Eşimle ikinci evliliklerimiz, çıkmazdayım

Baba benimle evli olmasaydı çocuk evde tek mi kalacaktı peki?
Ne saçma bir yaklaşım.
Ama söyleyeyim çözümü bir şekilde bulacaktı. Anası babası bacısı olmadı eski eşi.
Şu an hayatında siz varsınız ve siz onun hayat arkadaşısınız. Evlenmeseydiniz çocuklu bir adamla o vakit.

eşim 3. Evliliğini yapabilir çocuğum tabi ki gidecek benim de ama kadın bakmak zorunda değil ki neden bu tepki anlayamadım babası bakmak durumunda , çocuklu adamla evlendim diye bakıcısı değilim babası varken her zaman kalabilir yaşayabilir elbette benim ne gibi bir “mecburiyetim” olabilir
Yani kriz anında adam işini halledene kadar tamam abisi kardeşi ile vakit geçirsin diyince bakıcısı olmuyorsunuz ortada bir kriz anı var ortamı yumuşatmak adına bir iki saat elinizi taşın altına koyabilirdiniz bu durum ayrı çocuğun sürekli sizde kalıp baba işe gidip sizin bakmaniz ayri

Ben eşimin yeğenlerinin bile sorumluluğunu alacak cesarette değilim, zaten komşum yok…

Öfke problemleri yaşayan bir çocuğun da sorumluluğunu almak istemem yani bu konuda soran arkadaşa katılıyorum…

Sizce anormallik bende mi?

Korkarım ben ya olacağı varsa olur ama bu sorumluluk beni aşıyor sanki.
Ben de eşimin yeğenlerinin sorumluluğunu almak istemem mesela. Ama bu başka bir şey.
Boşanmış çocuklu bir adamla evlenme gibi bir tercihim olsaydı, bunları göze almak durumunda olduğumun farkında olurdum.
Çocuk yokmuş gibi davranamazdım, ki çocuk sadece babasıyla eve geliyorsa misafir gibi, o çocuk bir nevi yok hükmünde muamele görüyordur.
Kadın bunları baştan adamla konuşmuş mu, hiç sanmıyorum. O sıralarda adamın babalığını ağzı açık izlediği için gerek görmemiştir.

Çok haklısınız dedikleriniz doğru benim de ikinci evliliğim çocukla da bir sorunum olmadığı için gözüme çok batmadı evlenirken bunu sorun etmemiştim eski eşte hiç sorun çıkarmamıştı çok medeni gelmişlerdi gözüme ama yaşayınca daha da derinleşti.. çıkmaz da gibiyim ne yapacağımı hiç bilmiyorum çocuğun bana hiç saygısızlığı olmadı hani diyorum ilaç kullanacak kadar ileriyse bana ya da kardeşine de yapardı diyorum ama bilmiyorum içlerini annesi sürekli saldırıyor bana diyor babası da e böyleyse döverek eğiteceğiz artık diyor ikisi bu konuda buna karar vermişler benim bebeğim daha küçük tecrübesizim ama ikisi de çok iyi eğitimli insanlar döverek çocuk mu terbiye edilir diyorum eşim biz öyle karar verdik diyor bana
O cocukta döverek terbiye edilmeyi ogrenecegi icin o da kendinden gucsuz biri istemedigi seyi yaptiginda ayni şiddeti ona gostericek. Simdi arkadasi olur yarin kardesi olur ileride esi vs gider. Çünkü öğreti.. cok sıkıntılı

Siz çekip çevirebilirsiniz demek ki ben bebekle yapamıyorum göze alamıyorum siz daha iyi biri olabilirsiniz bu konularda
Çocuğunuz doğmadan önce farklı miydi ki durum? Şuan çocuğunuzu bahane ediyorsunuz gibi bana.
Ben babalığına hayran kalıp evlendiğiniz kocanizin bir anda böyle olmadığını düşünüyorum.
Bir karar alırken enine boyuna düşünmek gerekiyor. Siz üstüne çocukta yapmışsınız bu "berbat" adamdan. Daha bir yıl olmuş, ne değişmiş hemen.
İkinci evliliiginiz daha tecrübeli olmalısınız, , boşanma sonrası ayarları bozulmuş bir çocukta gözünüzün önünde üstelik. Onu yapamam, bunu yapamam diyerek varacağınız yer bellidir.

