Eşimin halasının kızı ve çocuk yetiştirme şekli

Ne anlatırsa anlatsın millete, soran olursa annesi eline kalem verip halımı çizdirdi o da yetmedi altının bağlı olmadığını söylemedi halıma işetti, sizin evde olsun bunlar sonra siz sessiz kalın olur mu? Der geçersiniz. Eşin iyi yaptın dediyse gerisi boş

Ben küçük çocuklu misafir almıyorum evime, size de tavsiye ederim. Zaten eşya için aman çocuktan kıymetli mi falan diyorlar e evet kıymetli yani bana ne senin çocuğundan. Halı falan çizecek hele, asla yani.
Herkesin çocuğu kendi evine zarar versin bir zahmet başkasının evinde tutsunlar elini kolunu değil mi? Benim eşyam senin çocuğunun oyuncağı değil.

Herkesin çocuğu kendi evine zarar versin bir zahmet başkasının evinde tutsunlar elini kolunu değil mi? Benim eşyam senin çocuğunun oyuncağı değil.
Ya evet, zaten özellikle bu aman cana geleceğine mala gelsin ya da aman senden önemli mi gibi laflara aşırı gıcık oluyorum. Senin malına gelsin o zaman benimkine niye gelsin asla almam eve küçük çocuk.

Milleti boşver de bunun gibiler yüzünden psikopat insanlar yetisiyor Allah colugumuzu cocugumuzu bunun gibi ailelerin çocuklarının dan ömür boyu korusun birinin özgürlüğü baskasinin özgürlüğüne zarar verdiği yerde biter gitsin evinde ne hali varsa görsün yine iyi sabretmissiniz

Eşimin arkadaşı eşi ve bebeği geldiler ve 2 gece bizde kaldılar bende bir daha gelmesinler diye yapmadığımı bırakmadım ama yine gelme planı yapıyorlar. İnsanın kendi çocuğunun yapması farklı bir şey çocuğu ve sınırını biliyorsun. Başkasınınkinş bilmiyorsun

Çocuklara sınırları da biz öğretmeliyiz. Tuvalet eğitiminde olan çocuğu gezdirip başkasının evinde halıya işetmek saf kötülük. Bence kayınvalidenize söyleyin, görümcesini uyarsın kızın böyle yapmış hoş değil diye. Onun dışında konularınız ve yaklaşımlarınız ilginç, galiba bulunduğunuz ilçeye, katıldığınız aileye görgüyü siz getirecekmişsiniz gibi davranıyorsunuz

Evet, özellikle böyle yetişen erkekler çok tehlikeli. Her şeye hakları olduğunu düşünüyorlar. Başkasının sınırlarına saygı duymayı bilmiyorlar.

Ya evet, zaten özellikle bu aman cana geleceğine mala gelsin ya da aman senden önemli mi gibi laflara aşırı gıcık oluyorum. Senin malına gelsin o zaman benimkine niye gelsin asla almam eve küçük çocuk.
İşte aynen böyle bir psikoloji uyguladığı için çok ses edemedim başlarda

Noluyor ya herkes begenmedim atmis icerigi bilmiyorum, okumadim baslik bana yeterli oldu.
Okumadıysanız yetiştirme tarzına laf ettiğimi veya karıştığımı düşündüren ne oldu size? Başlıkta öyle bir cümle yok çünkü. Bir daha okumadan yorum yapmamanız daha iyi olur bence

Kaynanamın 10 görümcesi var ve zamanında ona da çok çektirmişler kaynanam hep susmuş pasif kalmış gidip laf edecek biri değil o yüzden. Yaklaşım derken? Bana ters olan uymayan ve dert olan şeyleri burada paylaşarak biraz olsun stres atıyorum benim dert ortağım eşim ama bahsettiğim kişiler eşimin akrabaları. Eşimle böyle konuları tartışıp onu millete düşman etmiş olmak istemediğim için içimi buraya döküyorum

Üç çocuğum var gezmeye hepsiyle mecbur kalınca ev sahibinden çok yakinimsa izin alıp gittim ya da oturdum oturduğum yerde. Gittiğimde de peşlerine düşmekten zaten birşey de anlamıyorum. Gitmem daha iyi diyorum. Çocuklarım da çok hareketli olmalarına rağmen peşlerinde olduğum için hiç bir yere zerre zarar vermemislerdir. Dağınıklık olursa da yada uyuttuysam da her yeri tamamen toplayıp öyle ayrılırım. Annemin evi bile olsa toplamadan çıkmam. Kimseye, anneannelerine babaannelerine bile zarar vermeye hakları olamaz. Şükür böyle büyüyünce de devamı daha rahat oluyor. Evimizde de hasar az. Gayette ozguvenleri yerinde özgün düşünceye sahip çocuklar. Çok şükür....

Demek istediğim de bu. Buraya yazıyorsunuz ama bi tık da içinize atıyorsunuz. Düşman etmek gibi değil ne hissettiğinizi söyleyin eşinize. Örneğin bir gün kayınvalidem bana yemediğim bir yemek var mı diye sordu ben de söyledim x yemem diye. Ertesi gün önümde x yemeği. Aşırı bozuldum. Tutamadım içimde eşime söyledim. Aslında kadın belki benim yaptığım şekilde sever diye düşünmüş çünkü daha önce başkalarından sevmediği yemekleri onun sayesinde sevdikleri şeklinde dönüşler almış ki gerçekten becerikli bi kadındır. Ha bu olayda ben hala kızını iyi niyetli görmedim o ayrı. Yine de yanlış yorumladığımız olaylar olabilir kendi içimize atmaktansa duygularımızı paylaşabiliriz diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…