Eşimin annesine olan düşkünlüğü

Savunmuşum gibi mi geliyor bu yazımdan? Ben başkasının yani eşimin ailemi kötülemesine izin vermem. Haksız olduğu durumlar elbettte olabilir ve ben haksız derim ama kötülemek başka, haklıyı haksızı ayırdedebilmek başka şeyler.
Ben evet haksız ama ben yine de sırf annem olduğu için ona hak veriyorum demedim ki.
Haksız bile olsa başkasının ailem hakkında kötü konuşmasına izin vermem dedim. Umarım daha açıklayıcı olmuştur.

Olmadi.
Sizin için kötü konuşmak galiba hakaret içeriyor. Normalde bir insan haksizsa ve başka bir insanin kalbini kirdiysa veya zarar verdiyse kötü konuşulmasını tolere etmek zorundasiniz. Anneniz diye kimse susmaz.

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Sizle evlendiyse artık ailesi siz olursunuz onlar sadece ebeveyn ve kardeşleridir. Ben bunu eşime hep söylerim ki alt beyninde yer etsin.

Olmadi.
Sizin için kötü konuşmak galiba hakaret içeriyor. Normalde bir insan haksizsa ve başka bir insanin kalbini kirdiysa veya zarar verdiyse kötü konuşulmasını tolere etmek zorundasiniz. Anneniz diye kimse susmaz.
kötü konuşmak kelimenin anlamından da anlaşılacağı gibi kötü kelimeler/sözler içeren konuşmadır. Diğeri zaten kötü konuşma değil eleştiridir. Ve eşim annemin yanında eşim surat asar hakkında kötü konuşursa kabullenemem ben bu konuda netim. Bu kötüyü savunmak anlamına gelmiyor bana göre.

Araban

Beyefendi kendi yaptığı şeyi neden senin üzerine atıyor, araba verilmediğinde de bir ay küseni de ilk kez görüyorum🤢

Ben sana diyeyim canım bu hafif bir durum daha kazığını yememiş ondan görmüyor, benim ki kazığı yediğini şöyle anladı:

Boşanmayı konuştuğumuz, gel imzala git dediğim benim baba evinde olduğum dönemler eşim evde kara karar sigara içiyor küllük taşmış vaziyette, annesi de eve uğruyor bir bakıyor sigara içmeyen adam sigara içiyor küllük dolmuş dönüp oğluna “bu kadar mı keyfin yok oğlum” demiş. Benimki orada anlamış anne de olsa demekki kötülük olabiliyor, anlattığı buydu…

Seninkisi de bir gün farkedecek…
Ay yok artık gerçekten bu kadar da gamsız olunmaz annesin sen ya. Çocuğunun yuvası yıkılıyor ne demek bu kadar mı?? İnşallah bu raddeye gelmeden farkeder çünkü ben konuştukça onlara merhamet gösteriyor ben de çenemi tutamıyorum :KK70:

Maddi kazik. Benim eşimin bır zamanlar yemelere doyamadıği yağli maddi kazik.
Nezaman soyulmuş soğan gibi kaldı ozaman dank etti. Şansıma biz daha sevgiliyken dank etti. Ben zaten kumaşlarıni bildiğim için eşimin elinde avucunda ne varsa miknatis gibi cekiyorum. Beni kötü bilsinler. Zit gelir tranzit gecer.az az para tirtiklama hala oluyor ama o eski meblalar ( Bildiğime göre 200 bin Euro) değil tabiki
Oooo o ne demek o kadar cidden çok şükür eşiniz farketmiş. İnanamıyorum ya beterin beteri varmış cidden.

Ay yok artık gerçekten bu kadar da gamsız olunmaz annesin sen ya. Çocuğunun yuvası yıkılıyor ne demek bu kadar mı?? İnşallah bu raddeye gelmeden farkeder çünkü ben konuştukça onlara merhamet gösteriyor ben de çenemi tutamıyorum :KK70:

Ya sorma…
Ama şimdi gel gör, annesini hâlâ çok seven ama mesafeli öncelikleri değişen bir adam oldu daha iyi oldu🥰

Bu raddeye gelmeden darısı başına inşallah yavrum, Allah kocalarımıza akıl fikir versin😂

