Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Benim gördügümde kadın evli, adam bekardı. Kadının evli olduğuna uzuunca bir süre inanamadım, bekar bir kadından çok daha rahat flört ediyordu. Hatta adam kaçıyordu ondan.

Ofisteki herkes farkındaydı ama kimse bişey demiyordu. Off bir de adamla kocasını tanıştırmış birbirlerini instadan takip bile ediyorlar. Hala da evli but arkadaş. İnanılmaz ya.

Ben öyle bir durumda, göreceğim bir yakınlaşmayla o masayı onlara geçirirdim galiba

Her gun basbasa yemege cikmalari istemediğinizi bildiği halde diretmesi bana normal gelmedi. Bir sekilde engel olmaniz lazim esiniz sözünüzü nasil dinler bilemiyorum o yolu siz daha iyi bilirsiniz ama bu saçmalığı kabul etmeyin

Arkadaşlarınız olabilir, özellikle üniversiteden devam eden güzel arkadaşlıklar oluyor ancak sevgilin veya eşin olduğunda samimiyetin bir sınırı olmalı bence. Kadının eşinizin kulağına fısıldaması okurken beni bile rahatsız etti hayır sizden gizli ne söyleyebilir ki? Hoş olmamış. Ama ne olursa olsun bu duruma net tavır sergileyecek olan yine eşiniz. Benim de yılda bi iki kez üniversiteden görüştüğüm arkadaşlarım var tatile çıkmışken benim olduğum şehre de geliyorlar gerçekten çok seviyorum eski dostluklarımı ama tabi sevgilisi olanlarla öyle eski şakalaşmalarımız, aşırı samimiyet olmuyor. Bunu kadın da erkekte bilmeli.

Son düzenleme:
Eşimin de benim de karşı cinsten iş arkadaşımız vardır ama arkadaşımız yoktur. İş arkadaşı ile de samimiyetimizin belli bir dozu vardır, asla üstü yoktur. Eşimin tüm kadın iş arkadaşlarını tanırım. O benim ortamıma girmediği için sadece bir kısmını tanır. Karşılıklı olarak hoşlanmadığımız tipler varsa dikkat ederiz, mesafe koyarız. Öyle samimi bir arkadaşı olup her gün her gün başbaşa yemek yiyemez yani. Yok öyle dünya. Yaparsa da karşılığını bulur. Karşılıklı bu tabii.

Öte yandan babamın böyle bir iş arkadaşı vardı, kadın tam bir peynir çıktı, anladınız siz. Hem babamı hem de babamın yakın iş arkadaşını aynı anda yürütmüş, bununla birlikte kocasını da pek tabii. Biz çok sonraları öğrendik. Babam da sürekli kadınla ilgili bir şey bulur evde sıkıntı çıkarırdı, annem görüşme dese kavga ederdi falan. Annem çok uzun süre sabretti, öğrendikten sonra da affetti ama değişen bir şey olmadı. Adam boşandıktan 3-5 gün sonra bununla evlendi. Hala evli. Sanırım aya uzanan boynuzlarıyla mutlu. Ne diyim.

Sizin durum böyledir demiyorum ama dikkat etmekte takipte kalmakta yarar var bence. Bir şey görürseniz delil toplayın lütfen. Kendinize ekran görüntüsü falan atın yani.

Kızlar, hepinize değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Kendi kendimi yiyordum, en azından aklımda bir şeyler netleşti. Cevap veremediklerim olduysa kusura bakmasın lütfen.
Son durumu da paylaşayım sizinle. Eşim yarın akşam iş yemeğine gidecekmiş. Ben zaten günlerdir tavırlıydım bu olay yüzünden, çocuk harici bir şey için konuşmuyordum eşimle. Yemeğe gideceğini söyleyince birkaç soru sordum, başka kimler gelecek falan. O açtı konuyu niye soruyorsun diyerek. Ben sana güven veremiyor muyum dedi. Vermiyorsun, şimdiye kadar böyle bir şey yaşamadım ama bu olaydan çok rahatsızım dedim.
Sakin ve kararlı bir şekilde konuştum. Bir sürü açıklama yaptı bana. Başka seçeneği olmadığını uzun uzun anlattı, başkalarını da eklemeye çalıştığını ama her zaman olmadığını söyledi. Nasıl davranayım sen söyle bana dedi.
Bundan sonra daha da konuşmam bu konu hakkında. Takibe devam.

