Eşimle 25 Günlük Küslük ve Yaşananlar

şiddet yalnizca tekmeyle tokatla olmaz bana gorede haklisiniz ama yinede ablaniz en azindan 20 gun kusulurmu gidilirmi vs diyerek yani direk sizi ilgilendiren konular disinda atiyorum siz kusuyorsunuz acisi neden bizden cikiyor biz ne yaptik diyebilirdi mesela.
bizim gelinimizde esiniz gibi abimle tartisir aramizda 15 saatlik mesafe olan bana bile cephe alir ta burdan ben duyarim, telefonla annem taciz edilir vs biz mesela evinizin ici bizi ilgilendirmez deriz, ufacik kavgada bile karistiriliriz oyle diyim bu cok can sıkıcı evet ama yinede sormayiz.
ha derseki beni dovdu, hakaret etti aldatti vs o zaman iş degisir abim olmasina ragmen karisiriz burnundan getiririz ama onun disinda karismayiz cunku ayni evin icinde olan kisiler barisiyor sonra geriye kalanlar kötü oluyor.
kulagimiz dinç en azindan boyle

Ya aslında bende sizin gibi düşünüyorum ama eşi ailesinin evinden çekip gitmiş..
Sonra başka nedenlerden 1 ay aynı evin içinde konu sahibiyle konuşmuyor hatta diyor ki ben böyleyim 2 yıl bile bu şekilde konuşmadan yaşarım diyor.
Bakınca konu sahibi ne yapsın ki 1 ay çok uzun bir süre elbet kardeşi anlatıyordur bana normal geliyor.
Kendimi koyuyorum yerine eşimle olan şeyleri paylaşmam ama kavgamız uzarsa ya biz 10 gündür aramız kötü diye söylerim.
Bence bu psikolojik şiddet.

Ailenizden önce konussaydınuz keske belki basbasa daha yapıcı konusurdu sizinle ama onlar yokken konusmayıp aile gelince konusunca ailenizi arkanıza almış adama hesap sormus oldunuz muhtemelen yalnız hissetti o yuzden egolu konustu. Ama o bosanma aramaları falan zaten aklında var demek bir plan siz önce davranın ya da su tatili bir atlatın belki bikc gun ayrı kalmak ikinizede iyi gelir toparlarsınız.

Yok onlar karar senin diyor.
Eşimin sevgiliyken artıları vardı evlendik hepsini tek tek bitirdi. Sevgimden bile emin değilim çünkü eskisi gibi değil, sevgisini hissetmiyorum. Benim için aşk önemlidir ama bizde o yok artık. Ama son bir süre vereceğim. Gidince boşanmak istediğimi söyleyeceğim planlarımı yaptım. Ama mecburen ekim sonunu bekleyeceğiz. O süre zarfında beni ikna ederse dönerim ama barışalım derken bile aynı tas aynı hamam görürsem boşanırım. 25 günlük küslük beni çok değiştirdi ablama bile yapma etme demek gelmedi içimden.

Daha öncede küstük tabi ben gittim ikinci üçüncü günlerde. O zaman söylemedim eşime bir şey diyen de olmadı ama son olaylar her şeyin taşma noktası oldu. Yani bir anda olmadı bunlar. Her şey güllük gülistanlıkken ilk kavgada ablam konuştu sanıyor herkes. Oysa ki o kadar şey yaşandı ki artık bi yerde patlayacaktı ve patladı.

Yok canım konuşmayacaktı onu çok iyi tanıyorum. Bayram olayında gelip konuşmuştu mesela hatasını anladığı için ama bu el öpme konusu ardından 25 günlük küs kalmamızın yanlış olduğunu düşünmüyor. O sebeple barışınca konusu açılmadı. Bana neyin iyi geleceğini inanın bilmiyorum.

Üzüldüm valla normalde nasıl biridir size karşı? Ev içinde dışarıda birlikte keyif alıyormsunuz yoksa iletişimsiz biri mş

Ya olaylar çok üst üste gelince ne yapacaksın paylaşıyor insan.
Taş olsa çatlar yani çok uzun bir süre.
Akışına bırakmak çok güzel bir eylemdir..
Tatilin tadını çıkar.
Zor ama çokta düşünme bence.

Ben konu sahibinin anlatıklarında biraz kendimide görüp yorum yaptım.tabi anlattığı kadarını biliyoruz.5yıllık evliyim.evliliğimin ilk senesinde benzer sorunlar yaşadım şöyleki.ilk yıl kimin sözü daha geççek.yada her iki tarafta gayet dik başlı.birbirimize kabul ettirmeye çalışmakla geçti bi çok seyi.sonradan anladımki.ikimizde erkekliğe b..k sürdermemeye çalışmışız.babamı kaybettiğim için.kardeşimde annemde yılların getirdiği birşey en ufak bi durumdan anlıyolarda.biçom insanın evliliğinde oluabilyor bence.bu savaslar.sonradan anldaımki.benim en ufak bişeyi çok rahat hallaedebileceğim bir durumu annem ve kardeşimmm koruma iç gudusuyle olayları hep daha farklı yonlere çekebildiler.oda benle alakalı.kıyamadıklarından.ama daha sonradan anladımmkı gerek yok .çünki ailem okdar üstüme düştüğğ için en ufak bi üzntümde dagları delecek durumdalar.şükürler olsun tabi.durumlar böyle olumca benim o yaptığım şımarıklıkları bitirdim..şuan 5 yıl oldu.eşim benim canım.empati kurmayı daha çok öğrendim.

