Eşimin annesiyle baş edememesi yüzünden taşınıyoruz.

Kv şu an oturduğu yerde oturmaya devam etsin kirada
Siz evinizi satıp Beysukent'ten yine şu an oturduğunuz gibi bir villa alın

Ama nereye taşındığınızı kv söylemeyin. Gizli kalsın.

Kayınvalidenizin ciddi psikiyatrik rahatsızlıkları mı var? Öyle kapıya gelip açmayınca oturup bağırmalar filan hiç normal değil yani.. Bana ciddi bir tedaviye ihtiyacı varmış gibi geldi.

Kv şu an oturduğu yerde oturmaya devam etsin kirada
Siz evinizi satıp Beysukent'ten yine şu an oturduğunuz gibi bir villa alın

Ama nereye taşındığınızı kv söylemeyin. Gizli kalsın.

Siz Ankara'da mısınız? Ben Bilkent ve Beysukent arasında kaldım. Aslında bize en uygunu Mustafa Kemal ama site içi olmayınca rahat edemem. Bilkent ve Beysukent'ten hangisi sizce?

Kayınvalidenizin ciddi psikiyatrik rahatsızlıkları mı var? Öyle kapıya gelip açmayınca oturup bağırmalar filan hiç normal değil yani.. Bana ciddi bir tedaviye ihtiyacı varmış gibi geldi.

kv tedavi olmasi lazim ruhsal durumu bozuk bence

Bir kere ima etmeye çalıştık,evi başımıza yıkacaktı. Eşimle konuşma fırsatım olduğunda tekrar bahsederim ama bu kadına işler mi bilmiyorum.

Siz Ankara'da mısınız? Ben Bilkent ve Beysukent arasında kaldım. Aslında bize en uygunu Mustafa Kemal ama site içi olmayınca rahat edemem. Bilkent ve Beysukent'ten hangisi sizce?
Ankara'dayım ama oraları çok detaylı bilmiyorum. Emlak sitelerinin fotoğraflrından gördüğüm kadarıyla yorum yaptım.
Ben de 3,5 sene oldu Ankara'ya geleli.

Bir kere ima etmeye çalıştık,evi başımıza yıkacaktı. Eşimle konuşma fırsatım olduğunda tekrar bahsederim ama bu kadına işler mi bilmiyorum.

Öyle onun istediği gibi olmuyor herşey.. Ne bu böyle artık eşiniz bile gelince kapıyı açma dediğine göre olay bu şekilde çözülmez taşınmayla filan.. Anladığım kadarıyla sizin ve diğer çocukları da dahil maddi durumları iyi ve okumuş etmiş mesleği yerinde olan insanlar.. Kesinlikle hepinizin birlikte bir araya gelip kendisini tedaviye ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü taşınsanız bile kurtulmanız için kendisiyle irtibatı tamamen kesmeniz ve evinizin adresini dahi vermemeniz gerekiyor zira biz mesafe koyarak görüşelim diye bir durum işe yaramamış.. Bence taşınmadan başka yollar çözümler aramanız bulmanız gerek.

Öyle onun istediği gibi olmuyor herşey.. Ne bu böyle artık eşiniz bile gelince kapıyı açma dediğine göre olay bu şekilde çözülmez taşınmayla filan.. Anladığım kadarıyla sizin ve diğer çocukları da dahil maddi durumları iyi ve okumuş etmiş mesleği yerinde olan insanlar.. Kesinlikle hepinizin birlikte bir araya gelip kendisini tedaviye ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü taşınsanız bile kurtulmanız için kendisiyle irtibatı tamamen kesmeniz ve evinizin adresini dahi vermemeniz gerekiyor zira biz mesafe koyarak görüşelim diye bir durum işe yaramamış.. Bence taşınmadan başka yollar çözümler aramanız bulmanız gerek.

