Eşimin cimriliği

Tek tek alıntılayamadım lütfen mazur görün değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Genel olarak cep telefonu meselesini kapalı bırakmışım o da şöyle kaçak olan hiçbir şeyi sevmiyorum garantisi olsun isterim ve de sanırım hattımı onun üstüne devretmem gerekiyormuş öyle bi durumda bu işlerle uğraşmak istemedim çünkü yarısını daha veremeyecek parası yok değil ben orda belki uzun zamanın patlamasıyla böyle bi tepki verdim.
Ben de her şeyin orta hallisini alırım her gün dışarda yiyeyim saçıp savurayım kafasında biri değilim. Ama ikimiz de çalışıyorsak bazen de menüye bakmadan yemek yemeyi hakederiz diye düşünüyorum. Veya çerezde ben kapalı olanları seviyorsam ve bunu biliyorsa (tat olarak sevdiğim bi marka var başka sevmiyorum ) bunun hesabını yapmamalıyız..
Yırtık pantolonu atmayayım lazım olur dememeli insan kendine biraz değer vermeli diye düşünüyorum (Uzun süredir yırtık bi pantolonunu atmayıp giyiyor ve her seferinde ayıp olur diyorum kim görecek yeni yırtıldı zannederler gibi bi saçma cevabı var)
O çalışmadığı zamanlar maaşımın yarısını ayın 15inde hesabına gönderirdim böyle şeylerin lafı olmaz tabi ki hayat müşterek bu eleştiri benim için geçersiz

Bir de evlenmeden önce böyle değil miydi öğrenciydik zaten paramız yoktu hiçbir zaman da karşılayamacağı şeyler istemedim

Para biriktirmemizi gerektirecek bi durum yok ev araba vs var
Yırtık pantolonu atmayayım lazım olur dememeli insan kendine biraz değer vermeli diye düşünüyorum (Uzun süredir yırtık bi pantolonunu atmayıp giyiyor ve her seferinde ayıp olur diyorum kim görecek yeni yırtıldı zannederler gibi bi saçma cevabı var)
Eşin cok zeki ya kız hiç aklıma gelmemişti😁

Neden cocuk yapıyorlar anlamıyorm.
Ben kıyafet ,ayakkabı hıc almıyorm dıyebılırım.Kardesim den gelıyor sureklı cogu etıketlı almıs unutmus.
Kızım 3 yasında butun dolabı nerdeyse zara dıyebılrıım ,teyzesı hem verıyor hem alıyor.O da oyle bı cesit.
Ama ona ayırdıgım parayı kızıma harcıyorm.
Anne kız gunumuz var.
Cok abartmamak kaydıyla ayda 1 falan oyuncakcıya gıdıyorz.Gonlu olsn ıstıyorm.
Insan tabıkı dıkkat edecek ,musriflik yapmayacak ama cocukları da boynu bukuk bırakamayız.
Bende bundan bahsediyorum.
Bende var musriflik misal bende kendimi torpulemeye çalışıyorum.
Özellikle yeme içmeden kismiyorum dışarı da çıkardım hep bu yaz tatil yaptik.
Ama bazıları aşırı aşırı cimri.
Mesela diyorum ablamın başka çocuğu olmayacak hiç çocukluk yaşatmadı.
Avmye ben gotururdum.
Kıyafetlerini ben alırdım.
Sürekli almasın zaten ama mahrum bırakmak çok kotu varken.
Parka goturdum benim çocuğu mesela kaydıraktan kayarken yeğenim korkuyor küçüklük dönemde götürmüyordu.
Ablam kendi hep ders çalışarak çocukluk geçirdi ondan da bunu bekliyor.
Hep ders çalışsın evde dursun kitap okusun.
Asla aktivite felan ona saçma geliyor.

