Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

Böyle bir adam benim kardeşime yerli yersiz küsüp küsüp kıza psikolojik şiddet uygulayıp üzüm üzüm üzse bu abladan daha beter yaparım ben.. Asıl o kim, ne haddine!:sopa:

Böyle bir şey yapmak anca kavgaya neden olur. Kavga edersiniz, ofkenizi cikartirsiniz veya daha cok ofkelenip uzulurdunuz bilmiyorum.

Kendi ofkenizi disariya cikartmak disinda bu tarz enişteyle/gelinle kavga etmenin ne kardeşe, ne evliliğe olumlu bir yansimasi olmaz. Hatta olur da kari, koca sorunlarini cozerse bile (konu sahibinin eşiyle pek cozelecek gibi durmuyor) ama hadi olur da kari koca bir şekilde cozerse onlar birbirini bir sekilde affeder ama kardeşin eşinin sizinle olan sorunu bitmez, her zaman araniz acik kalır. Bu da evliliklerinde yeni bir gerginlik unsuru oluşturur.

Gelinle/damatla bu tarz kavgaya tutuşmak o evliliği duzeltmez en fazla daha hizli boşanmaya götürebilir.

Böyle bir şey yapmak anca kavgaya neden olur. Kavga edersiniz, ofkenizi cikartirsiniz veya daha cok ofkelenip uzulurdunuz bilmiyorum.

Kendi ofkenizi disariya cikartmak disinda bu tarz enişteyle/gelinle kavga etmenin ne kardeşe, ne evliliğe olumlu bir yansimasi olmaz. Hatta olur da kari, koca sorunlarini cozerse bile (konu sahibinin eşiyle pek cozelecek gibi durmuyor) ama hadi olur da kari koca bir şekilde cozerse onlar birbirini bir sekilde affeder ama kardeşin eşinin sizinle olan sorunu bitmez, her zaman araniz acik kalır. Bu da evliliklerinde yeni bir gerginlik unsuru oluşturur.

Gelinle/damatla bu tarz kavgaya tutuşmak o evliliği duzeltmez en fazla daha hizli boşanmaya götürebilir.
Ben kavga etmem üslubunca laf sokarım, bakışıma tırsar.. Buradaki amaç zaten evliliği düzeltmek değil zulme uğramış kadını adamın şerrinden korumak.. Evliliği düzelme ihtimali olan kimseye zaten kimse karışmamalı. Bizim konuştuğumuz konu bu değildi.

Ben ablanızın sizin aile içi işlerinize karışmasını doğru bulmadım,
Daha siz bile eşinizle bu konuyu konuşup halletmemişken ablanızın hesap sorar şekilde sorması doğru mu?
Siz yetişkin insanlar değil misiniz,
Konu ne niçin küstünüz okumadım, o kadar uzun süre küs durmak yanlış ama ablanızın hesap sorması da bir o kadar yanlış

Ben kavga etmem üslubunca laf sokarım, bakışıma tırsar.. Buradaki amaç zaten evliliği düzeltmek değil zulme uğramış kadını adamın şerrinden korumak.. Evliliği düzelme ihtimali olan kimseye zaten kimse karışmamalı. Bizim konuştuğumuz konu bu değildi.

Kendi eniştenizden bahsediyorsaniz bir sey diyemem ama herkes sizin bakişinizdan tirsacak değil. Bu tarz hesap sorma durumlari çok kolay kavgaya dönecek şeyler.
Amaç kardeşi korumaksa, bu adamdan olmayacagini, boşanip gelmesini ve arkasinda oldugunuzu soyleyip kardeşinizi yaniniza almaniz lazimdir. Kimse kimseyi yaninda zorla kendi iradesi disinda tutup eziyet etmiyor bu konuda gordugum kadariyla. Cikip gidebilir.