Eşimin diğer kardeşleri de öyleler evet okumuşlar her konuda kendilerini yetiştirmişler ama anneleriyle asla ilgilenmiyorlar. İşin kötüsü üniversite öğrencisi görümcem var o da aynı şekilde eşime saplantılı. Bir şey olur diğer ablası,abisi durur hemen eşime koşar. Bir gün görmese telefon eder 2 saat konuşur hiç olmadı facetime yapar. Eşime sebebini soruyorum "Babam vefat ettikten sonra ben onların yanındaydım ondandır" diyor. Artık çok can sıkıcı olmaya başladı. Ankara'dan gidebilsek arkamıza bakmadan gideriz ama olmuyor işte. Keşke tedavi ettirebilsek.

Eşimin diğer kardeşleri de öyleler evet okumuşlar her konuda kendilerini yetiştirmişler ama anneleriyle asla ilgilenmiyorlar. İşin kötüsü üniversite öğrencisi görümcem var o da aynı şekilde eşime saplantılı. Bir şey olur diğer ablası,abisi durur hemen eşime koşar. Bir gün görmese telefon eder 2 saat konuşur hiç olmadı facetime yapar. Eşime sebebini soruyorum "Babam vefat ettikten sonra ben onların yanındaydım ondandır" diyor. Artık çok can sıkıcı olmaya başladı. Ankara'dan gidebilsek arkamıza bakmadan gideriz ama olmuyor işte. Keşke tedavi ettirebilsek.

İnsan tabi ki düşkün olur ama normal sınırları aşmış bence bu durum. Ailecek bunun farkına varılması gerekiyor. Kayınvalideniz her zaman mı böyleymiş. Yani gençken vs..

Ona sürpriz adı altında eşinin yaptığı evlerden birine yerleştirin madem.. hem kira ödememiş olursunuz hemde kendi evinizden çıkmazsınız.. gözlerini bağlayın sonra taşınacağı eve götürüp Sürprizzzz diye bağırın. Bahane olarakta oturduğu evin satıldığını söyleyin.

İnsan tabi ki düşkün olur ama normal sınırları aşmış bence bu durum. Ailecek bunun farkına varılması gerekiyor. Kayınvalideniz her zaman mı böyleymiş. Yani gençken vs..

Eşimin abisi 20li yaşlarında yurtdışına gittiği için babası da vefat edince evin tüm yükünü eşim sırtlanmış. Yani annesinin,kardeşlerinin her ihtiyacına koşmuş,ablasının düğününü yapmış vs. Kayınvalide onu bambaşka bir yere koyuyor gözünde ve asla eşimin de artık bir ailesi olduğunu kabullenmiyor. Beni ve kızımı hiç sevmiyor.

Yanlış anlamayında sizin konular hep kv ve para üzerine bu kadar kendinizi kilitlenmeyin 3 günlük dünyaa para da para diye kendinize yazık edersiniz.Şuan ki konunuza gelirsekte evinizden taşınmayın Fizana da gitseniz gelir kv deniz ve hepimizde bir kv adayıyızz.Herşey gönlünüzce olsun

Eşiniz bence annesiyle oturup konuşsun taşınmadan önce.. böyle yapmaya devam edersen biz başka bir yere taşınıcaz ve yerimizi de sana söylemicez. Bu arada kiranı da ödemem maaşın var, sende bundan sonra ayağını yorganına göre uzatırsın. İstediğine de aç rezil et benim evimden yuvamdan huzurumdan önemli değil desin. Yada bu sana verdiğim evde kuzu kuzu oturursun aylık erzağınıda alırım ama benden daha fazla bir şey bekleme. . İki seçenek sunsun..

Bence eşinizin de psikoloğa gitmesi lazım.
Ben annemin bana bağımlı olduğunu 40 yaşımda psikolog yardımı ile farkedebildim
Ve şimdi olması gereken mesafeyi koyabiliyorum

Eşinizi baba yerine koymuş olabilirler. Ama normal değil.
Bunu siz söylerseniz tesir etmez.

Eşinizle psikoloğa gidin. Kv götürmeniz zor. En azından eşiniz nasıl davranması gerektiğini öğrenir.

Zaten olay sadece kv de değil. Görümce ile iki saat görüşme, facetime vs bunlar eşinizin sınır çizemediğini gösteriyor.