Neden cocuk yapıyorlar anlamıyorm.
Ben kıyafet ,ayakkabı hıc almıyorm dıyebılırım.Kardesim den gelıyor sureklı cogu etıketlı almıs unutmus.
Kızım 3 yasında butun dolabı nerdeyse zara dıyebılrıım ,teyzesı hem verıyor hem alıyor.O da oyle bı cesit.
Ama ona ayırdıgım parayı kızıma harcıyorm.
Anne kız gunumuz var.
Cok abartmamak kaydıyla ayda 1 falan oyuncakcıya gıdıyorz.Gonlu olsn ıstıyorm.
Insan tabıkı dıkkat edecek ,musriflik yapmayacak ama cocukları da boynu bukuk bırakamayız.
Bende bundan bahsediyorum.
Bende var musriflik misal bende kendimi torpulemeye çalışıyorum.
Özellikle yeme içmeden kismiyorum dışarı da çıkardım hep bu yaz tatil yaptik.
Ama bazıları aşırı aşırı cimri.
Mesela diyorum ablamın başka çocuğu olmayacak hiç çocukluk yaşatmadı.
Avmye ben gotururdum.
Kıyafetlerini ben alırdım.
Sürekli almasın zaten ama mahrum bırakmak çok kotu varken.
Parka goturdum benim çocuğu mesela kaydıraktan kayarken yeğenim korkuyor küçüklük dönemde götürmüyordu.
Ablam kendi hep ders çalışarak çocukluk geçirdi ondan da bunu bekliyor.
Hep ders çalışsın evde dursun kitap okusun.
Asla aktivite felan ona saçma geliyor.
Bir de ben onun geleceğine yatırım yapıyorum diyor.
Sürekli yatırım yaparak ne kadar sağlıklı olur ki?
Çocuğun çocukluk yaşamaması bir pizza felan alinmamasi ya da bunların çok nadir yapılması normal mi?

Benim harcamam savurganlık derecede bunu kabul ediyorum ama varken hiç almamayı normal bulmuyorum.
Aşırı kismaktan bahsediyorum.
Mesela benim yeğenimin her kıyafeti çok çok az.
Genelde kardeşimle ben alıyorum.
Küçükken de dışarı cikarmazdi ablam para gidiyor diye.
Şuan benim çocuğumla beraber gidiyor o zaman da gotururdum ama annesi ile gitmek gibi olmaz.
Herşeyden aşırı mahrum kaldı geçende akuluye bindirirken bende binebilir miyim dedi
3 ile 7 yaş arasindaydi ve yaşı yeğenimin 10 şuan seni almazlar ona dedim başka şeye bindirdim.
Cimri heryerde cimri.
Ablamın tek çocuğu var eside polis.
Ev araba var bankada para da var.
Ablam harcamaya karşı.
Hep kenarda birisin kafasinda.
Yeme içme herşeyden kisar valla çocuk mahrum kendim şahidim mutlu olduğunu düşünmüyorum.
Çünkü birşey buldu mu saldırıyor.
Birde komşu var tanıdık oda oyle.
Herşey aşırı kisitli.
Çocuklar mevlutte düğünde yemeklere saldırıyorlar.
Evde yemek yemek çay içmek hep kısıtlanmis.
Birinde gordumu saldırıyorlar.
Okulda da bir ogretmen var o da öyle okula pasta börek gelince saldırıyor eve asla almam diyor.
Bu tipler çok itici.
Hatta çocukken amcamiza gitmiştim birkere kalmali.
Evde alınan ekmek sınırlıydı.
Dedim ki çocuklara ben acıktım ekmek arası yiyeceğim bizim evde iki tane alınır ve daha alinmaz.
Acıkınca napoyorsunuz dedim erkenden uyuyoruz dedi.
Bu mu hayat?
Cok uzuldum ben buna🥲 olmasa yok dersin ama var olani hic yedirmemek.. israf haramdir ama bu sekilde cok kotu. Ilerdede herseyin lafini yapacaklar o cocuga.

Senin yegenin ama tek akilli onlar mi cocugundan kisiyor sen hem kendi cocuguna harcama yapiyorsun hemde ona. Sen ayda 1 gotursende anasi babasi kendilerini uyanik saniyorlardir kesin. Bak bu tip insanlara gunahimi vermek istemem ama iste arada yegenin var gunahsiz masum yavru..

Derler ya cok verip arsiz, az verip hirsiz etmesin diye..

Gecenlerde bi video izledim ve adam diyordu ki.. diyet aslinda kotu birsey..tabii abarti diyetlerden bahsediyordu.. birseyi kisitlarsan ona olan acligin buyur ve saldirganlasirsin. Mesela kucuklugunde kiyafet yoklugu yasayanlar parayi biraz gorunce dolabini giymese bile
Kiyafetle doldurur.. o hesap musrif olmayalim ama herseyinde bir orta karari var..