Evlilik zaten bitmiş bi de ben kavga cikartip hincimi alayim kismi amacsizdir sadece kavga cikartmiş olmaktir.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar bundan 10 gün önce Aynı evin içinde 20 günlük küslük diye konu açmıştım;
Açtığım Konu

Biz annem, ablam ve yeğenim ile yarın tatile gideceğiz. O sebeple onlar iki gün önceden geldi. Biz eşimle eskisi gibi hiç iletişimsiz değil ama limoniydik. Barışma yanlısı eşimdi ama o konu ile ilgili hiç konuşmadık. O açmadı ben de henüz hazır olmadığım için açmadım. Hiç konuşmadan barıştık gibi olduk. Bu arada ablam konudan haberdardı saçma sapan bi sebepten eşimin bu kadar zaman küs kalmasına kızmıştı.
Bu arada babam beş yıl önce vefat etti. Ve eşim kurban bayramında onunla tartıştık diye aileden kimse ile bi problemi olmamasına rağmen gecenin 2’sinde evden çekti gitti. Annemin gitme demesine rağmen. Tartışma sebebi tabi ki ailesi, en son onun ailesinde kalmıştık iki hafta sonra bayram denk geldi ve annemlere geldik. Ve eşim bir gün sonra hadi gidelim anneme yemeğe yetişelim dedi! Onlar kurban kesmiş mangal yapacakmış. Ben de kızdım tabi burda yemek pişmiyor mu zaten her zaman mı geliyoruz. Seninkilere pazar gideriz o gün kalır ertesi gün kahvaltı eder çıkarız ben de işe giderim demiştim. Ama kabul etmedi tartıştık. Yani ablam zaten kızgındı kendisine bide üstüne bu 25 günlük küslük olunca..

Neyse salı günü geldiler. Biraz oturduk normal sohbet sonra ablam bizi boşverin siz anlatın bakalım nedir bu küslük konusu. Eşime döndü bu kadar zaman küslük normal mi neden böyle yaptın diye sordu. Eşimde gayet ters bi tavırla bu bizi ilgilendirir eşimle bizim aramızda dedi. Ablam bu kıza psikolojik şiddet uyguladın yalnız bıraktın üstüne iki hafta annene gittin hiç umrunda olmadı dedi. Eşim gayet egolu hallerle bu sizi ilgilendirmez bu bizim aramızda biz zaten hallettik konuyu dedi. Tabi ki yalan halletmedik ben de dedim zaten neyi hallettik daha konuşmadık bile dedim. Ablam eşime 25 gün küslük mü olur dedi o ise ben 10 yılda böyle yaşarım ben böyleyim triplerine girdi. Zaten bu saatten sonra ayrılırsak sizin yüzünüzden dedi suçluyu da buldu yani.
Ve ben o gün eşimin konuşmalarında hiç bana karşı sevgi ve kaybetme korkusu görmedim.. Sadece kibir ve egosu vardı. Neyse sonra biz çıktık akşam geldik. Eşim tabi ki kendini odaya kapatmıştı yine :) Ben de ona beni hayal kırıklığına uğrattın hiç yapıcı değildin. Sadece egon vardı hiç güzel konuşmadın dedim. O da ben istediğim gibi konuşurum kimseye hesap vermem dedi. Oysa ki biraz içimizi rahatlatan bikaç şey söylese ablam uzatmaz ki zaten. Anca dikleşti onlarla. Babam olsa zor yapardı böyle.. Ben de senin egon sevginden fazla ama ben sevilmediğimi hissettiğim yerde kalmam dedim odadan çıktım. Ve iki gündür kendini odaya kapattı yine bu sefer herkese küs konuşmuyor. Ev küçük olduğu için odamızda yatıyorum hiç konuşmuyor:)
Yarın tatile gideceğiz ailemle ve ben boşanmayı düşünüyorum.. Hem saygısız hem de huyu değişmeyecek gibi.. Hala kurtarılır mı bu evlilik? Ya da nasıl kurtulur?
Birde ben bugün bilgisayarına baktım arama geçmişine ve boşanmada altınlar kimin diye bi arama yapmış. Ya ben boşanırım diye baktı ya da o boşanmak istiyor. Ben her ihtimale karşı altınlarımı yanıma almak istiyorum. Evde yokum dört gün gidip bozdurabilir. Sonra davayla uğraşmak istemiyorum çünkü ikinci evliliğim bi çekişmeli boşanma daha kaldıramam kendi eşyalarımı ve altınlarımı almak istiyorum sadece boşanma durumunda.
Biraz uzun oldu ama durum bu. Bu insanla napılır, düzelir mi yoksa yol yakınken vazgeçmek mi gerekir.. yorumlarınız önemli..
Bu evlilik kurtulmasa daha iyi.. Ayrıca altınlar ikinizin madem ailenizi seçtiniz. Oturup konuşun bir sonuca bağlayın. Bu durumda tatile gitmek çok saçma.

