterek ortak bir bebeğimiz var 1 yaşında. Şu an evliliğimiz sallantıda eskisi gibi hissetmiyorum eşime karşı ufak tefek sorunlarımız vardı ama ona karşı hislerim de değişti malesef.. Anlaşamıyoruz ben ak diyorum o kara. Ev içinde davranışları vs acayip soğuttu kendinden.. bazen diyorum ki eski eşi kendini kurtardı belki de..

Eşimle evlenirken eski eş dahil hiçbir sorun yoktu gözümde çok iyi bir baba iyi bir insandı. Evlenmeden bir sene sevgiliydik tanıdığımı düşünüyordum. Çocuğuyla çok ilgiliydi sık sık baba oğul vakit geçirirlerdi. Oğlu 8 yaşlarında. Çocuğunun annesi de iyi eğitimli iyi bir kariyeri olan bir kadın. Bizim aramızda da bir sorun olmadı. Çocuk gelip giderken merhabalaştıgımız oldu çocuğunu almaya gelirken giderken vs.

Çocuğun yaklaşık 3 4 yıldır bir psikolog süreci var. Öfke sorunu diyorlar. Anaokulundan bu yana öfkeli davranışlar sergiliyormuş. Şöyle ki evet bir şeye tutturuyor onun yapılmasını istiyor ki çocuktur tabii ki ister. Ama devamlı vuruyor babasına babaannesine , Psikolog, psikiyatri hepsine gidiyor ve yaklaşık 2 ay önce annesinin ilaç verdiğini öğrendik eşimle ilaç prospektüsünde otizm ve şizofrenide kullanıldığı yazıyordu. Eşim çok öfkelendi ama ben annesi daha iyi bilir diye yatıştırdım öfkelenmeden konuşun dedim konuşmuş annesi çocuğun çok ciddi ev içinde öfke sorunu olduğunu ve psikiyatri önerisi ile ilaca başladığını söyledi sebeplerini vs anlatmış biraz yatıştı eşim.

Çocuk koleje gidiyor bilinen tanınan bir kolej. Yaklaşık bir yıldır her hafta çocuğun birilerini dövdüğü gerekçesi ile anne babası aranıyor. En son bir kaç çocukla kavga etti diye okuldan attılar. İlişiği kesilmiş ya bu çocuk 2. Sınıfa gidiyor aklım almadı benim. Neyse karışmamam gerek belki de ama çocukla hiçbir sorunumuz yok ne bana ne de kardeşine saygısızlığı olmadı. Kardeşini sever her hafta 2-3 gün bizimle Çocuğun öğretmeni kardeşi oldu diye kıskançlık yapıyor demiş bilemiyorum çocuk gelişimci değilim ben de yeni anneyim hassas davranıyoruz eski eşle dahi sorunumuz yok çocuk için gerekirse yemeklere çıkın gidin konuşun dememe rağmen eski esle eşim bir araya gelmiyorlar. Boşanma sebepleri aldatma vs değil. Neden boşandıklarını anlayabiliyorum eşim kendinden çok soğutuyor saçma sapan konuşmalar boş boğazlık eleştiri huyu her şeyi eleştirmesi her şeyi en iyi kendi bilmesi vs vs evlenmeden bu kadar gerçek yüzü yoktu. Kimse de uyarmadı beni ağzı çok iyi laf yapıyor iyi bağlıyor kendine başta. Neyse

Geçen haftalarda annesi çocuğu dövmüs eşime ben dayanamıyorum artık öfke sorunu var kriz geçirdim vurdum bir kaç tane demiş eşim de hak vermiş. Bence yanlış.. ama müdahale edemiyorum.

Bir olay yaşadık. Olay tam olarak geçen hafta gerçekleşiyor.