Ben de eşimin yeğenlerinin sorumluluğunu almak istemem mesela. Ama bu başka bir şey.
Boşanmış çocuklu bir adamla evlenme gibi bir tercihim olsaydı, bunları göze almak durumunda olduğumun farkında olurdum.
Çocuk yokmuş gibi davranamazdım, ki çocuk sadece babasıyla eve geliyorsa misafir gibi, o çocuk bir nevi yok hükmünde muamele görüyordur.
Kadın bunları baştan adamla konuşmuş mu, hiç sanmıyorum. O sıralarda adamın babalığını ağzı açık izlediği için gerek görmemiştir.
Cocuk çanta muamelesi görmüyor odası var düzeni var babayla gelip babayla çıkıyorlar okula ve işe gittikleri için ki eşim haftasonu da evde olduğundan birlikteyiz

Zaten detaylıca düşünülmemiş bir evlilik yaptığını kabul etti…
Eğer çocuk misafir gibi gelip gidecek diye hayal kurduysa soran arkadaş boşuna kurmuş öyle bir dünya yok ama belki çocuğun problemli olduğunu bildiği için sorumluluk almak istememiş olabilir…

Haklısınız keşke evlenmeseydim
Ayrıca sizin bebeğiniz ile bu çocuk kardeş..kardeş...hemde bayağı öz...Bu kriz anlarını yönetmek bu çocuğu idare etmek psikolojisi için her şeyi yapmak yani elini taşın altına koymaya sizde mecbursunuz her şeyden önce bebeğiniz için.. Bugünün bir de yarını var bu iki kardeş ilerde sağlıklı düzgün iki yetişkin ve iki kardeş olmalarını istiyorsanız bunu yapmalısınız

Zaten detaylıca düşünülmemiş bir evlilik yaptığını kabul etti…
Eğer çocuk misafir gibi gelip gidecek diye hayal kurduysa soran arkadaş boşuna kurmuş öyle bir dünya yok ama belki çocuğun problemli olduğunu bildiği için sorumluluk almak istememiş olabilir…
Beni anladığınız için teşekkür ederim 🙏🏻 çanta gibi asla değil çocuk düzeni var ama işte ben çekip çeviremem öfke anında vs bebeğimden dolayı zaten normal bir ev hayatımda kalmadı gözüm üstünde olsun

Ayrıca sizin bebeğiniz ile bu çocuk kardeş..kardeş...hemde bayağı öz...Bu kriz anlarını yönetmek bu çocuğu idare etmek psikolojisi için her şeyi yapmak yani elini taşın altına koymaya sizde mecbursunuz her şeyden önce bebeğiniz için.. Bugünün bir de yarını var bu iki kardeş ilerde sağlıklı düzgün iki yetişkin ve iki kardeş olmalarını istiyorsanız bunu yapmalısınız
Boşanma durumunda çocukla ilişkimin nasıl olmasını önerirsiniz? Sanırım siz de bir annesiniz fikrinizi almak isterim 🙏🏻

Beni anladığınız için teşekkür ederim 🙏🏻 çanta gibi asla değil çocuk düzeni var ama işte ben çekip çeviremem öfke anında vs bebeğimden dolayı zaten normal bir ev hayatımda kalmadı gözüm üstünde olsun

Ah be kızım keşke çokça düşünseydin zaten ilkinden hayır görmemişsin ikinciyi biraz üfleyerek yeseydin…

Artık kafanı bir yerlere vurmaktan ziyade çözüm yolları aramaya bak…

bu cocuk sorunlu bu bi gerçek. kim onu ne hale getirdi tartışılır. ama sizin gözünüz önünde bir durum oluyor, cocuk ağlıyor, sizin eylemsizliğiniz yüzünden dayak yiyor, siz babası annesi var ben karışmam diyorsunuz. tabiki öncelik babası annesi, ama yeri gelir gözünüzün önünde bi cocuk şiddete maruz kalıyordur, parktaki cocuk için bile siper olunur. bir de bu cocuk sizin eşinizin, hayat arkadaşınızın. huzurunuz da ona baya baya bağlı hani. bir de insan üzülür yine kalsın der ya, hadi psikolojiyi falan geçtim. bana o tavrınız cok acımasız geldi. bişe olsa önce bana haber versinler değil bu, size yine haber versinler tabiki ama cocuk da bir yetişkinin insiyatif alamamasından ötürü dayak yemesin.