Yanlış anlamayında sizin konular hep kv ve para üzerine bu kadar kendinizi kilitlenmeyin 3 günlük dünyaa para da para diye kendinize yazık edersiniz.Şuan ki konunuza gelirsekte evinizden taşınmayın Fizana da gitseniz gelir kv deniz ve hepimizde bir kv adayıyızz.Herşey gönlünüzce olsun

Gerçekten çok garipsiniz yahu. Her zaman burada yorum yaparken insanları kırmamaya çalışıyorum ve olayları da üzeri kapalı anlatıyorum. Benim para da para diye tutturduğumu nereden çıkarıyorsunuz? Öyle olsaydı eşim her ay annesine kardeşine yağdırırken kavgalar gürültüler çıkarırdım. Paranın önemi olmadığını defalarca söyledim,huzurum olsun yeter diyorum. Kendinize kilitlenmeyin diyorsunuz da,burada derdimiz neyse onu yazıyoruz. Şu an hayatımdaki sorun bu ve bunu yazdım başka ne yapabilirim? Gerçekten bambaşka pencerelerden bakıyorsunuz. Belki haklısınız herkesin eşit olmadığı bir platformda böyle anlatmamalıydım ama mazur görün,konunun anlaşılması için yazmak gerekli. Herkes kayınvalide adayı doğru ama inşallah hiç kimse böyle şeytanlaşmaz. Benim de annem babam var onlar da bir kadının elinden zulüm görmem için yetiştirmediler beni. Paradan daha önemli konular üzerinde de düşünüyorum. Teşekkür ederim güzel dileğiniz için,umarim her şey sizin de gönlünüzce olur.

bence siz nereye taşınırsanız taşının kv. gelir sizi bulur. evinizi o kadar seviyorsanız hiç boşuna uğraşmayın bence. Ankara sonuçta bir uçtan bir uca olsa 1 saat en fazla. verandada oturup akşam kadar bekleyen kv 1 saat yolu mu gelemeyecek? benzin parasını da siz veriyorsunuz nasılsa..şehir dışına gidebilecekseniz orası ayrı.
onun yerine siz evde olmasanız olmaz mı?
kızınızı yaz okuluna verin siz de hiç bir şey bulamıyorsanız bir dernek vakıf bulun hayır işlemiş olursunuz :) ya da ucuz yollu uzun bir tatil ayarlayın, kışın da çalışacam diyin ,atıyorum. yani bir bahane bulun. istediği kadar gelsin yıksın evi evde olmazsanız görmezsiniz o da umarım alışır bir zaman sonra.

D destinaninannesi bu gariplik değil ben sizin yazdıklarınızdan ve okuduklarımdan o şekilde yazdım.Kv deniz melek demiyorum ve kesinlikle sizi kırmak değil di niyetim nereye giderseniz gidin kv peşinizi bırakmaz.

bence siz nereye taşınırsanız taşının kv. gelir sizi bulur. evinizi o kadar seviyorsanız hiç boşuna uğraşmayın bence. Ankara sonuçta bir uçtan bir uca olsa 1 saat en fazla. verandada oturup akşam kadar bekleyen kv 1 saat yolu mu gelemeyecek? benzin parasını da siz veriyorsunuz nasılsa..şehir dışına gidebilecekseniz orası ayrı.
onun yerine siz evde olmasanız olmaz mı?
kızınızı yaz okuluna verin siz de hiç bir şey bulamıyorsanız bir dernek vakıf bulun hayır işlemiş olursunuz :) ya da ucuz yollu uzun bir tatil ayarlayın, kışın da çalışacam diyin ,atıyorum. yani bir bahane bulun. istediği kadar gelsin yıksın evi evde olmazsanız görmezsiniz o da umarım alışır bir zaman sonra.

Kızım daha 6 aylık maalesef öyle bir durumumuz olmuyor. Eylül gibi ben tekrar çalışmaya başlayacağım kızım bakıcıyla kalacak. Sorunun en büyüğü ben evde yoksam akşam geliyor. Yemeğini yiyor,çayını kahvesini içiyor gece 12'den sonra gidiyor. Evleri ayırdık ama ayıramadık gibi oluyor bu durumda. İçinden çıkamıyorum. İnşallah ben işe başlayınca biraz dizginlenir.

X