Büyük konuşmak istemem ama 25 gün aynı evin içinde olmasam bile küs kaldığım insanla devam edemezdim. Sevgiliyken bile 25 gün çok çok fazla küslük için. Küslük değil ayrılıktır o bana göre.
Aynı ev içinde daha da zor. 25 gün birbiriyle konuşmayan sarılmayan öpmeyen insan bi daha nasıl normale döner bilemedim. 25 gün sizsiz kalabilen 35 gün de kalabilir 3 ay da..

Bence yolun sonu görünmüş ve altınları ya yanınıza alın ya avukata danışın ama evde öylece bırakmayın.

Merhaba kızlar bundan 10 gün önce Aynı evin içinde 20 günlük küslük diye konu açmıştım;
Açtığım Konu

Biz annem, ablam ve yeğenim ile yarın tatile gideceğiz. O sebeple onlar iki gün önceden geldi. Biz eşimle eskisi gibi hiç iletişimsiz değil ama limoniydik. Barışma yanlısı eşimdi ama o konu ile ilgili hiç konuşmadık. O açmadı ben de henüz hazır olmadığım için açmadım. Hiç konuşmadan barıştık gibi olduk. Bu arada ablam konudan haberdardı saçma sapan bi sebepten eşimin bu kadar zaman küs kalmasına kızmıştı.
Bu arada babam beş yıl önce vefat etti. Ve eşim kurban bayramında onunla tartıştık diye aileden kimse ile bi problemi olmamasına rağmen gecenin 2’sinde evden çekti gitti. Annemin gitme demesine rağmen. Tartışma sebebi tabi ki ailesi, en son onun ailesinde kalmıştık iki hafta sonra bayram denk geldi ve annemlere geldik. Ve eşim bir gün sonra hadi gidelim anneme yemeğe yetişelim dedi! Onlar kurban kesmiş mangal yapacakmış. Ben de kızdım tabi burda yemek pişmiyor mu zaten her zaman mı geliyoruz. Seninkilere pazar gideriz o gün kalır ertesi gün kahvaltı eder çıkarız ben de işe giderim demiştim. Ama kabul etmedi tartıştık. Yani ablam zaten kızgındı kendisine bide üstüne bu 25 günlük küslük olunca..