O zaman zor yani bu durumdan kurtarmak . Ben 2 sene mücadele ettim ağladım olmadı , kızdım olmadı , küstüm olmadı , güzellikle anlattım yok yani . Ki bizde annesi günde 20 kez arıyor en az atılan mesajlar haddi hesabı yok . Bi sevgili ile mesajlaşır gibi sabahtan akşama dek . Sürekli bi bahane ile çağırıyor saatin kaç olduğunun önemi yok . Ve ben şunu anladım kocası ile mutlu olmayan kayınvalideler yapıyor bunu . Oğlunu bir nevi eşi gibi görüp tüm meylini oğluna atıyor . Kocası ile mutlu olanlar oğlunun ilişkisine de saygı duyuyor . Velhasıl kelam ben başaramadım Allah size yardım etsin
Ah canım benim ya ah kadersiz arkadaşım kendimi o kadar yakin hissettim ki. Bizde 20 kez olmasa da mutlaka hergun gibi arar aradı mı kapatmak bilmez mesajlar öyle dediğin gibi gece gündüz farketmeden. Gecenin 1 inde bile napıyonuz diye aradığı oldu yahu her evli ne yaparsa biz de onu yapacaz musade edersen. Çok afedersin özel işimiz varken bile aradığı oldu bi keresinde açtım eşim duşta dedim aa pardon dedi yahu bu kadar mı akıl edemez insan. Sınır ihlali bildiğin. Özel hayata saygısızlık. Zamanla biter diye umuyorum ben ilk gelinim daha 3 tne daha gelin alacak inşallah bir an önce gelir eltiler de onlarla uğraşır onların kocalarını arar. Tahammül edemiyorum artık seni çok iyi anlıyorum sen de kendi anneni ara bakalım sürekli ben oyle yaptım bikac zaman baktık o annesiyle ben annemle telefonda sürekli bize vakit kalmıyor şimdi çok yok gibi markete bi yere çıkınca eşim kendi arıyor biraz kapatıyor ben duymuyorum çoğu zaman aman duymuyim de samimiyetsiz selam gönderiyor bide sanki çok umrundayım da bizim daha kötü olaylarımızda oldu tabi bunlar sadece tuz biber oluyor üzerine inşallah sizin durum da son bulur bi an önce

Ah canım benim ya ah kadersiz arkadaşım kendimi o kadar yakin hissettim ki. Bizde 20 kez olmasa da mutlaka hergun gibi arar aradı mı kapatmak bilmez mesajlar öyle dediğin gibi gece gündüz farketmeden. Gecenin 1 inde bile napıyonuz diye aradığı oldu yahu her evli ne yaparsa biz de onu yapacaz musade edersen. Çok afedersin özel işimiz varken bile aradığı oldu bi keresinde açtım eşim duşta dedim aa pardon dedi yahu bu kadar mı akıl edemez insan. Sınır ihlali bildiğin. Özel hayata saygısızlık. Zamanla biter diye umuyorum ben ilk gelinim daha 3 tne daha gelin alacak inşallah bir an önce gelir eltiler de onlarla uğraşır onların kocalarını arar. Tahammül edemiyorum artık seni çok iyi anlıyorum sen de kendi anneni ara bakalım sürekli ben oyle yaptım bikac zaman baktık o annesiyle ben annemle telefonda sürekli bize vakit kalmıyor şimdi çok yok gibi markete bi yere çıkınca eşim kendi arıyor biraz kapatıyor ben duymuyorum çoğu zaman aman duymuyim de samimiyetsiz selam gönderiyor bide sanki çok umrundayım da bizim daha kötü olaylarımızda oldu tabi bunlar sadece tuz biber oluyor üzerine inşallah sizin durum da son bulur bi an önce
Ya benim annem o kadar düşünceli ki uzakta olmamıza rağmen müsait misin diye mesaj atar hep aramadan önce akşam zaten eşim evde diye aramaz kolay kolay . Bu dibimizde olduğu halde bunu yapıyor . Ben de bi kere bilerek kapıyı açmadım mesaj attım sen miydin çalan diye . Evet dedi. Uygun değildik dedim belki utanır diye sonrasında yine devam etti bildiğine . Benim eşimde iş yok ki bi kere dese arama konu kapanacak . Bana diyor ki sanane seni mi arıyor ben rahatsız olmuyorum . Ben de ilk gelinim ama sonraki gelin gelse dahi ona bunu yapamaz kardeşi eşim gibi değil sınırlarını çok iyi çizen biri bu durumdan kurtulmam o kadar zor ki