Teşekkür ederim :) aynısını dedim, bu sefer kabul etti ve dikkat edeceğini söyledi. Gerisi zaman kaldı artık.

Teşekkür ederim :) aynısını dedim, bu sefer kabul etti ve dikkat edeceğini söyledi. Gerisi zaman kaldı artık.
Yesss işte bu. Aynısını ben yapmıştım eşime. Kararlı dik ve gözlerinin içine bakmalısınız. Sesiniz bile titremeyecek. Benim kayınvalidem alt katımda oturuyor. Sabah beraber akşam beraber yok misafir yok kardeşi yok bilmem ne. Ay bana daral geldi ama. Trip atıyorum ailemi sevmiyorsun surat asıyorum sen kötüsün işe yaramadı bacım. Bir gün gece eve geldik 12 de. Cumartesi akşamı çokta severim iş yoğunluğu sonrası pazar izin. Kaynanamın misafiriyle geçti. Gel bakalım sen şöyle dedim otur konuşucaz. Tırstı. Ben sürekli senin ailenle olmak istemiyorum dedim. Mırın kırın etti işte olabilir aynı apartmandayız bilmem ne. Öylemi o zaman taşınıyoruz dedim. Para da var bak arabayı satarız sonrada ev borcu bana uyar çekmek zorunda değilim eğer çözmüyorsanda ayırırz yollarımızı dedim.
Sonuç şimdi eşimi ben zorla götürüyorum :) kararlı olun korkmayın göze alın. İstemiyorum bitti. Görüşemezsin bitti.

Lafı da fazla uzatmamak lazımmış onu anladım kısa ve etkili cümleler.

Lafı da fazla uzatmamak lazımmış onu anladım kısa ve etkili cümleler.
5 cümleden sonrası dırdır olarak geliyor onlara. Başka kadınlarla cilveleşmeni istemiyorum kendine yakışanı yap ben böyle bir eş istemiyorum diyince dumur olurlar. Ne dicek ? Karışamazsın mı ? Karışmıyorum diceğimi dedim hadi sana bay

Kesinlikle öyle. Benim de iletişim konusunda daha iyi olmam gerekiyor belli ki.

Burnumu hiç iyi kokular gelmedi özellikle eşinizin sen bana karışamazsın lafından sonra.
İş yerine girmeyin evet ama öğlen yemek yedikleri yere gidin ansızın? Uzaktan bir gözlemleyin el ele mi nasıllar?
Hiç masum bir durum çıkmayacağını düşünüyorum, kendinize şunu sorun el ele görseniz evliliğimi bırakmam bebeğim var mı diyeceksiniz? Yoksa böyle evlilik olmaz deyip ayrılabilecek misiniz?
Eğer ayrılacak gücünüz yoksa bilmemek daha iyidir,burda okuduğum çoğu konuda çocuk öne sürülerek kocaları bırakmıyorlar çünkü.
Ama dün tanıdığı insan için bile eşini yoksayması,toplulukta dahi çekinmeden samimi olduklarına göre yedikleri bir halt var,ben olsam takibe bile düşmeden atarım onu evden.Çocuğu düşünecek kişi sadece siz değilsiniz.

Ben bir kız çocuğu annesi olarak, en önce çocuğum için böyle bir durumu kabullenemem. Kızıma kötü örnek olamam, onun böyle ilişkileri normal görmesine sebep olamam.
Elimde kanıt yok (mesaj, mesai dışı buluşma vs), şüphelerimi gidermesi için de eşimle konuştum. Zamanla göreceğim.

Normal bir iş arkadaşlığı zorunluluktur burası okey ama sizi rahatsız eden üslubun devam etmesi, söylemenize rağmen zorunlu olmayan öğle yemeklerinin baş başa yenmeye devam edilmesi hoş değil. Tekrar konuşun. Mümkünse öğle yemeği baskını yapın. Canım öğle yemeğimizi kızımızla birlikte ailecek yiyelim diye sürpriz yaptım diye söyleyin o kişinin yanında. Harekete geçin yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…