Neyse salı günü geldiler. Biraz oturduk normal sohbet sonra ablam bizi boşverin siz anlatın bakalım nedir bu küslük konusu. Eşime döndü bu kadar zaman küslük normal mi neden böyle yaptın diye sordu. Eşimde gayet ters bi tavırla bu bizi ilgilendirir eşimle bizim aramızda dedi. Ablam bu kıza psikolojik şiddet uyguladın yalnız bıraktın üstüne iki hafta annene gittin hiç umrunda olmadı dedi. Eşim gayet egolu hallerle bu sizi ilgilendirmez bu bizim aramızda biz zaten hallettik konuyu dedi. Tabi ki yalan halletmedik ben de dedim zaten neyi hallettik daha konuşmadık bile dedim. Ablam eşime 25 gün küslük mü olur dedi o ise ben 10 yılda böyle yaşarım ben böyleyim triplerine girdi. Zaten bu saatten sonra ayrılırsak sizin yüzünüzden dedi suçluyu da buldu yani.
Ve ben o gün eşimin konuşmalarında hiç bana karşı sevgi ve kaybetme korkusu görmedim.. Sadece kibir ve egosu vardı. Neyse sonra biz çıktık akşam geldik. Eşim tabi ki kendini odaya kapatmıştı yine :) Ben de ona beni hayal kırıklığına uğrattın hiç yapıcı değildin. Sadece egon vardı hiç güzel konuşmadın dedim. O da ben istediğim gibi konuşurum kimseye hesap vermem dedi. Oysa ki biraz içimizi rahatlatan bikaç şey söylese ablam uzatmaz ki zaten. Anca dikleşti onlarla. Babam olsa zor yapardı böyle.. Ben de senin egon sevginden fazla ama ben sevilmediğimi hissettiğim yerde kalmam dedim odadan çıktım. Ve iki gündür kendini odaya kapattı yine bu sefer herkese küs konuşmuyor. Ev küçük olduğu için odamızda yatıyorum hiç konuşmuyor:)
Yarın tatile gideceğiz ailemle ve ben boşanmayı düşünüyorum.. Hem saygısız hem de huyu değişmeyecek gibi.. Hala kurtarılır mı bu evlilik? Ya da nasıl kurtulur?
Birde ben bugün bilgisayarına baktım arama geçmişine ve boşanmada altınlar kimin diye bi arama yapmış. Ya ben boşanırım diye baktı ya da o boşanmak istiyor. Ben her ihtimale karşı altınlarımı yanıma almak istiyorum. Evde yokum dört gün gidip bozdurabilir. Sonra davayla uğraşmak istemiyorum çünkü ikinci evliliğim bi çekişmeli boşanma daha kaldıramam kendi eşyalarımı ve altınlarımı almak istiyorum sadece boşanma durumunda.
Biraz uzun oldu ama durum bu. Bu insanla napılır, düzelir mi yoksa yol yakınken vazgeçmek mi gerekir.. yorumlarınız önemli..
Ne kadar aksi bencil ve inatçı bir kocan var Allah yardımcın olsun imkanın varsa cidden boşan zaten işin var lütfen katlanma . Hayatını böyle aksi ve depresif bir adamla geçirme yazık valla

Sizi çok iyi anlıyorum böyle zamanlarda insan yanına bir destek ariyor kendiniz olayı cozemeyince ablanız müdahil olmuş bn burda Bir yanlış göremiyorum o anlarda insan bazen bir yol bulamayınca başkası konuşsa acaba farklı olur mu diye umut ediyor aslında düzeltme çabası...
Ama maalesef saygı yoksa hiçbisiyin önemi yok esiniz fazlaca saygısız size ve ailenize saygı duymuyor egusu sevgisini bastırmış bırakın egosuyla yasasin

Evet bu aslında durum.. her ne kadar güçlü görünsem de aslında o kadar da değil. İnsan taş olsa çatlar anlattım o da bayram olayıda olunca bi konuşmak istedi. Ama adamın huyu kötü. Evet kimseye saygısı yok banada bi sevgisi. Tatil dönüşü ciddi yollara gireceğim

Büyük konuşmak istemem ama 25 gün aynı evin içinde olmasam bile küs kaldığım insanla devam edemezdim. Sevgiliyken bile 25 gün çok çok fazla küslük için. Küslük değil ayrılıktır o bana göre.
Aynı ev içinde daha da zor. 25 gün birbiriyle konuşmayan sarılmayan öpmeyen insan bi daha nasıl normale döner bilemedim. 25 gün sizsiz kalabilen 35 gün de kalabilir 3 ay da..

Bence yolun sonu görünmüş ve altınları ya yanınıza alın ya avukata danışın ama evde öylece bırakmayın.

Ben de yapamam doğru değil. Evlilik böyle bir şey değil ya.. Hatta kendi küs kaldı o da yapamıyor bu gerginliğin sebebi fazla uzayan küslük. Ben zaten soğudum o da bunu hissediyor. O da soğudu belki. İkinci veya üçüncü günde bile iletişim kursa böyle olmazdı. Ama hep benden bekledi ben gitmeyince 25 gün küs kaldık. Zaten kendi de diyor ben böyle 2 yıl kalırım 10 yıl kalırım. Tuhaf ya.
Aldım yanıma altınları ne olur ne olmaz.

