Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Zoruna gitti de ne yaptın tam olarak.? Pasif kaldı isen kim takar evdeki sessiz ezik kadını. Anlattığına göre aylar gecmis bu olayların üzerinden senin jeton yeni düşmüş ne tepki versem diye
Aslında tepkisiz kalmadım. Hamile ve lohusa iken bebegimi düşünerek kendimi üzecek, strese sokacak tepkiler veremem. Bu tartışmadan sonra 1 hafta sütüm gelmedi benim. Bebeğim ağladı, ben ağladım. Eğer kavga etmek kızımı etkileyecekse kavga etmem.
Herhalde dünya üzerindeki son pasif kadın olabilirim. Konuştum, tartıştım ve onun tavrını gözledim. şimdi devamında nasıl davranacağına dair fikir almak istedim. Olaylar olmaya devam ediyor. Bitmedi.

Muhtemelen üstü kapalı flört ediyorlar. Açık bir şey konuşmadan, "arkadaşlık" adı altında.
Hem kız, hem de kocanız yani belli ki karşılıklı bu..

Benim eski sevgilim böyleydi, dümdüz söylemiştim "Bu tavırlarınla etrafa bana saygı duymadığını gösteriyorsun, beni küçük düşürüyorsun" demiştim. Suçlamadan konuşun; "Kadın öyle görmese bile dışardan bu kadar samimiyetiniz farklı anlaşılır, beni küçük düşürür, lütfen mesafe koy" şeklinde..
Ben de buradan yürümeyi düşünüyorum. Işe yaramış mıydı?

Aslında tepkisiz kalmadım. Hamile ve lohusa iken bebegimi düşünerek kendimi üzecek, strese sokacak tepkiler veremem. Bu tartışmadan sonra 1 hafta sütüm gelmedi benim. Bebeğim ağladı, ben ağladım. Eğer kavga etmek kızımı etkileyecekse kavga etmem.
Herhalde dünya üzerindeki son pasif kadın olabilirim. Konuştum, tartıştım ve onun tavrını gözledim. şimdi devamında nasıl davranacağına dair fikir almak istedim. Olaylar olmaya devam ediyor. Bitmedi.
Allah yardımcın olsun çok sinir bozucu bir durum

İş hayatından uzak değilim, avukatım ben. Erkek iş arkadaşım da var samimi dostum da kendim de evliyim ekiminde var bayan arkadaşları. Ama eşleri ile tanışmadığım hiçbir iş arkadaşıma eşinin yanında böyle bir hareket yapmam. Kaldı ki benim arkadaşlarımdan hiçbiri de eşini milletin içinde rşiniz gibi küçük düşürmez. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum hiç bir adam sekiz aylık normal bir iş arkadaşı için karısına bu kadar kolay rest çekmez. Eşiniz yetmemiş kızın yanında resmen sizi hiç yerine koyup, kızla samimi olarak sizi küçük düşürmüş. Bence o gece kocanız kıza sizin onun değerli olmadığınızı ispatlamak için bilinçli bu şekilde davrandı. Eminim kıza da çocuk için devam eden bir evlilik diye anlatıyordur. Aklınca o gecede kıza bunu ispatlamış. Sizin aldatılmaktan kastınız illa cinsel birşeyler yaşamak ise tam bir cinsel birleşme oldu mu bu ikisinin arasında bilmek mümkün değil ama bana göre aldatmak demek bir erkeğin bir kadını diğerine değişmesi, eşini bir başka kadın için hiçe sayıp üzmesi demek ki sizde bu durum gerçekleşmiş. Adam resti açık açık çekip tercihini yapmış. Kaldı ki her gün her gün baş başa sizin tüm muhalefet etmenize rağmen yenilen yemek ısrarına bakılırsa o yemeklerde dünya siyaseti konuşmadıkları da ortada. Eminim durumun tüm iş yeri de farkında ki olmayanlara da eşini yemekte gayet belli etmiş. Sizin yerinizde olsam kocam bana resti çektiği anda çoktan işe geri dönüp paramı da sadece kendi hayatıma odaklanmaya başlamıştım. Evlat ikinizin de evladı. Siz evde çocuk ev işi diye paralanırken adamın elin kızları ile gününü gün etmesi hiç adil değil.
Çok haklısınız. Ben de aynısını düşündüm. Benim de aldatma tanımım bu ve kendimi aldatılmış hissediyorum. Hukuken de bu çerçevede değerlendirilir mi onu bilmiyorum.

Bunun aynısını ben yaşadım. Bana savunma yaparken o kişi ile sadece iyi anlaştığını, arkadaş seçerken cinsiyet ayrımı yapmadığını söylüyordu arsız arsız. Bir gün evde kıyameti kopardım ve kararlı bir şekilde bir daha o kişi ile samimiyetini kesmezse iş yerine gelir ikinizi de rezil ederim dedim. Samimyetini kestiğine inanmadım ilk başta ama kız evlendi başka şehre gitti. Bizim mevzu kapandı. Evlenmese ne olurdu bilemiyorum.
Siz de gözünüzü karartıp resti çekeceksiniz.
Sizce sadece bu anlattıklarım rest çekmek için yeterli mi? Ben abartıp abartmadığımdan emin değildim bu konuyu açana kadar.

Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?
Eşimde iş yerinde beraber çalıştığı bayanla öğle yemeğine beraber çıkar bazen ama hiç bi zaman şüphelenmedim, çünkü o tarz garip bi. Yakınlık hissetmedim. Şüphelendiyseniz takipte kalın bi süre. Kadınların hisleri kuvvetlidir çünkü

Sizce sadece bu anlattıklarım rest çekmek için yeterli mi? Ben abartıp abartmadığımdan emin değildim bu konuyu açana kadar.
Geç bile kalmışsınız keşke o yemek olduğu zaman yapsaydınız. Çünkü siz kendi kendinizi yiyip bitirirken onlar iyice arsız arsız "arkadaş" adı altında seviyesiz samimiyetlerini artıracaklar.
Ben resti çektiğimde evi terketmeye kalktım. Çocuklarımı alıp gidiyordum kararlıydım sizde kararınızı verin. Ya resti çekersiniz ya da her yediği haltı sineye çekersiniz. Hangisini göze alırsanız

Sizi en hassas olduğunuz zamanlarda dahi üzüp,kırmak pahasına o kadınla yemeği başbaşa yemeye devam etmesi, tartışması asla kabul edilir bir sey değil.
8-9 aydır tanıdığı kadin eşinden, çocuğundan daha kıymetli demek ki. Bu anlaşılıyor konunuzdan. Bir hafta sütüm kesildi demişsiniz, yazık değil mi?
Yemekte size karşı tavrida hoş değil eşinizin. Resmen kadının yanında yok saymış bilerek. Arkanızdan olumsuz bahsettiği de şüphe götürmez bir gerçek yani üzgünüm.
O yemeği bitirmek yerine diğer tarafa dönünce kalkacaktiniz masadan. Üstüne terslemis birde. Bu sakinlik bana çok fazla. İnsan eşinden çekinmeli bazı konularda, hafife alamamalı,alırsa ne olacağani da bilmeli.
Esinizde hiçbiri yok.

Son düzenleme:
Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?
Çok üzücü, en çok da siz böyle bir dönemdeyken düşüncesizce davranmasına takıldım ben.
Başbaşa yemek yemelere falan zaten girmeyeceğim herkes bahsetmiş ancak hissediyorsanız bir şey vardır.
Ki sizi tanıştırdığınızda da içiniz rahatlamamış aksine daha da işkillenmişsiniz.
Bence tavrınızı daha net belli edin, belli ki kaybetme korkusu oluşmamış, oluşmasını sağlayın, ki zaten buna rağmen devam ederse de hukuki açıdan hakkınızı arama durumu doğar gibi gözüküyor, umarım haksız çıkarım.
Lütfen kendinizi üzmeyin ama, yaşadığınız durum zor ama kızınız için sakinliğinizi takdir ettim.

Kızlar,

Ayan beyan belli var birseyler zaten kadinlar icin icsel gudumuz fazla oldugundan biliyoruz

Sizi en hassas olduğunuz zamanlarda dahi üzüp,kırmak pahasına o kadınla yemeği başbaşa yemeye devam etmesi, tartışması asla kabul edilir bir sey değil.
8-9 aydır tanıdığı kadin eşinden, çocuğundan daha kıymetli demek ki. Bu anlaşılıyor konunuzdan. Bir hafta sütüm kesildi demişsiniz, yazık değil mi?
Yemekte size karşı tavrida hoş değil eşinizin. Resmen kadının yanında yok saymış bilerek. Arkanızdan olumsuz bahsettiği de şüphe götürmez bir gerçek yani üzgünüm.
O yemeği bitirmek yerine diğer tarafa dönünce kalkacaktiniz masadan. Üstüne terslemis birde. Bu sakinlik bana çok fazla. İnsan eşinden çekinmeli bazı konularda, hafife alamamalı,alırsa ne olacağani da bilmeli.
Esinizde hiçbiri yok.
Çocuğa bakmakla o kadar meşguldüm ki bana ne yapıldığını çok sonra fark ettim. Fark edince de çocuğu gezdirme bahanesiyle kalktım. Ama daha radikal bir tepki göstermem gerekiyordu. Is ortamında millete malzeme vermek istemedim açıkçası. Eşim zaten yeterince veriyor.

Bir gün yiyecek isteyin bir gün uyumadı gel başında dur ben uyucam diyin bir gün ağlıyor anlamadim diyin ne bileyim yok öyle fıldır fıldır yemeklerde gezmek
Hep keyifsiz şeyler olsun ama tadı kaçsın
Yoksa sizde sıkıldım diye yemeğe çıkabilirsiniz kocanız ile başbasa
Yada eve cagirabilirsiniz
Birde bu işin hesap mevzusu var inşallah bebeğin rızkını yedirmiyordur

X