Kızlar eşim annesine ve ailesine aşırı düşkün laf bile söyletmiyor toz kondurmuyor yani sanırsın onun gözünde annesi bir melek ben söylediğim herşeyi kafamdan uyduruyorum. Onu bu hastalıklı durumundan nasıl kurtarabilirim? Evet gerçekten bana göre bu bir hastalık. Herkes herkesi sevebilir ama düşkünlük bambaşka birşey.
Burda okuyup hak verdiklerim ve tecrübelerime dayanan bilgilerle size liste hazırladım
1) asla eşiniz yokken kaynana evine gitmemek
2) onun evinde temizlik, yemek vs. yapmamak
3) evi terk etmeden başa çıkmak
4) eşin başka odada sen mutfakta su içmeye gittin varsayalım kaynana geldi laf soktu suratı mı düşüyor acayip üzgün bir yüz ifadesi takınıyorsun, eşinin yanına gidip kalkabilir miyiz diyosun ne oldu diye soracak hiç iyi değilim burda anlatamam olay büyüsün istemiyorum deyip kaldırcaksın kalktınız kaynana yanında ağlamak yok eşin yanında ağlayıp bana annen bu zamana kadar bunları yaptı bunları dedi ben hep sustum ama artık dayanamıyorum beni biraz seviyorsan daha az görüşelim veya sen git gönül koyma annen tabiki sen gideceksin ama ben hassas bi kişiliğim ve kaldıramıyorum gerisi sizin yasadiklariniza kalmış ekleyebilirsiniz zamanla anlayacağını umuyorum

Ya benim annem o kadar düşünceli ki uzakta olmamıza rağmen müsait misin diye mesaj atar hep aramadan önce akşam zaten eşim evde diye aramaz kolay kolay . Bu dibimizde olduğu halde bunu yapıyor . Ben de bi kere bilerek kapıyı açmadım mesaj attım sen miydin çalan diye . Evet dedi. Uygun değildik dedim belki utanır diye sonrasında yine devam etti bildiğine . Benim eşimde iş yok ki bi kere dese arama konu kapanacak . Bana diyor ki sanane seni mi arıyor ben rahatsız olmuyorum . Ben de ilk gelinim ama sonraki gelin gelse dahi ona bunu yapamaz kardeşi eşim gibi değil sınırlarını çok iyi çizen biri bu durumdan kurtulmam o kadar zor ki
Evet kız anneleri daha anlayışlı oluyor haklısınız benimki de öyledir. Eşim gelsin çakmak falan istesin annem telefonda ya hemen kapatayım kızım eşinle ilgilen kızarım hatta bazen anne saçmalama işim yok bisey istedi falan ama kaynana asla öyle değil arkada kıyamet kopsa konuşmaya devam eder düşüncesiz. Çok iyi bi taktik uygulamışsınız kapı olayında. Bence bunu anlayana kadar tekrar edin elinize fırsat geçtikçe ya da dolaylı yoldan yan yanayken bunu ifade edin. Falanca arkadaşım da sürekli arıyor ya ben eşimle vakit geçirmek istiyorum uzun tutuyor bişey desem ayıp olacak ay çok bunaldım falan gibi mesela hani üzerine alınsın bunlara mala anlatır gibi anlatacaksın iq seviyeleri ilk okul çocuğu ile eşit seviyede

Ne konuşuyorlar ki ? Şunu yedim bunu içtim, kalktım, yattım falan dersin ancak? Konu yok ki?

Ne konuşuyorlar ki ? Şunu yedim bunu içtim, kalktım, yattım falan dersin ancak? Konu yok ki?
Konu biter mi kaynanalarda? Kocasıyla kavga ediyor telefonda oğluna dert yanıyor bu sefer adamı babasına karşı kışkırtıyor. Aşırı yanlış bir durum bi keresinde kaynanam evi terk etmiş kocamı arıyor ağlıyor falan bu da annesinden yana diyorum babanı da dinle tek taraflı olmaz. Babası o kadar rahatsız etmiyor bizi. Esim de dedi annesine eve dön diye yüzüne kapattı günlerce konuşmadı hep o haklı görülsün istiyor aşırı alıngan ve iğrenç biri

Burda okuyup hak verdiklerim ve tecrübelerime dayanan bilgilerle size liste hazırladım
1) asla eşiniz yokken kaynana evine gitmemek
2) onun evinde temizlik, yemek vs. yapmamak
3) evi terk etmeden başa çıkmak
4) eşin başka odada sen mutfakta su içmeye gittin varsayalım kaynana geldi laf soktu suratı mı düşüyor acayip üzgün bir yüz ifadesi takınıyorsun, eşinin yanına gidip kalkabilir miyiz diyosun ne oldu diye soracak hiç iyi değilim burda anlatamam olay büyüsün istemiyorum deyip kaldırcaksın kalktınız kaynana yanında ağlamak yok eşin yanında ağlayıp bana annen bu zamana kadar bunları yaptı bunları dedi ben hep sustum ama artık dayanamıyorum beni biraz seviyorsan daha az görüşelim veya sen git gönül koyma annen tabiki sen gideceksin ama ben hassas bi kişiliğim ve kaldıramıyorum gerisi sizin yasadiklariniza kalmış ekleyebilirsiniz zamanla anlayacağını umuyorum
Keşke dediğiniz gibi söylediklerimi anlayacak bir eşim olsa yukarda da yazdım ya asla toz kondurmaz annesine benim annem öyle şeyler yapmaz sen yanlış anlıyorsundur der hep hep sorun yanlış anlayan olay çıkaran benim yani