Kendi eniştenizden bahsediyorsaniz bir sey diyemem ama herkes sizin bakişinizdan tirsacak değil. Bu tarz hesap sorma durumlari çok kolay kavgaya dönecek şeyler.
Amaç kardeşi korumaksa, bu adamdan olmayacagini, boşanip gelmesini ve arkasinda oldugunuzu soyleyip kardeşinizi yaniniza almaniz lazimdir. Kimse kimseyi yaninda zorla kendi iradesi disinda tutup eziyet etmiyor bu konuda gordugum kadariyla. Cikip gidebilir.

Evlilik zaten bitmiş bi de ben kavga cikartip hincimi alayim kismi amacsizdir sadece kavga cikartmiş olmaktir.
Üst paragrafınızı görmezden geliyorum zira kendi düşüncenize sizi ikna edemem. Amaç karşının o mesajı alması..

Diğer yazdığınız şey için özellikle yazmak istedim burada kadınlar psikolojik şiddet için o kadar çok konu açıyorlar ki dediğiniz durum buna geliyor zorla tutmuyorlar ama içlerinin rahatlamasına, sahiplenmeye ihtiyaçları var. Konu sahibi de "Babam yok ki ona demeye kalksın bunu" dediği gibi.

Bu durumdaki bir kadına tapulu malım her şeyi yaparım egosu taşıyan birine iki laf etmeden sade bir boşanmayı layık görmüyorum diyelim.
Ayrıca her türlü pisliği yapacak biri siz sakin kalıp sessizce kardeşinizi çekip alsanız dahi yapacaktır o onun psikolojisinin anormalliğinden kaynaklı sizden değil..

Adam bu konuda hakli.
Iki hafta önce onun annesinde olabilirsiniz ama
Icerisinde oldugunuz zaman siradan bir zaman degil, bayram ve siz nasil ailenizle olmak istiyorduysaniz o adaminda bayramin ilk gunlerinde ailesiyle olmak istemesi gayet normaldi ki.
Sorun yemek pișmesi degil, o yemegi ailesiyle yemek istemesi.
ilk gun zaten ordaymissiniz veya bayramin ilk gününün ilk saatlerinde.
Kahvaltida annenizdeyseniz, akşami da onun ailesinde gecirebilirdiniz,
Neden Rabbena hep bana olsun?
Istiyorduysaniz sonradan annenize yine gelirdiniz.

Ablanizin, kendisinden olaya mudahil olmasi ve fikri, önerisi her iki taraftan da istenmediği muddetce bu tür sorgulama yapmasi, aile içi ilișkinize, amiyane tabirle üstüne vazife olmayan işe burnunu sokmasi oluyor.
Evlilik sizin evliliginiz ve sizin konuşup çözmenizi gerektiren bir konu.

Her iki tarafta da evlilik birliginin sorumlulugunu yerine getirebilecek karsilikli anlayis ve olgunluk yok.
Iki tarafta altin derdine düşmüş.
Birbirinize guveniniz yok. Dolayisiyle bu evlilige devam etmenin manasi da yok gibi

Zaten ordaydık diyorum iki hafta önce kaldık zaten ki benimkilere çok uzun zaman olmuştu gelmeyeli. Öyle kapı komşumuz değil ki bi oraya bi oraya gidelim. Yok benim sunduğum teklifi sonradan haklı buldu zaten özür diledi o konuda. Ama o an düşünemedim vs dedi. Haha rabbena bana olsunmuş yani onun ailesine daha çok gidiyoruz onun ailesi zaten ayda bir geliyor hastane bahanesiyle rabbena onları daha çok görüyorum:) bu annemlerin 10 ayda ikinci gelişleriydi mesela..
ayrıca altın peşine düşmedim. Ama salak değilim adam gidip altınları satsa mal gibi bakmam herhalde. En azından ben satmayacağım birgün her şey normale dönerse ev, araba almada kullanılır. Onun harici zaten ne eşya aldılar ne bişi ben kendi eşyalarımı ve altınlarımı alıp kendime yeni hayat kuracağım sıfırdan, bırakın o da hakkım olsun.