Biz benim ailemle aynı apartmanda yaşıyoruz.. Eşim oğlunu getirdi kardeşini görsün oynasınlar diye. 1 saat kadar oynadık annem kuzenim teyzem vs vardı oturuyorduk. Sitenin bahçesinde bir sürü insan komşular hepimiz vardık. Eşimin işi çıktı çocuğu da eski eşe bırakması gerekti. (Ben sorumluluk alma taraftarı değilim ne kadar iyi olsakta babası yokken kalmasını pek doğru bulmam biz iyi bakarız ama çocuk bu düşer bisey olur annesine babasına hesap vermek zorunda kalırız) çocuk öfke sorunu yaşadı o an gitmek istemedi yerlere yattı ağlıyor bağırıyor ben eşime dedim işini ertele biraz daha oynasınlar vs erteleyemedi gitmesi gerekti çocukta ısrar kıyamet gitmicem sen git diyor babasına ben de dedim hani annesini ara istersen o gelip alsın bilgisi dahilinde olsun ona da eşim yok gerek yok dedi ama bir anda öfkelenip çocuğu alıp sarsmaya başladı öfke krizi yaşadı teyzemle annem şok geçirdi bebeğim gördü o anı şahit oldu ben bağırıyorum bırak çocuğu diye çocuk kriz geçiriyor eşim kriz geçiriyor çocuk eşime saldırıyor vuruyor eşim de gözü döndü iki tane vurdu o an.. ya anlatılmaz bir olaydı şok geçirdik hepimizin gözünde sakin iyi bir babayken herkes eşimden nefret ediyor şuan..

O gün olay olurken ben çocuğun annesini arayacağım dedim teyzem durdurdu karısma lütfen annesi de babasına hak verir sen kötü olursun dedi arayamadım..

Sonra çocuğu aldı gitti eşim. O günden sonra ben iyice soğudum.. Kendi bebeğim için endişeleniyorum. Oğlu göz bebeğiydi ama aslında uzun zamandır farkediyorum çocuğu sürekli manipüle edip bazı şeyleri dayatıyor. Eski eşiyle ayrılınca da ara ara görüşüyorlarmış çocuk için bazen evine gidiyormuş olabilir sorun değil ben hayatında yoktum ki şu an bile gerekirse gidebilir. Hatta geçen gün yine konuşurken bana dedi ki oğlumun rutinleri bozuldu eskiden böyle böyleydi. Tamam dedim çözüm buysa eski eşinde tamamsa git çocuğun evine hani bu çözümse , saçmalama diyor o zamanda. Ne işim olur ayrıyız ben evliyim niye gideyim diyor. Ben boşanmayı düşünüyorum bu evlilikte zaten mutlu değilim son zamanlarda eşimin bu öfke sorunları çok fazla var siddete hiç girmemişti ama oğluna bunu yapan bana ve bebeğe neler yapmaz çok endişeliyim annemlere de rezil olduk çok üzgünüm ne yapacağımı bilmiyorum çocuğun annesiyle konuşmak istiyorum ama uygun olur mu bilmiyorum. Eşim o günden sonra konuşmuş anneyle anlatmış böyle böyle vurdum ben de diye annesi iyi yapmışsın başka türlü eğitemeyiz demiş :KK43: son zamanlarda hep stresliyiz evde çocuk ne zaman gelse babayla arası stresli sık sıkta geliyor hep böyle mi olacağız çocuğa da çok üzülüyorum kendi oğlum da görüyor bu stresi ben zaten kavga kıyametle büyüdüm boşanıp sakince büyütmek istiyorum ama boşanırsak benim çocuğumu da arada alacak gözden uzak kim bilir nasıl olur çok kötüyüm :KK43: Son zamanlarda keşke eski eşiyle barışsa diyorum o raddeye geldim artık eskisi gibi hiç değilim. Eski eşte cocugu verme zamanlarını sıklaştırdı olabilir babası varken tabi ki istediği kadar gelsin ama kadına kalsa eşim yokken ben ve ailemle olabilir sorun etmiyor ama ben ediyorum sorumluluk alamam eşim yokken.. yarı yarıya bakım çocuk anne baba da zaten.. ki diyorum ki çocuğun sorunları var gerekirse git eskisi gibi madem rutini bozuldu diyorsunuz boşandınız diye sorunları varsa vakit geçirin vs yok diyor evli adamın işi olmaz o artık yabancı diyor bu sefer de anlamadım bisey gerçekten gitme desem suç git desem suç. Ben boşanmak istiyorum geçen biraz çıtlattım konuştukta ben bir daha annesi babası ayrı çocuk yetiştirmek istemiyorum ayrılamayız hayatı sana dar ederime getirdi şok geçirdim hayatımda böyle diyeceğine ihtimal vermemiştim inanamadım.. korkutmaya çalışıyor aklınca. Eski eşiyle barışmasını çok istiyorum çocuğun sorumluluğunu anne baba olarak alsınlar ama eşim barışmak istemez biz birbirimizi sevmiyoruz çocuk için bile çok sık görüşmüyoruz diyor mesela okula gösteriye giderdik eski eş bir tarafta eşim bir tarafta yani aynı yerde de olunabilir ne olacak ki ben böyle olmak istemem normal insanlar olabiliriz dediğimde eşim sen beni gözden çıkarmışsın ondan böyle rahatsın diyor ayrılmak istemiyor.. ben suan ona karşı sevgi hissedemiyorum hiç iyi değilim
Hadi evlendiniz hemen çocuk yapmaya ne gerek vardı ? Çocuğunuz olmasaydı şu an boşanma fikri daha kolay olurdu tehditlerine rağmen. Kusura bakmayın ama bu hayatı siz seçmişsiniz