Aynn öyle
Konu sahıbının cocugu yok bellı kı bı cocuk olsunda hele bırde ıkılense bırak dısarda cay ıcmeyi kacak cay almassa ben de la fontaine degılım😁
O cimri gormemıs bizim bi akraba wardıda coplerı bıle cıkmazdı
Çocuğum var çayı da kaçak alıyoruz :KK66:

Cok uzuldum ben buna🥲 olmasa yok dersin ama var olani hic yedirmenek.. israf haramdir ama bu sekilde cok kotu. Ilerdede herseyin lafini yapacaklar o cocuga.

Senin yegenin ama tek akilli onlar mi cocugundan kisiyor sen hem kendi cocuguna harcama yapiyorsun hemde ona. Sen ayda 1 gotursende anasi babasi kendilerini uyanik saniyorlardir kesin. Bak bu tip insanlara gunahimi vermek istemem ama iate arada yegenin var gunahsiz masum yavru..

Derler ya cok verip arsiz, az verip hirsiz etnesin diye..

Gecenlerde bi video izledim ve adam diyorsu ki.. diyet aslinda kotu birsey..tabii abarti diyetlerden bahsediyordu.. birseyi kisitlarsan ona olan acligin buyur ve saldirganlasirsin. Mesela kucuklugunde kiyafet yoklugu yasayanlar parayi biraz gorunce dolabini giymese bile
Kiyafetle doldurur.. o hesap musrif olmayalim ama herseyinde bir orta karari var..
Aynen öyle.
Bir de mesela biz yazın annemde geçiririz .
Ablam çok severim ederim ama belesci.
Yazın sicakta yemekle uğraşmak istemiyoruz kardeşimle dönüşümlü dışardan söyleriz yada gideriz.
Yani bu yeğenim ben yedi kat yabancıya yediririm.
Dışarıda da çocuğuma birşey koysam bir kaç çocuk daha gelir diye fazladan koyarim.
Elim açıktır.
Mesela almaz ama alanı kendi de yer.
İşte bu ne oluyor belescilik.
Geçen annem diyorki annene soyle sana nesguik alsın seviyorsun sütle karisani diyor.
Annem o kadar para vermez diyor.
Annem bile o kadar da değil ben söylerim aldiririm diyor.
Yani bunlar alınırken yüz kere düşünülür mu?
Meyve almış pazardan yencek yani yok.
Ucuz diye aldım diyor.
Asla degistiremezsin.
Çocuğa harçlık verilir gözü dışarda kalmamali.
Çocuğun sevdiği abur cubur da belli oranda alınmalı.

Aynen öyle.
Bir de mesela biz yazın annemde geçiririz .
Ablam çok severim ederim ama belesci.
Yazın sicakta yemekle uğraşmak istemiyoruz kardeşimle dönüşümlü dışardan söyleriz yada gideriz.
Yani bu yeğenim ben yedi kat yabancıya yediririm.
Dışarıda da çocuğuma birşey koysam bir kaç çocuk daha gelir diye fazladan koyarim.
Elim açıktır.
Mesela almaz ama alanı kendi de yer.
İşte bu ne oluyor belescilik.
Geçen annem diyorki annene soyle sana nesguik alsın seviyorsun sütle karisani diyor.
Annem o kadar para vermez diyor.
Annem bile o kadar da değil ben söylerim aldiririm diyor.
Yani bunlar alınırken yüz kere düşünülür mu?
Meyve almış pazardan yencek yani yok.
Ucuz diye aldım diyor.
Asla degistiremezsin.
Çocuğa harçlık verilir gözü dışarda kalmamali.
Çocuğun sevdiği abur cubur da belli oranda alınmalı.
Bu cocuk icin travmadir, sorsan yok diye aglar boylesi halbuki elinde vardir yani.. cocuk icin cok uzuldum, nasibinde oyle anne baba varmis..

Ben kardesimde olsa boyle insanlarla bir araya gelmek istemezdim, birinin iyi niyetimi ne konuda olursa olsun kotuye kullandigini bilmek.. buz gibi soguyorum.

Çocuktan kısıyor mu peki? İhtiyaçlarını almayalim dediği?
Bilemiyorum ya şu şartlarda kendi adıma birşey alırken,istek mi ihtiyaç mi sorgulayarak karar veriyorum zira öyle bir pahalılık. Ama cocuklarla ilgili tasarruf yapıyorum diyemem,ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde alırım. Asla onlardan kismam ki başkasında görüp istemesinler.
Ote yandan sizde de hata var sanki biraz. Niye aliyorsunuz gizli gizli,bekleyin haftasonunu yada ne zamansa alisveris gunünuz alın. Siz gizledikce fiyatlardan bir haber olacak eşiniz,ilerde aldıklarınız fazla gorünecek gozüne. Sizin suçunuz değil yani pahalılık. İhtiyaç bu alınacak deyip geçin. İmkanınız dahilinde tabi.