Eşinizin geçinmeye gönlü yok normalde de böyle geçimsiz bir adam mı? Olgun insan küsmez sorunlarını konuşup halleder. Olgunlaşmadığı için olayları sizin çözmenizi bekliyor. Siz ne düşünüyorsunuz ayrılmak mı ? Devam etmek mi ? Evlilik evcilik oyunumu 10 ay geçmiş hadi boşanalım :duduk:
Sevgiliyken geçimsiz değildi çok iyi anlaşırdık. Tartışma bile çok nadir olurdu ve onda da uzatmazdı en fazla iki gün sonra mesaj atardı. Adam evlendi değişti. Huyunun değişmeyeceğini düşünüyorum ama zaten ekime zaman var bir yıl dolacak o zaman. Belki bir umut içten içe gözlemlerim ama çok zor görünüyor.

Şu an işe gidiyorum uzun yazamıyorum ama illa yazmak istedim. Bu aynı benim öküz yok canım bu değişmez benden söylemesi değişecek olsa bile ömrünü bunu eğitmeye mi adayacaksın

Evet genelde değişmediğini söylüyorlar bu huyda ki kişilerin. Valla şansım yok keşke sevgiliyken böyle küsseydi.. En azından bile bile lades derdim ama böyle kandırılmış gibiyim
sonradanprenses sonradanprenses eşinize ablanıza verdiğiniz para ile ilgili bir söz mü verdiniz ? Yani o parayla şunu yaparız bunu yaparız mı dediniz ki böyle her ay peşine düştü? Ablanızın eşinizle bu konuşmayı yapması çok doğru olmamış ama anladığım kadarıyla o da "seni kimsesiz sanıyor o yüzden eziyor " psikolojisine girmiş..açıkçası ben eşinizin tavırlarının geçmişte de böyle olduğunu ama sizin aikınızdan göremediğinizi düşünüyorum

Hayır asla söz vermedim. Paradan faiz geliyordu onu hesap ediyorduk sadece. Yani benim ek gelirim gibi.
Evet ablam o niyetle konuştu ama olmadı. İyice zıt gitti gözümden düştü. Eşimi seviyorum ama aşkımdan gözüm görmeyecek kadar değil. Gerçekten göstermedi bu mesajın içinde üstte örnek verdim eski hallerini. Bununla alakası yoktu

Üst paragrafınızı görmezden geliyorum zira kendi düşüncenize sizi ikna edemem. Amaç karşının o mesajı alması..

Diğer yazdığınız şey için özellikle yazmak istedim burada kadınlar psikolojik şiddet için o kadar çok konu açıyorlar ki dediğiniz durum buna geliyor zorla tutmuyorlar ama içlerinin rahatlamasına, sahiplenmeye ihtiyaçları var. Konu sahibi de "Babam yok ki ona demeye kalksın bunu" dediği gibi.

Bu durumdaki bir kadına tapulu malım her şeyi yaparım egosu taşıyan birine iki laf etmeden sade bir boşanmayı layık görmüyorum diyelim.
Ayrıca her türlü pisliği yapacak biri siz sakin kalıp sessizce kardeşinizi çekip alsanız dahi yapacaktır o onun psikolojisinin anormalliğinden kaynaklı sizden değil..

En son gorumcem boşandi. Gorumcemin erkek kardesleri de var, babasi da var. Kimse de gidip sahiplenecegiz diye aile kavgasi cikartmadi. Niye boşandiklarini bile cok az kismini biliyoruz ya da ben az kismini biliyorum. Kimse damatla muhattap olup kavga yaratmadi, gorumcem de boşandi bitti gitti.
Ha boşanma aşamasinda gorumceme sıkıntı cikartsaydi karisirlardi o ayri.
Herkesin koruma, korunma anlayişi farkli, ne diyeyim.

Ben de yapamam doğru değil. Evlilik böyle bir şey değil ya.. Hatta kendi küs kaldı o da yapamıyor bu gerginliğin sebebi fazla uzayan küslük. Ben zaten soğudum o da bunu hissediyor. O da soğudu belki. İkinci veya üçüncü günde bile iletişim kursa böyle olmazdı. Ama hep benden bekledi ben gitmeyince 25 gün küs kaldık. Zaten kendi de diyor ben böyle 2 yıl kalırım 10 yıl kalırım. Tuhaf ya.
Aldım yanıma altınları ne olur ne olmaz.
Offf bi de ben böyle 2 yıl kalırım 10 yıl kalırım mı diyor?
İyi kal o zaman bana evcil hayvan değil koca lazım de ayrıl.
Ay ne itici ne egolu.. Hakettiğiniz evliliğin bu olmadığını düşünüyorum. Yıpranmanıza değmez.