Ah be kızım keşke çokça düşünseydin zaten ilkinden hayır görmemişsin ikinciyi biraz üfleyerek yeseydin…

Artık kafanı bir yerlere vurmaktan ziyade çözüm yolları aramaya bak…
Keşke keşke ağlayarak yazıyorum bunları inan pişmanım ne yapacağımı nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum çok üzgünüm çok 😔

bu cocuk sorunlu bu bi gerçek. kim onu ne hale getirdi tartışılır. ama sizin gözünüz önünde bir durum oluyor, cocuk ağlıyor, sizin eylemsizliğiniz yüzünden dayak yiyor, siz babası annesi var ben karışmam diyorsunuz. tabiki öncelik babası annesi, ama yeri gelir gözünüzün önünde bi cocuk şiddete maruz kalıyordur, parktaki cocuk için bile siper olunur. bir de bu cocuk sizin eşinizin, hayat arkadaşınızın. huzurunuz da ona baya baya bağlı hani. bir de insan üzülür yine kalsın der ya, hadi psikolojiyi falan geçtim. bana o tavrınız cok acımasız geldi. bişe olsa önce bana haber versinler değil bu, size yine haber versinler tabiki ama cocuk da bir yetişkinin insiyatif alamamasından ötürü dayak yemesin.
Ben kalsın deseydim de babası hadi gidiyoruz diyecekti bu olaylar kalsın demediğim için olmadı çok ani gelişti ne olduğunu bile anlayamadık

Çok çok üzüldüm. Eşiniz de eski eşi de normal değil. Dayakla mı eğitecekler el kadar çocuğu, çok daraldım okurken. Size de sabır diliyorum anlayışlı bir insana benziyorsunuz yazdıklarınıza bakınca, inşallah hasarsız kurtulursunuz bebeğinizle. Yalnız bu konularda maalesef aklıma hep tek bir şey geliyor, çocuğu olup da boşanan adamların bi yamuğu oluyo mutlaka, kırmızı bayrak bence direkt. Yoksa hiçbir kadın iyi kocayı boşamaz çocuğu da varsa hele.
Siz olması gereken bütün olgungunlugu gostermissiniz. Sorumluluk almamak da mantıklı Ama çocuk istenmedigini düşünüyor olabilir mi ? Baba varsa var yoksa gitmek zorunda küçük de değil anliyordur. Kardeşi babasıyla kalıyor içten içe sorun bu da olabilir. Ben kendimi kurtarayım eski eşin tekrar başı yansın barissinlar yaklaşımı bana hoş gelmedi. Kendinize güveniyorsanız bosanin.

Ben çocuklu biriyle evlenmezdim.
Ama ilkokul çağında şiddet yüzünden okuldan atılmış bir çocuğun sorumluluğunu almak istemezdim şahsen ya. Bir de bebek varmış. Hem çocuk hem öfke sorunu var, bir şeye kızıp alıp başını gitse ya da kriz anında kendine zarar verse üvey anne bakmadı olur adı.

Boşanma durumunda çocukla ilişkimin nasıl olmasını önerirsiniz? Sanırım siz de bir annesiniz fikrinizi almak isterim 🙏🏻
Bence kardeşini sahiplenmesi için sizi tam anlamıyla benimsemesi için babası olmadan o evde tek kalamayacağının algısını bir üzerinden atmalısınız..Kardeşi ile babası olmadan vakit geçiremiyor çocuk,tam oyunun en heyecanlı yerinde tam kardeşi ona gülümserken zorla götürülmeye çalışılıyor böyle bir durumda kardeşi ile de sağlıklı bir ilişki kurması beklenemez

Cocuk çanta muamelesi görmüyor odası var düzeni var babayla gelip babayla çıkıyorlar okula ve işe gittikleri için ki eşim haftasonu da evde olduğundan birlikteyiz
Çocuk basbayağı çanta. Eve babasıyla girip çıkabiliyor. Babası olmadan eve giremez, odasına giremez. Soruyorum böyle muamele gören bir çocuğun odası olsa ne, olmasa ne??

Çocuk baya üvey olduğunu hissetmiş bu konuda size bir teşekkür borçlu.

X