Eşimin ailesinin yanında birden değişmesi

Bir kere bize geldiklerinde arkadaşım aramıştı ve özel bir konuydu. Yanında uzaklaşıp başka odaya gittim konuştum. Vajinusmustum duysun istememiştim. Ama odanın kapısının önünde buldum onu. Arkadaşımın kız oldugunu biliyordu zaten de işte yine de kötü hissettim
Bu konuda haklısın. Bir şey diyemeyeceğim ben suan ki içinde bulunduğun durum için söyledim. Zaten eşine en fazla aşkım nerde kaldiniz vs dersin gizli saklı bir konuşma olmaz diye dedim.

Kadinin biaey yaptigi yok basit konusmalar siz herseye takilan birisiniz ayni sehirde olsa siz yapamazsinz bukadar basit meseleleri buyuten birisi bir iki haftada bile olay cikarabiliyorsa ayni sehirde dusunemiyorum

Ama kaynanam da konuşmuyordu. Bana açıklama da yapmadan hastaneye gitme mevzusunda ısrarla beni yok saydı. Ben buna çok bozuldum.
Ben anlatıyorum siz anlamıyorsunuz. Zaten kapıyı kapatma konusunda haksızım diye ama eşim o an üstüme çok geldi diye çok üzgünüm ve gergindim.
Bana siz de kayınvalide tarafı da anlayışlı insanlar gibi geldiniz. İnsan yeri geliyor annesiyle babasıyla problem yaşıyor. Olabilir. Sonuçta hatam var diye kabul etmişsiniz. İlerisi için bence zamanla her şey daha kolay halloluyor. Çünkü birbirini tanıyor insan. Ben üç yıllık evliyim. Eşimi daha bu sene huyu suyu noktasında tanıyorum diyebiliyorum

Ben yazdıklarınızdan eşiniz ailesinden hoşlanmadığınızı çıkardım özellikle annesinden.
Annesi de herşeye müdahale eden tipik kaynana muhtemelen yaşı genç ve oğlunu kıskanıyor.
Eşinizde aman annem babam kırılmasın diye onların yanında yokmuşsunuz gibi davranıyor.

Haklı olduğunuz yerlerde var, haksız olduğunuz yerlerde. Acaba evli olduğunuzu hala idrak edemedi mi? Fena bir kayinvalide gibi durmuyor çünkü. Misafir olduğunuz evde kapı çarpmanız ayıp olmuş.

Yahu bunlarda ne var ben anlamıyorum bazılarınız olay olsun diye parçalıyosunuz kendinizi zaten sayılı gün gördüğünüz bunca şeye ne gerek var

Ben yazdıklarınızdan eşiniz ailesinden hoşlanmadığınızı çıkardım özellikle annesinden.
Annesi de herşeye müdahale eden tipik kaynana muhtemelen yaşı genç ve oğlunu kıskanıyor.
Eşinizde aman annem babam kırılmasın diye onların yanında yokmuşsunuz gibi davranıyor.
Aslında hepsini severim. Sevmesem çok sık konuşmam ya da gitmek istemem. Oğlunu kıskanıyor mu bilmiyorum ama evet yaşlı değil. Zaten 2 erkek kardeşler sadece. Karnımda kayınpederim de iyi insanlar. Anlayışlı, konuşmasını bilen vs.
Sadece müdahale sevmediğim için o anlarda istemsizce uzaklaştım kaynanamdan

Aslında hepsini severim. Sevmesem çok sık konuşmam ya da gitmek istemem. Oğlunu kıskanıyor mu bilmiyorum ama evet yaşlı değil. Zaten 2 erkek kardeşler sadece. Karnımda kayınpederim de iyi insanlar. Anlayışlı, konuşmasını bilen vs.
Sadece müdahale sevmediğim için o anlarda istemsizce uzaklaştım kaynanamdan
Çok benzer yaşadıklarımız.
O senin herseyine karışan kaynanan eltine melek olucak gör bak.
Umarım haklı çıkmam ama genelde böyle oluyor.