Çoğu konuda siz cok haklisiniz. Belki son bir kez boşanmadan evlilik terapisti denenebilir. Eşiniz çok inatçı dediğim dedik biri belli yoksa 25 gün nasıl küs kalabilir. Birine bu kadar uzun süre küs kalmak onu kendinden uzaklaştırmayı da göze almaktır aslında. Demekki kaybetme korkusu da yok ne yazıkki:KK43:
Ablanızı da anlıyorum ama çözüm olmayacağı baştan belliymis keşke hiç canını sıkmasaydı konuşarak.
Bahsettiğiniz tartışma da ise farklı bakış acıları olabilir diye düşünmeniz için yazıyorum bende eşiniz gibi düşünüyorum açıkçası. Neden ailenizle 10 ay da iki kere görüştüğünüzü bilemiyorum tabi ama bayram çok özel bir gün ve yeri başka günlerle dolmuyor. Ben aileme 10 dk mesafede oturuyorum, bayram sabahları önce ailemde kahvaltı yapar sonra eşimin ailesine geçeriz ki en son kayınpeder tripli gibi davrandı bize birkaç bayram böyle olunca. Ama bayram çok özel bir gün. Gerekirse ailemi her gün göreyim yine de bayramda bir kapı çalınmasını , evlatlarını beklerler.
Bir keresinde de başka şehirden yolculuk yaptığımız için önce eşimin ailesine gittik ( eşimin ailesi bizden daha uzak ve o şehire daha yakın bir mesafede oturuyorlar) ilk gün onlara gitmiş olduk. Ertesi sabah ben kahvaltı yapip çıkmak isteyince , kayınpeder de sizin gibi düşünerek "burada kalın aileni her gün görüyorsun " dedi bana. Bayram ayrıdır baba bayramda beklerler diyerek kabul etmedim ve ikinci gün aileme geçtik eşimle . Açıkçası bu konuda bende eşiniz gibi düşünüyorum ancak diğer tüm hususlarda son derece anlayissiz buldum.

Ben ablanızı çok hadsiz buldum kusura bakmayın. Ne benim ailemden biri eşime böyle hesap sorabilir ne de onun ailesinden biri bana. Tıpkı eşinizin dediği gibi bu ikimizin arasında size açıklama yapmak zorunda değilim der sustururum. Hala konunuzda babam olsa yapamaz diyorsunuz. Anaokulunda arkadaşlarını şikayet eden çocuklar değiliz, sorununuz neyse siz konulacaksınız ananıza babanıza ablanıza şikayet ile çözülemeyeceğini anlamış olmalısınız

Birde bizim başka bi kavga konumuz hatta onun benle kavga ettiği konu var;
Benim bekarken 100 bin tl param vardı ve ben bunu isteyerek ablam ve enişteme verdim dükkanları zor durumdaydı kurtarsınlar diye. Onlarda bana her ay ana para harici faizini veriyordu mağdur olmayım diye.
Eşim bunu da aklına yazmış ve evlendikten sonra başıma kakmaya başladı. Versinler parayı bilmem ne benimle hep kavga etti. Çünkü eniştem pandemi de çok zor duruma düştü yeri geldi faizi ya veremedi ya da azını verdi.
Ben de hep eşime dedim bu benim param. Evlenmeden önce verdim bu beni ilgilendirir. Keşke evlenmeden söyleseydin param var diye evlenmişsin heralde evlenmezdik dedim. Bu konuya karışma dedim. Böyle deyince sen beni koca yerine koymuyorsun oldu. Sürekli arayıp hatırlat parayı dedi. Enişteme hakaret etti bu süreçlerde. Yeri geldi annen ölünce sen evi de verirsin eniştene dedi. Neler neler.. yani böyle konularımızda var. Çok çabaladı beni soğutmak için çok..
Ablanıza bizim aramızdaki mevzuya karışma diyen adam mı bunları yapıyor? Onu ne ilgilendiriyormuş evlenmeden önceki paranız. Nasıl katlanıyorsunuz böyle bir insana anlamıyorum. İşine gelince bize karışma işine gelince beni kocadan saymıyorsun. Hele babadan kalma miras hakkında yorum yapma hakkına sahip olduğunu düşünen eşlere sinir oluyorum

