Eşimin annesinin umursamazlığı

Ya anneyle konustu hadi anlarım da, anlaşamayıp evi ayırdığı adama öz anasının dedikodusunu yapacak kadar nasıl samimi kalabiliyor insan o kısmı anlamadım ben adamın yerinde olsam evi ayırdım hala daha annemi konuşuyorsun sana ne yani derdim

Barışmak istesem bunu zaten eşimle açık açık konuşabilirim boşanmayı isteyen taraf benim. Yazdıklarımı anlamadığınızı düşünüyorum benim burda takıldığım ailesinin beni arayıp boşanmayın diye vazgeçirmeye çalışmasını istemem değil bir hafta öncesinde kızımız vs diye sevgi gösterileri yapıp bir hafta sonra her şeyi bıçak gibi kesmeleri. Boşanma olayını hiç katmadan da arayıp hal hatır sorabilirler? Babamın zor bir operasyon geçirdiğini, benim zor bir durumda olduğumu biliyorlar

Haklısın aslında en azından arayabilirdi , bence de öyle. Ama belki ne diyeceğini bilememiştir çok fazla gel git olan bi ilişkiyse karışmayım demiştir

Tam olarak anlatmak istediğim buydu teşekkür ediyorum. Gerçekten aman onlar yetişkinler biz onların işine karışmayalım kafasında olduklarını bilsem zaten garipsemem. Nikah yerimize karar veren, illa gece bizde yatılıya kalın diye defalarca ısrar eden insanlar. Yani istedikleri konuda çok defa müdahalede bulundular o yüzden o saygıyla yaklaşmadıklarını biliyorum

Arayıp barışın boşanmayın diye ağlayıp sızlanmalarına gerek yok ki kızı gibi görüyorsa hiç o konuya girmeden halin hatrın nasıl bir şeye ihtiyacın var mı baban için şifa dilerim demenin ne sakıncası olurdu? Benim tek beklentim buydu

Diyemiyor çünkü boşanmamızda annesinin de payı var

Şunu anladım kendi evliliğimden de çevremdekilerden de tamamen çocukları odaklı yaklaşıyorlar eğer o hayatında istemiyorsa anında siliyorlar, hatta aldatanlarda da bu görülüyor yeni gelen kişiyi benimseyiveriyolar. Acımasızca ama gerçek

Tamamen silse keşke. Eşimin söylediğine göre hala yeni tanıştığı insanlara benim için o benim gelinim değil kızım diyormuş

O konuya girmemesi mümkün mü sence?

Aranmayi beklemeyi normal buldum benden onceki cool arkadaslarin aksine.

Cunku ortada iyi ya da kotu bir yuva varmis, cocugunuz var mi bilemiyorum ama yuva kurtarmaya cabalamak kotu birsey degil, evladina besledigin sevgi (gelin demiyorum bakin evlada) dogrultusunda en azindan bir kez olsun oglunla konusursun, baktin olmadi bir kez de gelinle konusursun, olmuyorsa gencler kararlarini vermisler bana saygi duymak duser der geri cekilirsin.

Gerisi kimse kusura bakmasin umursamazlik, vurdumduymazliktir.

Ben sebebini soyleyim mi, sizden cikari yok, olsaydi peşinize duserdi.

Ben kendimi net ifade edemedim galiba ya da yazan arkadaşların insanlardan hiçbir konuda beklentisi olmamış tabi ki arayıp barışın demesinler ama ne bileyim bir nasılsın demek baban nasıl geçmiş olsun demek beni aramıyorlarsa babamı aramalarını beklemem çok mu garip? Boşanıyor olabiliriz ama iyi kötü birbirimizde hakkımız var tabi ki bir süre sonra hayatlarımızdan çıkacağız ama benim onlara asla bir saygısızlığım olmadı bu kadar beklentiye girmemin anormal olmadığını düşünüyorum

Sen bu adamla başırısın. Ki kayınvaliden karışmayarak doğrusunu yapmış. Çiftlerin arasına niye biri girsin ki.
Barışmayı düşünmüyorum kesinlikle. Kayınvalidem keşke her zaman bu saygıyı koruyabilseydi kendisi nikah yerimize karar veren biriydi de

Sadece bir kez ben eşime annen neden annemi aramıyor hiç barıştırmaya çalışmıyor diye söylendiğimde annemi aradı
Sanki bayramını kutlamıyor der gibi olmuş. Bunu diyebiliyorsanız niye ayrısınız? Annelerimiz konuşsun bizi barıştırsın nasıl bir düşünce? Üstelik adam da dediğinizi yapıyor annesine aratıyor, ilginç.
Sağlığının derdine düşmüş kadın niye sizinle uğraşsın, boşanmaya karar vermiş evi ayırmışsınız. Söylenecek en doğru şeyi söylemiş, biz karışamayız demiş.

Kimse gelsin aramıza girsin bizi zorla barıştırmaya çalışsın ben barışmak istiyorum demiyorum arkadaşlar sizin hiç mi birinden insanlık beklentiniz olmadı ya nasılsın demesini beklemek gel bizi barıştır aramızı düzelt demek mi anlamıyorum

Ama herkesten sizin gibi olmasını bekleyemezsiniz ki. Kadının demek ki çok da umurunda değil. Hastaydı ben aradım diyorsanız da siz bilirsiniz, onlar için aramanizin da önemi yoktur belki. Benim aile yapımda da bende de böyle mesela, kimsenin aramasını ve ilgili görünmesini beklemeyiz ve kendimiz de gerçekten kimseyle ilgilenmeyiz. Kadın da çok muhatap olmak istemiyor demek ki, kızım gibi görüyorum lafı da %99 laf olsun diye zaten. Barışmanız, ayrilmaniz ya da oğlunun başkasıyla evli olması çok bir şey ifade etmiyor olabilir.

Barışmayı düşünmüyorum kesinlikle. Kayınvalidem keşke her zaman bu saygıyı koruyabilseydi kendisi nikah yerimize karar veren biriydi de
Ne münasebet, niye kabul ettiniz? Niye bunu kabul eden adamla evlendiniz? Masrafı o ödediği için mi nikah yerine karar verdi? Eğer öyleyse ya annen karışmaz ya da kendimiz masrafları karşılayacak duruma gelelim öyle evleniriz deseydiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…