Bende aynı fikirdeyim krndi meselene 3.kişi sokan sensin bence yanlış yoldasın 2.evliliğinse bu konular 3.kişileri katacak konular değil.Hayatta şunu unutmayın ki; 3.kişilerin girdiği bir evlilikten sulh çıkmaz ,kendi probleminizi kendiniz çözün

Üzüldüm valla normalde nasıl biridir size karşı? Ev içinde dışarıda birlikte keyif alıyormsunuz yoksa iletişimsiz biri mş

Evet güzel vakit geçirir eğlenirdik. Ama iyiyken herkes iyi önemli olan bu kriz zamanları. Vardır ikimizin de hataları ama önemli olan aşılmayacak hale gelmesi. Bizde olan buydu hiçbir şey aşılamadı.

Zaten kızlar canımı sıkan bi konu daha var yeni öğrendim annesi ocakta 4 dakika mesafede oturcakmış. Annesi bi saat uzaklıkta olay yapan dibimize gelince neler yapar. Sürekli hadi yemeğe gidelim, huylu huyundan vazgeçmez ya kavga edince gider annesinde kalır. Bunları düşününce de boşanma kararı mantıklı diyorum en azından hayatımdan bi 6 ay 1 yıl daha gitmez.. Hayatta en istemediğim şey kayınvalide yakınında oturmak bu da başıma gelecek boşanmazsam.. Ve eşi olmadan geliyor eşi köyde kalacak burda yalnız duracak. Sanmıyorum bizi sürekli çağırıp durmasın oğlu zaten manyak. Huzursuzluk yaşayacağım gibi geliyor tecrübeleri duymak isterim..?

Bende kimselere anlatmazdım sorunlarımızı.
İnan burda bile yazmışlığım yoktur.
Ne ailem bilir ne arkadaşlarım…
10 yıl oldu ben çatlama noktasına geldim..
Be benim ailem asla ama asla tek bir sorunumu bilmedi artık ablam biliyor ve biz seni hep mutlu sanmıştık dedi ağladı..
Kimse de bizim ilişkimize karışmadı.
Bence olmayınca olmuyor.
Ama tabii konu sahibini evliliği çok yeni.
Zaman verilebilir..
Ama olmuyorsa da iki ömrü çöp etmek çok mantıksız ben hayatımı çöp olmuş gibi görüyorum.

Canım bende ilk aylarda çok bahsetmedim.ama ben ilk evledniğimde yakın yıllarda kaybım oldugu için ailemle daha birlik beraberlik içindeydik.o yuzden yeri geldi paylaştım.ama sonradan gördümki.büyütülecek sorunlar değilmiş benimkisi.10 yıldır üzüntü içindeysen sorun vardır bence.peki arkadaşlarından paylaştığın oldumu.yada eşinle bu sıkıntılarını paylaştığında anlattığında seni anlayabiliyormu.yada kız kardeşinin yaklaşımı nasıl oldu.çünki sen 10 yılın birikimini eminim paylaştın

Paylaşmamıştım annemi kaybedene kadar.
Sonra baktım hayat çok kısa ve bizde düzelen bir şey yok.
Ablam kesinlikle boşanmalısın diyor yani çekilecek çile değil dedi..
Hatta ben davranışlarına sinir oluyordum ama sen bir şey demiyorsun diye bu şekilde kabullendin sandım falan dedi.
Eşim konuşmaz konuşmaya çalışınca boş boş konuşma huzur ver der..
Eline telefonu alır yüzüne bakmaz..
Evet evet anlamında başını sallar..
Vay ben neler yazıyorum şuan
Arkadaşlarımla hala paylaşmadım.

Öncelikle başın sag olsun canım.Hayat kesinlikle çok kısa.ve bir dakikanı bile mutsuz edecek durumlardan uzak tutmalısın.eşinlede alakalı sorunları oturup konuşmalısın.anladım konuşmak istemedğini eşinin.ama kararlı olmalısın.bu konuda.önemli olan senin ne kadar kararlı olman.ve eşininde senin kqrarlı oldugunu görmesi.sen cidden konuşmak istiyosan vede bunu bi kaç kere denemelisin .çünki erkekler bazen biz gibi olmayabiliyolar.umarım başka ciddi konularda yoktur.zaten varsa 1 dakka bile durma derim.mesela telefona eger yasak getirebiliyosan asla bakmasın.sende öyle.bazen telefonlarda insanı çileden çıkarabiliyor.teknoloji kötü birşey.ve şu kesinlikle dogru.sağlıklı evliliklerde canım insanlar akşam evlerinde telefonla çok vakit geçirmiyor.çok doğru değil.aslında kardeşin agladığına göre.sendeki problemlerin taşıyamayacagın agırlıkta oldugunu düşündürttü bana.yani ciddi durumlar oldugunu düşündürttü.aslolan senin mutluluğun önce. Sen anlattığında sıkıntını seni anlamayan bir insan varsa.sakın ama sakın katlanma

Ailesini mutlu etmek icin sizinle evlenmis gibi duruyor. O yuzden aranizdaki tartismalar kuslukler hep oradan cikiyor. Ben bu adami tanimadan cok nefret ettim yalniz. Siz nasil tahammul ediyorsunuz anlamadim. Ben bana kusen kisilere ister istemez zamanla artan bir nefret beslerim hep, sevmem mumkun degil boyle birini. Altin konusunda arama yapmasi da beni hic sasirtmadi. Daha gencsiniz. Umarim sizi sevmeyen bu adamdan temiz bir sekilde kurtulursunuz.

Bugün uzunca bir mesaj atmış kısaca şans falan istemiyorum bitecekse bitsin bitmeyecekse konuşalım demiş..
cevap vermedim.
Bu mesaja içimde neden konuşup düzeltme isteği olsun ki?
Adam hala daha kuyruğu dik tutma derdinde. Boşa sen bunu. Eline boşanma tebligatını ver o zaman görsün gurur yapmak neymiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…