Keşke dediğiniz gibi söylediklerimi anlayacak bir eşim olsa yukarda da yazdım ya asla toz kondurmaz annesine benim annem öyle şeyler yapmaz sen yanlış anlıyorsundur der hep hep sorun yanlış anlayan olay çıkaran benim yani
Kadın da oğlunu bildiği için saklı gizli yapiyor yapacağını yazıklar olsun ya o zaman yazdığım son maddeyi iptal edelim ama ilk 3 ünü muhakkak uygulayın sık sık gitmeyin gidince de asla yardım etmeyin ev mutfak işlerine iyilik yapsan da görülmüyor bari yapma

Mesela daha dün yaşandı benim hal ve hareketlerimden rahatsız oluyormuş ne yaptıysam artık yukarda Allah var bende bunu eşime söyledim görüşmek istemediğimi söyledim resmen evde savaş çıkardı
Kiz bende benimkine, anneni sevmiyorum sevmekte zorunda degilim dedim, benimle 3 gün konusmadi :KK70:

Kesinlikle hakaret vari tek bir cümle kullanmadım şu zamana kadar. Evini temizlemediğim zaman trip atıyor konuşmuyor Allah aşkına böyle bir mecburiyetim mi var ? Yaptığım zamanda bir teşekkür dahi etmiyor çünkü o benim görevim gelin değil hizmetçiyim ben
MEsafenizi koruyun, esinize de kayinvalidenizle olan sorunlardan bahsetmeyin, siz söyledikce annesi yücelir siz düsersiniz... O yüzden kadin yokmus gibi davranmaya calisin, istemediginiz hic birseyide yapmayin. Kendi isleriniz olsun, basiniz agrisi, misafiriniz geliyor olsun, randevunuz olsun, hep bir bahane üretin... ama esinize kayinvalidenizi sikayet etmeyin, anca kendisi görürse yaptiklarini anlar, siz söyledikce daha da körlesir gözü, siz uyduruyor ve paranoyak olan kisi olursunuz einize göre. Benim esimde inannin annesine tapiyor, annesiyle alakali kötü birsey degil de, misal gecen sefer anenn icin ise gitmedim dedigimde sanki kadina küpfretmisim gibi bi olaylar bi olaylar... yani tarafsiz normal birsey söyleyince bile sanki kadina hakaret ediyorum gibi davraniyor.... o yüzden kendinizi yipratmayin, mesafenizi koruyun, esinize de yasitmayin, yada gemileri yakmak isterseniz ben senin annenle yapamiyorum diyip ayrilin... ama esinizi seviyorsaniz, iliskinizi yürütmek istiyorsaniz size benim kendi tavsiyem bu...

Sana üzücü bir haberim var bu hastalığın tedavisi bulunmadi paralama kendini boşuna

Pes valla bazı yorumları okuyunca şok oldum.Kayinvalide zorbalığını desteklemişler konu sahibine inanmayıp.Sanki bu tarz şeyler hiç yaşanmıyor böyle kayinvalide ve eş modeli hiç yok bu hayatta.Bu kadıncağız hep sallamış,hayal ürünü hepsi.Canimin içi,rest cekeceksin.Gerekirse o da senin ailenle gorusmesin,boşver görüşmezse görüşmesin,ya ailesine ,sana sahip çıkacak,ya da gidip anasıyla yaşayacak.

Evet kız anneleri daha anlayışlı oluyor haklısınız benimki de öyledir. Eşim gelsin çakmak falan istesin annem telefonda ya hemen kapatayım kızım eşinle ilgilen kızarım hatta bazen anne saçmalama işim yok bisey istedi falan ama kaynana asla öyle değil arkada kıyamet kopsa konuşmaya devam eder düşüncesiz. Çok iyi bi taktik uygulamışsınız kapı olayında. Bence bunu anlayana kadar tekrar edin elinize fırsat geçtikçe ya da dolaylı yoldan yan yanayken bunu ifade edin. Falanca arkadaşım da sürekli arıyor ya ben eşimle vakit geçirmek istiyorum uzun tutuyor bişey desem ayıp olacak ay çok bunaldım falan gibi mesela hani üzerine alınsın bunlara mala anlatır gibi anlatacaksın iq seviyeleri ilk okul çocuğu ile eşit seviyede
Ay aynı benim annem . Ah keşke annelerimizde olan düşüncenin çeyreği olsa onlarda . Tatktik uyguladım ama asla işe yaramıyor ki dediğiniz gibi başkaları üstünden örnekler de verdim kadın sağır körü oynuyor asla umurunda değil . Eşim onun gözbebeği diğer oğluyla ilgisi bile yok kocasıyla da öyle kafayı benim kocamla bozmuş

X