Açtığım Konu

Yargıtay kararı var altınlar gelinindir diye ama bana mantıksız geliyo. Madem boşanmayı dusunuyosunuz bence her şeyinizi toplayın ve tatil sonrası eve gelmeyin. Eşinizle konuşun anlaşmalı bosanacaksa bosansin yoksa çekişmeli

Çoğu konuda siz cok haklisiniz. Belki son bir kez boşanmadan evlilik terapisti denenebilir. Eşiniz çok inatçı dediğim dedik biri belli yoksa 25 gün nasıl küs kalabilir. Birine bu kadar uzun süre küs kalmak onu kendinden uzaklaştırmayı da göze almaktır aslında. Demekki kaybetme korkusu da yok ne yazıkki:KK43:
Ablanızı da anlıyorum ama çözüm olmayacağı baştan belliymis keşke hiç canını sıkmasaydı konuşarak.
Bahsettiğiniz tartışma da ise farklı bakış acıları olabilir diye düşünmeniz için yazıyorum bende eşiniz gibi düşünüyorum açıkçası. Neden ailenizle 10 ay da iki kere görüştüğünüzü bilemiyorum tabi ama bayram çok özel bir gün ve yeri başka günlerle dolmuyor. Ben aileme 10 dk mesafede oturuyorum, bayram sabahları önce ailemde kahvaltı yapar sonra eşimin ailesine geçeriz ki en son kayınpeder tripli gibi davrandı bize birkaç bayram böyle olunca. Ama bayram çok özel bir gün. Gerekirse ailemi her gün göreyim yine de bayramda bir kapı çalınmasını , evlatlarını beklerler.
Bir keresinde de başka şehirden yolculuk yaptığımız için önce eşimin ailesine gittik ( eşimin ailesi bizden daha uzak ve o şehire daha yakın bir mesafede oturuyorlar) ilk gün onlara gitmiş olduk. Ertesi sabah ben kahvaltı yapip çıkmak isteyince , kayınpeder de sizin gibi düşünerek "burada kalın aileni her gün görüyorsun " dedi bana. Bayram ayrıdır baba bayramda beklerler diyerek kabul etmedim ve ikinci gün aileme geçtik eşimle . Açıkçası bu konuda bende eşiniz gibi düşünüyorum ancak diğer tüm hususlarda son derece anlayissiz buldum.

Benim için bayramlar hiç önemli değil diğer günler gibi. Ne büyüklerim(dede,nine) kaldı ne babam. Önemsiz yani.
Eşim bana dese bizimkilere gidelim ilk gün o gün kalıp size geçelim kalan üç gün tamam derdim. Ama benimle iletişimde kurmuyor kendi içinde yaşayıp kavga ediyoruz.

Yargıtay kararı var altınlar gelinindir diye ama bana mantıksız geliyo. Madem boşanmayı dusunuyosunuz bence her şeyinizi toplayın ve tatil sonrası eve gelmeyin. Eşinizle konuşun anlaşmalı bosanacaksa bosansin yoksa çekişmeli

Her şeyi toplamak öyle kolay değil malesef kamyon tutmam lazım. Benim bekarlık eşyalarımla oturuyoruz sadece yatak odasını onlar aldı o kalacak bide buzdolabı. Ve yaşadığım şehirde ev bulamazsam iki saatlik mesafedeki memlekete gideceğim. Ve aynı zamanda çalışıyorum kafama göre ben bıraktım gelmiyorum diyemem tazminat sürecim var onlara uymak zorundayım. Zor bi süreç beni bekliyor..

X