Bu cocuk icin travmadir, sorsan yok diye aglar boylesi halbuki elinde vardir yani.. cocuk icin cok uzuldum, nasibinde oyle anne baba varmis..

Ben kardesimde olsa boyle insanlarla bir araya gelmek istemezdim, birinin iyi niyetimi ne konuda olursa olsun kotuye kullandigini bilmek.. buz gibi soguyorum.
Ben annemlere geliyorum işte.
Bazen mecbur kalıyorsun.
En kotu özelliği bu aşırı cimri.
Para ile kendini tatmin ediyor.
Çocuk şimdiden ileride su mesleği yapacağım ama en çok para getiren hangisi ise onu yapacağım diyor.
Hep parasal şeyler derdinde.
Birşey oluyor o kaç para şu kaç para?
Hep bu mevzusu.

Cocugun warmıydı kız bende yenı evlısın sandıydım
Nıye darlıyon azaman adamı
Anlayıs göstersene 😁
Darlamıyorum canım ya tartışma çıkarmıyorum dün bebek için araba baktım pierre cardin vovoyu alcam dedim yarı fiyatına başka model atmış bu da aynı işi görmez mi demiş ama ben onu istiyorum işte yine alcam mesela ben karışmam ne yapıyosan dicek e öyle madem söyleme adam

Cunku kacak cay icen biri caya bagimli hale geliyor😐😂 o ornegi veren arkadas eminim kacak cayi sadece duymustur hayatinda icmemistir😐😂
Ben de kaçağa alıştım ne yalan söyleyeyim bi çay bi sigara bunlardan kısmıyo garip

Çocuktan kısıyor mu peki? İhtiyaçlarını almayalim dediği?
Bilemiyorum ya şu şartlarda kendi adıma birşey alırken,istek mi ihtiyaç mi sorgulayarak karar veriyorum zira öyle bir pahalılık. Ama cocuklarla ilgili tasarruf yapıyorum diyemem,ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde alırım. Asla onlardan kismam ki başkasında görüp istemesinler.
Ote yandan sizde de hata var sanki biraz. Niye aliyorsunuz gizli gizli,bekleyin haftasonunu yada ne zamansa alisveris gunünuz alın. Siz gizledikce fiyatlardan bir haber olacak eşiniz,ilerde aldıklarınız fazla gorünecek gozüne. Sizin suçunuz değil yani pahalılık. İhtiyaç bu alınacak deyip geçin. İmkanınız dahilinde tabi.

Cunku kacak cay icen biri caya bagimli hale geliyor😐😂 o ornegi veren arkadas eminim kacak cayi sadece duymustur hayatinda icmemistir😐😂
Yoo içtim
Bizde çayı seweriz ama tek bi marka war sarı paketlı bırde mawı paketlı olanlarını karıstırıp kullanırız
Kacak çayın tanelerı demledıgınde cok şişiyo sewmedim ben🥲

Darlamıyorum canım ya tartışma çıkarmıyorum dün bebek için araba baktım pierre cardin vovoyu alcam dedim yarı fiyatına başka model atmış bu da aynı işi görmez mi demiş ama ben onu istiyorum işte yine alcam mesela ben karışmam ne yapıyosan dicek e öyle madem söyleme adam

Ben de kaçağa alıştım ne yalan söyleyeyim bi çay bi sigara bunlardan kısmıyo garip
Benim arkadaşım marka insanları kaziklama aracı derdi.
Harcamamak için bahanesi buydu.
Kalite felan hak getire yeterki ucuz olsun.

Yoo içtim
Bizde çayı seweriz ama tek bi marka war sarı paketlı bırde mawı paketlı olanlarını karıstırıp kullanırız
Kacak çayın tanelerı demledıgınde cok şişiyo sewmedim ben🥲
Sisince noluyo ki? Bilmedigimden soruyorum.

Rengi cok koyu.. ben cok cay seven biri degilim zaten.. oyle taneli cayda sevmiyorum temizlemesi is😐😂 kacak cayida zaten posetler haline getirip demliyorum.

X