Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Değil mi işine gelene göre :)
30 bin miras kalan 60 binde ilk eşimden kalan tazminat :)) kalanı birikimimdi.

Onceki konunuzu okumadim ama bu konuda haksizsiniz.size bi tavsiye lutfen esinizle ilgili konulari ailenize hatta en yakininiza bile anlatmayin.esiniz iyi yapmis ablaniz niye karisiyor ki.yaptigi konusmada hic yapici degil suclayici tarzda konusmus.

Bayramda ki gece çekip gitme konusu olmasa bir şey demezdi bile ama üstüne 25 günlük küslük olunca konuşmak istedi. Burda söylenenlerin aksine ben gerçek yüzünü gösterdiğini düşünüyorum.

Evet çoğu kişiye 25 gün basit geliyor galiba neredeyse bir ay. Duvarlara mı konuşacaktım? Herkesin huyu bir değil ben küs kalabilen birisi değilim ama bu sefer gitmeyeceğim deyip gitmediğim için dayandım. Birkaç defa çalışırken gözümden yaş geldi öyle içime atmışım ki.. Ve babam olsa bayramda o evden asla çekip gidemezdi geri dönüş olmadığını bilirdi.. annemleri insan yerine koymadı. Yani kendisi ablamları işin içine kattı bi bakıma. Buna yorum yapan yok.

Malesef düzelmez. Planiniz iyi altinlari alın gidin tatil donusü oturun konuşun evden o tasinsın.boşanın.

Iletişim konusunda çok haklisiniz. Küsmek çocukça bir davranış. Siz önem vermiyor olabilirsiniz ama demekki eşiniz de benim gibi düşünmüş buna dikkat çekmek istedim. Esinizin kriz cozme becerisi oldukca zayif ne yazikki.

Bu konuda zaten çook haklisiniz. Çok ayıp öncesi birikiminizi konuşması ki bir kısmı miras bir kısmı eski eşten tazminatmis. Istediginizi yapabileceğiniz bir para bu eşinizin hiç konuşmaya hakkı yokmuş.
Insan ister istemez soğur ama bana sorunlar konusulmuyor havada kalıyor gibi geldi o yüzden terapist öneririm yine de.
Benimde birikimim vardı bekarliktan . Evlenmeden önce de araba almak ıstediğimi biliyordu eşim sadece. Tahmin ettiyse kendi etmiştir ama lafı sözü hiç geçmedi aramızda. Bilmiyordu bile miktarını ama özellikle saklamak değildi konusu geçmedi ki hiç aramızda. Bende değil de bir yakınımıza verseydım de haberi bile olmazdı kısaca.

Ablanıza anlatmanız, ablanızın eşinizden hesap sorması çok yersiz olmuş. 3. kişinin müdahalesiyle bazı sorunları konuşmanız gerektiğini düşünüyorsanız eğer bu kişinin ikinize de eşit mesafede biri olması gerekirdi. Şu an olan şu, ablanız bastırmaya çalışmış o da hiç alttan almamış ilişkiniz daha kötü hale gelmiş ve bunda haksız olan eşiniz değil. Keşke hiç karistirmasaydiniz ablanız.

Sebebi ne olursa olsun ablanızın müdahil olması çok yanlış. Bu konuda eşiniz haklı.

Çok bile katlanmışsınız. Aranızdaki anlaşmazlıkları okurken ben daraldım. Tatile giderken mutlaka altınları alın.

Ben evi de eniştene verirsin demesinden bahsediyorum. Babanızın çalışıp kazandığının derdi neden elalemin oğluna düşüyor acaba? İster verirsiniz ister yakarsınız. Daha 10 aydır evli olduğunuz adama düşmez tasası.