Hadi evlendiniz hemen çocuk yapmaya ne gerek vardı ? Çocuğunuz olmasaydı şu an boşanma fikri daha kolay olurdu tehditlerine rağmen. Kusura bakmayın ama bu hayatı siz seçmişsiniz
Sanırım diğer yorumlarımı görmediniz. Benim ilk evliliğimde 5 yıla kadar çocuğum olmadı bir tedavi süreci geçirdim zaten olmuyor diye de korunmadım , ve oldu bu birlikteliğimde..

Herkes doğru seçimler mi yapıyor? Hata yaptım belki de ama nasıl dönebilirim ne yapabilirim diye düşünüyorum devamlı

Herkes doğru seçimler mi yapıyor? Hata yaptım belki de ama nasıl dönebilirim ne yapabilirim diye düşünüyorum devamlı
Madem öyle evlenmeden önce dost hayatı yaşayıp onu ev haliyle görmeniz gerekirdi. 5 yıla çocuğunuz olmadı diye yeni evlendiğiniz beyefendiyle plansız çocuk yapmasanız da olurdu. Yapacak bir şey yok geçmiş olsun

Çocukluyla evlenirsin.
Neden evlendin bu hayatı seçtin derler
Haklısın evet hata yaptım bitirmek istiyorum düşünemedim der hak verirsin bu sefer;
Ne kadar kolay hemen eşini bırakmayı düşünüyorsun bahane arıyorsun derler

Yani ağzınla kuş tutsan yaranamazsın kimseye
Çocuğa öz annesinden daha çok annelik yapsan dahi her zaman eleştirirler çünkü bizler çocuklu insanlarla evlendik. Cehenneme hoş geldiniz. İstersen geber öl ama essek gibi çekeceksin hayatını bitireceksin.. bizler artık bitmiş insanlarız.

Çocukluyla evlenirsin.
Neden evlendin bu hayatı seçtin derler
Haklısın evet hata yaptım bitirmek istiyorum düşünemedim der hak verirsin bu sefer;
Ne kadar kolay hemen eşini bırakmayı düşünüyorsun bahane arıyorsun derler

Yani ağzınla kuş tutsan yaranamazsın kimseye
Çocuğa öz annesinden daha çok annelik yapsan dahi her zaman eleştirirler çünkü bizler çocuklu insanlarla evlendik. Cehenneme hoş geldiniz. İstersen geber öl ama essek gibi çekeceksin hayatını bitireceksin.. bizler artık bitmiş insanlarız.
Malesef tam olarak öyle burada çocuklu biriyle evleneyim mi diye konu açan herkese bu söylediklerinizi yazıyorum

Malesef tam olarak öyle burada çocuklu biriyle evleneyim mi diye konu açan herkese bu söylediklerinizi yazıyorum
Yani hayat bu herkes çocuklu boşanma adayı artık benim de bir çocuğum var tabi düşünmüyorum yeniden evlilik vs ama yani vur öldür iyi bir tutum mu? Ahlaksızlık mı ettik namussuzluk ya da metreslik mi?

X