Çok benzer yaşadıklarımız.
O senin herseyine karışan kaynanan eltine melek olucak gör bak.
Umarım haklı çıkmam ama genelde böyle oluyor.
Benden iyisini bulursa olsun. Zaten uzağız. Senede 10 15 gün görüyorum bu bana yeter.
Kaynımın kız arkadaşı vardı. Kızı sevmemiş açık açık demiş mesela
Ben karışmam etmem deyip sevmediğini söylemesi de garip gelmişti

Üff aynı benim kayınvalidem...
kendi çoluğuna çocuğuna baskı kurup söz geçiremez ama evde benim her şeyime müdahale eder.
Ben sizi çok iyi anladım genç ve oğlunu kıskanan bi kayınvalideniz var kapı da dinliyor belli ki.
benim ki de aynıdır aynı ortamdaysak peşimde gezer kimle ne konuşuyorum diye kapılarda duvarlarda hep eşimle ufacık bi tartışsak bile kendi aramızda hemen müdahil olur olayı da büyütür ama sadece bana laf söyler.
Oda başlarda sizinki gibiydi böyle minik minik başladı ben anlamayadım vitesi yükseltti,üzerimde gördüğü herşeye burun kıvırır laf söyler boş boş konuşur çok şey yaşadık.
Nedense gizli ağlarlar herkes duyar eşimle tatile gideceğiz diye de ağlayıp bana sinir olmuştu ağlamaları hiç bitmez.
Kayınpederiniz anlayışlı gibi ona karşı aynen devam edin ama kayınvalidenize karşı meafenizi koyun .

Kv gibi kvler çok bizim ülkede he diyim kendi bildiğinizi yapın . Bide çalışıyormusunuz meşgaleniz var mı . Boşlukta olunca daha çok düşünür kinlenirsiniz

Benden iyisini bulursa olsun. Zaten uzağız. Senede 10 15 gün görüyorum bu bana yeter.
Kaynımın kız arkadaşı vardı. Kızı sevmemiş açık açık demiş mesela
Ben karışmam etmem deyip sevmediğini söylemesi de garip gelmişti
Bizde uzağız. Senede 10 gün falan görüyordum ama burnumdan geliyordu artık o kadarda görmüyorum.
Yeni gelini benden daha iyi olduğunndan değil.
Bana yaptıklarının hata olduğunu anladı. Ona yapmıyor.

Bizde uzağız. Senede 10 gün falan görüyordum ama burnumdan geliyordu artık o kadarda görmüyorum.
Yeni gelini benden daha iyi olduğunndan değil.
Bana yaptıklarının hata olduğunu anladı. Ona yapmıyor.
Yapmasın da zaten. İyi en iyisi böyle uzak olmak gerçekten

Marketten ped alıyoruz herkes görüyor sorun olmuyor kaynana donu görünce sorun oluyor sırf kaynana diye sorun çıkarıyorsun

Kötü veya iyi niyetle bir şekilde yorumda bulunuyor. Rahatsız oluyorsanız yorum yapmasına sebebiyet vermemeye çalışacaksınız. Eşinizi mi aramak istiyorsunuz, gidin yan odada arayıp gelin. Bir yerde bir şeyi beğenmediniz mi? Sadece eşiniz duyacak şekilde söyleyin. Eğer iç çamaşırlarınızı görsün istemiyorsanız makine biter bitmez hemen alın siz asın. Gerekirse şakalaşarak elinden alın yada " ben yaparım anne sen yorulma" diyin. Tek takıldığım nokta eşiniz hastaneye gidecekse tabi ki siz gideceksiniz yanınızda. Böyle şeylerde de sakin kalmayı deneyin. "Benim içim rahat etmez, yanında olmalıyım her zaman eşimin" gibi yorumlarda bulunabilirsiniz. Zorla alıkoyacak hali yok sizi.

X