Eşin olgun biri değil gerçekten. Aşırı çiğ davranışları. Ciddi ciddi boşanma davası da açsan gururundan özür dilemez. Düzelmeye yönelik bir çabası yok

İlk konuyu bilmiyorum belki haklısınız ama siz aile içi melelerinizi neden ailenize yansıtıyorsunuz. Kaldı ki ablanız hangi hakla eşinize hesap sorar şekilde böyle konuşabiliyor. Benim eşimin kardeşi bana bu şekilde konuşsa haddini bildirir ve evimde böyle birini istemezdim. Pek çok kadın kendisine eşinin ailesinden böyle bir muamele istmeezdi. Haksız olan sizsiniz. Belki bi şekilde barışacakken mevzuyu çok farklı hale getirmişssiniz. Belki de haklıyken haksız duruma gelmişssiniz. He ama 25 günlük küslük de normal değil tabi. Yine de sizin iç mevzunuz

İnceki konunuzu bilmiyorum. Terapiste gidin sonra bakarsınız. Kocaniza başkaları hesap sormalı doğru yanıt vermiş ben de kaynanama burnunu sokmamasi gereken konularda böyle yanıt veriyorum

1 aylık evliyken başladı bu konuşmalara.. aylarca bunun tartışması oldu. Güzel keyifli bi anda konuyu döndürür dolaştırır buna getirirdi ben de cevabını verirdim. İşte yine huzursuzluk. Bazen annesine giderdi iki gün gelmezdi.
Koca olduğu için her şeyi hak görüyormuş kendinde ve bende ne olursa olsun yanında olmalıymışım.

Evet sorunlarımız hep havada çözmek yerine küslükler evden çekip gitmeler bunlar yaşandı. Yani belki evde dursa ya da uzatmasa küslüğü uzamayacak ama ben de bilendim her bu davranışlarında. Konu bambaşka bir şey oldu artık. Zaten sinirli bi insanım sakin kalmakta zorlanıyorum öyle anlarda iyice üstüme gelirdi laflarıyla.
Ne güzelmiş eşiniz öyle olmalı zaten. Birlikte mi biriktirdik bu parayı neden bu kadar işin içindesin yani..

Eşin olgun biri değil gerçekten. Aşırı çiğ davranışları. Ciddi ciddi boşanma davası da açsan gururundan özür dilemez. Düzelmeye yönelik bir çabası yok

Bugün uzunca bir mesaj atmış kısaca şans falan istemiyorum bitecekse bitsin bitmeyecekse konuşalım demiş..
cevap vermedim.
Bu mesaja içimde neden konuşup düzeltme isteği olsun ki?

diger konunuzu bilmiyorum ama ablaniz konusunda eşiniz hakli evet evin içinde olan her şey sizi ilgilendirir ablanizi degil ( şiddet vs olmadigi sürece)
babanizda olsa durum degismezdi, yine babanizida ilgilendiren bir durum olmazdi kusebilirsiniz de, tartisabilirsiniz de bu sadece sizi ve esinizi baglar ablanizin konuyu acip karismasi tuhaf olmus bana gore

Bugün uzunca bir mesaj atmış kısaca şans falan istemiyorum bitecekse bitsin bitmeyecekse konuşalım demiş..
cevap vermedim.
Bu mesaja içimde neden konuşup düzeltme isteği olsun ki?
Cevap vermemen iyi olmuş..
Yani düzeltecekse kendisi uğraşsın bundan sonra bence..
Ama tabii yine de senin kararın.
Ben olsam sanırım ne yapacak diye beklerdim.
Ya da bende senin gibi düşünüyorum derdim.

Ailemle hiçbir sorunu yokken gece yarısı çekip gidince kendisi aileyi dahil etmiş oldu. Küsme sebebi de el öpme konusu olunca madem büyüklere saygı bu kadar önemli neden bize yok dedi ablam? Bu adamın her şey işine göre keyfine göre. Canı isterse küser 2 yıl böyle yaşarmış vs. Psikolojik şiddette bi şiddet türü bence. Pofidik yastık kavgası yapmadık evde :))

Nacizane sakın anneniz ile kardeşinizin gazına gelmeyin.gerçekten sevdiğinizi düşünüyorsanız.eşinizde haklı bir yerde.tamam küs olması normal değil.boşanma durumlarını aratmasıda normal.siz egerki boşanmaktan bahsediyorsanız surekli.biraz empati kurmaya çalışın.eğerki böyle birşetlerden bahsediyorsanız eşinizin o anlamda size guveni kalmamış olabilir. Bende babamı kaybettim canım.böyle zmanlarda aile birbirine daha baglı olmaya çalısıyo.çünki en değerlilerin.eger eşine güveniyosan.artıları çom fazlaysa.benden sana tavsıye eşini evliliğini çom ailenle paylaşma.çünki böyle durumlarda onlarda korumacı davranabılıyor.ve çok haklılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…